Pozývame:

Pi 9.8.2024 - 10.8.2024
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
ÁDA & KOBYLKA (CZ), ASTRIS LAPSUS (SK), BEROSSZULÁS (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), BRÜNNER TODERSMARSCH (CZ), DAMATO (SK), DIN - ADDICT (Maďarsko), DISTAX (SK), HYACINT (CZ), LUTRA (SK), MÖBIUS (SK), NÄ (SK), NERVA (SK), NIČITEĽ (SK), NOWITCHOK 5 (Rakúsko), OSTROV P (SK), RAID SIREN (SK), RÜBÄNISKÖ (SK), SCUMSTRIKE (Kanada), SEDEM MINÚT STRACHU (SK), TRHAN (CZ), TWO MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), YPERITIFF (CZ)
stan piatok: IMPULSEALER (SK), INTERPUNKCE (CZ), LILIXELBE (CZ), MEDICATION TIME (SK), RETORSION (Maďarsko)
afterparty : SNIFFAH DJ set
stan sobota: MENTAL TENSION (SK), TIME SPROUT ORCHESTRA (SK), NABOSOPOSKLE (SK), ATOMIC CANDY CREEPS (CZ), SEPARATE ISOLATED (?)
afterparty : selektor POTKAN
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

DIKTÄT, ASTRIS LAPSUS, LUTRA, RETORSION (19.7.2024, Poprad @ Koľaj 22)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

DIKTÄT, ASTRIS LAPSUS, LUTRA, RETORSION (19.7.2024, Poprad @ Koľaj 22)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


MEDICATION TIME (SLOVENSKO)

Autor: Fog | Počet videní: 796

12.8. Ffud fest - Sereď @ Kemping

Už keď sme sa vo koncom februára objavili na koncerte v Šali, Tomi s Radkom nám ponúkli zahrať si na tohtoročnom Ffude. Samozrejme to bolo v rovine náčrtov. Napresno sme to vedeli potvrdiť až po vybavení Tomovej dovolenky v Nemecku. To sa priebežne doriešilo a termín sa potvrdil s tým, že to musí byť sobota, nakoľko v časovom prese budeme mať na skúšky vyhradené max tri dni. Navyše sobota lepšie aj kamošom z Pešti, tak sa tam aspoň pekne stretneme, prestriedame a zakalíme. Utorok pred festom dvíham telefonát od Tóna, že jeho šéfovia sú kokoti a voľno mu osekali o dva dni. Takže namiesto príchodu v stredu večer prichádza do Lučenca piatok ráno o druhej. Rozhodneme sa pre radikálne skrátenie setu len na nové songy plus jeden z dema a jeden cover. Sedem minút postačí. Dávame dve skúšky, jednu piatok večer, druhú v sobotu pred odchodom. Ako vždy, nemáme čas.


Príprava v stane.
Nabalení aj s dvojčlenným sprievodom prichádzame do areálu okolo piatej dvomi autami, lebo Tóno prchá pondelok rovno do Nemecka. Zvítame sa, riešime, čo kde ako. Parkujeme, vykladáme, chystáme. Dneska otvárame stan o siedmej, tak máme ešte silnú hodinku. Vyskytnú sa technické patálie, Piťu s Tomym si lámu hlavu, dačo je napiču s PAčkom. Prach v stane sa prediera všade. Bude dusno. Sme nachystaní, pripravení, je dačo pred siedmou. Oficiálne by sme mali ísť pomedzi program na hlavnom stagi, ale nedarí sa im dodržiavať rozpis. Je sedem, v stane už nazbieraní ľudia, vidím kopu známych tvárí. Nejdeme čakať. Dávame intro a vysypeme náš rýchly set. Sú tam aj zo dve chyby, ale kto to má čas sledovať. Odozva super, sme nadšení. Atmosféra top. Hrať na FFUDe je krása.

Uvoľňujeme stan ďalším v poradí, RABIES. Keď je nabalené celé auto, pribehne Pityu, či neviem požičať stoličku a jeden stojan. Samozrejme viem, len sa smejem na tom, že ako už bubeník ide bez stoličky hrať. A keď zoberie zo skúšobne tri stojany, prečo nepribalí aj ten štvrtý. Dávam, čo treba a idem vyložiť merch. Rozložíme sa s tričkami, trávou a pálenkou pri stane a začíname ďobať. Priebežne sa predávajú nejaké triká a v priamej úmere stúpa aj promile. Debatíme sa so známymi, ktorí sa pristavia a začínam si všímať, že ma pálenka čapá čoraz silnejšie. RABIES prakticky prekecáme za stenou, musím sa obracať pri merchi. Ale čas plynie. Ani neviem ako, už sa chystajú KARAK. To bude tlak. Keď je celá kapela pripravená, Bence všetkých obíde a jebne každému do piva trocha speedu. Nasadia si povinne slnečné a ideš. Vyrúbali strašný tlak. Nakombinované rýchle PV a grind. Bez zaváhania a bez milosti. Turbocore. Bence zvíjajúci sa vo svojom vokálovom kŕči, Marcimu behajú ruky za bicími a chalani sekajú na gitarách hustotu za hustotou. Násilné, úderné, direktívne. Peštianci majú po kokot kapiel, ale niektoré proste trčia. KARAK naisto. Strašný set zajebali, koniec. S chalanmi v relatívne nie príliš vzdialenej budúcnosti plánujeme splitko, tak dúfam, že to všetko vyjde.

Stále sa nevzdaľujeme od nášho spotu. Kým som obzeral, sprievod postrážil aj popredal dáke veci. Ešte je to na nich aj pri ďalšom sete v stane. Nasleduje SxOxTxEx. Ešte vytneme voľačo, ubalí sa a idem pozrieť dnu. Cítim sa tak dobre a bavím sa. Totálne sa odpútam so začiatkom setu. Odkedy pestujem vlasy, tak dneska prvý krát dávam gumičku na ruku a hlava lieta. Potom aj ja. Chalani tlakujú neskutočne. Námrd. Holokaust. Tlačia svoj hrubý a drsný grindcore, poháňaní Markovou neskutočne intenzívnou a dynamickou hrou na bicích. Ako kapela sú hluční, precízni a nezastaviteľní. Tsunami. Ľudia v stane besní. Vešajú sa na nosné tyče, čakám, kedy sa celý stan zjebe. SxOxTxEx je intenzívna a nekompromisná odpoveď na otázku, kde sa tu v okolí hrá najlepší grindcore. Len títo chalani to vedia tak rozjebať. Neskutoční sú. Už sa schyľuje ku konci setu, keď vo víre zábavy musím spraviť krok späť, zakopnem o niečiu nohu a padám na chrbát. Zvyšok si to vysvetlí ako krásne ukončenie show a prihodí sa na mňa zopár ďalších tiel. Sevas okuliare. Keď sa pozbieram zo zeme, nájdem zvyšok k tomu, čo mi ostalo vo vrecku a ide sa vonka lepiť. Ešteže všade ducktape so sebou. Polepíme dajako, aby držalo a rozhodnem sa, že je čas odniesť merch do auta. Chytám kariku, kľúč nikde. Vbehnem splašený do stanu a tam presne ho nájdem, kde som ležal pár minút dozadu. Zadupaný v zemi. Odtrhnutý, ale funkčný. Najprv sa preklínam a cítim sa ako babrák, ale nakoniec sa len smejem na tom, že set SxOxTxEx a aj celý tento trip na FFUD stál za tú škodu. Veci sú len veci. Momenty, ktoré ostali v pamäti, sú podstatné.


Štastný idiot po nájdení kľúča od auta.
Idem odniesť konečne ten merch a začína sa voľná zábava. Bledneme s Peštiancami pri stane, drinkujeme a všetky tie príjemné veci okolo festivalu. Vytíname brká aj pálenky. V určitom bode zrazu dostávam hlad a uvedomujem si, že treba dačo do žalúdka hodiť. Je večer už a zohnať potom voľačo môže byť problém. Idem oblešovať stánky, už je toho pomenej. Pri Naviho stánku vidím dáke burgery. Hneď, že koľko má. Tri. Berem všetky. Tlačím pripitý pri stánku, až mi dresing tečie po brade. Motám sa priebežne areálom a debatím s ľuďmi, časová os sa mi začína strácať. Dosledujem si ale the CITADEL, toľko ešte zvládam. Chalani sa rozhodli to skrz časovú náročnosť a roztrúsenosť zabaliť, tak kde lepšie ako tu. A dali silný set. Pestrý, muzikantsky nápaditý a svojský hardcore, ktorý sa nebojí experimentovať, prihodiť melódiu alebo si požičať nejaký postup odvedľa. Mali vždy svoj ksicht a to sa im nedá uprieť. Naživo to píše, obzvlášť keď vieš, že to už nebude. Energia tečie areálom a chalani si to rozhodne moc užili. Bolo to epické a som rád, že to vydalo na sobotu a mohol som byť pri tom. Budem sa opakovať, ale kde inde sa to malo stať, ak nie tu. Zbohom the CITADEL.

Bledneme v areáli, časová os už je úplne stratená. Zahmlene evidujem set BETON, nakladajú hrubo a temne, ako len oni vedia. Motám sa hore dole s kadekým, aj o tom začínam strácať prehľad. Zrazu ma z toho vytiahne zaujímavá muzika, ktorá sa valí zo stagu. Idem obzreť a nechápem. Trojica hrajúca akýsi experimentálny mix protopunku a gitarového noiserocku s minimom vokálov. Na jednej strane veľká bavka, na strane druhej muzikantsky premyslený koncept. Má to hlavu aj pätu, svojskú tvár aj feeling, zručné aranže a hlavne odchod a strih. Úplne ma to pripúta a zapustí moje nohy do betónu pred pódiom. To ešte ani neviem, čo vlastne vidím, až neskôr doma dopátram, že to bol DON VITO. Ostal som očarený. Takéto kapely sem treba dotiahnuť aj v budúcnosti. Veľké prekvapko.

Je dohraté, party sa presúva všade. Idem ubaliť a FFUD si vyberá ďalšiu obeť. Padá mi na betón moja legendárna drvička, ktorá ma sprevádza už vyše osem rokov. Pukla a nedá sa uzavrieť. Už len dobojovať tento víkend a zaujať svoje čestné miesto na polici artefaktov. Kecáme s peštianskou crew, ale priebežne sa vytrácajú oni, aj chalani od nás a ani neviem ako, mením priebežne konverzačné skupinky a končím pri tanci nadránom v stane. Nechápem, kde sa vo mne furt berie energia. Okolo siedmej ráno si už precitnutý poviem, že by bolo načase ísť si aj ľahnúť. Líham do auta na sedadlo spolujazdca a vypínam sa.


Raňajšia mŕtvola v aute.
O krásne tri a pol hodiny ma preberá teplo a nutkanie močiť. Preklínam, ale idem. Vytretý najviac na svete som v tom momente. Ani nechcem pomyslieť na to, že dneska mám večer hrať, a čo je horšie, doviezť sa tam. Zbytkový chlast udiera do hlavy a cítim každý záchvev ciev. Ľahnúť späť do auta nemá význam. Obídem fest, nájdem našich a berieme karimatky ku rieke. Chalani mi vyriešia pizzu, ktorá sa stratí ako dvadsať euro v stroji. Oddychujeme prakticky až do poobedia. Dovodňujeme, triezveme. Ja teda určite. Podvečer musíme vyraziť do Bratislavy, kde sa nám zhodou okolností pritrafil koncert. Maki nám dva mesiace dozadu napísal, či máme v ten termín čas a nechceme dojsť zahrať spolu so SLANDER. Keďže je to deň po FFUDe a ešte aj po ceste, logistika vychádza a kývli sme na to okamžite.

13.8.2017 Bratislava @ Garáže + HOBOS, SLANDER, DOWNSTREAM

Na mieste máme byť podľa dohody okolo siedmej. O štvrtej sa začíname dávať dokopy, balíme posledné cárachy a vyrážame zo Serede do hlavnej dediny. Potím sa za volantom a rátam každý kilometer. Cítim sa síce v poriadku, ale nafúkal by som naisto. Nič sa neudeje a keď v Blave konečne zaparkujem pri ubytku, tak mi odpadne náhrobný kameň zo srdca. Robo išiel víkend s nami a ujal sa nás túto noc, keďže už je tu roky cpčkár. Na byte dávam sprchu a kľud na lôžku s cieľom nasať akúkoľvek možnú dostupnú energiu. Moc sa nedarí, lebo chalani browsujú pičoviny. Na pretras prídu aj porno názvy. Anal asistent vyvolá najväčšie pobavenie. Niečo pred siedmou sa natlačíme do auta a ideme smer prístavné mosty a garáže. Ešte som tu nebol ani ako návštevník, tak som plný očakávania.

Na mieste to vypadá ako na periférii. Ostatne, však to tam aj je. Ešte sa nič nedeje, tak obehneme benzínku a lokalitu. Haluzíme sa na garáži prerobenej na byt či na jednej, kde je dva metre od vstupu osadený elektrický stožiar. Tu zaparkuješ maximálne bicykel. Priebežne dorazia Taliani, vyťahujú a chystajú sa veci a aj ľudia sa množia. Neskôr sa nazbiera okolo päťdesiatky platiacich. To tipujem, zaťažko to v takom priestore odhadnúť. Ale deň po FFUDe rozhodne slušné číslo. Maki stále posúva náš štart, takže nakoniec ideme dačo pred ôsmou. Ako inak, je rýchlo po všetkom. Akurát po sete zisťujem, že sa konečne nachádzam v bode, kedy som síce ešte stále vytretý a unavený, ale už bez obehu chlastu v krvi. Finálne som pretriezvel na komplet. Wow.


Počas setu na garážach.
Po nás sa chystajú už Taliani, prví idú HOBOS. Umne nakombinovaný hardcore s presahom do špinavého uličného thrashu. Rúbu ta het, zvuk ide cez hlavy Orange, takže to má všetko spád, dynamiku aj potrebný tlak. Akurát nechápem košík s oblečením, ktorý si tam vokalista nachystá a nakoniec s ním zamáva dvakrát pri predposlednom songu. Ale budiž. Ich set ubehne rýchlo, ale má slušnú a zaslúženú odozvu. Hudobne sa tomu nedalo vyčítať nič. Ja hneď lovím nejaké vegan žrádla, lebo ma prepadol hlad a natlačím do hlavy dva falafely v žemli tempom zrýchleného exekútorského konania. SLANDER sa nachystajú rýchlo, ostatne používajú prakticky tú istú pódiovku. Ich set je ešte dynamickejší a akčnejší. Chalani vedia poprepájať hardcore so strednotempovými masážami, zabaliť to do hutného zvuku a prifarbiť špecificky zafarbeným vokálom. Bavia ma, odkedy som ich videl prvý krát a bavia ma stále. Má to drive, agresiu a priamočiary nájeb. Pritom to nie je primitívne a dokáže to v tej spleti kapiel svojím feelingom vyčnievať. Plnotučný set.

Chalani z DOWNSTREAM si berú posledný hrací čas. Nemali na skúšanie veľa času, takže v sete sú aj nejaké tie chyby. Tie by si ale možno ľudia ani nevšimli, nebyť neustálych úškrnov na ich tvárach. Ale energiu do toho dávajú všetku. Kajovi sa potia ruky a lietajú mu palice až na strechu. Zrazu sa ocitne len s jednou v ruke a nemá skadiaľ vytiahnuť ďalšiu, tak pribehnem ako čaláďo na tenise pri sieti a hneď mu odletenú paličku podávam. Potom hneď do auta pre náhradné. Tie kladiem pre prípad na bicie. A zišli sa nakoniec. Ostatne je teplo, pot robí svoje. V jednom momente aj Galovi vyletí trsátko a ani ho nehľadá, jebe do tých strún prstami ako pán. Holub sa ujebáva spoza basy celému dianiu a Dubák s mikrofón všetkému kraľuje svojím vretenicovým pohybom. Chalanov som dlho nevidel a bolo super opäť vidieť ich set, hlavne vzhľadom na to, že toho moc nenakoncertujú. Každopádne som rád, že sme si podelili stage, aj keď v tomto prípade je reč o kuse asfaltu pred garážovou bránou. Ale ten feeling z celej akcie aj prostredia nedám za nič. Malo to štýl a vlastnú auru.

Je dohraté, chvíľu sa ešte motáme, ale padne rozhodnutie ísť na byt. Maki nás aj blázni do mesta, ale baterka bliká na tri percentá. Balíme, lúčime sa a vyrážame. Zakotvíme v priľahlej pizzerke, kde vybláznime týpka, nech nám spravia pizze a prihodia nejaké plechovky piva. Desať minút pred záverečnou. Kuchár nás po turecky preklína cez tri steny. Berieme proviant a končíme na balkóne jednoizbáku, kde pretriasame kadejaké témy a grgáme celému Ružinovu do okien. Keď padne posledná plechovka a šiška, je čas to zabaliť.

Na druhý deň postokujeme v Bratislave. Dám si fajný vegan obed, úplnou náhodou stretávam najlepšieho kamoša z výšky na chodníku, red bull hostesky zachránia drinkom zadarmo môj deň a nedostaneme sa do galérie, lebo pondelok zavreté. Ostane to na blednutí pri nábreží a rozhodnutí, že je čas ísť domov. Tomy sadá do auta smer Nemecko a my opačným smerom. Ubehlo to šialene rýchlo. Ostatne to je tempo, s ktorým sa musíme učiť pracovať. Prežili sme však silný víkend a boli súčasťou dvoch výborných akcií. Za obe patrí chalanom z FFUD Crew aj Makimu veľké poďakovanie. A ak ťa to zaujíma, naše live sety z tohto víkendu si môžeš pozrieť tu (FFUD) a tu (BA). Díky všetkým za support a podporu a vidíme sa na ďalších akciách v roku pána dvetisícosemnásť.

Pridaj komentár k cestopisu:

Meno:

Email:

Antispam: X+U+O

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

20.07. 11:06 fog:


pracuje sa na nom. som v polke. ak vsetko vyda, tento vikend to doklepem. skorej napisem report na jednu kapelu ako zhruba styridsat. trpezlivost. vsetko je na ceste.
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

20.07. 10:02 elramon:


Nemal tomuto reportu predchadzat report na oef? Ten uvod tomu nasvedcuje
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)