Pozývame:

Po 27.5.2024
Brno @ Vegalité

NO FUCKER (USA), DISEASE (Macedónsko), BRÜNNER TODESMARSCH (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

BELL WITCH, the KEENING (18.5.2024, Brno @ Kabinet múz)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #6 / 2014

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Rozhovor: BARNEY GUMBLE

Autor: Adrik | Pridané: 22.10.2010 | Počet videní: 2154

Adrik: Nazdar, začiatok začnime tradične predstavovaním a krátkou históriou. Nenáročný poslucháč by povedal, že hudobne medzi kapelami the Flame still burns a Barney Gumble nie je velikánsky rozdiel, čo si myslíš Ty?

Pipo : Čau Adrík. No Barney vznikol v októbri minulý rok. Mali sme skúšobňu a veľa chuti hrať, keďže bol Maťo (FSB) v Anglicku a Flejmi mali prestávku. Zavolali sme Uzla a Jambela, čí nespravíme aspoň nečo len tak z nudy. Oni sa chytili a chytilo to aj nás tak sme silno začali hrávať a hrávame dodnes. Myslím, že medzi BG a FSB neni veľký rozdiel, ale postojmi určíte je. FSB je viac politicky orientovaná oproti BG. S Barneym okrem iného máme texty aj o futbale, pive a tak. Barney je taká zábavová kapela haha

Uzel : No tak Pipo načrtol tu históriu tak ja by som to priblížil z inej strany. Ja chodím na výšku do Nitry a hrám na gitaru. Okrem Barneyho hrávam ešte v jednej experimentalno rockovej kapele, ktorá momentálne dosť stagnuje, lebo sa nevieme dohodnúť na žiadnom rozumnom speve. Novy spevák Maťo je tiež vysokoškolák a okrem nás reve aj vo svojej vlastnej kapele Blind Rattvisa. Jambelo je ťažký pracant a často si kvôli koncertom musí brat voľno v robote hehe. Až tak nás ma rad. Predtým veľmi dávno hrával na gitaru v kapele Decay a prvýkrát držal basu v ruke až u Barneyho, kde zistil na vlastne prekvapenie, že mu to docela aj ide. No a náš búšič do bubnov Pipo je dlhoročný bubeník Flame still burns a veľký kritik nasej vlastnej hudby. Rozdiel? Ako už povedal Pipo rozdiel je v textoch, no ja vidím aj rozdiel aj keď malý v hudbe. V Barneym sa snažíme vyhýbať pomalým pasážam s kopou bubeníckych prechodov a skorej sa snažíme priamočiaro a rýchlo sypať na ľudí jednoduchý hardcore punk.

Adrik: Po pankovom bulvári sa vraví, že Saša odchádza z postu speváčky oboch kapiel. Môžeš prezradiť dôvod? Máte už náhradu?

Pipo: áno bulvár je rýchly. Drby idú rýchlo. Sasa odišla z oboch kapiel, lebo začínali byt nezhody. A boli aj hádky tak sme to vyriešili takto. Boli to pekne roky a odohrali sme veľa dobrých koncertov, za čo jej ďakujeme, no život ide ďalej. Náhradu u v BG máme a chystáme aj prvé koncerty v okolí – v Hoste a v Trnave s Čad a Adacta. Je to Maťo z Blind Rattvisa. Keďže sme veľmi dobrý kamoši tak sme sa ho opýtali, že či a on že jo.. Vo flejmoch chceme naspäť Milana, len on robí všelijako a je to ťažké nejako skĺbiť, aby mohol dojsť aj on z Blavy, Ľubo z Piešťan, Maťo z Galanty a keďže mame skúšobňu v Seredi ja som doma. Ale tešte sa bude zase moshing a peklo.

Adrik: Prečo práve padlo na Maťa z Blind rättvisa? Bude naraz stíhať obe kapely? Bude Saša s Vami spolupracovať aspoň pri Ffude?

Pipo : S Maťom sa poznáme už dlho a dosť často sa navštevujeme. Máme takú seredsko malackú družbu haha a chodil aj na naše skúšky tak sme sa nejako pri pive zhaluzili, že skúsime a ono to je fakt dobé. Trochu sme zrýchlili, Maťo prerobil texty do slovenčiny, niektoré prerobil úplne. Už sme mali aj dva koncerty a myslíme si všetci z kapely, že je to ešte lepšie tak sa tešte haha. A či bude Saša s nami spolupracovať na Ffude to nevieme. Uzel : Keď sa Maťo dozvedel ako sa to v kapele vyvinulo tak mi sám povedal, že by to skúsil. Po prvej skúške sme vedeli, že to je ono a sme radi, že ho máme. Dobre sa s ním hrá, reve jak o život a to je dobre.

Adrik: Tohto roku sa uskutočnil prvý ročník Ffud festu. Ako dopadol, bude aj ďalší ročník? Nejaké zákulisné historky a pikošky z organizácie?

Pipo :Fffud bol vlastne výmysel Uzla, Saši a mňa. Dali sme hlavy dokopy a každý sa chytil toho čo vedel najlepšie a výsledok bol až nad naše očakávania. Máme z toho veľkú radosť keďže sa po fesťáku ozývali ľudia aj kapely, že sa im veľmi páčilo. Keď všetko dobre dopadne tak budúci rok chceme spraviť aj druhy ročník. Máme už akú takú predstavu čo vylepšiť, čo spraviť nové, aby prišli ľudia a aby mali z fesťáku pekný zážitok..

Uzel. Tak na mňa zostali tie pikošky. Ako tých bolo určíte veľa keďže to bol prvý ročník a vznikali vďaka tomu fakt zaujímavé situácie. Napríklad už v samotnom volaní kapiel. Keď sme už mali približnú kostru kto bude hrať tak sa pozývali ďalšie kapely ako Boring a Geranium a museli sa nanovo robiť plagáty a vlastne všetko prerábať odznova, čo. Pár dní pred začatím sme zistili, že niektoré kapely neprídu, tak sme za jeden deň vybavili taliaskych trasherov ktorí boli veľmi ochotný prísť. Boli to fakt chvíle, že mi lepilo pri riti. Počas festu prebiehalo všetko v poriadku, mali sme určité časové sklzy, kvôli príchodu kapiel, ale dokázali sme to rýchlo vyriešiť. Prvú noc nás prekvapila silná búrka a počas koncertu Ilúzie sme museli zložiť stage. Vtedy ešte mali hrať ďalšie 3 kapely. Našťastie sme v priebehu chvíle dokázali spraviť improvizovaný koncert v bare, ktorý bol možno ešte lepší ako keby hrali vonku... a samozrejme veľmi „vesele“ pre nás bolo keď nám po prvom dni skyslo plne vedro ciceru a asi 200 sójových plátkov. Tých pikosiek a zaujímavostí je určíte viac a vydalo by to na samostatný rozhovor, ale to nie je tolko priestoru a nie je to ani účel tohto rozhovoru.


Adrik: Organizuje aj pomerne často koncerty u Vás v Seredi. Čo všetko ste už stihli dotiahnúť do svojho mesta? Je o koncerty záujem?

Pipo : Prvý koncert som organizoval v 96, kde hrala dokonca začínajúca Čista ryža a hral tam aj Jambel s jeho prvou kapelou Decay. Potom bolo hlucho až do roku 2000, keď sme získali na majeri za mestom bývalé potraviny, ktoré sme prerobili na obývačku/koncertnú miestnosť/klub. Tam už nás robenie koncertov úplne uchvátilo a v rokoch 2000 - 2001 sme tam urobili koncerty Čistej Ryže, Klystýr, Real, The Public, Suffocate, Sociálny Útlak, Abhorence, X Wing, In Despair, Lykathea Aflame, Čad, Ad Acta, Attitude, Cocroach, Mihoen a Harum Scarum. Potom bolo dva roky ticho až sme začali robiť koncerty v parku v Afrikole ( inak v tých rokoch prevádzkoval Afrikolu ten istý týpek, čo prevádzkuje momentálne kemping kde robíme koncerty teraz) tam sme už hrali aj s flejmami a hrali tam také hvezdy ako Kapeta Zedels, Ilúzia, Desire, Sangre De Christo, opat Harum Scarum, Superape X, See You In Hell, Last Hearbeat, nemci Short Fuse, Shut The Fuck Up, Time Of My Life a prebehol aj krst EP FSB/ Jednota. Potom zase nastalo obdobie ticha až do minulého roka, keď sme začali robiť koncerty v Kempingu

Uzel : Po dlhej dobe kultúrneho hovna, keď sa nerobili u nás absolutne žiadne koncerty sa začalo v kempingu robiť par koncertov za čas, kde hrali miestne kapely alebo nejakí starí bluesmani, rockeri, revivalisti. Sralo ma že sa nerobí nič, čo by sa mi páčilo a samozrejme nič čo by oslovilo aj ľudí ktorých poznám. Asi tak pred dvoma rokmi začali seredsky punkaci robiť nejaké punkové koncerty na ktoré prichádzalo dosť ľudí a konečne sa začalo niečo diať. To nás inspirovalo a skúsili sme to aj my, keď sme videli, že sú tu ľudia, ktorý majú záujem aj o takúto hudbu. Zatiaľ sme koncertov nerobili veľa, ale minulý rok sme zavolali Blind Rattvisu, Heartbeat, Iluziu, Anonym Kids, Time Of My Life, Čad, Sprostú Otázku, Citadel, samozrejme hrali aj obnovený flejmi a na začiatku leta aj crustovi fotri z Visions of war. Ešte by som chcel spomenúť, že sa snažíme robiť aj nejaké tie reggae akcie. Ja som začal ešte vlani v lete keď, som s malou dušičkou a osranými trenkami( samozrejme svojpomocne, ešte sme si to aj sami zvučili) robili prvú akciu (zhodou okolnosti presne o rok neskôr bol FFUD). Odvtedy sme spravili zopár vydarených akcii, kde hrali reggae soundsystemy s okolia. Za najväčší úspech považujem, že sa nám podarilo do Serede dotiahnuť speváka FIREBLACKA z Jamajky a Amsie Browna zo Švédska. S koncertmi chceme určíte pokračovať, pretože vidíme, že ľudí to baví, sú ochotní prísť aj z iných miest a budeme sa snažiť priviesť vždy nejaké zaujímavé kapely, ktoré ľudí oslovia a budú sa chce vrátiť opäť.

Adrik: Na juhu Slovenska to pekne ožilo s kapelami. Mohli by ste sraviť taký maličný scene report, kapely, ľudia, miesta, aktivity ..

Uzel : hej v poslednej dobe to ožilo, aj keď by to určíte mohlo byt lepšie. Ale chvalabohu aj za to, čo tu je. V Galante začali fungovať crust/grindoví Alea Iacta Est, ktorí sú veľmi aktívny a hrajú fakt kvalitne a presvedčivo. Takisto v Galante sa nedávno objavila aj The Citadel. Chalani hrajú hardcore na americky štýl. Ešte toho veľa neodohrali, ale snažia sa veľa hrávať a koncert od koncertu sú lepší a lepší. Z Trnavy pochádzajú aktívny punkáči Zotrwačnost, ktorí organizujú koncerty v Trnave a snažia sa to tam nakopnúť. Nedávno sme videli hrať aj mladíkov Nothing Will Remain, s ktorými teraz budeme hrať nejaké koncerty a mastia taký ten moderny metalcore a sú fakt popiči. Skoro som zabudol na Šalske hovadá zo Sprostej Otázky, ktorí nakladajú nekompromisný a hlavne veselý rock n roll. Teraz im odchádza bubeník, ale po jeho návrate chcú pokračovať. No a v šuranoch stálice a hvezdy Die Hards, ktorí stále hrávajú o 106. Samozrejme v okolí aj u nás v Seredi funguje kopec kapiel, ale tie sa neoplatí spomínať, lebo ich filozofia a hudobne zameranie nám vôbec nie je blízke a ani nestoja moc za povšimnutie. Čo sa týka miest tak koncerty robia už spomínaní chalani zo Zotrwacnosti, Jarko zo Sprostej Otázky začal robiť koncerty v takom malom miestnom šenku a ešte aktívny sú aj chalani z Hurbanova z kapely Tranz, ktorí v miestnom klube Anička, (inač úplné jebový podnik) robia koncerty domácim aj zahraničným kapelám. Boli snahy robiť koncerty aj v iných mestách, ale nezáujem ľudí spôsobil, že sa s tým rýchlo skončilo. A čo sa tyká aktivít okrem koncertov, robia sa nejaké ziny v Galante a v Komárne, ale o tom nemám veľa informácii.

Adrik: Vraj sa chystáte aj do štúdia. Prezraďte o tom niečo viac, čo to bude až to bude?

Uzel : Do štúdia sme chceli isť už skôr, lebo nahrávka čo mame je nahrávaná v skúšobni na kazetak, viac menej len pre také informačné účely. Nakoniec sme do štúdia nešli kvôli situácii ktorá nastala. Teraz však chytáme druhy dych a hlavne veľké nadšenie a hneď ako budeme mať dostatok materiálu nacvičeného – nové skladby, ale aj staršie od Barneyho, tak určíte niečo nahráme. Plánujeme iba CD-r v náklade pre osobné potreby a samozrejme pre ľudí na koncertoch , ale nebránime sa ak by to chcel niekto vydať aj v inom formáte. Takže keď to bude hotové a nejaké labely, alebo ľudia budú mať chuť podporiť nás, zasponzorovať, tak sa nebránime a stačí sa ozývať. Budeme radi

Adrik: A čo texty? O čom prevažne sú? Na bandzone som žiadne nenašiel. Prečo spievate práve po anglicky?

Uzel : Na bandzone texty boli, ale teraz tam nie sú schválne, pretože stále nevieme ktoré texty a skladby budeme robiť, pri niektorých text meníme poprípade text ponechávame, ale meníme ho z angličtiny do slovenčiny , ktorá Maťovi sedí lepšie ako angličtina. Čiže teraz budeme robiť texty viac v slovenčine. Predsa len tá slovenčina je nám a hlavne aj ľuďom na koncertoch bližšia ako angličtina. Texty predtým robila saša a boli aj v angličtine aj v slovenčine. Sasa vedela anglicky, takže angličtina jej nerobila problémy pri speve, tak to striedala. Teraz sa do textov chceme pustiť všetci takže budú odzrkadľovať názory a pocity všetkých v kapele. No a čom sú? Hlavne o zábave, o futbale, pive, ale samozrejme boli nejaké texty o ekológii, politike, súčasných problémoch a tak.

Adrik: Aký je Váš vzťah k platniam a zinom. Počúva / číta tam „dole“ u Vás niekto ešte niečo také alebo ani mladí už ani nevedia, čo to je?

Pipo : No platne mám rád aj si občas nejakú kúpim, no nie som fanatický nakupovač farebných raritných asfaltov. Ziny čítam, je to dobré na hajzlík, aby tam nebola nuda. Robím to odjakživa. Neviem, či mladí čítajú ziny, ale veď vieš ako to je – všetko je na nete haha.

Adrik: Dík moc za Váš čas a odpovede. Je niečo, čo by ste chceli dodať? Spravte si napríklad reklamu na Ffud fest 2018, počul som, že ste tam bude hrať Disfear.

Pipo : Díki moc aj tebe za priestor, nech sa tebe aj Punkgenu darí, lebo je to najlepšia HC/Punk/Crust stránka na Slovensku. Chcel by so pozdraviť všetkých ľudí, čo nám spravili koncerty a aj tých čo nám ich ešte len spravia. A na Ffude 2018 to bude oslava mojich okrúhlych narodenín tak tam budú hrať iba legendy haha. A možno aj ten Disfear. Maj sa krásne a nech sa darí.

Uzel : Díki za rozhovor, pozdravujem všetkých známych aj neznámych čo chodia na koncerty. Dúfam, že vás bude stále viac a že aj koncertov bude pribúdať. Díki všetkým čo nám pomáhajú s koncertami s fesťákom a samozrejme všetkým čo nás zavolali zahrať si. A hlavne veľké dík tebe za to, že si nám spravil rozhovor. Nech sa ti darí a dúfam, že tento rok sa ti už na Ffud podarí prísť. A potom teda na každý ročník až do toho 2018 keď konečne zahrá na Ffude aj Peter Nagy Crust revival.

Pridaj komentár k rozhovoru:

Meno:

Email:

Antispam: F+L+Q

Správa:

#2204 zlocinec napí­sal/a: 25.10.2010 13:29:23

tak si nasruhaj do majonezy mrkvu celer a petrzlen popripade neco co ti je po chuti a secky zeny budu tvoje

#2195 lukas napí­sal/a: 24.10.2010 23:46:04

hod recept :D

#2194 zlocinec napí­sal/a: 24.10.2010 23:19:58

ja chcem este podotknut ze pipo superniacky vari a som oblubeny v skole vdaka jeho zeleninovej natierke

#2190 Saška @ napí­sal/a: 23.10.2010 13:23:56

Diky hoši, boli to krásne roky, nech sa vám darí

#2189 majto @ napí­sal/a: 23.10.2010 13:06:32

Vidím, že bola použitá aj jedna z mojich fotiek z FFUDu, čo je česť... ;-)) Inak som teda zvedavý na novú tvár BG...

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)