PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:

So 6.6.2020

THORWALD (SK), MENZES (SK)
benefit pre Collosseum

Košice, Collosseum

... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

ARNOXDUEBEL / MEDICATION TIME (BADLUCK RECORDS)
5.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
AHOJ, NULAJEDNANULANULA, ZMAR (1.3.2020, Žilina)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

NAJNOVŠÍ REPORT:
VOLE, DEGENS, BAHRATAL (23.2.2020, Brno, Bajkazyl)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
VARUKERS / SICK ON THE BUS 12"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Brněnská vrtule #1 / 1991

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Goody foody na cibuľke a hríboch


(12.8.2015) CYCLAMEN - Košice (report)
Opäť raz netradičný koncert v podaní Not positive collective. Francúzi CYCLAMEN, ktorí tu už raz boli, tiež sme podporili, vtedy nebavili až tak, ale nový album ktorý som si vypočul pár dni pred koncertom bol niekde inde. Celé temnejšie, pomalé pasáže, myslím že nejaké husle tam pribudli. Proste krása. Páni písali po netoch, že dlho mastrovali ich počin, že nemohli nájsť človeka čo im to urobí po chuti, no keď ho našli a celú vec mali hotovú, tak sa im dojebal komp, kde to mali uložené, a tak všetko kompletne stratili. Takže ich album má punkovejší garažovejší zvuk. Mne osobne to nevadí, aj keby to bol zámer nemám nič proti.
V deň koncertu dostávam GPS súradnice, kde sa bude akcia konať aj s obrázkom miesta, tak tvorím aký taký provizórny poster, keďže žiaden nie je a je mi to trošku ľúto. Lepšie neskoro ako vôbec. Z prešovskej "scény" ideme 3 kúsky, aj napriek tomu, že akcia nemá stanovený vstup, ale je to na dobrovoľnosti, čo už, zvykli sme si. Na miesto prichádzame v predstihu, akurát sa rozkladajú bicie, Frantíci nejakí vyplašení vyzerajú, asi z tých pokút čo dostali po ceste a polámaných gitár. Hneď sa vyberám za gitaristom, ktorý mi nesie balíček od Jarmilky z Hradce Králove kvôli peňázom, aby som nedal viac za poštu ako za dosky. Pomaly sa zbierajú ľudia, pán Láslo z  KARGE MERI vyťahuje svoje zmutované chilli papričky, my degustujeme, neskôr pomaly odpadávame. Nie každý vydrží tieto maďarsko - slovenské experimenty, niekto plače, niekomu sa ťažšie dýcha, ale veď je to predsa emo koncert, aj keď ešte nezačal. Ďalej pán Prasiak pripravuje nejaké nealko mochito drinky ako benefit, keby náhodou ľudia nechceli byť štedrí za muzičku, tak aspoň za vodičku. Dávame dobrovoľné vstupné, kupujeme benefičné nie až tak dobré mochitko, ale tak niekto sa proste narodí na váľanie sa v piesku a  niekto na drinky.
Kapela niečo po ôsmej začína ako nám bolo sľubované, ľudia celkom aj došli, niečo cca okolo 30 ks si myslím. Hneď v prvých tónoch mi je jasné, že to až tak hladko neprebehne, keď že to muselo byť počuť až niekde na výpadovku ku Prešovu. Hneď sa na streche vedľajšej budovy objavujú nejakí ľudia, ktorí celkom vyzerajú, že chcú robiť problémy. Kapela dáva svoj nekompromisný set, mix hardcore, screamo, sludge asi, pribúdajú nejakí dedkovia, ktorí chcú volať pánov orgánov. Myslím že sú tak dokopy traja, z toho jeden je z akcii nadšený a snaží sa upokojiť zbytok geriatrie. Kapela trošku s chybami, ale v norme, okolo 20:45 končia, ja to zakončujem "strecha divingom". Skoro jak v klipe od MUNÍCIE. Vyberám sa podporiť kapelu, nový album majú vložený do pekného recyklovaného obalu vo formáte dvoch kaziet. Celkom pekné spracovanie. Aj keď nie som zástanca alkoholu a už vôbec nie za volantom a ich pokuty vyplývali celkovo aj z toho, aj tak som podporil aspoň trošku na tú zlomenú gitaru čo som sa dopočul. Páni tiež majú všetko za dobrovoľný príspevok a  ja nechcem byť geňo a pýtať si z desiatky výdavok, tak podporujem takto aj keď za posledné.
Na konci trošku pokec a smer Prešov s dobrým pocitom, pekným zážitkom a  srdcom na mieste že som podporil niečo také opäť. Tiež by sa všetky akcie preniesli z barov do ulíc, prírody a podobne. Už nech bude ten generátor a dôchodcov skare boh. Oi.

Tento report už bol zobrazený 346 krát!
 Autor: DeeGee
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie reportu: 1

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: Q+O+W
TEXT:


 #6483 Laci   napísal/a 14.08.2015 13:42:33
"niekto sa proste narodí na váľanie sa v piesku a niekto na drinky." - TOP!
ZAUJALO NÁS:
Bojujeme, nepropouštíme - ale vláda nás pohřbívá svou nekoncepčností

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
01.06. 16:53
masskillah: hruba banda! >> (novinka)
01.06. 11:39
adrik: A kde sa spomína, že to malo pokračovať v tradícii feministických fanzinov ako Bloody Mary? Šlo tam skôr predstaviť dievčatá, ktoré až tak "nevidieť", ale sú medzi nami, či ich to bav .. >> (novinka)
01.06. 07:43
Oi: Tak premna je toto cisto ze hnoj, no nizatouz. Obal je pekny, matuci, clovek si to poriesi, ocakavanie su, v priestore kde sa v minulosti vydavaly kvalitne dievcenske ziny ako bloody marry... je toto .. >> (novinka)
25.05. 15:36
Eduv syn: miso, postupne. teraz samplujem plastikov a robim cover od kryla :D >> (novinka)
25.05. 10:12
Mišo Štich: Zabijácke. Chalani, mohli by ste spraviť dáky cover od Brezovského. Anjel alebo Chcem byť sám... >> (novinka)
25.05. 09:52
Mišo Štich: https://brnenska-vrtule.webnode.cz/ >> Brněnská vrtule #1 / 1991 (archív zinov)
19.05. 11:20
-R-: oceňujem výber grafiky od dánskeho umelca kt. tvorí pod pseudonymom ADAM O.
viac jeho prác tu : http://adamo.dk/
alebo daj do gúgelu "adam otegninger" >> (novinka)

18.05. 09:27
supelak: fajne, fajne..lem oprav prosim odkaz na medication time >> (novinka)
14.04. 19:03
axc: Mám na vymenu 7" Siviilimurha - Tolkuton Tuho -ak by niekdo xcel >> (guestbook)
11.04. 01:16
Cibazoll: "Táto recenzia už bola zobrazená 666 krát!" >> RAPSÖD / PRŮMYSLOVÁ SMRT 7" (recenzia)

ANKETA:
Má to tu ešte zmysel?

[274/91.64%]
Má!

[13/4.35%]
Ako kedy, je tu aj plno píčovin.

[2/0.67%]
Je mi to jedno, som tu prvý krát.

[10/3.34%]
Nechaj tú mŕtvolu už konečne dôstojne pochovať, aj tak je všetko na facebooku a aktuálnejšie!


PoČet hlasov: 299


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com