Rozhovor: ROZPOR: "KTO CHCE MIER, NECH SA PRIPRAVÍ NA VOJNU!"

Autor: adrik | Pridané: 13.8.2023 | Počet videní: 685

Adrik: Zdravím ROZPOR!
Prejdime hneď k vášmu zatiaľ poslednému klipu "Víťazi", ktorí poriadne rozvíril aj hardcorepunkové vody. Najčastejším argumentom vašich odporcov je, že ako pankáči môžu podporovať vojnu a zbrojenie. Tak ako to celé je? A môžu?


Datra: Ahoj. Áno, môžu, dovoľuje im to hardcore-punkový zákon o podporovaní militantného boja proti utlačovateľovi v punkovom zákonníku, konkrétne paragraf 161, odstavec 77 v zmysle jeho novelizácie z 24.2.2022 ako aj ďalších príslušných nariadení.
My sa tohto zákona držíme od začiatku a preto sme vždy podporovali ozbrojovanie sa a aj militantný boj proti fašizmu, imperializmu podľa hesla: Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu! Vždy sme podporovali SNP, čo bol ozbrojený boj (aj s ťažkými zbraňami) proti Hitlerovi. Vždy sme uznávali interbrigadistov, ktorí bojovali v španielskej občianskej vojne ozbrojený boj (aj s ťažkými zbraňami) proti Francovi. Takisto sme sympatizovali s Kurdmi a ich ozbrojeným bojom (aj s ťažkými zbraňami) proti tureckému útlaku a proti ISIS. - podľa hesla: Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!

Vojnu na Ukrajine rozpútala Ruská federácia tým, že napadla Ukrajinu a chce ju zničiť. Ak Rusko prestane dodávať zbrane na Ukrajinu - skončí vojna. Ak my (západ) prestaneme dodávať zbrane na Ukrajinu - skončí Ukrajina a časom možno skončíme aj my. Putin, tak ako Hitler, je agresívny imperialista, ktorý chce zaberať okolité krajiny vrátane Slovenska. Preto ho musíme poraziť, tak ako sme voľakedy porazili Hitlera. Bez vojny a zbraní by sme Hitlera nikdy neporazili.

Fabko: Z časti súhlasím s Datrom, akurát, že ja sa neriadim až tak tým HC punkovým zákonom. Ja ako pankáč som zásadne proti zákonom. Ja sa riadim jednoduchou vecou a tá je spravodlivosť. Pre mňa sa nespravodlivo napadnutý človek, krajina alebo hocičo/hocikto, môže (ak nie musí) brániť a ja ako zástanca spravodlivosti rád pomôžem napadnutému spôsobom, aký som schopný poskytnúť. Fantázii a možnostiam medze nekladiem. Vojnu nepodporujem. Zbrojenie slabšieho a napadnutého podporujem.


Adrik: Ako môže niekto obhajovať a ospravedlňovať hádzanie bômb na civilné ciele, znásilňovanie a zabíjanie nevinných ľudí? Ľuďom naozaj vadí sloboda a chýba im totalita? Zabudli, že cenou za slobodu je večná ostražitosť alebo všetci naozaj chcú žiť v RuSSku a Severnej Kórei?

Datra: Ľudia su rôzni a pre niekoho sloboda nie je tak dôležitá. Niekto má napríklad radšej istotu, bezpečie alebo pohodlie. Aj to je legitímny názor. Myslím si že v RuSSku alebo Severnej Kórei by chcelo žiť naozaj minimum ľudí. Pre drvivú väčšinu rusofilov ide hlavne o ich anti-amerikanizmus a vyhranenie sa voči Západu. Myslím si, že reálna skúsenosť života v RuSSku by ich z obdivu Ruskej federácie vyliečila, rovnako ako rôzne stáže v Sovietskom zväze vyliečili československých komoušov z ich sovietofilstva.

Fabko: Ľudia majú krátku pamäť, alebo si pamätajú len to, čo im vyhovuje a nekriticky pristupujú k mnohým veciam. Viacerí z nich sú leniví a tak uveria tej pre nich "krajšej" pravde. Další môžu byť zmätení, alebo frustrovaní zo svojho života a pod tlakom rôznej propagandy podľahnú všelijakým výmyslom. Z časti, možno aj z väčšej, je to problém aj nás, ktorí stojíme na tej "správnej strane" barikády, ale sme mnohokrát apatickí, alebo prehnane kritickí a neempatickí, čo vie druhá strana využiť a tažiť z toho.
Adrik: Dá sa s tým nejak efektívne bojovať alebo je to len strata času (hlavne anonymne na internete) a žiadna zo strán nepresvedčí o opaku tú druhú? Vám sa to už niekedy podarilo?

Datra: Nerozumiem úplne otázke. S čím či sa dá bojovať? Ak myslíš presviedčanie názorových oponentov na internete, tak podľa mňa je to strata času. Vôbec, akákoľvek diskusia na internete je podľa mňa strata času. Ja sa do žiadnych internetových diskusií nezapájam a nesledujem ich. Iba výnimočne, keď ma niekto na niečo pozoruhodné upozorní. Na našom FB profile som sem-tam zo začiatku trochu odpisoval nejakým komentujúcim, ale neskôr sme sa začali diskusiám o vážnych témach na našom profile vyhýbať, pretože nikam neviedli a navyše nechceme dávať priestor trollom. Takže teraz nechávame na našom FB profile priestor iba takému smalltalku a vtípkom. :)

Adrik: Kde sa v ľuďoch berie všetka tá nenávisť, že cudziemu človeku, politikom a prezidentke a ich rodinám praješ smrť? Naozaj ľudstvo pri všetkých tých technologických výdobytkoch hlúpne alebo sú len tí jednoduchí ľudia hlučnejší?

Datra: Tak nenávisť je normálna a zdravá. Šak punk je tiež hnev, ne?
Ja tiež nenávidím mnoho kokotov a píč. Napríklad, nedávno skapal jeden sused, čo dlhé roky prepichoval pneumatiky autám pred našim barákom a som rád, že ťahal srať, pretože som mu tú smrť prial. Dokonca sme na domovej schôdzi pri tej príležitosti otvorili šampus.

Fabko: Podľa mňa nenávisť tu bola furt rovnaká, len teraz jak je šecko online a viac prístupné, tak to aj viac vnímame, viac sa o tom píše, hovorí, špekuluje.

Adrik: Čo s pekne oblečenými náckami? Veď uz aj uznali SNP a vraj bol aj holokast a samozrejme chcú len to najlepšie pre Zlovensko. A taktiež čo so všetkými tými "antisistémovými" neoľudáckymi dezolátmi, ktorí si myslia, že z detstkej izby odhalili všetky tie židovské a americké rokmi plánované sprisahania?

Datra: Pekne oblečených náckov treba prehlasovať vo voľbách. S antisystémovými dezolátmi sa nedá urobiť nič. Sú pod vplyvom PsyOps (psychologických operácií) Ruskej federácie, ktoré prebiehajú online na sociálnych sieťach podporované presne navrhnutými algoritmami spoločností ako Google, Facebook, Twitter a spol. Je to obrovský vplyv na ľudskú psychiku a preto sme svedkami ako sa voľakedy normálni, zdraví a priemerne inteligentní ľudia menia na radikálnych bojovníkov proti zdravému rozumu. Slovensko / EÚ musí obmedziť vplyv týchto PsyOps na populáciu formou zákonov, ktoré budú upravovať fungovanie algoritmov a sociálnych sietí vôbec - podľa hesla: Freedom of speech, NOT freedom of reach. To znamená, že máš právo hovoriť si čo chceš, ale nemáš právo na neobmedzené šírenie tvojich hovien. Odporúčam dobrý podcast na túto tému: Kanárci v síti / www.kanarci.online.

Fabko: Čo s pekne oblečenými náckami? To je presne to, čo som spomínal v odpovedi predtým. Ľudia zabúdajú. To, že sa nekto teraz neobleče do fašistickej uniformy, ale dá si sako, nehá si narásť vlasy a fotí sa so psíkmi neznamená, že už zrazu nie je ten, čo býval pred pár rokmi. To sú není chlapci, čo vyrástli z nejakej tínedžerskej poblúznenosti. Sú to stále rovnakí náckovia. Treba proti nim bojovať všetkými možnými prostriedkami. Dezoláti a samozvaní odborníci na svetovú praUdu musá proste prirodzene vykapať. Treba ich ignorovať, nedávat im priestor. Nech si šíria svoje kokotiny na svojom fejsbuku alebo telegrame a moc sa o nich nezajímať. Záujem, to je to, čo ich drží pri živote.

Adrik: Chodíte teda voliť? Je veľká šanca, že predčasné voľby nedopadnú dobre. Čaká nás ďalší odliv slušných a vzdelaných ľudí do zahraničia?

Datra: Áno, posledné roky chodím voliť, lebo vidím veľký rozdiel medzi rôznymi stranami a nie je jedno, kto z nich je v parlamente. Hovorí sa, že odliv mozgov stále prebieha už roky, takže neviem či nás čaká ešte v nejakej zvýšenej miere po voľbách.
Adrik: Ďalšou peknou a jednoduchou otázkou je, prečo tu zostať žiť a neodjebať sa stadiaľto čo najďalej do piče? Čo vás konkrétne tu drží? A kto vás za to platí?

Datra: Pretože Zlovensko je aj napriek všetkým neduhom a problémom stále jedna z najlepších krajín na život na svete. Patríme medzi najbohatšie štáty. Oproti 80 percent zvyšku sveta si tu žijeme ako v bavlnke po všetkých stránkach. Kto mi neverí, nech si trošku pocestuje po Amerikách, Ázii, Afrike ... Okrem toho mám konkrétne rád Bratislavu, slovenské hory, halušky, pirohy, harulu, Dunaj, drevenice, kamošov, kapely a nesmiem zabudnúť na slovenské ženy, ktorým genetické haploskupiny R1B a R2B, ktoré sú dominantné v stredo-východnej Európe zabezpečili výnimočnú fyzickú krásu. Takže ma ani nikto platiť nemusí. :D

Fabko: Odíst je tá najľahšia cesta. Také cesty ma nudia. Mám to tu rád a za tých 36 rokov vnímam, že sa to vo všeobecnosti zlepšuje, aj keď to tak nekedy nevyzerá, takže tá snaha mnohých dobrých ľudí, nie je úplne márna.

Adrik: Je Bratislava dobrým a bezpečným miestom pre život? A pre vaše deti? Odtiaľ zo západnej Ázie to vyzerá, že tam u vás stále niekomu prepne a končí to väčšinou tragicky. Prezraďte vaše obľúbené miesta, fleky, zašívarne, ktoré určite nevynechať pri návšteve.

Datra: Áno, za posledných 10 rokov sa Bratislava stala dobrým a bezpečným miestom pre život aj pre deti. Všade sa stáva, že niekomu prepne, to sa dá pri miliardách ľudí obývajúcich túto planétu očakávať. Stáva sa to aj v krajinách, ktoré si berieme za vzor - napr. v Nórsku.

Moje obľúbené miesta sú: Dunajské nábrežie na petržalskej strane, Bratislavský hrad, Slavín a Horský park, Karloveská zátoka, Devín, alebo nová rozhladňa na Devínskej kobyle. Tú poslednú by som teda aj najviac odporučil, práve kvôli jej novosti a navyše je odtiaľ fantastický výhľad na skoro celú Blavu, Malé Karpaty, Alpy, Viedeň, Moravu a Maďarsko.

Fabko: Bratislava podľa mňa patrí medzi najbezpečnejšie mestá na Zemi. Pre majoritu určite. Horšie to majú menšiny. Tak to je ale všade.

Keby mám niekoho sprevádzať po Bratislave, išli by sme nasledovnou cestou: cviky na preliezkach v Karlovke, následne do pralesa popri Malom Dunaji a pak skĺbnuť pivačko v Twainovi, ďalej po nábreži smerom do centra a hore Židovskou ulicou kľudne trebárs aj na hrad. Potom dole po Kapucínskej to skĺbnut tými strmými schodami na obed do Smak vegan sushi, ďalej do Studne na pivačko a 58 druhov borovičky a podľa stavu a nálady by som vybral buď námestíčko pred Starou tržnicou (samozrejme s pivačkom) alebo rovno Fugu a tam ťahať do 4:00 :D
Adrik: Dlhé roky hráte na benefitoch pre VLKa. Napríklad aj v Snine. (Ako bolo? Bol tam niekto?) Myslíte, že za ten čas sa vnímanie ľudských zásahov na našu planétu otočilo k lepšiemu, alebo sme len stále hipísaci a ekoteroristi, ktorí chcú zakazovať výstavbu nových a nových lyžiarskych vlekov?

Datra: Oba koncerty, ktoré sme hrali v Snine boli super, dobrá atmo, zábava ... bolo tam cca do 40 ľudí.
Vnímanie ľudských zásahov na planétu sa stále zlepšuje, je to dané prirodzeným vývojom. Voľakedy ľudia nemali na prírodu taký zásadný vplyv na globálnej úrovni. S pomyselným zmenšovaním sa sveta začalo vznikať aj ekologické povedomie. Je to ako so všetkým - akcia/reakcia.

Fabko: V Snine sme hrali 2x a oba gigy boli super. Vlastne málokedy máme napiču gigy. Sme proste dobrí a keď nahodov aj nejsme, myslíme si to :D

Adrik: No dobre, tak teraz sa pochválte, kde to naozaj stálo na piču? Málo ľudí, zlé jedlo, prepichnuté pneumatiky, opitý Datra, ...

Datra: Asi najhoršiu skúsenosť sme mali poslednýkrát v Havířove. Celý čas pršalo, zapadli sme dodávkou v bahne pri pódiu. Organizátor ležal najebaný v kóme v bufete a pod pódiom bolo 15 skalných. Nemali sme ani kde prespať, tak sme rovno po koncerte odišli, a išli autom 200 km smerom na stredné Slovensko, kde sme hrali na druhý deň a prespali sme v kameňolome. Po nejakom čase nám ten kokot organizátor ešte niečo nasrato vypisoval cez mejl ... bizar. :D
Adrik: Nie je haMba, že skladba "Až do konca života" nie je na vinyle? Neplánujete vydať na asfalte aj staré albumy?

Datra: Nie je to hanba, ale časom plánujeme vydať tie staré albumy na vinyle.

Fabko: V prvom rade ťa uznávam za haMbu. Milujem to používať a sledovať reakcie ľudí. V druhom rade to samozrejme hamba není, lebo ja mám piči, či je nečo na vinyle, cdčku alebo v empetrojke. Pre mňa to nijak neznižuje ani nezvyšuje vnímanie skladby alebo interpréta.

Adrik: Za ten čas už u vás hosťovala rada ľudí. Aj nehudobníkov. Koho by ste chceli mať na najnovšom albume, ale báli ste sa ho osloviť?

Datra: Barbara Conana

Adrik: Ako často skúšate a skladáte nové pesničky, keď nie ste celá kapela z Bratislavy?

Datra: Raz do týždňa skúšame v trojici bez bubeníka. S ním potom skúšame vždy pred koncertom, ak to situácia dovoľuje. Neni to optimálne, ale musíme pracovať s tým, čo máme.

Adrik: Nedá mi na odľahčenie zabŕdnuť do toho, či s Datrom nikto dlhšie nevydrží?! Viete čo robia pôvodní členovia? Zaujíma ich ešte stále "scéna" a muzika?

Datra: Jasné, šak kto by s tým kokotom vydržal? To by musel byť svätý! S bývalými členmi sme v sporadickom kontakte, sem tam prídu na náš koncert, alebo si posielame nejaké zaujímavé linky a memečka. Občas sa niekde aj stretneme. So všetkými sme v pohode. :)

Fabko: Nechápem ako to niekto nemôže s Datrom vydržať. On je jeden skvelý, úprimný, spravodlivý, milý, vrúcny, empatický a priateľský človek. Tí ostatní čo odišli sú kokoti ;)

Adrik Ďakujem za váš čas a odpovede. Chcete niečo dodať? Napríklad, či sa neestala z vás už píčovina?

Datra: Ďakujem za zaujímavé otázky, na ktoré bola radosť odpovedať. Sláva Ukrajine a Košiciam!

rozpor.sk

Pridaj komentár k rozhovoru:

Meno:

Email:

Antispam: C+I+7

Správa:

#7968 Erje napí­sal/a: 15.08.2023 22:01:47

Axc,áno skončí,USA tam bude pestovať chlieb na stromoch pre Afriku

#7967 axc napí­sal/a: 15.08.2023 13:23:48

ako fakt??Ak Rusko prestane dodávať zbrane na Ukrajinu - skončí vojna. Sláva Ukrajine?(to treba na vychode casto pouzivat tam s tym podravom maju vela skusenosti...vám to dobre jebe.

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

25.09. 22:55 Prasiak:


hej a dikes za pusu, z ktorej som ohluchol a ty ešte doteraz musiš citiť moj ušny maz na svojich perach!
23.9.2023 RAID SIREN, RANA, S.A.T.A.N., BESNA Košice @ Collosseum (report)

25.09. 22:54 Prasiak:


<3 dikes.. shoutout Ničiteľ :D
23.9.2023 RAID SIREN, RANA, S.A.T.A.N., BESNA Košice @ Collosseum (report)

17.09. 11:03 Hedrik:


Super report...pozdravujem chalošov a Iwo nedaj sa!!! A.C.A.B.
9.9.2023 SAMORAST (Čechy) (cestopis)

16.09. 12:17 adrik:


Ahoj, napíš prosím ťa na punkgen@gmail.com. Vďaka!
(guestbook)

16.09. 11:54 lenka:


Čaute, ako prosim funguje punkgen, keby chcem pridat nejaky report alebo tak? :) diki
(guestbook)

19.08. 13:11 Skulda:


konečně někdo přesně vystihnul tu ostravskou kutálku Ÿperitiff
12.8.2023 YPERITIFF, JAKUBYSKO, SLUTBOMB Žilina @ Hájovňa (report)

15.08. 22:01 Erje:


Axc,áno skončí,USA tam bude pestovať chlieb na stromoch pre Afriku
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

15.08. 13:23 axc:


ako fakt??Ak Rusko prestane dodávať zbrane na Ukrajinu - skončí vojna. Sláva Ukrajine?(to treba na vychode casto pouzivat tam s tym podravom maju vela skusenosti...vám to dobre jebe.
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.08. 17:08 axc:


mam na predaj zbierku kazet vhodne pre zberatela mozna aj vymena link na zoznam -https://ulozto.sk/file/4c6EZ2pX7K86/tapes-xls#!ZJZlZmR2AmN5A2RjMQx0BGAvLmWvAQL4FmqfEIqanGIkpmyzBD==
(guestbook)

27.07. 09:25 fog:


spokojne chlapci. dobre ste nalozili.
5-9.7.2023 Obscene extreme 2023 Trutnov @ Bojiště (report)