PUNKGEN
| NOVINKY | KONCERTY | FOTOARCHÍV | RECENZIE | ROZHOVORY | ČLÁNKY | SÚŤAŽE |
| DISTRO | LABEL | ARCHíV FANZINOV | PREKLADY TEXTOV | RECEPTY | GUESTBOOK |
RSS
POZÝVAME:
So 24.8.2019
DAVOVÁ PSYCHÓZA (SK), BESNA (SK), CONCUSSA (SK), WASTAGE (SK), AS THEY RISE (SK), HEVER - (CZ), FAT (SK), -273.15 (SK)

Svidník , Areál minigolfu

plagát
.. ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

PUTRID EMENTAL CHEESE #10
2.50 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
RYOSUKE KIYASU (12.8.2019, Košice)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Muco (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA)

NAJNOVŠÍ REPORT:
Fluff fest 2019 (25 - 29.7.2019, Rokycany)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
JUST WÄr - Situation normal still fucked up CD

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Biosfere #5 / 2004

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
OI POLLOI - We dont need them

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Čili z TV Paprika(1.12.2013) SOUND OF QUALM, ZERO ABSOLU, SYNTHEIST & VJ MELKOR - Košice, Collosseum (report)
Niekedy v septembri mi prišiel mail od Naka, basáka z francúzskej kapely SPORT, že so svojim one man post-rock/sludge/všeličo projektom ide tour a hľadá koncert na Slovensku na prelome novembra a decembra. Dlhšie sme tu (aspoň čo ja registrujem) nemali takú akciu, takže prečo nie. Dohadujeme ešte nejaké veci, ale všetko jednoduché správy, žiadne ridery a kokotiny, ktoré často zo západu chodia. Takto to má byť!

SOUND OF QUALM pre mňa jasná voľba. V Košiciach hrali takmer pred rokom, takže bolo načase. Tým viac, že na Okthoberfeste nakoniec nezahrali, čo ma sklamalo.

V nedeľu poobede idem kúpiť do Bilej sóju, navarím a pomaly sadám do auta a vyzdvihujem Prasiaka a Laciho s ďalším jedlom a ideme do skúšobne WYNSTON SMYTH, kde sa stretávame s Vincom. Preberáme kľúče a hlavne obrovskú zodpovednosť za ne a požičiavame nejaký aparát (dík moc!) a ideme do kola. Francúz presný ako hodinky prichádza pred klub na šiestu, my sa ešte flákame na stanici v supermarkete (zasa meškáme na vlastnú akciu..). Klasicky vynášame gitary, klávesy, projektor a kadečo. Je toho dosť aj pre štyroch. Potom príchod Bardejovčanov a bordel sa môže začať.

Teda mohol by, keby bol niekto v klube, čo sa veľmi nedalo povedať. Ajtak sme to (Prasiak) ale nestihli nazvučiť, takže začíname o štvrť na deväť a ľudí zrazu plno a furt chodia. Došlo ich dvakrát viac, ako boli moje čierne odhady.

SOUND OF QUALM spúšťajú nenormálny set. S novým basákom to je prvý krát ale je to mega. Známe veci z mini-cd a aj mne neznáme (nové?) veci mi vyrážajú dych a všetci sa len debilne usmievame, že jaké to je popiči. Zvuk fajn, pesničky super, texty super (pozri bandzone), príhovory tiež. Osvetlenie v podobe lampičky s vrtuľkou už len ako bonus, aby fakt nikto nemohol povedať krivé slovo. Trištvrte hodiny utieklo ako voda a je na rade druhý z troch aktov večera.

ZERO ABSOLU bude mať čo robiť, aby sa chytil na SoQ. Ortodoxní fastkoristi odchádzajú dole, hore ostávajú milovníci elektroniky a teplej hudby. Krátke dozvučovanie a Francúz začína o pol hodiny neskôr, ako sme plánovali. Škoda. Nemám ho extra napočúvaného, nerobím to skoro nikdy pred akciou, ale už druhý krát za večer mi padá sánka. Myslel som, že bicie bude mať len nahraté ale sám vytvára slučky na neviem čom. Ale s paličkami, jak bubeník. K tomu gitara, basa a asi tritisíc pedálov + projekcia. Aj keď ti teplý post-rock/sludge/shoegaze nesedí, tak musíš uznať jeho skill a náročnosť tohto setu. O štvrť na jedenásť ale šmitec, lebo sused je kokot a vadí mu, že v klube sa hraje hudba. "Chápete, v klube hrať živú hudbu? A v meste? No kto to kedy videl.. Ts to koloseum.."

Ľudia hromadne odchádzajú ale do PA a projektora sa ešte pripájajú nejaké notebooky. Je čas na koncertný debut mladého košického producenta. Žánrovo síce úplne niekde inde, ale SYNTHEIST a VJ MELKOR dávajú jebnutý set. Dramáč, breakbeat, breakcore a ešte neviem čo všetko šupuje (i keď kus tichšie, než by bolo dobré) z reprákov. O jedenástej ale definitívne koniec, odnášame aparát do áut, dojedáme chlieb, uhorky, olivy a feferóny, zamykáme backstage a do pol druhej kecáme na bare.

Chcem(e) sa všetkým poďakovať za to, že dorazili a že ukázali, že sa dá robiť aj niečo iné ako moderný mosh hardcore. Takisto ďakujem(e) SOUND OF QUALM, že sa im v nedeľu chcelo a že dali taký set, jak dali. Francúz bol takisto spokojný a aj jedlo vraj chutilo všetkým, takže pre mňa tip top akcia.

Na záver pripomínam akciu až povinnú pre východ Slovenska: the SIN OF LILITH, RATS GET FAT, CONCUSSA, a to ešte neni všetko! 21.12. v prešovskom Pixeli.

youtube.com/watch?v=gfR-EQxusBg
youtube.com/watch?v=dNzfgIL3dvc

Tento report už bol zobrazený 578 krát!
 Autor: Kupko
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie reportu: 2

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: L+2+C
TEXT:


POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
15.08. 22:47
Eduv syn: Muco, daj tie ps >> Muco (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA) (rozhovor)
15.08. 09:36
fog: dobre pocitanick >> Muco (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA) (rozhovor)
14.08. 00:01
Eduv syn: Rotunda: zivot t .. >> FYASCO - Kurva to je tlak / Nech žije smrť! 7" (recenzia)
13.08. 23:54
Eduv syn: Mikro uvaha ktor .. >> (novinka)
07.08. 18:39
Rotunda: hej, take punkov >> FYASCO - Kurva to je tlak / Nech žije smrť! 7" (recenzia)

ANKETA:
Skúšaš aj recepty zverejnené na tejto stránke?

[80/26.94%]
Jasné, väčšina bola fantastická

[72/24.24%]
Niečo som už vyskúšal a boli fajn

[11/3.7%]
Vyskúšal som, ale nič moc

[75/25.25%]
Mne varí mama

[59/19.87%]
Niečo s mäsom by nebolo?


Počet hlasov: 297

Online: ... Autor: adrik punkgen@gmail.com: 2003 - 2018 ...