PUNKGEN
| NOVINKY | KONCERTY | FOTOARCHÍV | RECENZIE | ROZHOVORY | ČLÁNKY | SÚŤAŽE |
| DISTRO | LABEL | ARCHíV FANZINOV | PREKLADY TEXTOV | RECEPTY | GUESTBOOK |
RSS
POZÝVAME:
Pi 19.7.2019 - 20.7.2019
Opičí bál:
piatok: ROST (Rakúsko), PLEŠATÁ ZPĚVAČKA (CZ), MACGYVER (CZ), NO GOD RHETORIC (CZ), COURO (SK), DÁŠA FON FĽAŠA (SK)
sobota: BLACKMAIL (Maďarsko), ZATRATA (Poľsko), COFFIN VARNISH (CZ), SYSTEMIC DAMAGE (SK), HUMAN HUMMUS (SK), RANA (SK), BRMBOLCE (SK)

Martin, SIM


.. ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

LUCIFER EFEKT - MY (BURINA RECORDS)
12.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
A POINT OF PROTEST, DIMITAR, GATTACA, INDOCTRINATE, LAKKA, MERMOMOC, ORIENT, LUTKA LASKIER, TIGERWIZARD (12 - 13.7.2019, Brno)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
JOHNY FOXTER

NAJNOVŠÍ REPORT:
MARASTIC BLUES, ROZRUCH!, NASTY PACK (29.5.2019, Lesonice, Soya haus)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
NAŠE ANO MC

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Biosphere #3 + #4 / 2002

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
OI POLLOI - We dont need them

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Čili z TV Paprika(29.4.2015) P:N:S, THE VIRUS - Praha, Futurum (report)
Moja snaha napísať report na nejaký koncert z drvivej väčšiny troskotala pri neblahom vplyve alkoholu na moju pamäť. Stúpajúcim vekom a presťahovaním do Prahy však nastal nejaký životný zlom. Možno je to len fakt, že dobré akcie sú tu skoro každý boží vyjebaný deň a liať evrydej v kombinácií s  prácou sa jednoducho nedá. To sa pozitívne podpísalo na odnesených zážitkoch z nejednej akcie, a tak dobieham prespaté koncerty z tínedžerských čias (a časy ešte dlho po nich).

Je streda a sociálna sieť upozorňuje na dnešnú udalosť: Amíkov the VIRUS a domorodcov P:N:S. Koncert sa odohráva v klube Futurum. Cez vstup prechádzam niečo po ôsmej hodine. V klube už popíjajú pochybné natupírované, okované existencie. Keby do klubu jebol blesk, toľko živých hromozvodov si ešte nevidel. Pod ťarchou vybíjaných sidoviek sa ohýba zem! Čakanie na začiatok skracujem sŕkaním B-vitamínu. Je krátko po deviatej a na pódiu badať nejakú aktivitu.

Českí bratři sa stým moc nejebú, osedlávajú nástroje a sypú to rovno do roztrúseného publika. To po chvíli hustne a mne redne stolica! Stojím milo-premilo prekvapený a užívam si perfektný živelný set kvalitného, rýchleho hardkorpanku. Keďže som "čechoskeptik", čo sa kapiel týka, P:N:S vidím a zároveň počujem prvý krát. Registrujem ich samozrejme dlhšiu dobu a z krčmových rečí som sa dozvedel o zmenách v zostave. Mám pocit, že momentálne sú ¾ kapely členovia vynikajúcej bandy TALES OF ERROR. Nestačím sa diviť a celej paráde je koniec. 20 minút parády narúšal len sem-tam technický problém s unikajúcim kopákom a skurvené mračná vyjebaného cigaretového dymu. Sme predsa v Čechách, tak fajčí každý a za každej príležitosti. Mám chuť vytiahnuť pomyslený bajonet a robiť čistky! Preberte sa kokoti! Je rok 2015 a nežijeme v jaskyniach...

Po krátkej pauze nastupujú hviezdy večera - the VIRUS. O kapele som stratil prehľad už dávnejšie. Posledná zmienka, ktorú uchovávam v pamäti, je výmena speváka. Odvtedy sa minula tona laku na vlasy a vraj sa stihli rozpadnúť a znova dať dokopy. Po včerajšom koncerte POISON IDEA, kde som spoznal z celého ich setu 3 songy zo starých albumov, nemám veľké očakávania. Všetko sa mení v momente, keď začínajú hrať. Nepočul som ich roky a o nič som neprišiel?! Hrajú samé staré jeby! Zajebali aj pár mojich vlhkých snov ako "Full circle", "Throwaway kids", "Looks like trouble", "Still fighting for future" a ďalšie. Ľudia pod pódiom sa vcelku bavia, spievajú refrény, občas nevydarený skok do nikam... Taký priemer, čo sa výkonu publika týka. Čakal som viacej ľudí a rozhodne väčší bodrel, ale kvôli tomu som sem dnes neprišiel, takže vlastne je to v poriadku. Vystúpenie pomaly končí, spevák avizuje posledný song. Odchádzajú do bekstejdžu, dav pýta prídavok. Kapela sa "nečakane" vracia... Za toto divadlo by som vešal na kandelábre! Hviezdne maniere patria inam... Pridávajú kaver od MINOR THREAT - "I don´t wanna hear it" a nový, ešte nevydaný song. Vyhrážajú sa ďalším turné po Európe.

Predstaveniu je koniec, poberám sa k východu. Nejaká neopísateľná a nadprirodzená sila ma stiahla k distru, kde nachádzam poklady ako prvý singel v limitovanej verzii od PROPAGANDHI a staré single od DEFIANCE. S úsmevom na perách valím na tram. Je 22:45 a ja otváram dvere bytu. Takýto skorý príchod som nečakal, tak nasledujúce minúty zabíjam týmito riadkami...

Na záver už len skromne priznám, že kapelou večera boli pre mňa domáci P:N:S, ktorí nasadili poriadne K.O. môjmu predsudku o českých kapelách. Napriek nadmerne širokému trhu s hromadou tuctových crustových kapiel, ktoré susedia ponúkajú, sa nájdu aj takéto bandy (a nie je ich úplne málo), ktorým treba venovať viac pozornosti. Píšem si to ako domácu úlohu...

Tento report už bol zobrazený 320 krát!
 Autor: Jugo
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie reportu: 1

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: L+6+X
TEXT:


POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
13.07. 13:43
Mišo Štich: Zaujímavý rozhov .. >> Biosphere #1 + #2 / 2001 (archív zinov)
12.07. 10:00
axc: https://www.yout >> (guestbook)
11.07. 07:42
AxC: https://www.yout >> (guestbook)
30.06. 21:39
Mišo Štich: Wow, toto že sa .. >> Info zine #1 / 1997 (archív zinov)
21.06. 16:16
fog: report jak lusk. .. >> 18.4.2019 -273.15 + VOLE (Slovensko (cestopis)

ANKETA:
Slovenský UG vinyl vydaný v roku 2018?

[2/4.08%]
ABORTION - All you need is hate 12"

[0/0%]
ABORTION / PER CAPITA 7"

[0/0%]
ADACTA - Ad maiorem dei gloriam 12"

[0/0%]
ADACTA - Circullus viciosus 12"

[3/6.12%]
ADACTA - Zlo 12"

[7/14.29%]
BETON / ROXOR 12"

[8/16.33%]
CATASTROFY - Besnota 12"

[0/0%]
ČAD / LAHAR 12"

[4/8.16%]
MEDICATION TIME / MENTAL TENSION 7"

[6/12.24%]
NAČO NÁZOV - Old school punk rock

[3/6.12%]
NIČITEĽ / ZOZOO 10"

[3/6.12%]
SEDEM MINÚT STRACHU / Final exit 7"

[8/16.33%]
SOUND OF QUALM 12"

[5/10.2%]
SVEŤO KORBEĽ & PERSONÁL - Žiadny rešpekt! 12"


Počet hlasov: 49

Online: ... Autor: adrik punkgen@gmail.com: 2003 - 2018 ...