Pozývame:


So 23.9.2023
Brno @ Kabinet múz

YACOPSAE (Nemecko), TURTLE RAGE (Nemecko), RUIDOSA INMUNDICIA (Rakúsko / Chile), NUCLEAR CULT (Nemecko), PRŮMYSLOVÁ SMRT (CZ), TERMINATOR X (CZ), TERMINAL (CZ), OBLAST (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

the PUBLIC, HEXIS (12.9.2023, Bardejov @ Bašta)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

KALIMERO, SCARY SIGHT, MAKEXPEACE, SPY (13.8.2023, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

BETON - Zombie mustang safari CD

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Po 20.2.2023: Stenchcore news

[pridaj komentár: 0]

WARKRUSHER - EpitaphNovinkou u Audacious madness je 7" a kazeta "Epitaph" Kanaďanov WARKRUSHER, v ktorých nájdeš okrem iných aj členov HARD CHARGER alebo NAPALM RAID. Sedmička obsahuje dve epické stenchcoreové opusy, kazeta tri skladby naviac.

Št 16.2.2023: Debut RECT

[pridaj komentár: 0]

RECT - Non human league / VolitionRECT je power violence z Kuala Lumpur, ktorému práve u Ruas store a Rapi records vyšiel debutný asfalt. Na dvanásťpalec o rýchlosti štyridsaťpäť nasekali štrnásť multiinštrumentálnych psychopatických songov.

St 15.2.2023: Brazília versus Brazília

[pridaj komentár: 0]

D.F.C. / OS CABELODUROU Lombra records vyšiel split 7" D.F.C. / OS CABELODURO. Po tri skladby od brazílskych veličín, ktoré nepotrebujú predstavovať. Toľko urážok už nikdy naraz nebudeš počuť. Neodporúča sa pre citlivé gramofóny.

Ut 14.2.2023: Norwegian hardcore punk old news

[pridaj komentár: 0]

BANNLYST - Mørk tidNorwegian leather sa postarali o vydanie nového (nie znovu vydaného 7") BANNLYST. "Mørk tid" obsahuje dva a pol nepočutých skladieb z roku 1985, ktoré sa stratili pri sťahovaní a našli sa až teraz. Nečaka nič viac než klasický nórsky hard core punk.

Po 13.2.2023: Reedícia albumu Ananke od FATE

[pridaj komentár: 0]

FATE - AnankeV raných rokoch poľskej DIY scény (začiatok 90-tych rokov) predtým, ako crustový boom priniesol kapely ako HOMOMILITIA, SILNA WOLA, SANCTUS IUDA a GUERNICA Y LUNO, bola obrovská vlna punkových kapiel, ktoré do svojej muziky zakomponovali ska, reggae alebo folk. Wroclawská skupina FATE nahrala v roku 1992 demo, po ktorej na ďalší rok nasledovali ďalšie dve živé kazety. V 94 nahrali za asistencie POST REGIMENT 16 skladieb, ktoré vyšli na CD "Ananke". Krátko po vydaní albumu sa ich rozhodla opustiť speváčka, no kapela aj napriek tomu zostala aktívna a nahrala 7" a ďalší album. Na niekoľko rokov si dali pauzu, aby sa v roku 2013 dali opäť dokopy, stále rešpektujúca DIY korene a v 2022 vydali ďalší album. Teraz vychádza ich debutové skladby zremastrované ako dvoj LP zabalené v gatefolde u NNNW.

Št 9.2.2023: Tretí album LISIEUX

[pridaj komentár: 0]

LISIEUX - AbideLISIEUX z francúzskeho Toulouse hrajú unikátny electro dark folk - rozjímavý a strašidelný zároveň, pričom čerpajú z 80-tych rokov z kapiel ako DEAD CAN DANCE, DEATH IN JUNE alebo COCTEAU TWINS. Ich tretí album "Abide" práve vychádza na LP u Throat ruiner records.

St 8.2.2023: REPORT

plagátReport na koncert KURVY ČEŠI, VOLE, PERLY SVINÍM a the WILDERNESS vo vsetínskom Vesmíre!

Ut 7.2.2023: RECENZIA

DRUGS - Bude horšieRecka na CD DRUGS - "Bude horšie"!

Po 6.2.2023: Budúci primitívi

[pridaj komentár: 0]

WIND IN HIS HAIR - Future primitivesÚpadok industriálnej spoločnosti dal dôvod k novému životu v súlade s prírodou. WIND IN HIS HAIR prichádzajú s novým albumom - "Future primitives": Mix drsného crust punkového zvuku s mohutnou atmosférou black metalu vo vyšliapaných stopách od WOLVES IN THE THRONE ROOM, ALDA alebo FALL OF EFRAFA s posolstvami o prírode, domorodých kultúrach a úcte k Matke Zemi. Vyšlo na LP u Alerta antifascista, Supreme chaos a Resist rewild records.

Pi 3.2.2023: NOVINKA

[pridaj komentár: 0]

CATALOGUE -Modern delusionPod hlavičkou Crapoulet records vyšiel 12" CATALOGUE - "Modern delusion: Trio z Marseille ovplyvnené post a garage punkom, ale i noiseom. Hypnotické riffy a ostré gitary, spievané alebo šepkané, tanečné a frenetické ...

Št 2.2.2023: Deti z Jonestownu

[pridaj komentár: 0]

JONESTOWN KIDSV kooperácii ôsmich labelov vyšiel 12" Talianov JONESTOWN KIDS: Dvanásť skladieb extrémneho hard core od chlapcov z kapiel BY ALL MEANS, SOCIETY OF JESUS a DYSMORFIC. Zoženieš napríklad u ZAS! autoproduzioni.

St 1.2.2023: N.V.Ú. a TELEX vydávajú nové vinyly so starým obsahom

[pridaj komentár: 0]

TELEX - Punk radioVydavateľstvá Black point a PHR pokračujú v spolupráci na vydávaní vinylových dosiek. V rámci tejto kooperácie tak aktuálne vychádzajú na vinyloch nahrávky kapel N.V.Ú. a TELEX.
Album "14 dní" bol po niekoľkých demokazetách prvou plnohodnotnou nahrávkou N.V.Ú. Kapela sa tu výraznejšie odpútala od svojej novovlnovej minulosti a prišla s omnoho punkovejším zvukom, ktorý definoval ich neskorší štýl. Občasné výlety mimo klasickú punkovú škatuľku nie sú na škodu, naopak nahrávke prinášajú potrebnú pestrosť. Skladby "Dno", "Hnusná hra" či "Až já budu voják" sa nadlho stali základom koncertných programov N.V.Ú.
Juhočeský TELEX rýchle prekročil tieň lokálnej kapely. V polovici osemdesiatych rokov ešte pod názvom NOVODUR, ktorý kapela musela kvôli prenasledovaniu súdruhmi následne zmeniť na TELEX, plnili sály hlavne v okolí rodných Strakonic. Po zmene názvu a príklone k ostrejšiemu hardcore punku sa TELEX rozbehol po celej republike a hral i na niekoľkých dobovo významných festivaloch v Prahe. Tesne pred revolúciou naviac vzniklo ich jediné demo. Následný rozjazd v podobe účasti na dvoch vinylových kompilácii ukončil až rozpad kapely. Až v roku 1996 sa TELEX krátko vracia v pôvodnej zostave na pódia a natáča plnohodnotný album. Doska "Punk radio" kombinuje pesničky TELEXU i mnohoročné skladby NOVODURU v novom kabáte.

Ut 31.1.2023: Repress kazety MESSERSCHMITT 109

[pridaj komentár: 0]

MESSERSCHMITT 109 - Det är helveteMESSERSCHMITT 109 z Jihlavy hral brutálny crust hardcore švédskeho strihu s metalovým prístupom, ale nie s metalovým zvukom. Proste swedish hardcore mängel as fuck! Gitarové riffy znejú ako naozajstný nálet nepriateľského lietadla, basák pochopil, k čomu jeho nástroj slúži a borí a ničí, drviaca mašinéria vojny tepe osudy nevinných v rukách bubeníka a spevák kričí o život na bitevnom poli. V zostave MESRU boli členovia: PRŮMYSLOVÁ SMRT, RAPSÖD, DISBEATLESS, PROLETÁŘI VŠECH ZEMÍ, LACK OF SUN, RMUT a ďalších kapiel.
Zopár zmien oproti pôvodnej verzii: farebný obojstranný obal, potlač kazety, ľahko zmenené poradie skladieb.
Vonku len 50 kusov u Hardcore loves all colors.

Po 30.1.2023: Štyri nové skladby spoločne s nahrávkami z rokov 2004 - 2013 od HOUBY

[pridaj komentár: 0]

HOUBA - Svět sám pro sebe 2004 - 2022HOUBA po troch rokoch vydáva ďalšiu novinku na vinyle. Tentokrát sa jedná o kompilačný album, ktorý okrem štyroch nových obsahuje tiež 12 skladieb, ktoré nevyšli na radových albumoch. Novinka sa volá "Svět sám pro sebe 2004 - 2022" a rozsiahly booklet dosky ilustroval Adam Václav z kapely Sorry Holka.
Na albume ale nenájdeme len nové piesne, ale tiež skladby, ktoré boli súčasťou splitka s poľskými LENIWIEC z roku 2004 a splitka s PUNK FLOYD z roku 2010. Kompiláciu doplňuje populárna skladba "Polština pro samouky" z roku 2013 a dva ďalšie bonusy z roku 2022.
Doska vyšla u PHR.

Pi 27.1.2023: Samovražda druhu

[pridaj komentár: 0]

SUICIDE OF A SPECIESU Vulgar records vyšiel 7" SUICIDE OF A SPECIES: Absolútna a devastajúca vykrádačka CROSSED OUT. Rovnaký obal, intrá, ukradnuté riffy, rovnaká energia a oddanosť reálnemu power violence s členmi YACÖPSAE, BIZARRE X a IRATE ARCHITECT. Vonku len 200 kusov.

Št 26.1.2023: Diskusie o existencializme

[pridaj komentár: 0]

BARABBAS, DU FÖRTAPPADE - Discussions on existentialismPod krkolomným názvom BARABBAS, DU FÖRTAPPADE sa ukrýva výbušný emo violence zo Štockholmu, ktorému práve vyšiel prvý dlhohrajúci album na LP. Na "Discussions on existentialism" nájdeš zložitejšie melódie a texty vo švédštine a ruštine o existencializme, odcudzenia v mestách, smrti, politickej apatii a vyčerpávajúcich vzťahoch. Vyšlo v kooperácii siedmich labelov, album zoženieš napríklad cez Pasidaryk pats records.

St 25.1.2023: Debut DRYAD

[pridaj komentár: 0]

DRYAD - The abyssal plainDRYAD je blackened punková štvorica z iowy. Dva drsné vokály, ponurá atmosféra a šialené riffy - to je anomália, ktorá sa vymyká ľahkej klasifikácii. Ich debut "The abyssal plain", ktorý práve vyšiel na LP a CD u Prosthetic records, je inšpirovaný prastarými ľadovcovými jazerami, ktoré kedysi pokrývali Iowu. Zaoberá sa prevažne ekologickými a politickými katastrofami a je aktuálnou pripomienkou nevyhnutnej vzbury Zeme proti jej najničivejším tvorom.

Ut 24.1.2023: PREDSTAVUJEME

PIPESHPredstavujeme košickä kapelu PIPESH!

Po 23.1.2023: Švédsko versus USA

[pridaj komentár: 0]

BLEACHDRINKER / NURSERFlyktsoda vydali split 7" BLEACHDRINKER / NURSER: Štyri skladby pojašeného grind violence plus cover DISKONTO od BLEACHDRINKER zo Štockholmu s členmi KRIGSHOT, NASUM alebo PROTESTSTORM a taktiež štyri vlastné skladby ultra rýchleho grind core NURSER z upršaného Seattlu.

Št 19.1.2023: Oneskorenie

[pridaj komentár: 0]

SIRKKA - ViivyttelySIRKKA, pôvodne dvojčlenný projekt so sídlom v New Yorku, ktorý v roku 2020 nahral kazetu "Kuluttava kone", dnes štvorčlenná kapela rozmiestnená od východného pobrežia USA až po Lipsko, vydáva u Sorry state na 7" svoj vinylový debut. "Viivyttely" čerpá z osemdesiatkového hard core z Nového Anglicka, ale zvukovo sú fascinovaní fínskym punkom. Zmiešaj dokopy JERRY´S KIDS, SSD, RATTUS a KAAOS a si niekde na pol ceste!

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

17.09. 11:03 Hedrik:


Super report...pozdravujem chalošov a Iwo nedaj sa!!! A.C.A.B.
9.9.2023 SAMORAST (Čechy) (cestopis)

16.09. 12:17 adrik:


Ahoj, napíš prosím ťa na punkgen@gmail.com. Vďaka!
(guestbook)

16.09. 11:54 lenka:


Čaute, ako prosim funguje punkgen, keby chcem pridat nejaky report alebo tak? :) diki
(guestbook)

19.08. 13:11 Skulda:


konečně někdo přesně vystihnul tu ostravskou kutálku Ÿperitiff
12.8.2023 YPERITIFF, JAKUBYSKO, SLUTBOMB Žilina @ Hájovňa (report)

15.08. 22:01 Erje:


Axc,áno skončí,USA tam bude pestovať chlieb na stromoch pre Afriku
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

15.08. 13:23 axc:


ako fakt??Ak Rusko prestane dodávať zbrane na Ukrajinu - skončí vojna. Sláva Ukrajine?(to treba na vychode casto pouzivat tam s tym podravom maju vela skusenosti...vám to dobre jebe.
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.08. 17:08 axc:


mam na predaj zbierku kazet vhodne pre zberatela mozna aj vymena link na zoznam -https://ulozto.sk/file/4c6EZ2pX7K86/tapes-xls#!ZJZlZmR2AmN5A2RjMQx0BGAvLmWvAQL4FmqfEIqanGIkpmyzBD==
(guestbook)

27.07. 09:25 fog:


spokojne chlapci. dobre ste nalozili.
5-9.7.2023 Obscene extreme 2023 Trutnov @ Bojiště (report)

26.07. 17:59 MRA :


Díky za obsáhlý report!!!
s pozdravem
MURDER RAPE AMPUTATE
5-9.7.2023 Obscene extreme 2023 Trutnov @ Bojiště (report)

24.07. 15:52 adrik:


Ffud nebude.
(guestbook)