Pozývame:


Pi 19.5.2023
Košice @ Collosseum

BIB (USA), VOLE (CZ), PIPESH (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

BEŁKOT, BHP, PRAWO WYBORU, SCHRÖTTERSBURG (18.3.2023, Krakow @ Warsztat)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

KURVY ČEŠI, VOLE, PERLY SVINÍM, the WILDERNESS (28.1.2023, Vsetín @ Vesmír)

Najnovšia recenzia:

THERAPIST - Svet/lo slepých MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Stop and go fest 2022

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


MEDICATION TIME (SLOVENSKO)

Autor: Fog | Počet videní: 708

2.2.2018 Spišská Nová Ves @ Pinocchio + MENTAL TENSION, GRINDING JESUS BROTHERS, DISTAX

Koncert v Spišskej sme s Marekom rozdebatili už dávnejšie. Stanovil sa prvotný termín, do toho sa pritrafil sobotňajší gig v Bardejove deň na to, takže všetko parádne zaklaplo. Vyrážame s predstihom, lebo otvárame večer. Cesta po Rožňavu je relatívne v pohode, akurát prší. Akonáhle ale bočíme na kopce, tak čistý black metal. Autá nikde. Nikto nikde. Z lesa ťa pozoruje temnota a do okien pliaska sneh hnaný vetrom. Každým metrom pribúda. Odhrnuté nič. Kopcami decentne na dvoječke. Dopravné správy hlásia v spišskom okrese kalamity, niekoľko neprejazdných úsekov a neodhrnuté cesty dokonca aj na diaľniciach. Posledných 45 kilometrov ideme hodinu a pol.

Epicky sa uvoľním, keď finálne zaparkujeme pred miestom určenia. Časovo sme tak, že chalani zapália cigu a ideme hneď na to. Dvadsať minút od momentu, ako som zaparkoval, už hráme prvý song. Ani neviem, ako to celé prebehlo a nemať video záznam, ani si moc spätne nespomeniem. Ten set sa proste stal. Stres, cesta, naháňačky a hlava inde. Režim autopilota. Chalani mali tiež podobný feeling. Medzitým dorazili aj Mentáli, tak sa rýchlo striedame. Balím veci, balím brko. Ani ho nestihnem dopáliť, už tlačia set. Agresívny, primitívny, priamočiary PV nájeb. Zvuk hustý, výkon dobrý, Holub vyzbrojený rytierskou helmou a dreveným mečíkom medzi songami vtipný. Kompaktný najebaný celok. Neanderthalcore. Tak ako len oni vedia.

Po ich sete vykladám merch, tlačím do hlavy kurevsky výborné chálo a večer sa konečne na chvíľu zastaví. Vtedy si začínam uvedomovať, kde som čo som. Zanedlho už s mentálmi v striedavom rytme chalani okupujú bar a padajú prvé panáky. Balím a končíme vonka na polhodinovej debate, než si Holub uvedomí, že je len v tričku a vonka tesne nad nulou. Meníme historky a rozoberáme, že sú tu na aute s letnými gumami. Pôvodnému vehiklu vyjebalo komplet obvod na smerovky, tak riešime dilemu, čo je lepšie. Na letných so smerovkami alebo na zimných bez smeroviek. Každopádne sa presúvame dnu, je zima a začal set GRINDING JESUS BROTHERS. Grindový rachot poriadny, má to hlavu aj pätu a sú zohratí. Nejak to ale sledujem z opodiaľ, venujem sa debatám, ale znie to masívne. Zvukovo je to na typ miestnosti rozpoznateľné. Hlavný fakt je ale ten, že tá miestnosť je plná a účasť je myslím na lokálne pomery hojná. Neskôr to potvrdzuje aj Marek, ktorý očakával tretinu z toho, čo prišlo. Kopa cezpoľných. V tomto počasí. Pecka.

Rovnako sledujem zozadu aj DISTAX. Tam nie je čo rozpisovať. Každý, kto pozná či videl, vie že ich set je prakticky profi. Seversky strihnutý crust, gitarovo pestrý, výkonom mohutný a posadený na stotinu presne. Keby to takto rozložili tam niekde v tých zákrutách na kopcoch, bol by to adekvátny soundtrack. Dohraté, začína sa party. Ľudia priebežne zvyšujú toxické levely, atmosféra sa uvoľňuje a xy vtipných situácii a zjebov. Pomaly sa zatvára lokál, nakupujeme pivá a presúvame sa na ubytko prakticky v tej istej budove. Holub v procese prenosu podopretý o neviem koho dostáva od Zela lakťačky na prilbu. Čistý Jackass. Vypadá to hrozne, ale nedá sa nesmiať. Mentálne napätie praxi.

Prichádzame na izbu a začína boj s priestorom. S Adrikom vyberáme skrinky na chodbu a zvyšujeme kapacitu. Nachádzame malú saunu, prvú ju vychytáva Holub. Neskôr Kajo a potom aj Minečko. Fotka má na druhý deň úspech. Saunička po koncerte. Časť si priebežne ľahne, zvyšok otvára nakúpené pivká a bledne pred vchodom na balkóne. Dvojposteľ sa kapacitne rozširuje každým odpadlíkom a z pôvodných troch ľudí v nej skončí v priebehu večera šesť. O pol štvrtej to vzdávame poslední traja.

3.2.2018 Bardejov @ Bašta + NABOSOPOSKLE, the PUBLIC

Ráno sa budíme na etapy. Jedna časť stihne aj kávu v meste. Objavuje sa Miňo, ktorý sa večer vybral ktovie kam von, vymkol sa a nik mu neotvoril. Tak si pospal v aute. Bledneme, čakáme až otvoria pizzerku (kde sa včera vlastne hralo), aby sme sa nažrali. Medzitým balím jeden ranný na stolicu a trávenie, ideme jesť a zjeby pokračujú ďalej. Nonstop. Som rád, že ideme s týmito magormi na tourko. Bude veselo. Bude tlak. Vraciame sa na izbu dať si ešte hodinový šlofík a potom sa balíme, lúčime a vyrážame každý svojím smerom.

Pohýname sa niečo po druhej tuším a k posádke do Bardejova priberáme Adrika a jeho polovičku. Fero nás pôvodne volal na iný termín, ale nakoľko máme svoje operatívne limity, našli sme tento dátum ako doplnenie tripu na východ. Tešil som sa do Bašty. Svojím spôsobom tu takýchto miest nie je veľa. A za ďalšie, nikdy som nebol tam a ani v Bardejove. Prichádzame s predstihom, máme čas sa poflákať, ale snehové počasie je na interiér. Končíme medzi stenami miestneho podniku. Neskôr sa presúvame do Bašty a obhliadame priestor. Vypadá to tu brutálne. Budova, interiér, štýl, bar, ponuka piviek, feeling. Všetko sadne, parádne miesto. Veľké, ale pôsobí útulne a rodinne. Vyťahujeme veci a bledneme.

Keďže vonka zase kalamitné počasie, zvyšné kapely prichádzajú s meškaním. Ale nie je sa kam ponáhľať, aj ľudia sa zbierajú pozvoľne. Debatím s Ferom aj Lukášom, s ktorým som býval tri roky na výške a je tiež jeden z ľudí, ktorí to tu dali dokopy a prevádzkujú. Za Baštou je kusisko práce, od papierov po lopaty. Silný tím ľudí, silný priestor. Priebežne dorážajú Košičania a začne sa s reálnymi prípravami. Strácam pojem o čase, takže netuším, kedy sa začalo. NABOSOPOSKLE je milé prekvapko. Hardcore punk s emotívnym presahom, ktorému nechýbali zaujímavé momenty a snaha o vlastný ksicht. Chalani nefungujú dlho, ale štýlovo sa zrejme našli, lebo to znie pestro aj kompaktne. Som rád, že zase vidím novú kapelu, kde sú noví ľudia. A opäť z východu. Sú na prvom výjazde, ale snáď budú priebežne expandovať.

Ideme my. Všetko si nachystám, zisťujem, že stolička nastavená úplne nadol po Kajovi z predošlého večera. Nastavím, ale na kokot a plne si to uvedomím pri treťom songu. Takže mi hocijak dopadajú ruky na rytmičák, nevychádza mi prirodzene úder, ako som zvyknutý. Nevadí, na tých päťsto sekúnd to nie je žiadna tragédia. Díva sa na nás celkom početný dav. V tej veľkej miestnosti to zaťažko určiť na číslo, ale ľudia si nedržia odstup a feeling je komorne klubový. Hralo sa dobre a príjemne. Celý ten večer sa niesol v príjemnom duchu.

Thr PUBLIC hrajú poslední. V troch songoch je tam viac postupov a motívov, ako my za celý set. Skladateľsky je to inde než väčšina domácich kapiel a the PUBLIC rozhodne idú svojou cestou. Nahraté hodiny a roky sú tu počuteľné. Dali nenávit a dobre. Prsty obrátené naopak. Smer bar. Striedame rôzne pivká, sem tam dačo stočím a pomaly sa posádka podniku okresáva. Idem odkopnúť Tomyho s Diou na ubytko, lebo máme len jedny kľúče. Ubytko tip-top. Fero ako pán z grantu zaplatený penzión sto metrov hore kopcom od Bašty. "Nech aj punkáči majú konfort." Überservis. Vraciam sa a dostávame komplet prehliadku po poschodiach. Dozvedám sa nejaké zaujímavé fakty o Bardejove a končíme natlačení na bare. Počúvam debatu opodiaľ a hodím do toho operatívny vtip o Hitlerovi. Zapadne, tak viem, že dobre som. Najlepšie je tam, kde sa ľudia neboja vyhrotených zjebov. Tak to mám rád. Je štvrť na štyri a vyháňajú nás pomaly von, Fero to zabalil už dávnejšie. Ozón ešte vymýšľa do ďalšieho baru, ale nič sa nekoná a tlupa sa presúva na ubytko.

Tam vydusím posledné lahváče a popritom nastávajú logistické zmätky. Nakoniec sa to nejak dorieši a každý má svoje miesto. Ja si stihnem dať pred spaním sprchu, čo je najväčší top a kolo štvrtej po poslednom kole debaty ideme definitívne spať. Ráno treba vstávať na desiatu po veci. Sme tam načas, dostávame kávičku, čaje a pakujeme auto. Rozlúčka sa s Ferom, Čadčanmi a márne hľadanie nejakej otvorenej žrárne v meste. Tak sa presúvame do Košíc, kde pred výkladkou Adrikovcov tlačíme strašné bomby v indickej reštike. Domov prídeme o pol šiestej, mám dosť. Tento víkend som dospával ešte dva dni, ale stál za to. Otočil by som to aj na rok.

Pridaj komentár k cestopisu:

Meno:

Email:

Antispam: 4+D+A

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.01. 22:36 Prasiak:


Diskomiňo Pípeš nikto nič?
PIPESH (Slovensko) (predstavujeme kapelu)

17.01. 13:05 Spikey:


Dobry report ale blednú iba v Lucenci!
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

13.01. 15:13 shupo:


zaujimavy typ reportu boha tam. ani neviem, ci to bolo dobre posadene, ale hadam ste pobledli trocha.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

10.01. 19:03 fog:


dzivy report koco. pis viacej.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 10:18 boiler:


ta fajne
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 09:06 deegee:


Še ci tu nepáči ta ic sebe tam žic!
https://www.youtube.com/watch?v=i2aO3NOvXbk
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

03.01. 19:24 Mišo Štich:


Super, dúfam že to bude kasaštyk!
(novinka)

27.12. 14:26 Scheby:


my ďakujeme!
16.12.2022 HEVER, MAKEXPEACE, INCRIMINATE Bratislava @ Weranda (report)

19.11. 20:27 Limomada :


Pro mě kultovní nahrávka, v 93 jsem ji měl ve walkmanu nonstop
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)

01.11. 22:02 Wrbo:


Je tvoja Dášo, nikto sa neozval :-). Ak budeš vedieť o niekom, kto pôjde okolo BB/ZV, tak sa ozvi a hodím mu/jej ju :-)
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)