Pozývame:


Ne 30.6.2024
Košice @ Collosseum

WHORESNATION (FRA), ENDORPHINS LOST (USA), SUMA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MASSA NERA, SNACKTHIEF (19.5.2024, Praha, Café Na půl cesty)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

GRIDE - Vyzobat CD

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #7 / 2015

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


INCRIMINATE (SLOVENSKO)

Autor: Fog | Pridané: 24.8.2022 | Počet videní: 808

19.8.2022 – DIKTÄT, BLAMAGE, INCRIMINATE, S.A.T.A.N. – Poprad @ garáže

Koncertný víkend na východe, to chceš. Jozef nás na Ynfest do Svidníka pozval už dosť dávnejšie, v živote sme v tých končinách neboli, nie to ešte hrali. Chcelo to dačo po ceste, nech sa to rozloží a aby sme využili oba dni z víkendu na hranie. Andrej bol viac než nápomocný a tak sa po ceste dohodol Poprad na garážach, na čo som bol tiež mega zvedavý, lebo akcií tam prebehlo už dosť a na fotkách to furt vypadalo dobre. Všetko dohodnuté, naše koncertné leto prichádza k svojmu záveru a predposledný augustový víkend sme nachystaní obísť jeho posledné akcie.

Dávame to opäť bez skúšky, logistika a povinnosti nepustia. Auto pakujeme už ráno s Olim, všetko na skúšobni pobalené ešte od FFUDu, tak to ide rýchlo. Pred štvrtou ma berie sestra do Fiľakova, stade s Olim do Rimavskej po chalanov, menší nákup a môžeme vyraziť. Cesta je pekná, furt sa mení prostredie a je to príjemná zmena ísť iným smerom ako zvyšných deväťdesiatpäť percent trás, či už kapelných, rodinných či pracovných. A nešoférujem, tak to je tiež príjemná zmena, haha.

Pred siedmou sme na mieste. Troška blúdime, než nájdeme správne vráta. Ľudí sa tu poflakuje celkom dosť. Dáme rumík, ubalíme a pomaly sa začleňujeme do davu. Kúsok analyzujem. Naposledy som tu hral s MEDICATION TIME, rok dvetisícosemnásť a hrali sme priamo dnu v garáži pre pár ľudí. Teraz je to ale že úplne iný spot. Iná garáž, ktorej lokalizácia poskytuje väčší kľud a komfort pre návštevníkov. Industrial feeling celého miesta podčiarkujú neustále sa mihotajúce vlaky. Na mieste aj toika, donesená na koncertnú sezónu. Z Andrejovho vanu sa predávajú kadejaké pivečká, burgre a nealko. Je tu aj menší stolík s vodou na opláchnutie. Andrej to tu upgradol a celý spot má jednoznačne svoj genius loci. Cítim sa tu dobre.

Pomaličky sa to zbiera, nakoniec je tu toľko ľudí, že by ma ani nenapadlo. Asi tak trikrát viac, ako som predpokladal. Rozbieha sa to asi kus neskôr, ako sa malo. Nevadí, stíha sa. Začínajú DIKTÄT. Ešte za svetla, ľudia opatrne pokukujú a kapela zapína svoj crustový valec. Zvuk ide vonka dobrý, celkom som prekvapený, chalani si to vedia fest pekne nazvučiť. DIKTÄT znejú dobre, hudobne sa to pohybuje v takých zabehnutých štandardoch, ale predpokladám, že zámerne. Songy sa striedajú a na mieste sa nazbiera slušný zhluk ľudí. Kopa mladých, čím som ako prekvapený, tak aj potešený. Do toho pribudne ešte skupinka teenagerov s warpaintami a nechápem, kde som sa to ocitol. Fasa. Takéto už bežne nevidno, tak som rád, že mladí sa tu cítia (napriek žánrovej odchýlke) vítaní. Treba začleňovať nové generácie. Nikdy nevieš, koho a ako inšpiruješ. Pecka.

Prestriedanie v garáži, idú BLAMAGE. Ja si bokom chystám veci, takže to dávam zopodiaľ. Ale tlačia chalani solídne, crust ako remeň. Tam je jediná otázka, či ťa tento žáner oslovuje alebo nie. Kapela zohratá, posadená, nedá sa nič vytknúť. Pokiaľ si ideš d-beat a riffy a texty k tomu príslušné, došiel by si jednoznačne k svojej spokojnosti. Ja opodiaľ preklínam, lebo sa mi dojebe závit na stojane a ten môže ísť srať kocky do šrotu. Výborne. Nič, požičiavam si. Je náš čas. Som zvedavý, ako nám to pôjde bez skúšky. Oli mal kus trému, riadne si sadol so spotify a lešoval songy, aby sa nedojebal. Lebo nevypil. Nakoniec celkom dobre. Počujem všetko, vokály minimum, ale netreba. Ale sám som v garáži, na chalanov nevidím moc dobre, na ľudí už vôbec. Keď zapnú dym, tak mám úplnú stenu a nemám predstavu, čo sa deje predo mnou. Cítim sa ako na skúške. Akoby som hral sám miestami. Také málo organické mi to príde. Chýba mi vizuálny kontakt s chalanmi. Chcelo by to vytiahnuť bicie aj aparáty vonka, tam by ich ale zabil ten všadeprítomný prach zo zeme. Škoda, že pred garážou nie je žiaden asfalt, čo by tento problém riešilo. Jediná vada.

Ešte nasledujú S.A.T.A.N. Dosť mi to ospevovali, tak som troška aj mal očakávania. Poliaci hrali fajne, ale zase tak extrémne ma to nenadchlo. Výkon super, hlavne spievajúci bubeník je vždycky top. Hýbalo sa to hlavne v grind/metalových vodách. Hrali vo dvojici, fungovalo to aj energiu to malo, ale akurát mi to prišlo príliš dlhé na to, koľko a akých v tom bolo nápadov. Polovica setu by podľa mňa stačila. Ale ľudia sa bavili, mladí dali aj nejaký mosh a po rokoch som videl hromadný headbang v objatí. Bolo to milé, nostalgické, a vskutku pozitívne. Ako celý večer.

Po desiatej dohraté. Spíme u Joža z DISTAX/ROZPOR. Chvíľu ešte bledneme na mieste, ale nakoniec volíme odchod podľa GPS bez Andreja, ktorý sa ešte motá na mieste a rieši veci. Vyrážame smer Smižany a dom s kývajúcim Jožom z terasy nájdeme na prvý šup. Na mieste aj Fabko a Simona (zastávka na dovolenke), neskôr dobehne dodávka s Andrejovou družinou a hneď je plný dom socializujúcich sa ľudí. Party ide celkom dlho, obracajú sa panáky a točia papieriky. Spomedzi našich odpadávam posledný a to celkom slušne napitý o štvrť na tri.

20.8.2022 CONCUSSA, CONSTIPATION, MÖRE, INCRIMINATE, DISTAX, S.A.T.A.N., OLD TOMB, KATHAA, DRUGS Svidník @ minigof

Telefón ukazuje 6.17 ráno a mne ide vybuchnúť mechúr. Musím vstať a bojím sa, že už nezaspím. Gauč je kožený a lepím sa na neho nonstop, aj keď je pod nami prikrývka. Nesie to so sebou neustále prehadzovanie, aj počas noci, čo neoceňuje vedľa ležiaci Oli a ani chalani na zemi, lebo zakaždým som sa prehodil s nárazom ako kosatka. Preklínajú moju gramáž celé ráno. Každopádne dám von moč, po návrate do izby otvorím viac okno, lebo dnu ako v stajni z tých výparov, zafučí kus vzduch a je tam konečne dýchateľne. Nejak ešte podriemem do ôsmej, ale hlava je zapnutá, tak vstávam sólo a než chalani rozlepia poriadne oči, mám po sraní aj sprche. Deň môže začať.

Jozef dole medzitým začal chystať famózne raňajky. Na stole sú syry, tofu, pečivo, kopa zeleniny a čerstvo spravená paradajková zmes na chleba. Mňam do piče. Kráľovské pohostenie pomaličky mizne, priebežne sa všetci budia a chystajú na odchod, ktorý má byť kolo desiatej. DISTAX si idú dať skúšku a my chceme chytiť otvorené hudobniny v Prešove, aby si chalani pokúpili káble. Niečo neskôr tri autá opúšťajú casa de Smižany, do Prešova dorazíme polhodinu pred dvanástou. Chalani utekajú do hudobnín, my s Oliverom riešime neskutočne pomalý parkovací automat, ktorý absolútne nespolupracuje. Lístok vytlačený, ideme do mesta, ktoré je takmer absolútne prázdne. Asi tým teplom vonka, fakt s výnimkou pár ľudí nenarazíme skoro na nikoho. Dáme kávu a ja na opicu poriadny kopec zmrzliny. Obehneme ešte obchoďák kvôli adaptéru a mizneme do Svidníka.

Cesta plná výhľadov končí pri Svidníckom minigolfovom areáli, kde dneska prebieha akcia. Areál je úplne super, je tu menšie pódium, z jednej strany menšie lavičky na štýl amfiteátra a kopa miesta na sedenie a blednutie. V tomto teple je k prospechu veľa tieňa, ktorý poskytuje hromada stromov. Úplne ideálne miesto na event podobného charakteru. Nie sú ani tri, na mieste sa motá ešte len pár ľudí, v podstate asi všetko ľudia okolo organizácie. Zdravíme sa, ubalíme a čakanie si skrátime minigolfom. V tom teple dávame komplet areál, osemnásť jamiek. Zopár ich je v tieni, zvyšok sa pražíme poriadne. Riadna zábavička. Na konci mám tričko prepotené ako po dvojhodinovom tréningu. Troška veget v tieni, pomaly sa zbierajú kapely aj návštevníci. Medzitým stihneme poriešiť aj ubytko a vraciame sa bez auta. Olimu prebehne iskra v očku. Na vzdialenejších záchodoch si pani upratovačka púšťa z wireless repráku bašável muziku, a vytvorí tým separátny party wc stage. Hop-čip.

Zahájiť sa malo o piatej, na stagi sa ale nedeje žiadny pohyb. Bude sa meškať očividne. Tlačím nachystané občerstvenie, celkovo tu bolo furt dačo pod rukou. Vedia ako pohostiť. CONCUSSA to nakoniec otvára až po pol šiestej, kedy už mala hrať druhá kapela. Priestorom sa rozozvučia prvé tóny. Zapne sa d-beat miešačka a už ťa zalieva crustový betón. Turčo to poháňa vpred, vypadá miestami zmätene, ale ako sám neskôr zistím, je to neprehľadným zvukom na stagi. Andrej na base, piče, všade tento chalan. Mega aktívny, klobúk dole toľko stíhať. Turčo detto. Výkonnostne sú CONCUSSA posadený, napriadli na tom crustovom kolovrátku nejaké to vreteno na zašitie nášiviek. Darmo, polka kapely skúsení kapelníci, to nezaprieš. Hrá im to dobre, akurát to celé kostrbatí zvuk. Inštrumenty znejú plocho, síce čitateľne, ale nemá to hĺbku ani plnku. A od začiatku sú prepálené vokály a to sa bohužiaľ nesie celým večerom.

CONSTIPATION z Prešova obzerám z backstage búdky, kde si pomaly chystám gear a troška sa rozklepávam a rozťahujem, lebo po včerajšku stuhnutý a dokrčený. Týpci hrajú taký deathgrind, za mňa hudobne aj vokálom štandardné až moc, ale oceňujem bubeníka, šlapal jak pán. Navyše v jednom songu vytiahol taký solid blastbeat, že byť takáto polka setu, hneď by to malo väčšie grády. Nasleduje MÖRE, celkom pohode alternative rock. Troška skľudnenie, navyše im sadol zvuk, lebo na ich štýl hudby to nepotrebovalo výtlak, ale prehľadnosť a to tam jednoznačne bolo. Songy mi prišli troška na jedno kopyto, ale zase bol som v búde a sledoval na pol ucha, lebo pred koncertom som vo svojom mentálnom rozpoložení. Nevraviac že pol času som obuchával uterák na vypnutom rytmičáku.

Ideme konečne my, aj sa teším, lebo som unavený a potrebujem nadopovať do tela dopamín. Zvukári nás riešia na stagi úplne divne, musím kus zasiahnuť a skorigovať, čo ideme dať kam do odposluchu a ako, lebo mi pripadajú kus stratení. Alebo skôr pomalí. Tablet síce v ruke, ale žeby dole zbehol vypočuť, ako to znie, zabudni. Nemali podľa mňa títo mladí chalani moc skúseností so zvučením live kapiel tohto razenia. Ako tak je nastavené, už chceme hrať, sklz je v tomto bode aj tak viac než slušný. Začíname a od toho momentu nastáva na stagi zvukový chaos. Síce sme to nastavovali, ale úplne neprehľadné je to pri nás. Mňa mal v mojom odposluchu stiahnuť úplne, ale nepočujem nič len seba a prejebaný vokál spredu z monitorov. Zvuk z bední tlačí až ku mne, takže sa v tom nakoniec viem zorientovať, aj tak ideme podľa mňa, tak jebať. Hrá sa inak celkom dobre, je aj nejaká odozva dole, napriek tomu, že dnes je to také menej kontaktné. My si hranie užívame. Odohráme jednoznačne najkratší set z celého line-upu a vládne celkom spokojnosť.

Zbalím cárachy, zoberiem pivko, nájdem si spot zboku, ubalím a čakám na set DISTAX. Prípravy sa naťahujú, menia sa komplet bicie, chcú svoje. V značnom sklze to nepomôže situácii, ale hrať sa môže do dvanástej, snáď sa to stihne. Tiež prebieha dlhá zvukovka na stagi. Chlapci sú isto radi. O hodinu neskôr, než je plán, začne set DISTAX. Chystali sa dlho, ale výsledok stál za to. Sledujem zboku, tu toľko nejebú vokály (inak celkovo šlo z ľavého speakra väčšia hlasitosť ako z pravého) a je to masívne naložená show. Sledujem hlavne Joža za bicími, posadený je fest a ako správny motor udržiava takt, aby celé auto mohlo fičať v poriadnych otáčkach bez zadrenia. DISTAX robí nápaditú a precíznu muziku a to doslova na profi leveli. Počuť, že sa s tým vyhrali, že to nerobia prvoplánovo a snažia sa v žánri, ktorý už neponúka toľko možností, stále nájsť linku, melódiu alebo postup, ktorým to osviežia. Funguje to bez debaty a tak sledujem celý set nepohnuto a na konci môžem zatlieskať a poslať uznanlivú grimasu na ksichte smerom k pódiu.

Nasleduje S.A.T.A.N. Po včerajšku to počúvam od lavičiek a tlačím vegan guláš. Opätovne diagnostikujem, že by to chcelo kratší set. OLD TOMB. Na nich som špecificky zvedavý, nahrávky ma bavia a veľa takýchto kapiel nám tu nebehá. Chalani volia kompromisne kratší set, aby sa dobehol sklz, ktorý sa aj tak nedobehne. Odpaľujem a nechávam sa vtiahnuť pomalými stoner/sludgovými riffmi do bahennej hmlistej ríše. Momenty sa preklápajú, Tomy drží funebrácke tempo a pohreb prebieha so všetkými náležitosťami. Ponurosť, smútok a depresia padajú na tvoje ramená. Oťažievaš. Tak to má byť. Zvuku chýba hutnosť, ale počuť všetko dobre. Než sa ozve vokál, ktorý prebije skoro všetko. Napravo od stagu je to zboha, naľavo katastrofa. OLD TOMB ale napriek tomu zadelia skvelý set, ktorý ma baví od prvej po poslednú sekundu. Nápaditá muzika s výborným prevedením. Za mňa to najlepšie, čo dnes odznelo.

KATHA moc nesledujem, skôr počúvam z areálu. Má to zaujímavé momenty, ale nestiahne ma to. Socializujem sa, bavím sa na Dávidovi v delíriu, ktorý stále vládze fungovať a pliaskať borovičky. Oliverovi je už dlho, zajtra šoféruje, tak už viacej nevyžerie a celkovo prevláda nálada, že by sa chalani chceli odpratať na ubytko. Dejv ide na zotrvačnosť. Spíme s OLD TOMB, s ktorými sa aj spoločne presúvame, lebo tu majú auto. Pred polnocou sa dohodne odchod a na dve etapy sa presúvame. Chcem ešte pozdraviť chalanov z DRUGS, ktorí to dneska spáchali, ale akurát začínajú set. Je tesne po polnoci. Pandle zatiaľ nikde. Na druhý deň Jozef hovorí, že sa nakoniec ukázali neskôr a chalani nedohrali posledný song. Stále lepšie ako vôbec nezačať. Do budúcna jednoznačne pevnejší harmonogram a hlavne vymedziť nielen poradie a štart, ale aj koniec setu. A začať načas, samozrejme.

Na ubytku už to nemá dlhé trvanie. Dáke chálo natlačím, brko a jedno pivko a som zrelý na posteľ. Síce sa nelepí, ale pavúk, ktorý spoza nej vykukne, vypadá ako riadny veterán. Som pán zverov, neni problém. Ráno sa budím pred ôsmou, klasicky som osprchovaný a pripravený ešte skôr, než chalani odhodia zo seba periny. O deviatej pre veci, balíme, chvíľku kecáme a je čas odísť, aby sme boli doma čo najskôr. Domov sa definitívne dostanem o druhej, totálne vytretý. Ale darmo, bol to silný víkend. Východ má rozhodne svoju špecifickú atmosféru. Super akcie, super ľudia, vľúdna atmosféra, skvelá starostlivosť a pohostenie. Viac si kapela na ceste ani nemôže želať. Famózne ukončenie koncertného leta. Díky vám za to.

Aby som nezabudol, ak by si chcel aj troška vizuálne si to doplniť, Danko porobil peckové fotky, tak browsuj. Čoskoro zase niekde.

Pridaj komentár k cestopisu:

Meno:

Email:

Antispam: 9+W+7

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)