Pozývame:


Pi 10.5.2024
Košice @ Collosseum

EMPTY HALL OF FAME (CZ), SAMORAST (SK), ROŽAVA (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

KOVOŠROT, MARNE, NERVY (13.4.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

MIND.OFF, POTENCE (31.3.2024, Bardejov @ Bašta)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #4 / 2012

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Po 29.5.2023: Tretia nahrávka živého jara od PHR

[pridaj komentár: 0]

HNF - Punk a pogoV roku 1987 sa starý svet menil. V Sovietskom zväze bola perestrojka v plnom chode a tiež v Maďarsku a Poľsku sa uvolňovali pomery. V tejto atmosfére pomalých zmien sa i u nás súdruhovia rozhodli pre drobný ústupok a umožnili existenciu rockovej prehliadky. Na Rockfeste tak vystúpili aj niektoré dosiaľ prenásledované a zakazované kapely.
Druhý ročník Rockfestu zahrňoval po prvýkrát vo väčšej miere i punkovú scénu. Na nej excelovali jihlavskí HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY (HNF). Kapela hrajúca od roku 1985 svojou strhujúcou usilovnosťou i pojatím zvuku predbehla všetky dosiaľ fungujúce punkové skupiny.
V roku 1987 už boli HNF zavedenou kapelou. Vydali dve zásadné demokazety a mali za sebou radu koncertov. Niektoré z nich sa dokonca cez odpor moci podarilo odohrať celé :) Napriek tomu sú medzi fanúšikmi známi vďaka prevažne kazetovým nahrávkam, ale hlavná sila kapely bola v koncertoch. Kombinácia neuveriteľnej pódiovej show doplnená o ostrú punkovú image a kapela hrajúca s ešte väčšou razanciou, než sa podarilo zaznamenať na demách, ktoré definitívne vytvorili kult HNF.
Práve na Rockfeste predviedli HNF pred stovkami priaznivcov jedno zo svojich najlepších vystúpení. A vznikla i nahrávka, z ktorej doslova dýchá dobová koncertná atmosféra. Všetko je naviac vďaka kvalitnej aparatúre nahrané s veľmi dobrým zvukom, ktorý bol citlivo upravený pre vinylové vydanie.
Záznam koncertu z Rockfestu vychádza pod názvom "Punk a pogo" u PHR na vinyle rovno v dvoch verziách. Klasická čierna doska obsahuje okrem insertu s textami a sleevenotesom z pera Aleša Opekara tiež reprint pôvodného kapelného fanzinu Punk maglajz. K dispozícii je i limitovaná číslovaná verzia (275 ks) na bielo - červenom vinyle, ktorá je zabalená v otváracom gatefolde a naviac obsahuje i reprint druhého fanzinu s názvom Punk schrott.

Št 25.5.2023: Tri novinky u Phobia records

[pridaj komentár: 0]

PLAGUE THIRTEEN - Healing groundTri nové tituly u Phobia records:
AHNA - "Crimson dawn" 12": Najnovší album od stenchcore crust death metalu z Kanady. Sedem skladieb idúcich po vyšliapanom chodníčku po SACRILEGE alebo BOLT THROWER.
DECADE - "World stops turning" 12": Debut pôvodne vydaný v roku 2018 len na CD. Dbeat crust z kanadského Ontária inšpirovaný neskoršou érou DISCHARGE.
PLAGUE THIRTEEN - "Healing ground" 12": Najnovší album belgických crusterov (ex LINK). Ťažké, ale emocionálne riffy v kombinácii s nasraným dbeatom.

St 24.5.2023: REPORT

plagátReport na galavečer přetahování řetězem s kapelami PIPESH, VOLE a BIB v Košiciach!

Ut 23.5.2023: REPORT

plagátReport na zvolenskú otravu hlukom kapelami DADCARE, THE PUBLIC, ADACTA, THORWALD a RUINEUM!

Po 22.5.2023: FOTKY

.Fotky z koncertu PANIKA, TRÄUME a BIB vo Wroclawe!

St 17.5.2023: MARTØ

[pridaj komentár: 0]

MARTØV kooperácii až desiatich labelov vyšiel jednostranný dvanásťpalcový Francúzom MARTØ. Našlehaný a naklepaný grind violence, ako to len v ich končinách vedia, 12 skladieb, potlač na bé strane ... Zoženieš napríklad u Drinkin´ beer in bandana records.

Ut 16.5.2023: pé vé news

[pridaj komentár: 0]

MILORGANAUT - Jones islandV Milwaukee v štáte Wisconsin strpčuje život miestnym obyvateľom hučadlo s názvom MILORGANAUT. U Diseased audio im po troch kazetách vyšiel prvý sedempalec "Jones island" s desiatimi skladbami.

Po 15.5.2023: 20 rokov od debutu FUNKCE ŠROUBU

[pridaj komentár: 0]

FUNKCE ŠROUBU - Nepřipadá vám někdy?Zdá sa to neuveriteľné, ale tento rok uplynie už dvadsať rokov od okamihu, kedy vyšiel debutný album FUNKCE ŠROUBU. Juhočeská kapela, ktorá sa hrdo hlási ku svojmu pôvodu v malebnom meste Blatná, má ešte staršie korene siahajúce do druhej polovici deväťdesiatych rokov. Za svoju existenciu prešla ako personálnym, tak i hudobným vývojom, kedy sa od klasického punku ich zvuk postupne zhutnil pod vplyvom hardcore a metalu. Cez tento vývoj však zostáva štýl kapely stále jasne rozpoznateľný.
Na debutný album "Nepřipadá vám někdy?" nedá mnoho fanúšikov stále dopustiť. Nie je divu, pretože predbehol svoju dobu vďaka precíznym výkonom všetkých muzikantov a zároveň veľmi kvalitnému zvuku zo štúdia Hacienda. V tej dobe ešte zďaleka nebolo bežným zvykom, aby sa punková kapela takto zaujímala o zvuk svojej nahrávky. I to pomohlo tomu, aby album "Nepřipadá vám někdy?" prežilo bez problémov skúšku časom.
K 20-temu výročiu vychádza u PHR táto doska vôbec po prvýkrát tiež na vinyle. Pôvodný už tak podarený zvuk naviac Barmy zo ZEMĚŽLUČA ešte vyšperkoval tak, aby znel z vinylových drážok čo možno najlepšie.

St 10.5.2023: RISPOSTA nový album

[pridaj komentár: 0]

RISPOSTA - Náruč plná nářkůTak trochu v tichosti vyšiel ďalší album přísnotickej crustovej sebranky RISPOSTA. Osem nových skladieb nesúcich sa stále vo veselom duchu dostalo názov "N​á​ruč plná n​á​ř​ků. Ich vydanie má na svedomí Ultima ratio.

Ut 9.5.2023: Hrmot #2

[pridaj komentár: 0]

Hrmot #2Vonku je druhé číslo hcpunk fanzinu Hřmot. Na 50 stranách formátu A5 nájdeš rozhovory s MESSED UP, ADRESTIA, Michalem Kencrem (např. ČLOVĚKOK, HUMAN BITES, KOSI IDINA, Sebetvor zin...), článok o histórii anarchofeminizmu v Rumunsku, stĺpčeky, reporty, recenzie. O svojí kopii si piš na liny.hrmot@seznam.cz. Cena je 50,- KČ + pošta, výmeny sú vítané!

Po 8.5.2023: Nový album CROSSCZECH po 11 rokoch

CROSSCZECH - Partie bez vítězůPražská SHARP kapela CROSSCZECH po dlhých jedenástich rokoch predstavuje svoj druhý album s názvom "Partie bez vítězů". LP vychádza v kooperácii labelů Emergency rec., Animator rec., Knockout booking, Vagabund, Silesian blood rec a Dis Šrot rec. Doska obsahuje 10 songov, kde okrem klasického oi!punku, ktorý kapela hrá už cez dvadsať rokov, navštívi i vody hardcore alebo ska a ktoré oživili hostia Daniela z pražskej skacore smečky JET8 alebo Filip Kaňkovský z GREEN SMATROLL.

Ne 7.5.2023: REPORT

plagátReport zo stredajšieho koncertu kapiel DOOIE MUS, FYASCO a DOWNSTREAM v Košiciach!

Pi 5.5.2023: CESTOPIS

Masívny cestopis INCRIMINATE z minulého roka, ktorí sa túlali po Čechách (Ostrava, Praha) a Nemecku (Lipsko, Weimar).

Št 4.5.2023: Československo versus Taliansko

[pridaj komentár: 0]

LICKSPIT / NEGATIVE PATHVyšla spoločná nahrávka LICKSPIT / NEGATIVE PATH na 12" vinyle. Deväť čerstvých skladeb a znovu nahraný track "La lutte" z demo kazety od ČSSR all stars. Piesne sú možno trochu pestrejšie než demo, ale sklon ku King Crimson a Pink Floyd sa vôbec nekoná. Je to klasický hardcore thrash, ktorí uctievajú a milujú. Nahrané v orlovskej Futre, za textovú inšpiráciu sú vďační autorom ako Dan Prokop, John Pilger, Guy Standing, John Holloway, Václav Bělohradský a podcast Power Corrupts. Druhú stranu obsadili NEGATIVE PATH. Italové so svojím rýchly osemdesiatkovým hardcore s nadupaným zvukom a sedem vlastných krátkých explózii a ako bonus krytie od INDIGESTI. Vyšlo v kooperácii niekoľkých labelov, u nás zoženieš na punkgen@gmail.com.

St 3.5.2023: FOTKY

plagátFotky z koncertu AHOJ a HOT CHICKS v Olomouci.

St 3.5.2023: Nový kolaboračný noise album

[pridaj komentár: 0]

UNCLE GRASHA´S FLYING CIRCUS & ONDREY ZINTAERZvuk k novému albumu "Music for zeppelins in the windstorms" spoločne zložili UNCLE GRASHA´S FLYING CIRCUS a ONDREY ZINTAER. V skratke svojho druhu sónická epopej o časoch vzducholodí okorenená trochou avantgardy. Nahrávka vychádza na kazete v klasicke i špeciálnej edícii. Tá má prevedenie látky s potlačou vrátane zmenšeniny dobovej pohľadnice, a to celé ešte v dvoch verziách: nemecká (zviazaná vo farbách čierno-červeno-biela) s napodobeninou podpisu baróna Zeppelina a americká (zviazaná vo farbách modro-červeno-biela) s napodobneným podpisom Karla Arnsteina, konštruktéra USS Akron.

Ut 2.5.2023: Slovensko versus Japonsko

[pridaj komentár: 0]

Sedempalce ešte nezdochli. Ďalším vydaním na Phobia records je split 7" BETON / BEYOND DESCRIPTION: Death dbeat z Bratislavy s dvomi skladbami z novej LP "Zombie mustang safari" a tri kúsky od japonských legendárnych crusterov. Vonku 300 kusov.

Po 1.5.2023: FOTKY

plagátFotky z krakowského desiateho Please dont cry festu, kde si zahrali CALAMAZE, NO MORE FLOWERS, ZMAR, BLISS, AHOJ a EVA RAS!

Po 1.5.2023: Vychádza nahrávka z raného obdobia PLEXIS

[pridaj komentár: 0]

PLEXIS - Live 1985Keď si mladučký Petr Hošek ešte ako bedňák Abraxasu skladal na papier písmenka z názvov svojich obľúbených kapiel, aby z nich nakoniec vytvoril slovo PLEXIS, tak asi nikto netušil o aký fenomén neskôr pôjde.
Kapela, ktorá následne vznikla, svoj názov ešte doplnila o doplnok P.M., čo neznamenalo nič iného než Punk Music. To preto, aby nikdo nezostal na pochybách, čo vlastne táto nová pražská kapela hrá. A nešlo len o hudbu, členovia kapely svoj punkový život naozaj prežívali, vrátanie spania po kanáloch a obrážania všetkých pražských hospôd.
V roku 1985, kedy boli PLEXIS mladí a plní elánu, zorganizoval neúnavný Petr Růžička legendárnu akciu na parníku Vltava. Vedľa UŽ JSME DOMA a F.P.B. tu nemohli chýbať práve PLEXIS. Kapela sypala jednu rýchlu punkovú rytmiku za druhou, vlastné skladby občas doplnila o covery často vybavenými českými textami a pogo bolo podľa pamätníkov naozaj divoké. Ako hosť v niekoľkých skladbách dokonca vystúpila herečka Jitka Asterová.
Len o niekoľko mesiacov neskôr sa PLEXIS ukázal na ďalšej punkovej prehliadke, tentokrát vo vesnici Stará Lysá. PLEXIS tu predviedol obmenený repertoár. Ešte zohratejšia kapela sa jasne posunula o ďalší kus ďalej a niektoré skladby tu tak majú až horor punkový nádych.
V následujúcej dobe potom přišlo v PLEXISE niekoľko personálnych zmien, rozpad i obnova kapely krátko pred revolúciou. Táto doba polnočného rebela, dosiek na Monitore alebo predskakovanie na koncerte RAMONES už je ale inou kapitolou.
Vôbec po prvýkrát oficiálne vychádzajú nahrávky z najstaršieho obdobia PLEXIS. Album "Live 1985" obsahuje záznamy z oboch vyššie zmienených koncertov, doplnené o spomienky pamätníkov (o spomienky sa podelil Alex Švamberk a Milan Jonšta) a množstva dobových fotografií.
Album vychádza iba na vinyle u PHR na čiernej doske a v číslovanej limitovanej edícii na bielom vinyle.

So 29.4.2023: FOTKY

`Fotky z double release kalby s kapelami AHOJ a TORPUR v Trnave.

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

20.03. 21:21 fog:


no vidis brasko, ako si to pekne naklepal. ako nic. mucosolvan na hrad.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)