Pozývame:

Pi 9.8.2024 - 10.8.2024
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
ÁDA & KOBYLKA (CZ), ASTRIS LAPSUS (SK), BEROSSZULÁS (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), BRÜNNER TODERSMARSCH (CZ), DAMATO (SK), DIN - ADDICT (Maďarsko), DISTAX (SK), HYACINT (CZ), LUTRA (SK), MÖBIUS (SK), NÄ (SK), NERVA (SK), NIČITEĽ (SK), NOWITCHOK 5 (Rakúsko), OSTROV P (SK), RAID SIREN (SK), RÜBÄNISKÖ (SK), SCUMSTRIKE (Kanada), SEDEM MINÚT STRACHU (SK), TRHAN (CZ), TWO MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), YPERITIFF (CZ)
stan piatok: IMPULSEALER (SK), INTERPUNKCE (CZ), LILIXELBE (CZ), MEDICATION TIME (SK), RETORSION (Maďarsko)
afterparty : SNIFFAH DJ set
stan sobota: MENTAL TENSION (SK), TIME SPROUT ORCHESTRA (SK), NABOSOPOSKLE (SK), ATOMIC CANDY CREEPS (CZ), SEPARATE ISOLATED (?)
afterparty : selektor POTKAN
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

KNUR, HABAK (13.7.2024, Varšava @ ADA Puławska)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

WOLNERA, INCRIMINATE, BRAIN TOURNIQUET, DELIRIANT NERVE (16.7.2024, Bratislava @ garáže pod Prístavným mostom)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


ČO MA SERE (NA FFFFESTIVALOCH)

Autor: Kupko | Pridané: 13.8.2013 | Počet videní: 1535

Odpad
Bolo ho plno aj v Rokycanoch na letisku aj v Seredi na kúpalisku, pri Váhu a pár kúskov aj v koryte Váhu. Kopy plechoviek na fluffe už po nultej noci. "Harcore kids", čo dopijú pivo v areáli fluffu a plechovku pustia vedľa seba na zem, aj keď kôš je asi 20-30 metrov ďalej. "Pankáči" na ffude, ktorí s veľkou zábavou rozbíjajú sklenené fľaše medzi stolmi aj napriek tomu, že tam pobehujú psy a bosí ľudia. Fľaše od páleniek v koryte klesnutého Váhu a špaky na každom kroku. To ma fakt sere. Hlavne, že pičujte/me na znečisťovanie a skládky odpadu pričom po konci našej vlastnej akcie miesto vyzerá ako malá rozfúkaná skládka.
Na fluffe tento rok koše počas festu aj vyprázdňovali, ffud tento upgrade dúfam čaká na ďalší rok. A v smetnom koši by bodlo mať aj vrece (nedeľa ráno).

Stage-okupanti
Nie som fanúšik zákazov ale zákaz campingu na stagi z fluffu by som kľudne uplatnil aj na ffude. Nijak si nezakladám na tom, aby som na kapelu videl, dokonca mám najradšej showky bez pódia, ale vadia mi ľudia, ktorí celý čas stoja na stagi, moshujú tam, padajú na aparát, kapely, na ľudí dole.

Psy (nielen) na festoch
Teda neserú ma psy ale ich majitelia. Psom hluk vadí. Vystrašené pobehujú pod stagom pomedzi ľudí, brešú, sú agresívne. Načo je to dobré ich tam nosiť?
To isté platí aj o psoch v piatkové noci v koloseu. Dym, hluk a milión ľudí. Nehovoriac o tom, že málokto si opýta aspoň misku vody. Samostatná kapitola sú potom psy alkopunx, zablšené a s hladom v očiach. Fakt tým ukazuješ, že si milovník zvierat kámo. V kožených kanadách a koženej bunde.

Služby v menších slovenských mestách
Napríklad v Seredi: zatvorené/nevaríme/varíme od 11-tej/varíme na objednávku.
Alebo vo Zvolene: nemáme reštauráciu/ak aj hej, tak zatvorenú. A vraj rozvoj cestovného ruchu.
A verejné hajzle v parku v Seredi síce super čisté a všetko, ale upozornenie, že nevydávajú by bolo fajn. (:D)


{skenované z Revenge of the Nerds #3, zožeň si}

Vege/vegan smokers
Prídu mi až smiešni. Napovie obrázok.

-ozaj, anketa, možno do zinu, alebo len tak:
Aký máte názor na ochrancov zvierat, ktorí síce nejedia živočíšnu stravu ale zato vidieť ich s cigaretou, alkoholom a v kožených topánkach/bunde? napíšte na notpositivecollective@ gmail.com

notpositivepunk.blogspot.sk

Pridaj komentár k článku:

Meno:

Email:

Antispam: E+R+G

Správa:

#5412 Trolololooo napí­sal/a: 14.08.2013 17:21:36

Rozlievane pivo nasere, clovek po nom smrdi ako hovno.Inak ostatok v pohode akurat by mozno este bodol separovany odpad na plasty do buducna ako maju na fluffe aj ked na Lovensku to na smetisku aj tak vacsinu hadzu do jednej kopy.

#5411 Vecne nespokojny napí­sal/a: 14.08.2013 11:43:46

Sú aj ľudia, ktorí si sami pestujú tabak.

Neverim tomu. Pestovat ho na zahrade je neskutocne neefektivne, po par rokoch mas uplne mrtvu podu bez zivin a stava sa uplne neurodnou.. + je to velmi financne aj energeticky narocne na to, aby ho niekto pestoval, prihladnuc na fakt, ze je to ilegalne a na fakt zlozitosti jeho susenia mi pride absurdne, aby to niekto robil, to vsak nepopiera ze taki kreteni existuju no.. Aj tak, neverim tomu, ze by si niekto vedel pri beznej spotrebe fajciara nasusit zaasoby, ktore mu po sklizni vydrzia na dalsi rok, na to by potreboval pole, nie zahradku

#5410 Vomit napí­sal/a: 14.08.2013 11:21:37

Sú aj ľudia, ktorí si sami pestujú tabak.
Ináč so zvyškom, teda až na tie služby, súhlasím.

#5409 Maethaew napí­sal/a: 14.08.2013 10:22:36

Tak na fffuD-e tento rok tie koše aspon boli, a niektore sa aj vymienali, čiže posun k lepšiemu. Smutne, že pre väčšinu hc/punk´s boli asi "moc ďaleko",alebo ich "nevedeli nájsť". D.I.Y. by sa mal uplatnovať aj na odpratanie vlastnych odpadkov!!! ...a tych okupantov stage-u, honiacich si vlastne ego,alebo čo, tiež nechápem. A k pičungu ešte pridám: pivo v pite, resp. pivá lietajúce a oblievajúce kadekoho naokolo!

#5408 supelak napí­sal/a: 14.08.2013 10:12:26

fajn clanok, diky, ze si si dal namahu..sice na festy moc nechodim, bol som toho roku na ffude prvy krat a velmi sa mi tam pacilo, ale z toho bordelu v nedelu mi bolo kus smutno (tiez sme zbierali bordel za ludmi, co to nedokazu odniest do kosa, na druhu stranu uz ho pak ani nebolo kam vyhodit).
co sa tyka okupantov stagu, tak to by som si ani neuvedomil, kebyze to nenapises..
a ku dzvirom, ak nemas kde nechat psa na dva, tri dni, tak jasne, ze ho vezmes so sebou, ale nemuseli by ich majetelia tahat uplne pod stage..

#5407 MxT napí­sal/a: 13.08.2013 20:59:25

okupanti stage-u, fú na to som bol veľmi nasraný na ffude, akože ja som prišiel pozerať na ich zadky alebo čo ?.. by sa mali uvedomiť že nie sú tam sami, a nikto neni na nich zvedavý...a áno bohužiaľ odpadové koše sú už od prvého ročníka veľkým problémom ffudu, absolútne ich nemenia celý fest..ale to čo som videl v nedeľu po ľuďoch čo zanechali v stanovom mestečku, sa môžu všetci hanbiť, s partiou sme nazbierali niekoľko sáčkov smetí aj po druhých...no proste toto je ten hardkór no nie ?

#5405 Kupko napí­sal/a: 13.08.2013 17:43:34

služby samozrejme nemajú nič s festivalmi. ale cestou z neho sme pocítili tento nedostatok, tak som to tam pridal. zátvorky v názve majú význam. napríklad odpadky na zemi ma serú aj počas roka.
k tomu fajčeniu a koženým veciam: nie som ani radikal sxe ani radikal vegan, neodsudzujem ľudí, čo fajčia, len som na to poukázal. smiešni je možno silné slovo, možno sa viac hodí, že mi je z toho divne. viac ma serú tie veci vyššie.
anti: nie každý :)

#5404 NEOMYLNY VEGE NAZI napí­sal/a: 13.08.2013 16:26:36

Fajčenie a žživotné prostredie
Tabak je pestovaný prevažne v rozvojových krajinách, jeho pestovanie a spracovanie zo sebou prináša odlesňovanie pôdy a s tým spojené ďalšie problémy v takto postihnutých oblastiach. Na sušenie a fermentáciu jedného kg tabaku je potrebných 100 až 130 kg dreva, ročne je tak spotrebovaných až 2,5 miliónov hektárov lesa, pričom táto plocha zodpovedá 12,5% celkovej plochy, ktorá sa ročne na svete vyrúbe. Znamená to teda, že jeden z ôsmich stromov, ktoré sa na svete vyrúbu, je použitý na prípravu tabaku. V oblastiach, kde sa tabakové koncerny snažia vyrúbanú plochu znova zalesni, bývajú výsledky problematické. vysádzajú sa často rýchlo rastúce dreviny, ktoré sú potom zase spotrebované k fermentácii. Naviac použité druhy drevín nebývajú obvykle vhodné pre danú oblas.Na pôdu náročné pestovanie tabaku vyžaduje používanie vysokých dávok hnojív a pesticídov. Tie zamorujú miestne prostredie, vrátane spodných vôd. Nevhodné a neúčelné používanie pesticídov tiež ohrozuje zdravie pestovatežov tabaku. Niektoré pesticídy používané v rozvojových krajinách majú na obale uvedené informácie o bezpečnej manipulácii a o nutnosti vyhžada lekára pri príznakoch otravy. Pracovníci sú však obvykle negramotný a vzdialený od lekárskej pomoci.

#5403 Sajmon napí­sal/a: 13.08.2013 16:20:22

Odpad: tu nie je o čom, súhlasím s autorom vo všetkom. Okupanti: taktiež nemám asi čo dodať. Miláčikovia: až na nejaké výnimky, kedy dotyční nemajú kde svojich zvieracích kamarátov umiestniť, taktiež plný súhlas. Služby: toto ale snáď nemá nič spoločné s festivalmi (či si narážal aj na jedlo na samotných fesťákoch?) K tým cigaretám: žiaľ, nikto nie je dokonalý :) Aj vegani si kupujú chlieb v obchodoch, kde sa povedzme pri žatve zomelie niekoľko tisíc hlodavcov ročne, pokrytectvo?...nemyslím si... Spýtam sa ja, čo si myslíš o freeganoch, ktorí nosia síce kožené veci, ale majú ich z kontajnerov?...... Inak hodnotím chválitebne tento článok ...Predpokladám, že sa tu zasa rozprúdi silná diskusia, aj sa celkom na ňu teším. A možno môj predpoklad zlyhá...

#5402 anti napí­sal/a: 13.08.2013 16:09:38

Kupujem cigarety, ktore su netestovane, ne?
http://www.imperial-tobacco.sk/slovensko/znacky-na-slovensku/

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

dnes 11:06 fog:


pracuje sa na nom. som v polke. ak vsetko vyda, tento vikend to doklepem. skorej napisem report na jednu kapelu ako zhruba styridsat. trpezlivost. vsetko je na ceste.
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

dnes 10:02 elramon:


Nemal tomuto reportu predchadzat report na oef? Ten uvod tomu nasvedcuje
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)