Pozývame:


Pi 20.5.2022
Poprad @ garáže

MASS//REACTION (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), NIČITEĽ (SK), SAMOTA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MARNE, INNOXIA CORPORA, DEZINFEKCE, the OWL (14.5.2022, Bardejov)

Najnovší rozhovor:

Bilbo (MARHULE, KÝBEL MAČIEK, MATEJ TÁLE): "Hudba je jedna z vecí, ktoré mám pocit, že by som robiť mal."

Najnovší report:

TEUFELSMAUER, DRUGS, INCRIMINATE, OTRAS (11.3.2022, Košice @ Collosseum)

Najnovšia recenzia:

DEZINFEKCE - Předstírat štěstí chce trochu cviku 12"

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


KARGE MERI, SOUND OF QUALM, RATS GET FAT V BRNE, CASCABEL, DÁŠA FON FĽAŠA V PRAHE, DROM, TREHA SEKTORI, AMENRA V PRAHE (ČESKO)

Autor: DeeGee | Počet videní: 1049

Jeden z najväčších výletov za rok 2015 sa nám načrtol hneď ako sme sa dozvedeli, že nebudeme musieť ísť do Nemecka na Doom over Leipzig fest ani na metalový festival Brutal assault a koncert legendárnych AMENRA si vychutnáme v susedných Čechách, hneď v Prahe. Nie žeby sme nechceli ísť na tieto akcie, ale finančne je to náročné a máme aj iné priority. Vlaky sú skoro zadarmo, ubytovania si vybavujeme u kamarátoch, ako v Brne tak aj v Prahe, touto cestou by som im chcel ešte raz veľmi pekne poďakovať za spanie a všetko okolo toho.

Sobota 11.4.2015 Brno @ Vegalité - KARGE MERI, SOUND OF QUALM, RATS GET FAT

Zvolili sme ešte medzi zastávku v Brne, kde sa mal deň pred Prahou organizovať koncert našich slovenských kamarátov. Do Brna prichádzame v sobotu niekedypoobede, celkom vyčerpaní si odložíme veci na bytoch, stretávame sa s ďalšou posádkou, ktorá išla trochu skôr ako my, venčíme chrtov a poberáme sa do podniku Vegalité, kde si dávame úžasnú večeru a postupne sa klub začína zaplňovať. Čím viac pribúda ľudí, začínam sú uvedomovať že tu poznám viac osôb ako u nás doma na koncertoch. Odhadol by som, že v klube bolo tak 60 návštevníkov, z toho viac ako polovička je východne Slovensko. Myslím že viac ľudí nechápe čo sa tu deje. Žeby Slováci začali chodiť na slovenské kapely do Čiech?

Ako prví idú na rad naši známi KARGE MERI. "Pár" ľudí z kapely sú značne naložení, ale na intenzivite to neuberá aj keď z nich cítiť smútok, že deň potom hrajú v našom hlavnom meste a nemôžu ísť snami do Prahy. Nevadí, nabudúce. Ako už klasicky songy z prvého albumu aj nejaké nové, ľudia sa bavia, zvuk super, nejaké prídavky na koniec a ani neviem ako a už sa vetráme von pred klubom.

O Bardejovčanoch SOUND OF QUALM sa ťažko píše a čo sa dá napísať som už veľa krát napísal, tak by som sa nechcel veľmi opakovať. Výborný emotívny set striedali vtipné príhovory o ceste do Brna, taktiež sa ľudia bavia, kotrmelce, odtrhnuté lustre, reťaze, elektrické káble spadnuté medzi ľuďmi, to je Bardejov. Dokonca nám bola venovaná pesnička, takže som sa aj začervenal a bol koniec. Ako prídavok sa zvažuje cover od Juden mord, ale nakoniec je to "Mamo neplač". Ďakujem opäť za skvelý koncert.

RATS GET FAT značne pod parou, no nastupujú s nekompromisným nasadením, ľudia padajú, kotrmelce neprestávajú. Neskutočná energia, akurát čo ma trochu zamrzelo tak bolo, že hrali všetko nové pesničky. Ale ako prídavok zaznel "Starec", takže spokojnosť. Celkom som zvedavý na nové nahrávky. Len tak ďalej. Nejaká ta párty po koncerte a poberáme sa vyspať, lebo ráno pokračuje v našom tripe a čaká nás ešte 2,5 hodinová cesta autobusom smer Praha.

Nedeľa 12.4.2015 Praha @ Moment - CASCABEL, DÁŠA FON FĽAŠA

Ráno budíček, úžasné raňajky (dík Kubo), nejaká tá káva po ceste (pozor nemýliť s "káve") a už sedíme v autobuse smer Praha. Hneď pri výstupe stretávame nejaké tie osobnosti a poberáme sa ubytovať, aby sme stihli poobedňajší koncert, ktorý sa koná na oslavu kaviarne a reštaurácie Moment. Myslím že druhé narodeniny. Po pár nejasnostiach a prechádzkach po zlých uličkách sme konečne našli Moment. Hneď pred klubom stretávame Dašu a kopec známych tvári. Poberáme sa do podniku, dávame si nejaké menu, musím uznať, že najlepší vegan hot-dog aký som jedol. Príjemný podnik, príjemný ľudia, psy, deti, taká rodinná atmosféra. Skúšame asi všetky jedlá, ktoré sú pripravené a musím uznať, že varia výborne. Ak ste v Prahe a náhodou ste v Momente ešte neboli, tak určite odporúčam.

Prví páni ktorí dnes vystúpia sú CASCABEL z Banskej Bystrici myslím. Opäť Slovenské kapely v Čechách, to už nebude náhoda. Príjemný folk punk, myslím že som ich už niekde videl, ale ani za boha sa mi nevie vybaviť že kde. Akurát škoda že texty po anglicky.

DÁŠA FON FĽAŠA je známa firma a už to ani neviem spočítať, koľkokrát som ho videl hrať. Opäť raz legendárne pesničky, ktoré musí poznať asi každý. Dokonca sa tam trochu aj tancuje, keď sa to dá tak nazvať. Veľa ľudí sa pripája svojim hlasom. Taktiež príjemné a hlavne vtipné rozprávanie medzi skladbami o predchádzajúcom turné ľuďom robí úsmev na tvárach a takto vyzerá celý koncert. Som rád, že som sa zastavil a ešte dúfam veľa krát sa zastavím.

Nedeľa 12.4.2015 Praha @ Podnik - DROM, TREHA SEKTORI, AMENRA

Okolo ôsmej sa poberáme naprieč Prahou smer Podnik, kde sa má konať v podstate hlavná udalosť, pre ktorú sme cestovali okolo 700 km. Počas tohto dňa sa zo mňa stal "pán metra" a všetko už ovládam po kurze "metroškoly" (ďakujem Mariánko). Po ceste nejaká tá pomoc ľuďom v núdzi, ktorí nezvládli alko situáciu sa vyrovnáva utieraním rúk do dôchodcov. Nebudem radšej bližšie vysvetľovať.

Pred klubom je už celkom dosť ľudí, tak ideme dnu a zisťujeme že prvá kapela DROM už hrajú, tak obsadzujeme pozície a začíname naberať atmosféru. Možno preto, že sme akurát prišli alebo že som bol rozbehaný, nejak ma to tento krát nepohltilo, hrali výborne, no nejako mi ta spomínaná atmosféra chýbala. Možno preto že pred klubom bolo viac ľudí ako vo vnútri. Musím uznať, že od DROM som videl silnejšie koncerty. Tak ale to je môj subjektívny názor.

Po dohraní sa rozhliadame po klube, klub je celkom škaredý a veľký, čo nemám až tak rád ale nevadí. Prezrieme si distrá a na rad nastupuje francúzsky dark ambietný projekt TREHA SEKTORI. Tvorbu celkom poznám, no koncert je na neporovnanie s nahrávkou. Proste dokonalosť, ako projekcia tak aj hudba. Všetko dokonale sedí, zvuk je masívny až tak, že mi trasie zo žalúdkom. Nemám to veľmi s čim porovnávať, ale myslím že to bolo dokonalé. Ak budete mať možnosť to vidieť, určite nepremeškajte. Keby som mal isť sám po tmavej uličke po tomto vystúpení, tak by som to asi ťažko zvládal. Proste neuvidíš/nevypočuješ, tak nepochopíš.

Na rad ide legenda post-metalu a to belgický AMENRA. Ľudi celkom pribudlo, a to asi tým, že v ten deň v Prahe bolo viacero koncertov podobného štýlu ako OATHBREAKER či PRIMITIVE MAN. Škoda že takto naraz, ale prioritu aspoň ja mám jasnú, a to je toto. Dokonalý zvuk, ľudia natlačení na pódiu, projekcia výborná ako sa dalo čakať a brutálne temné tóny. Prvá časť setu sa skladá myslím zo starších veci a druhá z novších. NEUROSIS mám rád, ale AMENRA je AMENRA, asi takto by som to zhrnul. Prechádzam sa po celom priestore, aby som to vyskúšal z každej strany ako zvukovo, tak aj obrazovo a je to veľmi zvládnuté. Akurát ten dym bol taký slabý, akoby tam niekto fajčil cigu. Trošku mi to vadilo. Počul som dokonca odozvu od jednej nemenovanej osoby, že skoro plakal, a to je čo povedať, keďže ide o najväčšieho hejtera v širokom okolí. Absolútna spokojnosť vo mne doslova vyvoláva eufóriu, no škoda, že nebol prídavok. Asi sa báli, že by pri taktom tlaku spadol klub. Nabudúce kľudne aj 1500 km kvôli tomuto. Akcia vyvoláva reakciu a ja sa brodím cez dav minúť zásoby peňazí na merch ako klasicky. Veď toto sa tak často neopakuje, nahováram si a míňam koľko ide ...

Cesta na dom, kde spíme jednoduchá, keďže metro mám v malíčku, spíme nejaké 3 hodiny, tesne predtým ešte pri fúkaní matracu s kolegyňou vytvoríme ambietný noise projekt (bude aj nahrávka) a poberáme sa spať.

Na záver by som ešte chcel poďakovať všetkým ľuďom, ktorí sa podieľali na tomto úžasnom víkende a posielam pozdrav, tak isto veľká vďaka organizátorom, kapelám a tak podobne. Dík.

Pridaj komentár k cestopisu:

Meno:

Email:

Antispam: P+M+W

Správa:

#6357 deegee napí­sal/a: 14.04.2015 20:18:57

A keby niekto ešte nemal dosť ta tu si videa,
Amenra:
https://www.youtube.com/watch?v=HG5tjE8dp6k&spfreload=10
Treha Sektori:
https://www.youtube.com/watch?v=2iy0a5MIDXo

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 08:23 axc:


to tomasisko tak to za chvilu budete hateovat aj SNP jak kotleba ?lebo okupacia a rus?niak sa stracam uz v tom antifasizme roku22 a ano su svedectva ludi z ukrajiny jak azov, usvit a podobny degenerov ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 07:32 axc:


ked niekdo neexistuje ;)
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 17:53 tomasisko:


axc: Batalion Azov, ukrajinskych nackov alebo ich ns black metal tu nikto neospevuje a nikto tu nepopiera, ze na Ukrajine boli a su nackovia. Je to vsak nieco, co si musi vyriesit Ukrajina. To, ze maj ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 12:07 deexgee:


Alebo prečo sa axc nespakuješ dopiče do Ruska?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)