7.3.2009 TMA, UNTERMENSCH DE LUXE, ..; Košice, Collosseum - Békstéjdž

Autor: Adrik | Počet videní: 1159


Tak a ďalšia rodinná párty je za nami. Publikum tvorili väčšinou známi, no niekoľko kusov došlo spolu s kapelou aj z Vranova. Dokopy sa tak v sobotu zišlo asi 35 skalných + kapely. Po dlhých vybavovaniach, požičovaní a skladaní aparatúry o štvrť na 9 začína ľuďom ničiť uši (v dobrom slova zmysle) jedna z mnohých komárnenských smečiek s názvom Tma. Chlapci sypali krástpánk hneď pekne od začiatku, krutým štekotom k tomu dopomáhal aj spevák, ináč "basák z kapely Doom". Kurva keby sa narodil o nejaké desaťročie skôr, tak bez váhania si dávam podpisovať ramienko na podprsenke. Muzika mi celkom pripomína Averziu, v ktorej chlapci predtým účinkovali. Dostáva ma song "Špinavé lži", ktorý začína úplne pomaly, v strede sa tempo značne zbesnie a koniec je opäť pomaličký. Ľudia sa začínajú pokračuje mladá vranovská krv Persona non grata. Bol som na nich zvedavý, čo nám predvedú, lebo išlo o ich koncertný debut mimo rodného mesta a gitarista sa nemohol dostaviť kvôli chorobe. Nič z toho sa však na výkone kapely neodrazilo, spevák berie do rúk gitaru a hrá sa akoby nič riadne nasraný crustpunk. Nehovorím, že to bolo absolútne bez chybičky, ale o tejto kapele budeš ešte počuť, to mi ver! Konečne je aj bordel v predu, pred kapelou si to rozdávajú aj cezpoľní. Hrali asi všetko zo svojho nedávno vydaného CDr dema (naj skladby "Mor" alebo "Ku bránam pekla", ktoré po koncerte dostávam do distra a aj jedno pre seba (Dík! Recenzia snáď bude čoskoro). Po thrashmetalistoch (basák má vlasy alá English dogs na začiatku 90-tych rokov) si len menia nástroje Komárčania, mení sa spevák a začína sa hrubé crustcoreové peklo za réžie Untermensch de luxe. Ale keď poviem hrubé, tak tým myslím naozaj hrubé. Pre mňa najlepšia kapela večera, škoda len, že zahrali asi najkratšie. Opäť riadny bordel, spevák sa stráca medzi ľuďmi a pod. Vynikajúci koncert! Ďakujem všetkým, ktorí prišli alebo nejako pomohli s týmto koncertom a taktiež ďakujem Tme a Untermensch de luxe, že razili k nám takú cestu, aby s nami strávili veľmi zaujímavý víkend. Obe komárnenské kapely si môžeš vypočuť na bandzone. Dúfam, že sa uvidíme na ďalšej akcii.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: C+V+P

Správa:

#794 Untermensch jojo @ napí­sal/a: 24.03.2009 19:53:45

košice sú popiči mesto, najmä to vaše coloseum, tak to je rarita jak riť, ani som si nemyslel, že taký skvost sa môže nachádzať na sk . . takže díkes za všetko Adrik, odniesli sme si skvelé spomienky a zážitky, ale i riadne opice :)

#707 Dano PNG @ napí­sal/a: 13.03.2009 22:10:31

hhh pekny report ado.....a moje vlasy su pekne,kazdy kto tam bol videl ako si slintal ked si sa ich nezne dotyykal :D

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

14.11. 13:37 roman:


Nevie niekto o voľnej LP - márne zháňam
RÚBANISKO - Nihil blues 10" (recenzia)

31.10. 11:48 Už jsme doma:


Ahoj Ixo,
nevím jestli jsme ti vůbec ofiko poděkovali za recku na Kry(hy), každopádně teď jsme na ni znovu narazili a rádi tak činíme alespoň teraz.
Díky moc a měj se krásn ..
UŽ JSME DOMA - Kry 12" (recenzia)

19.10. 09:22 Mišo Štich:


Dobrý názov, NERVY. Tak sa volala kapela v ktorej kedysi hral Maťo Ďurinda, Andrej Šeban, či Marián Greksa...
(novinka)

20.09. 19:21 kočo:


dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!
14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X Banská Bystrica @ Kaktus (report)

14.09. 08:19 Elramon:


"covery zásadných punkrockových kapiel s novými textami, ktoré často predbehnú i originál" fakt? no menuj aspon dve
(novinka)

07.09. 10:11 fero:


Ďakujem Kočo za report.
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)

28.08. 08:53 Wrbo:


To heavy metal ma nieco proti mne :-)
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

26.08. 09:25 Balki:


Ja nemozem pochopit, co mas proti heavy metalu :D
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

23.08. 10:05 BoP:


Ahojte, koupim vinyly od Blood Brothers: Burn piano Island Burn and Crimes
DIKES
(guestbook)

19.08. 13:34 masskillah:


parádny report bro)
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)