Pozývame:


Pi 19.4.2024
Košice @ Collosseum

FUKOTY (SK), TVOI POSTOI (SK), MY O VLKOCH (SK), NIČITEĽ (SK)
vinyl afterparty
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

KOVOŠROT, MARNE, NERVY (13.4.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

MIND.OFF, POTENCE (31.3.2024, Bardejov @ Bašta)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #4 / 2012

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


CATASTROFY (SLOVENSKO)

Autor: Hrdlorez Boris | Počet videní: 2506

Pred tým, než to celé zreportérujem: Najväčšia vďaka patrí Andrejovi Bartekovi z kapiel DISTAX a HUMAN HUMUS (za organizáciu, nocľah, žrádlo...), ktorému som v apríli napísal o pomoc pri organizovaní koncertu v jeho meste, no po pár vymenených mailoch sa sám pasoval do roly organizátora celej minitour, za čo mu ešte raz celá kapela ďakujeme. Nemenej veľká ďakovačka kapelám !PISSED OFF! (MnB) a ČAK NOJS! (LM) za pomoc s aparatúrou a promom u nich doma, no a rovnako velikánska vďaka všetkým, čo dorazili na ktorúkoľvek z akcií.

piatok 6.9.2013 Moldava nad Bodvou @ Heaven and hell - !PISSED OFF!, CATASTROFY

Z Bratislavy zo skúšobne vyrážame niečo po jedenástej smer Senec, odkiaľ je náš gitarista Jano. Slnko svieti, ale už pofukuje jesenný vetrík, takže v aute za oknom sa všetci potíme a na parkoviskách vyťahujeme mikiny. Mimochodom, počasie bolo celý víkend super. Asi sa ten hore nad nami zľutoval... Myslím doktor Ilko. Zo Senca sme definitívne vyrazili pred dvanástou. Južnou cestou okolo Nitry, Zvolena, Rožňavy,... až do Moldavy. Cesta je to pekná, ale náročná na trpezlivosť. Ku koncu som si už necítil riť a nevedel som ani v jakej polohe to celé odsedieť. Našťastie nič netrvá večne a do Moldavy sme dorazili okolo pol šiestej. Zoznamujeme sa s chalanmi z !PISSED OFF! (PO), s klubom a miestnou pizzou. Vyťahujeme bedne, nástroje a rozkladáme distro. Podnik je v pivničných priestoroch rodinného domu, temne rockový s maľovanými motívmi zo záhraobia po stenách. Miesta nie je nazvyš, ale lepšie jak keď sa v kulturáku rozlezie 20 ľuďí a hrá sa pre prázdny sál. Nevedeli sme, čo od akcie čakať, pretože na fejsbúku bolo potvrdených asi 22 ľuďí (či veríte alebo nie, máme skúsenosti s tým, že FB dokáže pomerne presne predpovedať počet návštevníkov). Samotní PO nás varovali, že to nebude nič extra a tak sa radšej pripravujeme na verejnú skúšku.

Ľudia priebežne prichádzajú, posedávajú vonku na terase (každý si užíva posledné teplé večery), zelenina rozvoniava z každej strany a keď okolo ôsmej spúšťajú !PISSED OFF! svoj set, presúvame sa všetci dnu. Mastia svojský mix HC punk bordelu (v dobrom slova zmysle) a hneď zo začiatku priskakujú prví mosh bojovníci, čo rozhadzujú rukami na všetky strany. PO končia, meníme pozície a hráme. Odhadom 30 ľudí moshuje, poguje, gaučsurfuje, vrieska, tlieska... jednoducho bavia sa. To čo dokázalo 30 hláv tu, by zahanbilo nejeden plnší klub v akom sme mali česť hrať. Príklad: odrážam sa z gauča na desiatku rúk, narážam do diskogule, strácam náramok, rozjebávam si peru o mikrák... šou ako sa patrí. Pár prídavkov na záver a pred desiatou šmitec - kvôli nočnému kľudu. V Moldave vyrastá mladá generácia HC - thrash - punkerov, ktorí dokázali, že aj v malých mestách sa ešte oplatí hrať. Fejsbúk teda nakoniec odhadol počet ľudí, ale atmosféru zatiaľ stále nepredpovie. Balíme, kecáme a pred polnocou fujazdíme smer Svit ku Andrejovi do baráku. Okolo druhej vystupujem z auta a ľutujem, že som sa pred cestou neprezliekol z kraťasov do nohavíc. Zatiaľ čo na juhu bolo teplo jak u nás doma, tu pod Tatrami mi mrznú sople priamo na fúzoch. Andrej je na ceste z koncertu (hrali s DISTAXOM v Šuranoch) a tak prvá, kto nás víta je jeho sestra Mery. Sedíme v kuchyni a zoznamujeme sa s novými ľuďmi. Absovlujeme trápne tichá aj vtipné pasáže, presne tak ako sa na spoločenskú konverzáciu patrí. Po štvrtej sa dovalí skoro komplet DISTAX. S Andrejom sme si vymenili asi tisíc mailov, ale naživo si trasieme rukou až uňho v kuchyni. Pár viet o koncertoch, plánoch na druhý deň, umyť zuby a o piatej sa konečne zababušiť do spacáku.

sobota 7.9.2013 Poprad @ Road pub - !PISSED OFF!, DISTAX, ČAK NOJS!, CATASTROFY, HUMAN HUMUS, THORWALD

Ráno vstávame pred desiatou, lebo DISTAX chcú ešte naskúšať niečo na večer, tak musíme na pár hodín vypadnúť. V Tatrách nie je problém zabiť čas aj na pár dní, takže tých pár hodín využívame na návštevu Starého Smokovca. Čumíme tu na mapu Tatier, ale ani za tú piču nevieme pomenovať kopce ktoré vidíme. Mestečko je pekné, ale hemží sa to tu džej en tí hotelmi a reštikami. Jebeme na to a o pár kilometrov nižšie žerieme na salaši bryndzové halušky, ktoré by bol hriech neochutnať, pokiaľ ste v tomto regióne. Na našu smolu to nie je nič moc a priemerné hodnotenie je 5 bodov z 10. Odtiaľ letíme do baráku pre zvyšné veci a bum na koncert.

Ten sa odohráva vonku, asi ako posledný letný open air na Slovensku. Na jednej strane hráme vonku radi lebo je to pre nás rarita, ale na strane druhej je pod Tatrami kurevská zima, na čo naše rozmaznané telá od Dunaja reagujú sopľom a odmŕzaním končatín. Dokonca aj ČAK NOJSÁKOM bola zima, a to sú zo susedného Mikuláša. Vraj je u nich teplejšie. (Druhý deň sme tam hrali a bolo!) Akciu štartujú znova PISSED OFF!, ale ako býva zvykom, na prvú kapelu sa vždy ešte postáva. A keď je miesto, tak v úzadí. Druhí hrajú crusteri DISTAX a priťahujú ľudí bližšie pod pódium, no stále sa len zmrznute pokyvkávajú. Tretí crustujú ČAK NOJS! a ľudia pomaly rozmŕzajú. Stmieva sa a so svetlom odchádzajú zábrany. Alkohol roztápa ľad a konečne je v kotli bordel. Od rána cítim, že sa mi ťažko rozpráva. Málo spánku, veľa rečí a kriku plus chlad... to všetko vplýva na moje zlato v hrdle, a tak sa na bare dopujem čajíkmi. Dievčina na bare je v piči z toho, že musí variť vodu a zaliať ňou vrecúško a dáva o tom nahlas vedieť. Des. Skúšam sa rozospievať. Nejaké základy čo si pamätám ešte z hudobky, také to klasické mi, mi, mi, míííííí.... mo, mo, mo, móóóóó... Ako štvrtí v poradí okupujeme pódium a ľudia žijú od prvého songu. PO doviezli z Moldavy mosh komando mlaďasov, ktoré roztancúvava dav. Odrážajú sa z pódia, padajú na hlavy, reagujú na nás, my na nich, mosh pit, circle pit, pogo, stejdždajv... všetko. Hotové peklo vo vymrznutom Poprade. Energia fŕkala z každej strany, pot stekal po tvárach, z huby sa parilo... paráda. Takto nejak by to mohlo vyzerať na každom koncerte. Keď je kapela previazaná s publikom a pódium nie je bariéra, ale odrazisko. Neviem či to rozospievanie zabralo, alebo to boli horúce čaje, alebo že som sa dobre počul z odposluchov (čo nebýva zvykom), ale tie tlaky v hrdle som nejak prekonal. Po šouke sa rýchlo prezliekame do suchých handier a užívame si afterpárty. HUMAN HUMUS servírujú do ľudí prvotriedny grind. Hudobne to má hlavu aj pätu, vydarený set. Poslednú kapelu THORWALD počujeme ako kulisu do krčmy, kde sa schovávame pred chladom a únavou. Tu pretrvávame do poltretej v noci, kde v hustom dyme za šlágrov Kabátu a Elánu kecáme s domácimi. Jano sa klasicky najebal do spánku. To je stav, kedy už nevládze udržať viečka otvorené a vytratí sa zo spoločnosti niekam chrneť. Najlepšie do auta. Do môjho. O pol tretej sa preberá z kómy aj gitaristka DISTAX Miyia - Andrejova segra, a príde za nami, či už nechceme ísť spať. Ideme. V kuchyni nás čaká prekvapenie v podobe žrádla, tak talčíme do gebule. Jano po roku vegetariánstva žere mäso. Omylom si totižto nabral čili kon karne, kde bolo (vraj) 20% mäsa. Chalani mu to aj hovorili, ale v najebanosti si myslel, že mu nedoprajú nadžgať sa a chcú ho ošáliť. Keď je kokot?! V noci letí ten čas trikrát rýchlejšie. Ani nevieme ako a je znova pol piatej. Prichádza zbytok obyvateľov domu a ani si nepamätám dokedy pařili, lebo ja som išiel chrápať.

nedeľa 8.9.2013 Liptovský Mikuláš @ Kolotočovo - ČAK NOJS!, CATASTROFY

Nedeľné vstávanie si presúvame na poludnie a aj tak je každý rozlámaný jak soletky v ruksaku. Trochu hygieny, tak na pol človeka (To znamená, že každý sa umýva len čiastočne a dvaja ľudia dajú dokopy hygienu za jedného. Napríklad ja som sa ani raz nesprchoval a Jano si ani raz neumyl zuby... Ale keďže ja som si zuby umýval a on sa sprchoval, dokopy je to hygiena za jedného. Jednoduchá rovnica.). Neskoré raňajky si dávam na balkóne, odkiaľ je parádny výhľad na Tatry a kde ma hrejú posledné lúče slnka tohto leta. Asi na rozlúčku. Už od rána je ale tento deň nejaký čajový. Len sa presúšame po dome, kde-tu ktosi čosi pobalí... Nenudíme sa, ale opantal nás akýsi zvláštny druh únavy. Nič sa ti nechce, len sa tak prevaluješ na gauči a smeješ sa na pičovinkách, ale čas letí rýchlejšie jak pri jebačke. Tretí deň je asi kritický. Aby sme úplne nezakapali, vybiehame do ulíc Svitu. Zablúdime do nejakého hotela, kde rovno žereme. Jano po včerajšom najebaneckom mäsovom omyle dostávacelý deň kapky, a to sa nemení ani pri obede. Pozerám na hodiny a zisťujem, že o hodinu máme byť v Mikuláši. Platíme, dobaľujeme zabudnuté veci, lúčime sa s Andrejom a jeho frajerkou Ivkou a prášime to po diaľnici smer Mikuláš. Posledná šanca vidieť panorámú našich veľhor. Cesta bola rýchla a nakoniec sme tu o pár minút skôr jak ČAK NOJS!. Upratujeme pódium, ktoré mimo koncertov slúži ako časť krčmy, vybaľujeme... atď. To čo vždy. Ľudia začínajú chodiť okolo pol ôsmej, tak ich ideme ozbíjať. Vstup je pojebané 1 € a aj tak sa nájdu pičiaci čo sa vykrúcajú, že koncert ešte nezačal, že oni potom odídu, ale samozrejme ostávajú celý koncert a nám je to už po toľkých rokoch trápne ísť za nimi a sockovať prachy. ČAK NOJS! iba počujem, lebo stojíme na bráne. Ale tak ako včera, aj dnes je to poriadny crust-grind bordel. Meníme sa, hráme, ľudí je dosť, aj tlieskajú, aj nie, aj sa ich pár hádže o zem, ale väčšina trime pivo... nedeľa. Aj my máme toho dosť. Náš basák Mifo mi po konerte hovorí, že mu pri väčšom pohybe vybiehali grcky hore hrdlom. Tri dni chlastania si vybrali svoju daň. Končíme pred desiatou, zase ten nočný kľud. Ľudia sa rozpŕchli do pár minút. Robota je kurva. Balíme, kecáme s ČN (super chalani), lúčime sa a pred jedenástou prcháme. Pred nami vyše tristo kilometrová štreka, tak sa chceme staviť niekde po ceste na pumpe, ale ako na potvoru robia v každej nejakú inventúru, alebo rátajú peňáze. Neverili by ste, ale od Mikuláša až po Trenčín sme žiadnu otvorenú nenašli. Po ceste spomínam jak sme sa pred týždňom vracali z Komárna a skoro som vtedy na diaľnici zaspal. Našťastie mám teraz zásoby kávy, tak si hneď prvú šupujem. Kávu vôbec nepijem, tak na mňa účinkuje aj takáto plechovková sračka. Cestu sme prežili a niečo po štvrtej zaspávam. Ráno o deviatej vstávam do roboty, ale to už je ďalší týždeň a mimo tohto reportu.

Jak je vidieť, nebol to žiaden party hard trip. Keď ideme len jedna kapela, je to vždy kľudnejšie. O to menej strhaní sme sa vrátili, pretože to bol relaxačný, slnečný víkend s mnoho dobrosrdečnými ľuďmi. Za celú dobu som sa nestretol s jediným extra kokotom. A to je najväčšie pozitívum. :) Vďaka.

Pridaj komentár k cestopisu:

Meno:

Email:

Antispam: Y+G+Z

Správa:

#5482 Catastrofy napí­sal/a: 24.09.2013 23:15:23

Caute... diky vsetkym. Kto by si chcel kuknut tuto primitivnost na videu, tak tu sme to postrihali a jebli na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=Nt2NdWocNqo
Nech zije underground!... Serus.

#5473 DxFxFx @ napí­sal/a: 18.09.2013 10:59:50

konečne nejaký tour-report, síce len mini. dobre sa to číta, a pasáž o hygiene ma dostala najviac, haha, rovnica je jasná! a skutočne, viac takých zapálených (a schopných!) ľudí ako je Andrej a hneď by to bolo o čosi lepšie. držím palce v ďalšom hraní.

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

20.03. 21:21 fog:


no vidis brasko, ako si to pekne naklepal. ako nic. mucosolvan na hrad.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)