Pozývame:

Pi 9.8.2024 - 10.8.2024
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
ÁDA & KOBYLKA (CZ), ASTRIS LAPSUS (SK), BEROSSZULÁS (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), BRÜNNER TODERSMARSCH (CZ), DAMATO (SK), DIN - ADDICT (Maďarsko), DISTAX (SK), HYACINT (CZ), LUTRA (SK), MÖBIUS (SK), NÄ (SK), NERVA (SK), NIČITEĽ (SK), NOWITCHOK 5 (Rakúsko), OSTROV P (SK), RAID SIREN (SK), RÜBÄNISKÖ (SK), SCUMSTRIKE (Kanada), SEDEM MINÚT STRACHU (SK), TRHAN (CZ), TWO MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), YPERITIFF (CZ)
stan piatok: IMPULSEALER (SK), INTERPUNKCE (CZ), LILIXELBE (CZ), MEDICATION TIME (SK), RETORSION (Maďarsko)
afterparty : SNIFFAH DJ set
stan sobota: MENTAL TENSION (SK), TIME SPROUT ORCHESTRA (SK), NABOSOPOSKLE (SK), ATOMIC CANDY CREEPS (CZ), SEPARATE ISOLATED (?)
afterparty : selektor POTKAN
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

DIKTÄT, ASTRIS LAPSUS, LUTRA, RETORSION (19.7.2024, Poprad @ Koľaj 22)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

DIKTÄT, ASTRIS LAPSUS, LUTRA, RETORSION (19.7.2024, Poprad @ Koľaj 22)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Ut 19.3.2024: Telepatie #6

[pridaj komentár: 0]

Telepatie #6V pravidelnej ročnej periodicite vychádza nové číslo Telepatie. Ako už tradične je obsah naplnený prevažne (ale nielen) rozhovormi s kapelami a osobnosťami naprieč žánrami od extrémneho hardcore a metalu cez punk, rock až po experimentálne záležitosti. To všetko na 148 stranách.
Telepatiu otvára rozsiahly rozhovor so skupinou SLUT, ďalšími spovedanými kapelami sú BAHRATAL, KURVY ČEŠI, MÖRGHUUL, MADHOUSE EXPRESS, DEZINFEKCE a MÖRKHIMMEL. Jednotlivcov reprezentujú Ondra Helar (DECULTIVATE, Metalopolis, ...), Pačess, Adolf Vondrka (Obscene extreme crew), Karolina Vrabcová (RABIES, ...), kreslič David Kukoľ, bedňák Matěj Štěpán a promotér Radim Oliva.
Ako vždy nechýbajú ani reporty. V prvnom z nich približuje Ondra putovanie DECULTIVATE po boku BANDIT a CHEPANG po USA. Sondu do sveta hudobných konferencií prináša Olaf, ktorý sa jednej takej, organizovanej v Ghane, zúčastnil.
Po prvý raz sa v Telepatii objavuje hudobný denník. Napísal ho Ctib, ktorý behom roku 2023 zbieral zážitky, ktoré farbite popísal a dává tak nahliadnúť do svojho hudobného života.
Obsah doplňuje anketa na tému comeback, v ktorej na štyri otázky odpovedá trinásť respondentov.
O obálku se ako vždy postaral Andy.
Zoženieš na telepatiezine@seznam.cz alebo v každom dobrom distre.

Po 18.3.2024: FOTKY

plagátFotky z koncertu NERVA, PRACH a NONCONFORMIST v Košiciach!

Po 18.3.2024: Obscene extreme 2024

[pridaj komentár: 0]

plagátObscene extreme oslavuje tento rok už štvrťstoročie a vypadá to na silne bujarú oslavu. V uzavretom line-upe nájdeš až osemdesiatštyri položiek, kde nechýba kopec prestížnych mien z rôznych odvetví. Kde začať. Grindcore zastúpia samotní prafotri scény NAPALM DEATH, ale aj CRIPPLE BASTARDS, BIRDFLESH, WORMROT, the ARSON PROJECT, WHORESNATION, SHITSTORM alebo DISTASTE. Headlinerov dopĺňajú rôzne legendy, za gore HAEMORRHAGE, za crust WOLFBRIGADE a WALKING CORPSES ako jednorazová pocta prvému albumu BRUTAL TRUTH. Agresívny hardcore dostaneš od kultovej trojky SIEGE, DROPDEADRATOS DE PORAO. A to sme sa nedostali k deathmetalu, kde to prvýkrát prevetrajú DYING FETUSAUTOPSY, popri IMMOLATION či DEVOURMENT. Nebudú chýbať šialenosti typu MELT BANANA, FINAL EXIT a kultoví Juhoafričania GROINCHURN. Ani power violence nepríde nakrátko pri tlakoch ako FAILURE, BRAIN TOURNIQUET alebo WILL COPE. Za nás budú reprezentovať najpovolanejšie grindové bordely SANGRE DE IDIOTAS a SEDEM MINÚT STRACHU a thrasheri ACID FORCE.
Ak sa ti máli, prejdi si celý line-up na webe festivalu. Je tam toho viac než dosť. Klasicky na Bojišti v Trutnove, už si poznač len termín: 3. až 7. júl 2024!

Ne 17.3.2024: FOTKY

plagátFotky z Bookfair / zinefestu v Orlovej, kde popri tom zahrali ANCHORLESS BODIES, ARI & INDI, INTERPUNKCE, MARNE a YPERITIFF!

Ut 12.3.2024: CESTOPIS

plagátCestopis z útoku košických kapiel UCHAFU, FUKOTY, NERVA a TVOI POSTOI na Žilinu a Púchov!

Po 11.3.2024: NONCONFORMIST vyrážajú na turné a vydávajú dosku

[pridaj komentár: 0]

NONCONFORMISTKošická anarchopunková legenda NONCONFORMIST po dvadsaťročnej pauze vyráža na jednorázové spomienkové turné. Kapela behom jedného marcového týždňa odohrá sedem koncertov na Slovensku a v Čechách.
Na podporu koncertov (a opačne) výjde u PHR kompletná diskografia kapely na dvoch vinylových doskách, vrátane dema z roku 1993. Nahrávka je zároveň benefičná pre lesoochranárske zruženie VLK. Dvojdoska bude prednostne k predaji iba na koncertoch.
Rozpis koncertov:
nedeľa 17.3. Košice @ Colosseum + PRACH (SK), NERVA (SK) - plagát
pondelok 18.3. Banská Bystrica @ Bosorka + PRACH (SK), PIVNICA (SK) - plagát
streda 20.3. Žilina @ Hájovňa + PRACH (SK) - plagát
štvrtok 21.3. Nitra @ Mariatchi + TRHAN (CZ) - plagát
piatok 22.3. Bratislava @ Pink whale + BETON (20 rokov, SK), PARASITE DREAMS (SK), HROB (SK) - plagát
sobota 23.3. Brno @ Sibiř + SLAVENKUST (Poľsko), ABORTION (SK), BRÜNNER TODESMARSCH (CZ), SEE YOU IN HELL (CZ) - plagát
nedeľa 24.3. Praha @ 007 + THALIDOMIDE (CZ)

Ne 10.3.2024: FOTKY

plagátFotky z koncertu KMKZ, NO MORE FLOWERS, SMIERĆ a NEŘÁD v Bielsko-Bialej!

St 6.3.2024: Ďalší deň v raji

[pridaj komentár: 0]

BONE JAMMER - Another day in paradisePo dlhom čakaní oficiálne vychádza velká doska BONEJAMMER - "Another day in paradise": Jedenásť zbesilých výstrelov špinavého thrash punku z dánského mesta Silkeborg. Dokonalý soundtrack k nadchádzajúcej apokalypse, ENTOMBED cover a samolepka navrch, to chceš! Debutný album vychádza v kooperácii labelov, aj za pomoci Raw zine records. Výmeny vítané!

Ut 5.3.2024: Repress pred paranojou

[pridaj komentár: 0]

CHAOTIC END - In front of paranoiaPri príležitosti európskeho turné CHAOTIC END vyšiel u Ruin nation repress ich albumu "In front of paranoia".
Kapela vznikla v roku 1989 a bola gréckou odpoveďou na AMEBIX a "In front of paranoia" je ich album z roku 1993, kedy boli zachytení na ich absolútnom vrchole. Deväť piesní atmosférického a politického hard core punku. V 1996 sa rozpadli, aby sa po 18-tich rokoch ticha v 2014 vrátili na pódiá. Odvtedy ubehlo desať rokov a kapela ťa stále vie poriadne nakopať do tvojho zadku. Vonku len 319 fialových placiek.

Po 4.3.2024: Diskografia NO GOD RHETORIC

[pridaj komentár: 0]

NO GOD RHETORIC - FastcoregraphyNO GOD RHETORIC: stop and go fastcore grind, extrémny námrd, extrémny nárez, satanský názov!
Títo chlapci sa s tým nemazlia a perú do teba jeden zbesilý vál za druhým! Rúbanice na druhú v pravovernom juhomoravskom štýle - proste fastcore ako Brno! Na kazete "Fastcoregraphy" nájdeš všetky rané split vinylové zárezy, ale hlavne úplne nový matroš z roku 2024, ktorý kapela nahrala v najnovšej a už ustálenej zostave a ktorý celú kompiláciu odpáli! Dokopy neuveriteľných 40 vražedných songov a cez pol hodiny totálneho masakru. Čo chceš viac? Grind on!
Skvelý obal nakreslil Andkill a kazeta vychádza na Hardcore loves all colors records.

Št 29.2.2024: REPORT

plagátMili mikro nano piko report na včerajší koncert kapiel NICOTA, SNACKTHIEF a OJNE v Brne.

St 28.2.2024: REPORT

plagátReport k 20-tym narodeninám JAKUBYSKA za asistencie kapiel RUINEUM, FYASCO a BETON vo Zvolene!

Ut 27.2.2024: Disgustor

[pridaj komentár: 0]

NIGHTFEEDER - DisgustorNIGHTFEEDER je partička zo Seattlu s ex členmi CONSUME, DEATHRAID, DISRUPT a STATE OF FEAR. Na svojom vlastnom labeli New dark age records si vydali na 7" tri nové skladby, ktoré stále pokračujú v devastačnom dbeat hard core punku, tak ako za "starých" čias.

Po 26.2.2024: FOTKY

plagátFotky z koncertu SANGRE DE IDIOTAS, PROUDHON a CIVILIAN THROWER v Košiciach!

Po 26.2.2024: Dělali co mohli

[pridaj komentár: 0]

E!E - "Děláme co můžem" je štvrtý radový album příbramských punks E!E, ktorý pôvodne vyšiel v roku 1998.
Zaujímavosťou iste je, že sa v diskografii kapely jedná o jedinú nahrávku bez tradičného frontmana Bořka Řehořa. Ničmenej album obsahuje množstvo skladieb, ktoré má skupina vo svojom koncertnom repertoári dodnes. Aktuálna reedícia vychádza vôbec prvýkrát na vinyle pod taktovkou PHR. Vonku na limitovanom fialovom a klasickom čiernom asfalte.

Ne 25.2.2024: FOTKY

[pridaj komentár: 0]

^Fotky z koncertu POSLEDNÉ DECEMBROVÉ DNI a REMDIK v Bardejove!

St 21.2.2024: Hanba

[pridaj komentár: 0]

METH. - ShameProsthetic records vypustili do už aj tak zlého sveta novú nahrávku chicagských METH. Album "Shame" je inšpirovaný búrlivým obdobím speváka Seba Alvareza. Je nepríjemným počúvaním, zápasom s vtedy nediagnostikovanými bipolárnymi poruchami a nekontrolovanými problémami so závislosťou. Zatiaľ čo témy hanby, podvodu a traumy nie sú v pervitíne novinkou, predtým boli oblečené do fikcie a pozlátka. Zlovestný zvuk industriálnej bezútešnosti je posiaty nielen pervitínom, ale aj koreňmi v noise rocku a v rôznych druhoch metalu.
Album vychádza ako 12" na bielom vinyle, ale aj ako CD.

Ut 20.2.2024: Štvrtá radovka VOLE

[pridaj komentár: 0]

VOLE - Slibuji za všechnyDnes u Day after vychádza na 12" vinyle štvrtá radová doska pražských VOLE s názvom "Slibuji za všechny".
Doska bola podobne ako skoršie počiny nahraná v štúdiu Golden HIVE studios v Prahe. Neurvalý chaos raných nahrávok, ale aj ich drzosť, divokosť, autenticita a presvedčivosť. Túto výbušnú zmes VOLE tentokrát napechovali do úsmich pomalších a čitateľnejšie vyskladaných skladieb - a kde kapela ubrala na rýchlosti, tam pridala na intenzite.

Po 19.2.2024: Chaosféra

[pridaj komentár: 0]

ChaosféraPrimitívne reči, súťaže bez výhier, ohováranie, osočovanie, zavádzanie, poplašné správy, polopravdy, chaos.
Už viac než 50 dielov podcastu o tvrdej undergroundovej muzike s vašimi obľúbenými rnr idolmi z mesta, ktoré nenávidíte!
Chaosféra!

Ne 18.2.2024: REPORT + FOTKY

+Report a fotky z koncertu SAMČA, BRATA DÁŽĎOVIEK, TVOI POSTOI, UCHAFU a OTRAS v Spišskej Novej Vsi!

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 11:06 fog:


pracuje sa na nom. som v polke. ak vsetko vyda, tento vikend to doklepem. skorej napisem report na jednu kapelu ako zhruba styridsat. trpezlivost. vsetko je na ceste.
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

včera 10:02 elramon:


Nemal tomuto reportu predchadzat report na oef? Ten uvod tomu nasvedcuje
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)