Pozývame:


Pi 19.5.2023
Košice @ Collosseum

BIB (USA), VOLE (CZ), PIPESH (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

BEŁKOT, BHP, PRAWO WYBORU, SCHRÖTTERSBURG (18.3.2023, Krakow @ Warsztat)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

KURVY ČEŠI, VOLE, PERLY SVINÍM, the WILDERNESS (28.1.2023, Vsetín @ Vesmír)

Najnovšia recenzia:

THERAPIST - Svet/lo slepých MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Stop and go fest 2022

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


PRIZNAJ SI, ŽE SI SA ZMÝLIL

Autor: Denis | Pridané: 6.3.2018 | Počet videní: 1416

Milí pankáči, čo sa radi jebete po koncertoch Zóny a a im podobných mŕtvych pičovín, je čas sa zamyslieť, akým smerom sa uberá celá táto hra na rebéliu. Myslím tú takú trápnu vyjebanú akože rebéliu, spojenú s odvahou povedať nahlas, že židia ovládajú svet, mimovládky sú fujky a že moja mama vie pičovat na migrantov lepšie ako tvoja.

To boli skvelé časy, keď Ficovi našepkávači brali platy za nič, a teda si nedali tú námahu skúmať hlbiny internetu do takej miery, aby mu vedeli poradiť čarovné slovíčko, akým je napr. slovo Soroš. Že? Vtedy sa ešte dalo považovať Fica za starého jebenka, čo nič nevie o svete a tajných sprisahaniach, len kradne a robí kokotiny. To sa lahko hralo na rebelov, antisystémových bojovníkov, revolucionárov, alternatívu ...

Koňýk sedí s Rogelom, Kotlebom a nejakými dalšími nepodstatnými trapošmi v šenku. Čakaj, že tento rebel, tento bojovník ti ochvílu na svojom fóre zajebe niečo v zmysle "za takýchto okolností je treba podporiť Fica, aj keď má na triku to, čo má ...". Povie ti, aby si podporil systém. Ak nie on, povedia ti to tí anonymní pisálkovia, na ktorých ťa naučil alebo ste sa proste iba na nich zhodli. V obidvoch prípadoch skončíš znova oklamaný a najebaný na koncerte totálnej sračky, ktorá ti dáva iba ilúziu nejakej rebélie.

Na blogu bezvýznamnej punkovej kapely nie je vhodné rozoberat niečo tak desivé a tragické, ako je vražda Jana a Martiny. Každý, kto je príčetný, má v tejto veci jasno. Takisto nemá zmysel omieľať, že sa nám sem vrátili nejaké 90-te roky. Nevrátili! Toto je rok 2018. Toto je úplne iné podnebie, iná generácia a iné vývojové štádium ekonomického systému a politickej ideológie, ktoré u nás prišli na scénu po revolúcii. Toto je rok 2018. Jeho spojitosť s minulosťou je evolučná, nie retrospektívna. A to je treba si uvedomiť a mať na pamäti.

Čo je dôležité? Niečo urobiť. Tí, čo vedia organizovať protesty a spomienkové akcie, organizujú protesty a spomienkové akcie. Tí, čo majú možnosť priamo ovplyvňovať dianie na politickej scéne (nechajme nateraz bokom motivácie jednotlivých politických predstaviteľov), snažia sa niečo zmeniť tam. Tí, čo prevádzkujú aspoň ako-tak seriózne média, píšu a prinášajú aktuálne zistenia. A tí, čo žijú "bežné" životy, ale nikdy neprepadli čaru dezinformačných plátkov a zachovali si schopnosť kritického myslenia, vyjadrujú svoju zainteresovanosť aspoň na sociálnych sieťach. Čo môžeš urobiť ty, ak si sa v ničom nenašiel, krútiš nad týmito ľuďmi hlavou a hľadáš v tomto celom nejaké majdany, Soroša, neexistujúceho Marcella, Brusel a podobné sci-fi? V prvom rade urob toto: priznaj si, že si sa zmýlil!

Urob to a bude ti lepšie. Uvidíš. Nebudeš musieť v sebe potláčať svedomie a hľadať morálne ospravedlnenia pre svoje tvrdé a bezcitné vyjadrenia týkajúce sa smrti dvoch ľudí. Nebudeš musieť hľadať výhovorky, prečo si donedávna nenávidel Fica a všetky tie mrdky okolo neho, keď teraz ich z ničoho nič musíš obhajovať. Nebudeš musieť čítať desiatky protichodných článkov na "alternatívnych" weboch, kým ti to začne dávať aspoň trošku zmysel. Svet prestane byť krutým a zákerným miestom plným fiktívneho zla. A začne byť tým, čím naozaj je. Krutým a zákerným miestom plným skutočného zla. Toho zla, ktoré tak radi relativizujeme a tvárime sa, že jeho podoba závisí čisto od subjektívnej predstavy konkrétneho jednotlivca či skupiny ľudí.

Pretože toto je naozaj o zle s veľkým Z. Mohlo by to byť o kapitalizme a jeho dôsledkoch pre spoločenskú morálku. Mohlo by to byť o pošpinení ľavicových ideálov konceptom reakcionárskej sociálnej demokracie. Mohlo by to byť o veľa veciach. A ono to o nich z veľkej časti aj je. Ale vždy to bude hlavne o zle. Toto je zlo. Takto vyzerá. Koncentrované ľudské zlo, ktoré na nás rozprávalo počas príhovorov z televízie. Vyskočilo na nás z komentárovej sekcie pod videami a statusmi. Znova nám naplulo do tváre v práci alebo v rodine, keď sa niekto išiel robiť velice múdry. O tomto to je.

Napriek tomu, že tu hovoríme o zle, nie je nutné stotožňovať sa s nálepkou "slušný občan". Nežili sme a nikdy žiť nebudeme v slušnej krajine. Pohoršenosť z politického zla je na mieste, ale hranie sa na slušných občanov je zbytočné. Kto je slušný? Ten, čo platí dane? Ten, čo nekradne? Všetci sme odporní a máme svojich kostlivcov v skrini. Preto si musíme vždy pri odsudzovaní skutočného zla dať pozor na stavanie samých seba do pozície bezúhonných občanov iba na základe toho, že dodržujeme pravidlá beztak pochybného systému, ktoré mafián vo vláde nie. V tejto hre je lepšie staviť na realizmus a nepracovať s heslami, ktoré vytvárajú dojem, že abstraktná predstava slušnosti môže niekedy nadobudnúť konkrétne kontúry. Nemôže a nikdy sa nič také nestane,

Prečo som v tomto prskaní spomenul punk? Lebo nie sme historici. Nie sme ani vyšetrovatelia, novinári, nie sme odborníci na nič, čo by mohlo pomôcť dostať túto smutnú krajinu z rúk odpornej chobotnice a ochrániť ju pred ďalším smútkom, ktorý tu pokojne môže nastoliť časom aj nejaká opozícia, ak by sa dostala k moci. Veď nebuďme naivní. My tiež nebudeme naivní, že naše anarchistické výkriky niečo výrazne zmenia. Spomínam punk preto, lebo napriek svojej uzavretosti a menšinovosti ho považujem za dôležitý. A preto nezlúčitelný so zastávaním si niekoho, kto na konci februára 2018 dovolil zmeniť územie obývané šiestimi miliónmi ľudí na vyjebaný Mordor. Tak si dávaj teraz kurva bacha, ako na túto situáciu zareaguješ a na čí koncert nabudúce pôjdeš. Lebo toto neni sranda.

Nepodporuj to. Začni teda u seba. Stačí si priznať omyl a začať odznova. Z úcty k dvom zmareným životom. Z úcty k ich práci. K pravde. A k sebe.

So súhlasom autora prevzaté zo stránky bandzone.cz/thewildernesstt.

Pridaj komentár k článku:

Meno:

Email:

Antispam: T+M+T

Správa:

#7377 postelny revolucionar napí­sal/a: 16.03.2018 11:39:21

nehadzte hrách na steny,poslite si virtualne pusinky,majte sa radi a pustite bigbít plny pochopenia https://www.youtube.com/watch?v=mOD6ugjSzpo

#7376 drro napí­sal/a: 16.03.2018 09:01:08

Ma opravte ak sa mýlim. Denis napísal skvelý článok aj o tom, že pank a zona začínajú byť nezlúčiteľné veci. A Balki namiesto toho (možno najlepšie aby bol ticho) aby povedal, že hej hral som s nimi bo som si chcel splniť svoj detský sen, ale vidím, že to bola chujovina, ide tu radšej spochybňovať všetko dookola. A ešte sa tu oháňa nejakým ospravedlňovaním. Ospravedlň sa sám sebe, a začni odznova!

#7375 Denis napí­sal/a: 15.03.2018 22:14:27

Balki: Justus rieši to, že po technickej stránke síce reaguješ - píšeš vety, ale obsah tých vie neponúka zrozumitelné odpovede a skôr všetky otázky kope do outu.

#7374 drro napí­sal/a: 15.03.2018 19:28:10

Dajaké pozadie zóny a nebude?

#7373 Justus napí­sal/a: 15.03.2018 18:38:37

Balki, tema bola "Balki odmietal reagovať, VŠETKO HRAL DO AUTU". Nejak si zabudol na koniec vety.

1.To že si reagoval raz/dvakrát neznamená že na všetko.
2.Za reakciu alebo polnohodnotnú odpoveď nerátam pičovinu typu "ma to troška ine pozadie" keď nepovieš aké. To nieje argument.
3.Obvinil si ma že vyťahujem z kontextu/prekrúcam a robíš to pritom ty sám.

Začal si slovičkáriť, no v mojom záujme nebolo začať slovičkárenie ale konštruktívnu debatu namiesto uhýbania sa otázkam.

Nemám sa ti začo ospravedlňovať nakoľko som nič nepravdivé nepovedal, ospravedlnenie si tu zaslúži človek ktorý umrel zato že sa nebál otvoriť si ústa.

#7372 Balki napí­sal/a: 15.03.2018 18:14:53

Justus, tema bola "Justus obvinuje Balkiho, ze odmieta reagovat." Myslim, ze som ti tu dokazal opak, takze v prvom rade by som uvital ospravedlnenie, potom sa mozeme bavit dalej a aj na inu temu, ak mas zaujem.

#7371 Justus napí­sal/a: 15.03.2018 16:47:44

To že niekto kedysi dávno počúval to a to, nemožno vyčítať. Ja som tiež počúval Zónu, ako 14 ročný. Je dôležité aby z toho človek "vyrástol" respektíve vyhodnotil určité skutočnosti.

To že som zonu počúval pred X rokmi, neznamená že im budem TERAZ tolerovať ich xenofóbne a fašistické názory, podporu kotlebovcov a podobne. A už vôbec by som s nimi nešiel hrať koncert - to že je to súťaž kapiel kde je Koňýk porotca, určite nieje niečo čo by ma presviedčalo o opaku

#7370 Denis napí­sal/a: 15.03.2018 15:55:56

"Boha mu. To dze sme? Nebuc glupy." To sa dá považovat za rozčúlenost? Šak Justus píše úplne k veci.

#7369 Sajmon napí­sal/a: 15.03.2018 11:51:01

idem si konečne niečo o tom Schwartz Györgym prečítať, lebo ani poriadne neviem kto to je...

#7368 tobir napí­sal/a: 15.03.2018 10:05:15

Balki: Myslím, že ak hráš so zónou a v dobe keď už je koňyk zo zony a jasne odhalený tak na pozadí vôbec nezáleží

#7367 Balki napí­sal/a: 15.03.2018 09:15:57

Justus: Ty tak mierne vsetko prekrucas, neviem, ci mi pripominas tymto stylom viacej Fica, alebo Matovica :) Oni tiez radi vytrhavaju z kontextu, pripadne mierne pomenia (pridaju, uberu) nejaky fakt, ci pripadne slovosled, az z toho vznikne napr. situacia:
R.F.: "Udalosti, ktore nastali po vrazde Kuciaka maju znaky zahranicnej intervencie."
Interpretacia I.M.: "Fico vcera vyhlasil, ze vrazdu Kuciaka zorganizoval Soros."
(Prikladov s opacnym smerom by bolo iste aj viac, teraz ma ale zrovna napadol tento.)
Paralela:
Balki: (siahodlhy prejav ohladom diskutovanej veci so zonou a) "Druha vec, ak by si posudzoval kapely podla toho, na com vyrastali, tak vedz, ze 99% kapiel (minimalne v SN) vyrastali AJ napr. na Zone A. To ale este neznamena, ze ked to niekto pocuval pred 20timi rokmi, suhlasi dnes s nazormi jej predstavitela. Ci akoze si vazne myslis, ze ano?
K tomu eventu, poprve, ma to troska ine pozadie, ako sa mozno na prvy pohlad zda, opat, netreba zozrat hned vsetko, co vidis a nevies vsetky informacie. A po druhe, neviem, ci si teda cely rozhovor aj cital, alebo si len videl nazov kapely a splechol prve co ta napadlo, ale ak ano, tak si v ramci tohto prosim este raz a poriadne prestuduj odpoved na otazku cislo 2."
Justusova interpretacia: "Balki odmieta reagovat."

z ineho:
Justus 12/3: "Boha mu. To dze sme? Nebuc glupy."
Justus 14/3: "Nikto tu predsa rozčúlený nebol"


Peace!

#7366 Deadbush napí­sal/a: 14.03.2018 15:53:45

Ok.Hlavne nech sú tie kurvy postavené pred spravodlivosť.

#7365 Justus napí­sal/a: 14.03.2018 15:05:54

Nikto tu predsa rozčúlený nebol, reagoval som na to, ako pod viacerými článkami odmietal reagovať, všetko hral do autu. Či na jeho koncert so zónou, alebo keď teraz za smrť kuciaka môže vesmír.

#7364 Deadbush napí­sal/a: 14.03.2018 14:49:55

Myslim že Balki tu nenapísal niečo čo by človeka dokázalo niako rozčúliť,nebodaj to tu rozoberať ale budiš, chvála tejto úvahe od subjektívneho človekopohľadu

#7362 scheby77 napí­sal/a: 12.03.2018 21:27:08

krásne!

#7361 drro napí­sal/a: 12.03.2018 20:01:14

chladna hlava? https://talentedtechnologies.com/wp-content/uploads/2017/08/image001-min-3.jpg

#7360 Balki napí­sal/a: 12.03.2018 17:31:44

:) Tak toto malo od chladnej hlavy daleko.

#7359 justus napí­sal/a: 12.03.2018 12:41:02

Zas do autu, znova a znova :D

Tak teraz s chladnou hlavou. Umrel mladý človek, lebo bojoval za to aby si sa aj ty mal v tejto krajine lepšie. Lenže za to môže vesmír takže to netreba riešiť.
Povedz to teda jeho rodine alebo to skús ísť nahlásiť na políciu, máme vinníka.

Vražda ti je ľahostajná ale greenday si budeš chrániť. Boha mu. To dze sme? Nebuc glupy. PLS

#7358 Balki napí­sal/a: 12.03.2018 10:26:34

Presne tak bracho, treba sa zamyslat. Ale s chladnou hlavou.

#7357 justus napí­sal/a: 12.03.2018 00:33:55

Balki, sám si vo svojom rozhovore tvrdil že v punku je podstatné aby si sa zamyslel nad danou problematikou a diskutoval.

Keď už si dovolíš spochybniť motív vraždy mladého novinára ktorý riešil korupciu na najvyšších pozíciách, či spojitosť vlády štátu s mafiou, mohol by si sa vyjadriť rozvinutejšie, už len z úcty k nemu.

No zatiaľ tu všetku politiku zamietaš pod koberec, a vyjadruješ sa akurát tak k veciam typu "Green Day urcite nie je ziadna picovina".

Jak hovorí R Y T M O : "Nemáš úctu brácho?"

#7356 Balki napí­sal/a: 10.03.2018 17:25:05

Wrbo nekonspiruj!

#7355 Wrbo napí­sal/a: 10.03.2018 15:57:32

Ale no tááák. Už v poradí tretia potencionálna hádka a znova sa to zahralo do outu Už sa ani za slovíčka nechytáme. Čo sa to tu stalo?

#7354 Denis napí­sal/a: 09.03.2018 15:51:22

Balki: Prepáč, ale ja ti príliš nerozumiem. Moc abstraktne sa vyjadruješ.

#7353 Balki napí­sal/a: 09.03.2018 12:47:04

Denis: Lenze to je to, ze ja by som to radsej nasiel v zivote

#7352 Denis napí­sal/a: 09.03.2018 12:35:36

Balki: Tento článok nemá také ambície. To, čo hladáš, nájdeš možno v článkoch od profesionálnych novinárov. Trebárs na A2larme.

#7351 Balki napí­sal/a: 09.03.2018 11:45:04

Urcite by som nerad zlahcoval. Skor ide o to, ze sa na veci treba pozerat prave ovela viac z globalu a hlavne s realistickymi a objektivnymi okuliarmi. S takymi, co predpisuju proti kratkozrakosti.

#7350 drro napí­sal/a: 09.03.2018 08:28:58

Sorry Balki, ale tvoj príspevok vyznieva ako keby si chcel tú situáciu zľahčovať. Myslím, že upriamuješ svoju pozornosť iba na vraždu, a tá je predsa "iba" čerešničkou na riadne smradľavej torte.

#7349 Denis napí­sal/a: 08.03.2018 16:03:27

Balki: Moc nerozumiem, čo tým chceš povedat. Skús trochu zrozumitelnejšie, ak sa dá.

#7348 Balki napí­sal/a: 08.03.2018 13:37:01

Ak mi dnes prepne v bedni, vytiahnem kvero a odjebem ti hlavu, koho z toho spolocnost obvini? Fica? Kalinaka? Gaspara? Kotlebu? Vladu? Opoziciu? Lavicu? Pravicu? Sorosa? Slobobomurarov? System? Diskusiu na stranke Zony A? Rodicov? Partiu? Skolstvo? Punk? Nabozenstvo? Mafiu? Zlo s velkym Z?
Kto za to bude moct? Mozes si vybrat a obvinit kohokolvek chces, odpoved vsak je: Nikto. Alebo tak maximalne vesmir, ze to zariadil tak, ze existoval raz jeden clovek, ktory psychicky ochorel a zabil ineho cloveka. A nie je sanca, ze by tomu dokazal niekto zabranit, a nie je sanca, ze tomu zabrania politicky motivovane protesty, a nie je sanca, ze tomu zabrani nova vlada a nie je sanca, ze ked tam nebude Kalinak ale iny saso, a nie je sanca ..., ... , ...

#7344 Spikey napí­sal/a: 06.03.2018 22:36:08

Super napisane Denis, ako vzdy . Uz my to aj chybalo... Ja len ze ma sere ked pan Soros je v SK mediach stale chybne napisane meno. Tak raz a na vzdy: pise sa to Soros, vyslovuje sa Šoroš. Nie Soroš (v preklade: tesný) alebo eštelepšie Sőröš (chlpatý) ale Šoroš (radový) ..som len zvedavy co sa stane ked tento dedko umrie..koho budu diktatori zo strednej europy obvinovat?

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.01. 22:36 Prasiak:


Diskomiňo Pípeš nikto nič?
PIPESH (Slovensko) (predstavujeme kapelu)

17.01. 13:05 Spikey:


Dobry report ale blednú iba v Lucenci!
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

13.01. 15:13 shupo:


zaujimavy typ reportu boha tam. ani neviem, ci to bolo dobre posadene, ale hadam ste pobledli trocha.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

10.01. 19:03 fog:


dzivy report koco. pis viacej.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 10:18 boiler:


ta fajne
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 09:06 deegee:


Še ci tu nepáči ta ic sebe tam žic!
https://www.youtube.com/watch?v=i2aO3NOvXbk
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

03.01. 19:24 Mišo Štich:


Super, dúfam že to bude kasaštyk!
(novinka)

27.12. 14:26 Scheby:


my ďakujeme!
16.12.2022 HEVER, MAKEXPEACE, INCRIMINATE Bratislava @ Weranda (report)

19.11. 20:27 Limomada :


Pro mě kultovní nahrávka, v 93 jsem ji měl ve walkmanu nonstop
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)

01.11. 22:02 Wrbo:


Je tvoja Dášo, nikto sa neozval :-). Ak budeš vedieť o niekom, kto pôjde okolo BB/ZV, tak sa ozvi a hodím mu/jej ju :-)
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)