Pozývame:


So 9.12.2023
Košice @ Collosseum

THULSA (CZ), JAKUBYSKO (SK), STRAGE DI STATO (CZ), BLAMAGE (SK), WOLNERA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

RAEIN, JAGUERO, STEGOSAURO (25.11.2023, Bocciodromo @ Vicenza)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

TVOI POSTOI, ASTRIS LAPSUS, HOME FRONT (16.11.2023, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

V.O.H. - Cesta bez konce 12"

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


-273.15 + VOLE (SLOVENSKO)

Autor: Kočo | Počet videní: 1681

Na začiatok musím popriznávať všetko čo sa odohrávalo pred touto tour.
Na pushteek feste v Brne sa ma Tomáš z VOLE opýtal, či by sme s nimi nešli na tour po Slovensku, ak by im to nevyšlo s TORPUR. Vravím, že hej, reku čo budem.
Ubehol nejaký čas a Tomáš píše znova, TORPUR nemôžu či sa teda pridáme s -273,15.
Pýtam sa chalanov, reku že môžu. Paráda!
Potvrdzujem a následne zisťujem, že eventy na všetky tie koncerty už sú hotové. Tak som sa musel začať vtierať. Prvý koncert je pohoda, lebo je u nás v Kubíku. Tak sme sa teda pozvali.
Druhý koncert je v Bystrici, tak píšem Iwovi či by sme sa mohli pridať. Že žiadny problém, line up sa môže stále zväčšovať. Radosť veliká. Píšem ešte do Martina či by sme sa mohli pridať na škúšobňu, tam už nastávajú menšie problémy, lebo na skúšobňu sa fakt nevojde veľa ľudí, tak sme to nechali otvorené, že sa nám ešte ozvú, či to platí. Poslednému píšem Adrikovi o predposledný koncert v košickom Koloseu. Najväčšia zlobä. V koloseu sa môže hrať len do 22:00 a už je booknutých 5 kapiel a 6 by bol už veľký fofr. Adrik sa ale zľutuje a môžme hrať pod podmienkou, že napíšem tour report. To je asi jediný dôvod prečo teraz čítaš tieto slová.

Deň prvý štvrtok Trnava @ Kubík - -273.15, VOLE, TOUFAR, KOLONIE PES,

Doobedu ešte brigádujem, snažím sa trochu upratať Kubík a v podstate čakám na Alicu.
Končí v práci o 14.00 a potom ideme na koncertový nákup. Dnes klasika kebab, guláš a čoko/banán koláč. Varenie prebieha v klasickom mode a o 18. Všetko hotové. Dnes máme v kubíku netradične veľa kapiel, tak sa snažíme urobiť všetko na čas. Prenesieme jedlo a Nádvorí už nachádzame partu TOUFAR a KOLONIE PES, dávajú piuko tak všetko v porádku.
Pripravíme organizačné zázemie na koncert a ideme si pripraviť veci na hranie. Píšu VOLE, že budú meškať, že kolóny. nuž. Začíname prví ako vždy. Kubík sa celkom plní, to je príjemné. Zahráme klasický set a znova sa zaraďujeme do organizácie. Chystajú sa KOLONIE PES spolu s TOUFAR. Majú to celkom pekne vymyslené, že plynulo bez prestávky prechádzajú do druhej kapely. Nápad parádny, akurát KOLONIE PES to trochu prehrotili s dĺžkou setu a počas prechodu na TOUFAR stojí v kubíku tak 10 ľudí. Fajčiari ale zaregistrovali, že hraje niečo iné a hneď je plesnivá pivnica znova plná. Medzitým prichádzajú VOLE, vybaľujú veci na hranie a samozrejme aj nejakú tú flašu. Dohrajú TOUFAR a bolo to mega! Chystajú sa VOLE, celkom meškáme, ale čo už. Oproti minulému roku majú dosť apgrejdovaný set. Je to super! Trochu menej echa a viac panku. Surovosť. Po koncerte klasika. Kým všetko dole umyješ a pripravíš spanie, hore sa ľudia dopíjajú pivom z benzínky. Zatvárame teda Kubík a mierime na benzínku tiež. Všetky kapely spolu s našou crew. Na benzínke chalani vykúpili plechovkové pivá a s Alickou dávame san pelegrino jak Zayo. Ideme ešte volade do šenku. Na zemi pred dverami nachádzame Denisa z WILDERNESS. To bude divoká noc. Chvíľu posedím, odprevadím TOUFAR a KOLONIE PES a odovzdávam kľúče od Kubíku VOLE. Idzem spac.

Deň druhý piatok Banská Bystrica @ Bosorka - -273.15, DADCARE, SHITSYSTEM, JOHNY FOXTER, NO GOD RHETORIC, VOLE,

Ráno nastala ťažká chvíľa hneď po prebudení. Poražiho! Dnes je sviatok a nemám kde nakúpiť raňajky kapelám. Zbieram všetko čo doma nájdem a idem smer kubík. Niekto ešte spí niekto je už hore, asi tušíš na akú kapelu narážam. Ďalších preživších nachádzam už hore za stolom. Dojedáme čo sa dá a odprevadíme TOUFAR a KOLONIU. Začíname balenie na našu "tour". To v mojom prípade znamená spacák, skejt, jedno tričko, efekt na vokál, ponožky a 2x sixpack Steiger nealko tmavý radler citrón. Nakladáme dodávku a ideme na cestu. Dnes teda smer Bystrica. Máme celkom dobrý čas príchodu, dokonca ešte není ani 4 a Bosorka je zatvorená. nemáme kde parkovať, tak si otvárame bránu poriadne na stokára a kreditkou stláčame jazýček brány z vnutra. Hotove, otvoreno. Zaparkujeme dodávku, že sa ideme prejsť k tankom a zrazu sa zjaví Roman, ďalšia radosť vo mne.
Roman je starý metalista, čo dnes prišiel na koncert, po ceste si ale chcel kúpiť ganes a nejakí čávovia ho zapálili o 10 eur. Fest smutný bol. Tomaš sa teda rozhodol učiniť solidárne gesto a kúpil od Romana tričko, ktoré mal práve na sebe. Volali sme ho aj na piuko a nechcel sa pridať. Mierime do najbližšého šenku a dávame piuko. Čapujú nealko radler, ďalšia radosť vo mne. Presúvame sa k pomníku snp a fotíme sa so zbraňami. Aby sme boli drsní. Trochu flausíme a obdivujeme ten betonový brutal. Keď sa vrátime do Bosorky, už tam sedia aj ostatné kapely dokonca aj FAJRONT a zjavil sa Roman. Roman sa s nami znova zoznamuje, tak reku dobre, pomalé vykecávanie pri guláši. Dnes hráme prví a vraj máme ešte veľa času. Ďalšia porcia gulášu padla. V priebehu večera sa dozvedáme všetko o Romanovom živote. VOLE mu darujú ich platňu, na oplátku má poslať on do Prahy kúsok dreva z dediny. Neviem či už poslal. Zahráme si svoj set a s vidinou ešte veľmi dlhého večera sa ideme na chvíľu prejsť do mesta a nájsť dobrú kaviareň, kde by sme sa mohli vysrať. Čistí chujkovia. Všetky kaviarne nám pripadajú moc fancy, tak som si spomenul. že som raz bol na akcií vo Farnhofe (asi tak sa to volá) a že to tam bolo celkom dobré. Na bare pýtame odvážne lungo bez mlieka a bum, rana do tváre. Neska alebo turek? Fúú, chlapci to vzdali a dali si čaj. Ja som zabojoval a dávam trojdecového turka. tzv. smrťák. S vidinou poriadneho srania srkám kavej. Prvý sa šiel vysrať Tibor a s inteligenciou Svidníčana vstúpil do ženského wc. Sedí tam asi 15 minút a my s Justinom čakáme. Štafetu hrdo prevzal justin a mieri rovnako na ženské wc. V tom do miestnosti vojde ďalších niekoľko dievčat a skúšajú sa dostať do obsadeného vécka, ktoré okupuje Justin. On tam fakt sedí už asi 30 minút a tie tam stále klopú, brutálne sa s Tiborom ujebávame, lebo vieme, že tam sedí iba aby počkal, kým odídu a nemusel sa hanbiť výjsť von. Dopil som si svojho turka, ale už sa hanbím ísť na wc vďaka Justinovi. S kulesom na polceste sa vraciame do Bosorky. Nebudem asi písať vôbec o kapelách, že ako hrali a tak. Hrali sme 3 dni za sebou tých istých 5 kapiel, tak je veľká pravdepodobnosť, že si na nejakom z týchto koncertoch bol. A vlastne ani neviem písať o hudbe xixi. Ale aspoň jednu pikošku z koncertu VOLE musím. Ondrovi sa celý set posúval kopák, po každom songu ho nervózne posúval späť. Napätie sa stupňovalo až kým Ondro neutiekol počas songu z pódia. Prestalo sa hrať, všetci len čumia čo sa deje a v tom Ondra nesie na stage plný sud piva, ktorý posadil pred kopák, aby sa neposúval a hraje sa ďalej. Magické. Vau. Potom už len alkoholy a 20 litrov gulášu. Nula a VOLE spíme u Deda z PIVNICE. Veľký rešpekt, že si niečo také zobral domov. Fakt!

Deň tretí Košice @ Collosseum - JOHNY FOXTER, NO GOD RHETORIC, SHITSYSTEM, the PUBLIC, VOLE, -273.15

Ráno dlhé prebúdzanie a ešte dlhší odchod z bytu. Kým Dedo odviezol prvú várku ľudí naspäť do Bosorky, kde sme mali auto, druhá polovica načala nejaké domáce pálenky. Dobré ráno. Vymoceme sa z bytu a mierime do obchodu na raňajky. resp. niekto si kúpi raňajky a niekto rovno flašu tvrdého. Po ceste sa ešte stavíme na chvíľu u nás doma v Spišskej, veľmi logicky sme totiž naplánovali na tento deň vernisáž výstavy a malú skejtovú session u nás v skejtparku. Konečne som si trošku pojazdil, videl veľa kamošov a skejtpark v Spišskej vždy poteší. Otvorila sa výstava, poskejtovalo sa. Môžme vyštartovať do Košíc. Samozrejme meškáme. Dnes hraje po keked kapiel a keďže sme sa s nulou parádne vtreli, mali sme hrať prví hneď o 19:00. To sa nám ale nepodarilo, a tak Adrik zahlásil rázne pravidlo, že môžme zahrať poslední, ak sa zvýši čas. Collosseum klasicky brutálne plné kamošov, tak vykecávame celý večer. Kapely to dávajú v speede jedna za druhou, až to na koniec vyzerá, že budeme môcť hrať. Vole solidárne skrátili set a končia hrať 21:55. Ultra rýchlo sa zapájame my a 22:06 úspešne končíme veľmi skrátený, no asi najenergickejší set, čo sme vedeli zahrať. Trošku vydýchať a dojesť čo sa dá. Adrik sa potrebuje všetkého zbaviť, aby nemusel nosiť domov. Hneď ako doješ jednu plnenú papriku, Adrik doloží ďalšiu. Stál nado mnou až kým som nezjedol 4 kusy. Ale presuňme sa k tomu zaujímavejšiemu. Afterka. -273,15 opúšťa jeden člen a Justin sadá na vlak ku babke. Ostávam bojovať len ja a Tibor. S úsmevom sledujem ako VOLE prepíjajú cesťák na bare. Ondra po zistení, že borovička stojí euro, kupuje pre istotu rovno 20 x a začíname. Presúvame sa vonku do tej hnusnej uličky vedľa kolosea. vyťahuje sa gitara a začína sa nekonečná rocková romantická akustická session.
Večer sa začína pekne naťahovať. Ostatné kapely už spia a ja som ostal dole v Koloseu s kľúčami od bytu a spiťákmi na krku. V okamihu, keď Dávid dostal na bare ban, rozhodol sa ukončiť svoje pôsobenie na tento večer a zaspal na schodíku. Emila po čase nachádzam spať na veľkom stejdži. Fasa. Prvého teda beriem pod pazuchu Dávida ideme smerom hore do bytu. Oblečený a obutý odpadáva do postele. Bol to dlhý boj, ale nakoniec sme ostali v Koloseu len ja, Ondra a barmani, ktorí zhasínali. O pol šiestej idem spať. Fajne. Tibor odchádzal ráno o 6 na bus do Svidníka s nejasnou budúcnosťou, či sa vráti do Martina večer na koncert. Klasika. Nechá nám na starosti jeho veci a odíde. Boa jeo.

Deň štrvtý Martin @ skúšobňa JOHNY FOXTER, NO GOD RHETORIC, SHITSYSTEM, VOLE, -273.15

Ráno je dlhé, ale aspoň mám veľa času na raňajky. Ostatné kapely sa šli prejsť do mesta s Adrikom a Dankou. My si to nezaslúžime haha. Ale nie. Pobalíme backline a organizátori nás berú do luxusnej reštaurácie Šport. Som pocichučky, varia vegánsky. Dávame vegan stroganov, niekoľko pív a stôl vedľa v nazi tričkách si púšťa slovenskú hymnu v rockovej verzií od Metalindy. Ďalšia radosť vo mne. Do Martina dnes vezieme aj Adrika a Danku. V Jaklovciach sa stavíme na benzínke po Justina, čo ide od babky a nakupujeme pálenku a nanuky. Jááj hej, dnes šoféruje Ščamba. Nikto iný nebol triezvy, tak sme nabrali nového člena posádky. Diky!
Do Martina samozrejme prichádzame neskoro, pohoda. Hneď ako otvoríme dvere na dodávke vypadnú flaše a to je fajn. Nosíme nejaké veci, ale už je jasné, že Tibor nedojde. Ta do rici. Poražiho! Vymýšľame teda novú zostavu. Dávid na gitare, Justin na base, Ondra na bicích a ja kričím. Zahrali sme pár minúť fristajlu a fajne. Dano to celé natočil nájdeš na jutube. V Martine opäť najväčšie obžerstvo. MILUJEM! Aj by som sa rozpísal o tom Martine, ale už som toho toľko napísal, že sa na koniec asi nikto nedostane. Proste v Martine na skúšobni je to vždy najviac rodina.
Jooooj najlepšie to bolo.

Milujem celú túto scénu či čo to je. Som rád že mám toľko kamošov. Je to príjemné. Že máš kam utiecť, že som nemusel 4 dni myslieť na to, že som nestihol odovzdať bakalárku, že máme pár dní na to, aby sme sa vysťahovali z bytu, že nemám z čoho žiť atď. Tieto dni na tour to všetko vedia zachrániť a nakopnúť na pár mesiacov. Ak by to všetko malo len tento jeden aspekt, aj tak je to dosť. Navzájom sa podržať.
Diky všetkým čo sa podielali na tom aby tieto dni prebehli v pohode. Bolo vás mega veľa.
A hlavne diky VOLE že ste nás zobrali. Ste super kamoši.

Pridaj komentár k cestopisu:

Meno:

Email:

Antispam: F+W+T

Správa:

#7607 fog napí­sal/a: 21.06.2019 16:16:53

report jak lusk. dobre storky, vtipne momenty a vsetko podane dynamickym stylom. neni podstatne kto ako hral, ale co sa dialo. pekne si to spisal. mal by si pisat reporty castejsie. mna to fest bavilo citat

#7606 tiboy napí­sal/a: 21.06.2019 14:57:57

Ja som nedal moc s čistou hlavou :D a hej mužske hajzle sa nedali zamknuť, takže nič s mojou inteligenciou :D fake news

#7605 vyhasnuta kometa @ napí­sal/a: 21.06.2019 14:51:26

jasnéé, len tak si sadnúť na pol hodku. TOPORCELAN!

#7604 justo napí­sal/a: 21.06.2019 02:20:54

na našu obranu, na pánskych sa nedalo zamknúť a nebol tam toaleťák. základ je 4T jak na kurze prvej pomoci -Ticho Teplo Toaleťak Tporcelán.
stálo to za trapas keď som vyšiel z hajzlu?
neznam

#7603 Wrbo napí­sal/a: 20.06.2019 14:48:02

Ach, kam sme sa to dostali, keď si pankáči na bare pýtajú lungo... ? Turek je viac než národ!
Aďo by mal častejšie aplikovať toto citové vydieranie hehe, aspoň je čo čítať . Inak veľký rešpekt, že ste toto turné dali s čistou hlavou. Klaniam sa!

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)

24.10. 18:03 kkt:


nie moj mily, nestaci. Mozno si si nevsimol, ale fasisti dnes nie su ti isti, ako boli po roku 1989. Tvoje diy vylepovanie nalepok ani fyzicke konfrontacie dnes nic nezmenia.
(novinka)

23.10. 22:39 d:


jasne, bojovat proti fasizmu uz nestaci ako bolo zvykom po roku 1989 d.i.y. Potrebujeme si vypocut vyhlasenie kapiel, ze treba ist volit a tym sa vsetko vyriesi. Ale nie volit hocikoho, ale jasne sa v ..
(novinka)

23.10. 10:45 zavriem oci a ignorujem fasizmus lebo som d.i.y:


d: k srackam, ktore sem pises sa ani neda vyjadrit inak ako ironiou
(novinka)

23.10. 07:36 d:


@Peter, idealne zacat diskusiu s tym, ze vynadas tomu druhemu...
Nijako si sa nevyjadril k tomu, co pisem (ked tak akurat zosmiesnovanim a ironiou - neviem, mozno, ked nie su argumenty, tak aj ..
(novinka)

22.10. 14:17 Tvoj otec:


Fuj. odporny Rozpor, pošahaní americkou propagandou a vymletí Bruselom. Vojnový Štváči, zbytočne zomrelo uz cca 1 000 000, ty sláva Ukrajine, choď tam bojovať ty kokot. Ešte stále ste to ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

18.10. 17:14 Peter:


Píšeš parádne hlúposti -)))
Už samotný názor, že do umenia politika nepatrí, je absolútne politický, ty pako.
A vieš, ktože to povedal? Orwell.
Ten totiž videl, ž ..
(novinka)

11.10. 12:40 axc:


dobe
(novinka)

11.10. 12:39 axc:


v tejto skor odporucat dokument s noamom z roku 1992 vyroba suhlasu pre vsetkych rozporuplnych a inak pohodovozmyslajucej sceny.
(novinka)

06.10. 14:08 d:


Ja len aby to nevyzeralo, ze punkova scena je v tomto nazore, co je tu vyssie, jennotna.
Nie, nie je.

Sice sa kapely, ktore d.i.y pristup k zivotu a spolocnosti, nevyjadrili, v ..
(novinka)