Pozývame:


Ne 17.3.2024
Košice @ Collosseum

NONCONFORMIST (SK), PRACH (SK), NERVA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

POSLEDNÉ DECEMBROVÉ DNI, REMDIK (24.2.2024, Bardejov @ Bašta)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

SAMČO, BRAT DÁŽĎOVIEK, TVOI POSTOI, UCHAFU, OTRAS (17.2.2024, Spišská Nová Ves @ Divadlo Kontra)

Najnovšia recenzia:

OFFSIDE REIDARS - This is now 7"

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Srbská vzbura #3.14 / 2011

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Rozhovor: MUCO (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA)

Autor: Wrbo | Pridané: 14.8.2019 | Počet videní: 1651

Wrbo: Začneme asi klasicky ak sa nenahneváš :-). Predstav sa čitateľom tejto bulvárnej stránky!

Muco: Čau Wrbo a spol. Volajú ma Muco, pochádzam z Vyhní (okres Žiar) a momentálne žijem v Prahe, kde hrám v kapele LAKKA na gitaru. Pred tým som hral ešte v nejakých slovenských kapelách, ale o tom asi v ďalších otázkach.

Wrbo: Ako si sa dostal k punkovej muzike? Viedli tvoje kroky cez klasické alkopankové seansy? Alebo si rovno naskočil do vlaku s cieľovou stanicou "hardcore"?

Muco: Jasné, že cez punky a alkopunky. Už presne neviem, čo ma prvé oslovilo, ale na základke som sa cez kamošov dostal k prvým metalovým a punkovým kapelám. K metalu teda pomenej, viac ma chytil punk. Začínal som viacmenej deväťdesiatkovou klasikou, ako asi väčšina. Počúvalo sa všetko, čo bolo tvrdšie jak Metalinda a Team :D
No a k hardcoru na strednej, keď som spoznal Riša (7MS) a Oliho zo Žiaru, ktorí mali doma stovky kaziet a zásobovali nás všetkým možným. Moje prvé HC/punk kapely ak si dobre spomínam boli DAVOVKA, HOMOMILITIA, ČISTÁ RYŽA, PUBLIC, LEN TAK TAK, MSR, JOBBYKRUST, DETESTATION, MRTVÁ BUDOUCNOST, DISRUPT, DIASPORA, TOTALITÄR...

Wrbo: Scénu okolo ZH som začal bližšie registrovať, až keď nám na malomeste zaviedli internet, tuším to mohlo byť okolo roku 2006-2007. Vtedy už bola myslím už väčšina miestnych kapiel po smrti. Ako si vnímal domácu scénu ty? Mal punk a hardcore v žiarsku pevné základy? A čo minulosť?

Muco: 2006 sme myslím skončili so SANGRE DE CRISTO a 21.3.2008 sme mali posledný koncert so SIGNA SINISTRA (som sa dočítal na internetoch). Nejaké základy tam určite boli. Moja pamäť siaha po kapelu JESUS UNDERGROUND BAND, čo bolo čosi jak HC/rock s trubkou, depresívne výkriky a občasné noisové úlety. Hrali okolo roku 1995, a potom sa presťahovali do Londýna. Poznám len z nahrávky, neskôr som spoznal speváka a gitaristu, ktorý sa presťahoval do Vyhní. Matne spomínam na metalový STALKER a EPOCH MAKING. Epoch hrali HC dnes by sa dalo povedať trochu modernejšieho strihu. Ovplyvnení kapelami ako BIOHAZARD, RAGE AGAINST THE MACHINE a pod., V tej dobe to bolo super.
Potom tu boli nejaké punky, ako AGÁTA, APATIA, ŠHT alebo SITŇAN a mrte alternatívnych psychadelických kapiel. V ZH pomerne dlho fungoval známy klub Škandál, kde prebiehala väčšina HC/punk koncíkov, na ktoré jazdili ľudia z rôznych kútov Slovenska. Ak by si niekedy spovedal aj Riša zo 7MS, skús sa spýtať na ZH jeho, povie ti asi viac. Ja som zrovna nebol úplne miestny.

Wrbo: SANGRE DE CRISTO a SIGNA SINISTRA sú aj v Bystrickej kotline stále kapelky, ktoré si držia kultový status. Aká je ich história a čo tieto jednotlivé bandy znamenali pre teba?

Muco: Sangre sme založili po mojom príchode z vojny (ano bol som tam dpč) čiže pred 18 rokmi. Fuu to sú čísla. Predtým sme skúšali hrať čosi jak hardcore, tak nejaké zaklady tam boli. Jak sme ale pričuchli ku grindu a crustu, tak smer bol jasný. Moc podobných kapiel vtedy nebolo, tak sme hrávali pomerne dosť koncertov. Najďalej sme sa dostali myslím do rakúskeho Linzu, Viedne, nejaké tie Čechy. Historiek bolo samozrejme kopec, ale veľa sa popilo i vyhúlilo tak v mozgovom hard discu sa moc nezachovalo. Spomínam jak pred koncertom v Nitre Zubára oplieskali nackovia o výklady, jak sme spali pred kostolom v spacáku, lebo sme nemali poriešené spanie. Jak sme šli stopom na svoj koncert do BA, kde sme prišli len my a žiadny organizátor ani ľudia. Na to, jak sme ožratého Žabu (basáka) ťahali na podium na vegafeste po litroch chlastu a jointoch s Horákom. Na afterky. Na Pipov byt, kde sme ostali ešte 3 dni po koncerte a musel si brať kvôli nám aj s frajerkou dovolenku ...
Signa hrala s veľkými prestávkami v rokoch 2005 až 2008. Hodne sme boli ovplyvnení španielskymi kapelami EKKIA a ICTUS. Stihli sme nahrať pár songov, ktoré mali vyjsť na vinyle, ale nevyšli. Odohraných niekoľko koncertov, väčšinou myslím dobrých. Potom sme sa rozpŕchli do sveta a hrať už nešlo aj keď chuť by bola. Najlepší koncert myslím bol v Krakowe (pozdravujem Mariana a Olgu), najhorší asi Prievidza (našou vinou). S oboma kapelami som zažil skvelé časy a nezabudnuteľné chvíle. Dodnes sme v kontakte a veľmi dobrí kamaráti. Niektorí hrávaju s novými kapelami ďalej - Rišo v 7MS, Zubár s CONTROLLED EXISTENCE. Bubeník Matúš sa fláka po Mexiku a basák Maťo si založil rodinu v Nemecku.


Wrbo: Žiarsko bolo tiež kedysi aj s Prievidzou liahňou naziskinheads. Dokonca sa mi marí, že aj nejaká česká NS sračka ospevovala Žiar vo svojej chabej produkcii. Spomínaš si na tieto divoké časy? Pripísal by si to vtedajšej móde alebo je táto oblasť niečím špecifická? Mala podla teba na tom zásluhu aj početná rómska populácia?

Muco: Ano, nejaká česká NS kapela mala v texte čosi ako "a nad Hronem žár" čím zrejme mysleli žiaru z upáleného Maria Gorala (nech mu je zem ľahká). Pamätám si, že som sa necítil moc bezpečne v tom meste (tmavá pleť, strapaté vlasy, punkové triko). Našťastie som tam moc času netrávil. Chodil som tam len do školy. V deväťdesiatkach boli dosť nebezpečné také tie sedlácke zábavy, diskošky, jarmoky, kde sa chlastalo a stretli sa tam dementi z celého okresu, ožrali sa a furt sa chceli mlátiť. Často sa stávalo, že aj medzi sebou. Po roku 2000, keď sa začali robiť koncerty, tak sem tam prišli provokovať, ale väčšinou myslím odišli v smútku a minimálne raz vo veľkom smútku, keď dostali náklad od ľudí z koncertu zo Škandálu. (Zdravím ZV a BB punx :))
Neviem čomu by som to pripísal, asi jedno s druhým. NS ošial tej doby, móda, malomesto bez nejakej väčšej kultúrnej rozmanitosti a možností, nuda, šeď, v blízkosti ďalšie NS bunky, Handlová, Prievidza, BB (SS action group, Slovakia hammer skins), Žarnovica, Banská Štiavnica (Slovenský úsvit).

Wrbo: Hlas tvojho klubu 84 sa aj za ten relatívne krátky čas rozliehal široko ďaleko a ja osobne dodnes rád spomínam na akcie, ktoré som tam zažil. Ako sa na túto tvoju životnú epizódu pozeráš po rokoch ty? Na ktoré akcie spomínaš najradšej a naopak, ktoré nestáli za nič? Bol hlavný dôvod zatvorenia klubu nezáujem o koncerty alebo si mal na to iné dôvody? Plus nejaké bulvárne perličky zo zákulisia :-)?

Muco: 84 bol od začiatku asi risk a pokus. Po rokoch som sa vrátil zo zahraničia a rozmýšlal som, čo so sebou. Mal predstavy o vlastnom klube, kde by som si robil rôzne zaujímavé akcie a spojil príjemné s užitočným, čo sa na čas aj podarilo. Moje idealistické predstavy sa ale až tak asi nenaplnili. Veľa rokov som bol preč a časy a scéna sa tu zmenili. S koncertami problém nebol, vačšinou chodilo celkom dosť ľudí, ale nedali sa robiť moc často. Horšie boli dni alebo víkendy, keď koncerty neboli a návštevnosť bola poslabšia. Ale aj to nebol až taký problém a vykrívalo sa nejak. Sral ma hlavne starší týpek, čo mal vedľa hudobniny, od ktorého som to mal prenajaté. Furt tam chodil na kontroly, sondovať čo sa deje, stále nejaké pripomienky, zákazy, otravovanie s hlúposťami, každodenné znepríjemňovanie života. A nahromadilo sa toho postupne viac. Pár NS návštev, raz v tam zime nabehli v kuklách a vhodili dnu dymovnice a celé vydymili. Inokedy mi zas vyliali betón na brzdič na aute. Tak som po čase som zistil, že ZH v kombinácii s týmito podmienkami, neni zrovna miesto, kde by mi vyhovovalo fungovať.
Na druhú stranu boli aj pekné časy a akcie na ktoré nezabudnem.

Wrbo: Poďme do súčasnosti. Žiješ už nejaký čas v Prahe. Tá sa stala za tie roky oblúbenou destináciou slovenských HC/punk deciek, a tak sa mi ťa teda nedá neopýtať. Prečo práve Praha?

Nad Prahou som rozmýšlal už dlhší čas, aj keď mojmu odchodu tak trochu dopomohla náhoda. Pôvodný plán bol na čas Anglicko, ale tam to nejak nevyšlo a ocitol som sa v Prahe. A ostal som preto, lebo doma zdochol pes a tu bolo všetko, čo ma nejak uspokojovalo. Kamaráti, veľa známych, kultúra, iný život, iná mentalita ...

Wrbo: Dlhšie uvažujem nad umierajúcimi malomestami s tým, že až príliš často nastáva situácia, kedy časom aj ten posledný aktívny človek radšej utečie niekam za svojimi miesto toho, aby sa snažil o udržanie komunity vo svojom meste. Je to ale pochopiteľné. Sám som spravil niečo obdobné. Tiež viem, že práca, príjem, rodina je častokrát dôležitejšia, ako nejaká posraná punková komunita s utopickou revoltou. No predsa mi to príde celkom ľúto, keď vidím mŕtve mestá a spomínam, ako to v nich niekedy žilo. Premýšľaš niekedy nad niečím podobným?

Muco: Niekedy asi áno, hlavne keď sa vraciam na miesta, s ktorými ma spájajú nejaké zážitky a zrazu je to tam všetko iné. Ale nič netrvá večne. Som vďačný aspoň za to, jak to kedysi bolo a budem si to tak pamätať. Jasné, človeka to zamrzí, ale keď sa oproti starým časom veci zmenili, tá komunita už viacmenej neexistuje, každý si ide svojím smerom, rodiny, práca, priority, potom je asi tiež čas kamsi sa pohnúť.

Wrbo:: Praha - Žiar/Vyhne. Viem, že to bude znieť absurdne, ale zvykol si to niekedy porovnávať? Niečo v štýle: malé mesto, ľudia držali spolu, bolo to celé úprimnejšie, bez nejakej pózy atd atd :-) alebo : veľké mesto, väčšia komunita, anonymita, viac akcie a akcíí ...?

Muco: Ani nie. Ale tak je to rozdiel, to je jasné. V Prahe sa často stáva, že máš niekoľko koncertov za deň, a keď máš zrovna voľný večer, tak niekedy nevieš kam. Raz sa mi dokonca stalo, že boli tri parádne akcie naraz a dovtedy som sa rozhodoval až som ostal doma, lebo už bolo neskoro :D Na jednu stranu áno, máš po kkt možností kam ísť, na druhú stranu, keď to máš na malom meste raz za čas, tak si to viac vážiš, užiješ a zídu sa tam všetci známi pokope. SXE, HC kids, punx, grinderi, metlaci, všetci.

Wrbo: V poslednom čase sa celkom aktívne riešia polemiky o význame DIY v punkovej scéne. Na jednej strane stojí podzemná sieť kamošov a kamošiek, kde sa snažia aktívne budovať svoj nezávislý priestor. No na strane druhej čoraz častejšie počuť hlasy, ktorým príde jaksi zbytočné riešiť veci v štýle "sami pre seba", ktoré sú defacto opäť a znova podávané len zasvätenej komunite. Na ktorej strane barikády stojíš ty?

Muco: Nejakú veľkú dilemu si z toho nerobím. Nech si robí a hrá každý kde chce. My sme zatial našťastie tieto veci nemuseli riešiť (lebo nás volajú len pankáči :D) ale je jasné, že sú nám sympatickejšie diy akcie. Nemam teda nič proti otvorenosti, ale na velkych festivaloch alebo akciách, ktoré nemajú pod palcom punkáči sa možu skôr prihodiť nejaké prekvapenia. Keď to preženiem a uvediem príklad s obrovskou Pohodou, kde dostávajú priestor politici a cirkev, neviem neviem, či by mi to bolo dvakrát prjemné sa toho zúčastňovať, podobne ako na veľkých festoch typu Brutal assault, kde zas majú ľudia problémy so stánkom antify. Takže squaty, komunitné centrá, garáže, mosty, lúky, obyváky ideál :)

Wrbo: Považuješ sa za anarchistu? Myslíš si, že sa v súčasnosti dá tento pojem vztiahnuť na jedinca, pri tom všetkom konzume, ktorého bojkot jaksi postupne vypadol z ideovýbavy uvedomelého punkáča? Čomu pripisuješ tú stratu potreby rebelovať? Keď sa spätne pozrieš na seba spred 15-20 rokov, spravil si nejaké radikálnejšie ústupky voči svojm presvedčeniu?

Muco: Anarchizmus nie je encyklopédia špatných a dobrých firiem a výrobkov, ktoré si môžeš alebo nesmieš kupovať a čo všetko máš bojkotovať. Toto je skôr deväťdesiatkový subkultúrny náhľad a osobná voľba. Premňa trochu menej podstatné a viacmenej aj samozrejmé. Už len tým keď si vegan sa snažíš vyhýbať sa produktom spojených s utrpením. A v porovnaní s predošlým obdobým je tu viac alternatívnych menších výrobcov a družstiev, ktoré môžeš podporiť, či už sa to týka žrádla, handier, kávy a iných. Je možné, že som za tie roky nejaké ústupky spravil, ale nejak extra som si toho neni vedomí. Vlastne áno, chodím pravidelne do práce, čo kedysi nehrozilo, aj keď som mal dávno po škole. A áno, anarchistické princípy sú mi stále najbližšie a najprirodzenejšie.

Wrbo: Si dlhoročným vegánom. Čo ťa priviedlo na cestu rastlinnej stravy a ako sa pozeráš na súčasný trend tzv. "konzumného" vegánstva, kedy ľudí viac zaujíma to, že v akom hypermarkete majú akú vegan tyčinku namiesto skutočného boja za oslobodenie zvierat? Nemáš tiež pocit, že je veg(etari)ánstvo len akousi sezónnou záležitosťou scény, kedy človek, ktorý sa dostane z kola von opäť rýchlo zapadne ku konvenčným stravovacím návykom (samozrejme aj okrem iného)?

Muco: Tak asi ako väčšinu (dúfam), ma k tomu viedli etické dôvody. Dopomohlo k tomu samozrejme pár kapiel, kníh, filmov a hlavne dve kamošky :) Konzumné vegánstvo, hm. Tak trochu si si asi odpovedal sám. Asi je pravda ,že ľudia moc a často riešia hentie veci, jaké pičoviny kde kúpiť a potrebujú sa pretrčať na istagramoch, youtuboch a taak ... Zrejme to súvisí s dobou, fejsbukmi, neviem. Vlastne sa to tak nejak dalo očakávať. Bolo jasné, že je to na vzostupe a že sa z toho stane trend. To žiaľ prináša aj isté negatíva. To čo sa môže zdať jak fajn produkt vďaka logu vegan, nie vždy musí byť aj úplne eco friendly alebo etické. Napríklad produkty zo surovín z druhého konca planéty alebo produkty nadnárodných spoločností, ktoré sa priamo podielajú na drancovaní prírody alebo testujú na zvieratách. V tom celkom vidím rozdiel v dobe, keď som sa k tomu dostal a dnes. Príde mi, že vtedy to bolo o pár desiatkach ľuďoch zo scény, anarchistoch, ekoaktivistoch a pod. Ľudia, ktorí boli možná v prvom rade aktívni a až v druhom "vegani". Dnes s pribúdajúcim konzumom je to už trochu asi opačne. Zároveň je kopec nových výrokov, reštaurácií a stravovať sa vegánsky už neni žiadny problém, takže sa už neni moc na čo vyhovárať.
A ohladne tej "sezónnej záležitosti", ak to berie niekto jak nejakú dietu, obeť a musí s tým nejak zápasiť, tak je asi otázka času kedy sa na to vysere. Ale aspoň sa o to pokúsil.

Wrbo: Ak ma pamäť neklame, tak si v Prahe najskôr skúšal druhú gitarku u emo punk kapelky PALAHNIUK (smutne nedocenená kapelka pre mňa!). Potom si nejakú dobu hrával v KACZYNSKI, ktorá tiež nemala dlhé trvanie. Vydali ste jeden podarený split po ktorom nasledoval rozpad. Čo sa stalo?

Muco: Ano chvíľu som s nimi hrával. Naučil som sa pár songov, dal pár koncertov a chlapci oznámili, že vlastne končia. Gitarista sa odsťahoval do Anglicka myslím, bubeník odišiel niekam na Zéland a spevák na Šumavu. V KACZYNSKOM sa dvaja členovia nepohodli a spevák mal ešte ďalšie dve kapely a rozhodol už nepokračovať, tak sme to ukonili.

Wrbo: Aktuálne hráš v kapelke LAKKA, ktorú by si vlastne mohol aj týmto predstaviť. Súdiac podla dema sa jedná o poznanie surovšiu vec, ako bola tvoja predchádzajúca kapela. Keby si mal porovnať tieto dve bandy, tak v čom sú pre teba iné?

Muco: Traja z KACZYNSKÉHO sme chceli pokračovať, tak sme si založili LAKKU. Prizvali sme na spev Máriu a na basu cyklopunkáča Broňa. Ešte sme rozmýšlali hrať pod tým istým názvom, ale sme sa vysrali na to. Takže je to v podstate nejaké pokračovanie KCZNSK. To znamená, že je to trochu temný crust, trochu emoviolence, pre niekoho tzv neocrust. Iné je to v tom, že sa mi zdá, že sa častejšie triafame jak v predošlej kapele, aj keď to tak možno nevypadá :D KACZYNSKI (aspon v prvej polke fungovania) moc zohraný nebol a s pár songami som sa nie úplne riffovo stotožňoval. LAKKA ma hudobne baví viac aj keď zrovna muzikanti z nás asi nikdy nebudú.

Wrbo: Za tie roky koncertovania máš určite v archíve schované nejaké zaujímavé historky z ciest na koncerty, či samotných koncertov. Nehanbi sa a pár ich sem prepíš :-)

Muco: Fuu, no počkaj skusim sa zamyslieť, mne totiž moc neslúži pamäť už. Alebo niekedy nechcem, aby mi slúžila :) Celkom srandovné zistenie bolo raz na koncerte v Nemecku v Lipsku myslím, že holka, u ktorej sme mali spať, čo dohadoval náš (vtedy poloslepý) bubeník, bola uplne iná holka jak si myslel. Vysvitlo, že túto nepozná ani nevie kto to je. Pri pridávaní medzi frendov na fb, si totiž pridal uplne inú holčinu s rovnakým menom a mačkou na profilovke a tá sa ani nepriznala, že sa nepoznajú, ale ubytovala nás jak nič :D hehe.

Wrbo: Nikdy som sa ešte nespýtal na TOP 5 rebríček obľúbených kapiel. Plus si určite narazil posledné roky na nejaké mladé neprevarené kapelky - sem s nimi!

Muco: Ťažká otazka, nedá sa vybrať 5 kapiel. Naj kapela sveta je BETHARI (emoviolence/Singapur), ale spomeniem tie, ktoré sa kedysi na mne asi najviac podpísali.
1. TRAGEDY / EKKAIA / ICTUS / AMANDA WOODWARD
2. GRIDE / MRTVÁ BUDOUCNOST / KRITICKÁ SITUACE
3. BALACLAVA / REMEK/ GATTACA
4. the PUBLIC / JOHN ASTIN
5. CHARLES BRONSON / YACØPSÆ

Nové moc ani nie, skôr pre mňa nové, sorry moc toho už neobjavuejem.
JOSE PHINE, JET BLACK, DESZCZ, LOVTE, UNITED NATIONS, HEART ON MY SLEEVE, ANSA, DANCE MACABRE, PIRI REIS, GAS CHAMBER MELODIES, HER BREATH ON GLASS, BOSNA, ANTIMASTER, CADY, LENTIC WATERS, LITOVSK, PAST, BAHRATAL, HERIDA, GALL, ROTTEN MINT, ...

Wrbo: Čo ťa zaujíma a čo robíš vo svojom voľnom čase?

Muco: Odkedy som v Prahe tak toho voľného času žiaľ moc neni. Ale zato si možem tak trochu aj sám, keďže nechcem dopadnúť štýlom práca-žrať-spať-práca. Snažím sa teda venovať okrem skúškam a koncertov s kapelou aj iným aktivitám. Zapájam sa do miestneho soli-kolektívu a s ním súvisiacich aktivít, občas podám pomocnú ruku pri "sťahovaní" zvierat zo špatných podmienok, chodím na koncerty a inú kultúru, s kamošmi na pivo, pinčes, sem tam nejaké cestovanie, výlety a najviac voľného času venujem priateľke.

Pridaj komentár k rozhovoru:

Meno:

Email:

Antispam: 9+C+3

Správa:

#7631 Eduv syn napí­sal/a: 15.08.2019 22:47:54

Muco, daj tie psychledrlicke kapely od vas ;)

#7630 fog napí­sal/a: 15.08.2019 09:36:26

dobre pocitanicko

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

20.02. 01:49 Prasiak:


Jak sme sa na poslednu chviľu rozhodli, že tam ideme, tak sme sa najviac zjebovali na tom, že Samčo, boha, to zas bude. No normalne mi ten jeho set pripomenul (tiež som ho už dlho nevidel), že ..
17.2.2024 SAMČO, BRAT DÁŽĎOVIEK, TVOI POSTOI, UCHAFU, OTRAS Spišská Nová Ves @ Divadlo Kontra (report)

13.02. 10:01 TvojaManka:


Otec, ze ty tak trochu obdivujes Putina a zaroven tak trochu nenavidis demokraticke hodnoty? Pravdu ale mas, ze vela ludi zomrelo pre mocenske chutky tohto diktatora. A pritom by stacilo, aby nezautoc ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

13.02. 09:44 Bambulka:


Dedko, vsetkym jebe, len ty tu mas vysoku skolu zivota v odbore politologia a medzinarodne vztahy. Kto je vo vojne na ukrajine agresor? Rusko zautocilo na suverennu krajinu a ty tvrdis, ze sa mali vzd ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

12.02. 14:09 Scheby:


Rozpor hlasa Slava Banderizmu? :D dobre si sa opuscil, cenim nazor zo stvrtej cenovej
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.02. 21:16 Dedo jozef:


Skurveny Rozpor celé roky sa hrali na veľkých Antifakov a teraz tam Sláva Banderizmu.a vám to úplne jebe?aké obsadenie Ruskom a Koreou vy ste dobre ojebany západom,A choďte do piče s tými v ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

30.01. 15:35 adrik:


axc: Áno.
(guestbook)

29.01. 08:31 axc:


cuzz ten nonconformist bude povodna zostava na koncerte?
(guestbook)

15.12. 14:57 Peter:


Fajná recenzia a príjemne je, že autor priznáva, že nie je nestranný - tak potom je Dáša "stranný"? -)))
DISIDENT - Ľudské stroje CD (recenzia)

13.12. 16:50 Luboshio:


Dík za recku Adrik, pozdravujem zo Zv!
DEMONIC-EYED / JAKUBYSKO MC (recenzia)

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)