PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:

So 18.7.2020

the PUBLIC (SK), ATARAXIA (SK), DISTAX (SK), HUMAN HUMUS (SK), AHOJ (SK), MY O VLKOCH (SK), OTRAS (SK)

Nitra, Hidepark

... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

ARNOXDUEBEL / MEDICATION TIME (BADLUCK RECORDS)
5.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
CLIVOSŤ, DADCARE, FAT (13.6.2020, Poprad)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

NAJNOVŠÍ REPORT:
VOLE, DEGENS, BAHRATAL (23.2.2020, Brno, Bajkazyl)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
DAMATO CD

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Punkheard #1 / 1996

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Goody foody na cibuľke a hríboch


(1.3.2015) DOGMA INC., CROWBAR - Bratislava, Randal (report)
NOLA. Pojem, ktorý pozná každý s nosom poriadne ponoreným do bonga a pomalej muziky. Bažina, temno a hlboký a mrazivý dych sfajčenej smrtky na tvojom krku. Protosludge. New Orleans, Lousiana. Miesto, ktoré vypľulo pre mňa to najzásadnejšie a aj najzaujímavejšie v tejto oblasti. CROWBAR počítajúc. Dať si ich naživo v klube za pár toliarov (mal som možnosť vidieť ich raz open-air) bola jasná voľba.

Z mesta idem sám, ale na mieste stretávam kopec známych tvári. Klub sa pomaly plní, ale nie je to na prasknutie. Počet neviem odhadnúť, 150 možno (?). Ako predkapela dostala priestor DOGMA INC., čo mi pripadá trošku zvláštne. Naposledy si ich pamätám niekedy v roku 2007, keď sme s nimi hrali a odvtedy som ich nezaregistroval na žiadnych akciách, ani nahrávka sa mi nedostala pod nos, takže netuším, čo tých pár rokov robili. Pomenili zostavu (pamätám si len bubeníka) a upravili aj štýl. Z metalom chyteného HC prešli na nejakú divnú kombináciu metalových štýlov a v konečnom dôsledku mi to znelo bohužiaľ fádne. Zvuk ok, prevedenie energické, ale nápady zrecyklované už roky dozadu. Dávam tomu dva songy a zvyšok registrujem od baru. Koncepčne sa mi tam ako support nehodili, štýlovo úplne inde. Myslím, že zabezpečiť kapelu, ktorá sa pohybuje v príbuzných vodách (doom/sludge/stoner) ako headline večera by bolo lepšie riešenie. Našlo by sa zopár vhodných adeptov.

Prišiel som ale hlavne kvôli CROWBAR a tí sa na stage derú okolo pol desiatej. Som po kvalitnom odpale, presne ako sa na túto muziku patrí. Pochovaný dymom. Pod pódiom je dosť miesta, a tak sa natrepem dopredu asi tak dva metre od Kirkovho aparátu. Mám dobrý výhľad, ale akosi ma nenapadlo sa zamyslieť, ako na mňa zaútočí zvuk. Hneď ako spustia, oplieska ma poriadny tlak. Zvuk je masívny, ťažký a plní celý priestor. Som blízko, aparát mi dáva facky a spätné väzby mi prerážajú uši. Tak to ale má byť, je to ťažkotonážne. Pomalé a ničiace, ako záplava duše asfaltom. Totálna ma to ale pohlcuje a napriek extrémnemu hlukovému vyťaženiu sa celý set nikam nepohnem. Je to neskutočne intenzívne, ale pritom prehľadné a čitateľné. Dajú sa zachytiť všetky hráčske výkony a detaily. Nakladajú s prehľadom ako veľkí páni. Prejdú najzásadnejšími songami z kopy svojich albumov a dajú pár kúskov aj z posledného. Bolo to ako z inej dimenzie. Naplno preniesli svoj feeling a atmosféru, ktorou sú špecifickí. Hrali pre všetkých, ale nezbavíš sa pocitu, že hrajú len pre teba. Ich set bol malý vesmír vo vesmíre. Niet sa čo diviť, že CROWBAR má status kultovej kapely. Neskutočná masáž! Treba zažiť.

Po koncerte sa idem vyvetrať, priebežne sa rozlúčiť, prehodiť pár slov a zapáliť. Zisťujem, že takmer nepočujem na pravé ucho. Fungujem tak ten večer a ešte pár dní, kým sa tento stav plne napraví. Neľutujem nič. Keď zase bude niekde CROWBAR v klube, najebem sa pod ten aparát zase. Len opačným uchom.

Tento report už bol zobrazený 408 krát!
 Autor: Fog
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie reportu: 1

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: E+4+E
TEXT:


ZAUJALO NÁS:
Bojujeme, nepropouštíme - ale vláda nás pohřbívá svou nekoncepčností

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
11.06. 23:42
adrik: Určite sa nejaký kus nájde >> (novinka)
11.06. 19:17
J.K.: Chystas sa to mat v distre? >> (novinka)
10.06. 17:57
Peter: Díky za to interview z Uragánu! >> SLOBODNÁ EURÓPA - Unavení a zničení 12" (recenzia)
01.06. 16:53
masskillah: hruba banda! >> (novinka)
01.06. 11:39
adrik: A kde sa spomína, že to malo pokračovať v tradícii feministických fanzinov ako Bloody Mary? Šlo tam skôr predstaviť dievčatá, ktoré až tak "nevidieť", ale sú medzi nami, či ich to bav .. >> (novinka)
01.06. 07:43
Oi: Tak premna je toto cisto ze hnoj, no nizatouz. Obal je pekny, matuci, clovek si to poriesi, ocakavanie su, v priestore kde sa v minulosti vydavaly kvalitne dievcenske ziny ako bloody marry... je toto .. >> (novinka)
25.05. 15:36
Eduv syn: miso, postupne. teraz samplujem plastikov a robim cover od kryla :D >> (novinka)
25.05. 10:12
Mišo Štich: Zabijácke. Chalani, mohli by ste spraviť dáky cover od Brezovského. Anjel alebo Chcem byť sám... >> (novinka)
25.05. 09:52
Mišo Štich: https://brnenska-vrtule.webnode.cz/ >> Brněnská vrtule #1 / 1991 (archív zinov)
19.05. 11:20
-R-: oceňujem výber grafiky od dánskeho umelca kt. tvorí pod pseudonymom ADAM O.
viac jeho prác tu : http://adamo.dk/
alebo daj do gúgelu "adam otegninger" >> (novinka)


ANKETA:
Skúšaš aj recepty zverejnené na tejto stránke?

[81/26.47%]
Jasné, väčšina bola fantastická

[74/24.18%]
Niečo som už vyskúšal a boli fajn

[12/3.92%]
Vyskúšal som, ale nič moc

[79/25.82%]
Mne varí mama

[60/19.61%]
Niečo s mäsom by nebolo?


PoČet hlasov: 306


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com