Pozývame:


Št 5.10.2023
Bratislava @ garáže pod Prístavným mostom

SKARNIO (Brazília), BLAMAGE (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

RANA, S.A.T.A.N. (23.9.2023, Košice @ Collosseum)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

INFECTIOUS PIT, JACK, CRIPPLED FOX, NUCLEAR CULT, RUIDOSA INMUNDICIA, YACOPSAE (22.9.2023, Budapešť @ Golya)

Najnovšia recenzia:

BETON - Zombie mustang safari CD

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Rozhovor: EXTINCT/EXIST

Autor: PissMaster | Pridané: 10.2.2015 | Počet videní: 1936


PissMaster: Zdar borci! Na začiatok mi povedzte dačo o E/E. Kedy ste začali hrať a aké boli dôvody na založenie kapely..?

Jeppe: Štyria týpci začali skúšat niekedy v roku 2011 myslím. Timmy (bubny - predtým hral v PISSCHRIST .. pozn.P) mal urobených pár songov, ktoré dal dokopy keď pobýval v západnej Austrálii a nemal tam kapelu, takže bol dosť nadržaný skúsiť tie songy s dobrými muzikantmi, keď sa vrátil späť do Melbourne. Ja som sa pridal ku kapele v roku 2012, v dobe keď kapela mala odohrané 2 koncerty (spieval Timmy). Na prvej skúške mi povedali: "OK, si v kapele - ďalšia skúška je vo štvrtok a v piatok nahrávame!" A tak sa zrodila naša demokazeta 2013. Dôvody na štart kapely boli rovnaké ako stále myslím. Ja som sa práve presťahoval z Dánska do Melbourne a chcel som zaloziť vlastnú kapelu. Hram v kapelách 20 rokov (cítim sa staro, keď to píšem) a nechcel som zakladať kapelu v štýle že nikto nevie na nič hrať a začíname sa učiť ... Takže keď som sa dozvedel, že E/E hľadali speváka, povedal som si jebem, idem to skúsiť. Samozrejme sa mi páčila ich muzika, akurát že nikdy predtým som nebol na poste frontmana, takže som mal trošku obavy.

PissMaster: Viem že všetci máte skúsenosti s hraním z predošlých kapiel, ale kto to nemusí vedieť sú ľudia z opačnej strany zemegule, špeciálne zo Slovenska a Českej republiky, takže v čom ste mali prsty pred E/E a máte popripade aj teraz nejaké bokovky?

Jeppe: Momentálne robím vokal/basu v NUCLEAR DEATH TERROR, ale veľa neskúšame. Napríklad tento rok (2014) zahráme jeden koncert. Nedávno som tiež začal hrať s KROMOSOM na basu. Zatiaľ som s nimi odohral pár koncertov a nahrávanie na pripravovaný split 7" (myslím, že to bolo na split s Amíkmi NOMAD, ktoré je práve vonku, pozn. P). Predtým som obsluhoval rôzne nástroje v rôznych punk rockových kapelách v dánskom Kopenhagene. Môžem spomenúť URO a naposledy SKARPRETTER, s ktorými sme mali tour po Čechách a ostatných východoeurópskych krajinách ... myslím, že to bolo v 2007 alebo 2008 ... 2006 možno?? Skvelé casy!

Timmy: Hrám na bubny v NUCLEAR DEATH TERROR a predtým som bubnoval v PISSCHRIST, SCHIFOSI a ABC WEAPONS. Vlastne traja členovia E/E hrali predtým v ABC WEAPONS. Noodle (gitara) hrá ešte v kapele s názvom the ONCE OVERS, Erle (basa) hrá v HUMAN RUINS a Ramez (gitara) v THRALI.

PissMaster: Viete niečo o československom punkovom podzemí? Kapely a tak..? Nechystáte sa s kapelou bombardovať starý kontinent?

Jeppe: Jasné že počas túrovania s kapelami som videl kopu skvelých českých kapiel, ale priznám sa, že si nespomeniem na žiadne meno ... Moja pamäť si toho veľa neuložila z tých ciest. Sorry, keď som zabudol spomenúť nejakú dobrú kapelu mnohých známych!
Žiadne plány na tour momentálne nemáme. V kapele sme traja rodičia, takže to nám plány dosť limituje ... Ale dúfam, že jedného dňa sa euro tour podarí. Špeciálne teraz s novou LP (snáď už vonku pozn. P) vydanou na nemeckom labely!

PissMaster: Vaša nová a prvá LP bude čoskoro vonku, kde bola nahrávaná a kto sa postará o vydanie..?

Jeppe: Nahrávali sme ju tu v melbournskom Goatsound štúdiu so skvelým zvukárom, čo sa volá Fuller, ktorý si toto skvelé štúdio zariadil v zadnej časti svojho domu.
Bude to kooperácia medzi viacerými labelmi; O 12" vinyl sa postará Skuld a Ruin nation v Nemecku a Aborted society v USA. Ďalej to výjde na CD u Dogma destroyer v Mexiku (nikdy mi neposlal naspäť veci na výmenu. pozn. P) a nakoniec na kazete u Blood of war z Kuala Lumpur, Malajzie, ktorí tiež vydávali našu "Demo MMXIII" kazetu.

Timmy: Náš kamoš Yeap z KROMOSOM sa tiež podieľal na mixe albumu. Urobil skvelú pracu.

PissMaster: Prečo vinyl? Prečo nie mp3 na bandcampe a basta? Ste vinylomaniaci posadnutí kolektorstvom tohto kráľovského média?

Jeppe: Osobne som mal vždy slabosť pre vinyl.
U nás doma bola hromada vinylov, keď som vyrastal. Svoje prvé gramo a 12" + 7" som dostal od otca, keď som mal asi 10 rokov. Pamätám si, že to bola LPečka ROLLING STONES (ale už neviem ktorý album) a sedempalec bol od GORKY PARK - "Try to find me".
Určite sa nepovažujem za vinylomaniaka aj keď ...! Mal som asi 10 ročné obdobie, keď som väčsinou pobýval po squatoch a po gaučoch u kamošov / frajerkách a do vinylov som investoval kopu prachov, no tie sa po cestách stratili / zabudli alebo darovali ... Prial by som si ich mať späť!
Ale jeden z chalanov v kapele je to, čo by som nazval zberateľ. Nie je to nezdravá posadnutosť ... či?! (určite je ... prášky neurol, xanax na predpis ... pozn P)

Timmy: Mám rád keď nahrávky vychádzajú na rôznych formátoch, aby sa dostali ku všetkým pankerom v odlišných kútoch sveta. Ale myslím, ze vinyl vedie, lebo je to formát, ktorý umožňuje väčší priestor pre artwork, texty a info a na tom všetkom si dávame dosť záležať.

PissMaster: OK, nebudem zakrývať fakt, že vaša hudba je mi kurevsky blízka a myslím že to bude podobným hudobným vkusom ... Aké kapely máte radi alebo čo vás inšpiruje? Ja tam počujem kopu starého anglického metalpunku ako SACRILAGE / AXEGRINDER mixnutého so švédskym käng hardcore-om. Ktorá kapela vás naposledy rozsekala?

Timmy: Pekná analýza! A dík! SACRILEGE je jednoznačne inšpirácia. EFFIGY z Japonska tiež. Potom nejaký US crust ako DISRUPT, STATE OF FEAR a NAUSEA. Ale Švédsko je pre mňa jednoznačne najväčší hráč. Kapely ako SKITSYSTEM, DISFEAR, MARTYRDOD, TOTALITAR, ku príkladu ... (more a kde je BOMBANFALL a NO SECURITY? pozn. P) Kapela DISTURD z Japonska bola jedna z najlepších kapiel aké som kedy videl a tiež jeden z dôvodov pre vznik E/E. Ale narozdiel od nich máme odlišne vplyvy a sme viac rozmanití, špeciálne viac metalu. A myslím, že je to v našej muzike aj počuť.

PissMaster: Jednotlivé mestá v Austrálii sú od seba vzdialené dosť veľa kilometrov s tým, že medzi nimi nie je nič ... púšť, bus, diaľnica ... Ako to riešite s cestovaním? Túrujete dodávkou 1000 km, aby ste sa dostali napr. do Sydney alebo sa presúvate letecky? Je v silách promotéra vám takéto cesty zaplatiť?

Jeppe: Ak mám byť úprimný, v podstate sme mimo Melbourne odohrali zatiaľ jeden koncert. Bolo to Sydney a šli sme letecky. Ale jasné, že tu sú kapely, čo tieto vzdialenosti dávajú autami. Väčsina kapiel na turné to tiež rieši takto ... Ale keďže mestá sú od seba kurevsky ďaleko, máš o hodiny za volantom postarané ... (poznám ... pozn. P) Napríklad vzdialenosť medzi Melbourne a Sydney je porovnateľná so vzdialenosťoum medzi Prahou a Amsterdamom. (alebo Prahou a Vranovom ... pozn. P) A po ceste sa naozaj nedá nikde zastaviť na medzikoncert.

PissMaster: Neviem ako u vás, ale u nás som mal často pocit, že ľudia navštevujúci a motajúci sa v hc/punk prostredí nie sú vôbec iní ako bežná mainstreamová spoločnosť. Proste ajfón má každý, panker-nepanker, adidasy tiež, coca cola normálka (tiež s ňou zapíjam rum ...) viem, že z tej doby (80/90 roky) sme už "vyrástli" a v rámci liberalizácie všetkého čo sa dá (tým aj hc/punk ideí ...), sa tieto pojmy viacmenej nešťastnou náhodou udomácnili aj v hc/punk komunite ... čo ale úplne základné veci ako vegetariánstvo / vegánstvo, ekológia, antikapitalizmus? O čom je pre vás punk? (sorry za túto tupú otázku ... niekedy sa neudržím.)

Timmy: Tiež nad tým často rozmýšľam. Keď som sa dostal k punku, zdalo sa, že politika je dôležitejšia ako hudba alebo móda a väčšina koncertov čo sme hrali boli benefity. Punkáči boli v popredí diania, akcií a demošiek atď. Ale dnes sa zdá, že sa na to pozeráme z vrchu. Doraz na sociálnu spravodlivosť vymizol. Kapely o tom spievajú bez toho, aby v skutočnosti nieco hovorili. Úprimne verím, že je to len fáza a že keď sa všetci budeme držať toho svojho a budeme robiť to, čo milujeme a pre čo máme zápal, možno sa dočkáme návratu takéhoto myslenia.

Pridaj komentár k rozhovoru:

Meno:

Email:

Antispam: R+D+J

Správa:

#6249 pApuc napí­sal/a: 10.02.2015 10:35:24

skoda, ze take kratucke.. z Australie co najviac!!

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 10:32 Ramirez:


Budúco ročný line Up na najväčšom UG feste pohode:)
(novinka)

25.09. 22:55 Prasiak:


hej a dikes za pusu, z ktorej som ohluchol a ty ešte doteraz musiš citiť moj ušny maz na svojich perach!
23.9.2023 RAID SIREN, RANA, S.A.T.A.N., BESNA Košice @ Collosseum (report)

25.09. 22:54 Prasiak:


<3 dikes.. shoutout Ničiteľ :D
23.9.2023 RAID SIREN, RANA, S.A.T.A.N., BESNA Košice @ Collosseum (report)

17.09. 11:03 Hedrik:


Super report...pozdravujem chalošov a Iwo nedaj sa!!! A.C.A.B.
9.9.2023 SAMORAST (Čechy) (cestopis)

16.09. 12:17 adrik:


Ahoj, napíš prosím ťa na punkgen@gmail.com. Vďaka!
(guestbook)

16.09. 11:54 lenka:


Čaute, ako prosim funguje punkgen, keby chcem pridat nejaky report alebo tak? :) diki
(guestbook)

19.08. 13:11 Skulda:


konečně někdo přesně vystihnul tu ostravskou kutálku Ÿperitiff
12.8.2023 YPERITIFF, JAKUBYSKO, SLUTBOMB Žilina @ Hájovňa (report)

15.08. 22:01 Erje:


Axc,áno skončí,USA tam bude pestovať chlieb na stromoch pre Afriku
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

15.08. 13:23 axc:


ako fakt??Ak Rusko prestane dodávať zbrane na Ukrajinu - skončí vojna. Sláva Ukrajine?(to treba na vychode casto pouzivat tam s tym podravom maju vela skusenosti...vám to dobre jebe.
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.08. 17:08 axc:


mam na predaj zbierku kazet vhodne pre zberatela mozna aj vymena link na zoznam -https://ulozto.sk/file/4c6EZ2pX7K86/tapes-xls#!ZJZlZmR2AmN5A2RjMQx0BGAvLmWvAQL4FmqfEIqanGIkpmyzBD==
(guestbook)