PUNKGEN
| NOVINKY | KONCERTY | FOTOARCHÍV | RECENZIE | ROZHOVORY | ČLÁNKY | SÚŤAŽE |
| DISTRO | LABEL | ARCHíV FANZINOV | PREKLADY TEXTOV | RECEPTY | GUESTBOOK |
RSS
POZÝVAME:
So 14.12.2019
LIDSKÉ ZDROJE (Rakúsko), MOMMY IS MENTAL (Rakúsko), PRACH (SK)

Bardejov, Bašta


.. ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

DAVOVÁ PSYCHÓZA - EMANCIPÁCIA (PHR)
16.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
Nö fest 2019 (22 - 23.11.2019, Horná Lehota)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Muco (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA)

NAJNOVŠÍ REPORT:
KRAJNÉ ČIERNO, DVERE, THERAPIST, FAT, DECULTIVATE (16.11.2019, Košice, Collosseum)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
TENDENCIE - Nedajme šancu beznádeji zmariť naše životy 12"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Biosfere #5 / 2004

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
OI POLLOI - We dont need them

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Čili z TV Paprika


Rozhovor DISENT

Radim: 1.Nazdar crusteři. Predstavte sa nám trochu. Odkedy sa datuje vznik kapely a čo podnietilo jej vznik? Prípadne iné záľuby a koníčky? Alebo vás baví iba trieskať, hulákať a fuckovať celý svet? Hehe

Peťo: Čau Radim! V lete 2008 skúšobňa Animality zývala prázdnotou a tichom, nakoľo gitarista Mišo žil v Prahe a skúšky boli úplne riedko a možno ešte menej, tak ma napadlo spýtať sa kamoša gitaristu Martina, ktorý s nikým nehrával, či by sme neskúsili dačo spolu zbúchať a aspoň tak zahnať nudu. Martin súhlasil a hneď na prvej skúške sa nám podarilo vymyslieť vlastnú vec, čo nás nakoplo do ďalšieho skúšania. Po pár mesiacoch sme oslovili Sama, či by to s nami neskúsil ako spevák a odvtedy je z nás svätá trojica!

Radim: 2. Nedávno som mal možnosť počuť pár zárezov z vašej nahrávky. Dobrá prácička. Ako ste s ňou spokojní vy?. Ono pravdu povediac, neznášam tu machrovať a vypisovať tony kapiel, ktoré akože podobne znejú, známych aj neznámych, aby som ukázal, aký som frajer a ako sa vyznám v scéne a nakoniec tu trepať voloviny. Ale predsa som videl vaše vystúpenie na jednej narodeninovej žúrke, (inak fasa akcia to bola). Myslím, že to bolo zatiaľ vaše jediné vystúpenie. Tam jedna holka bola skalopevne presvedčená, že to znie ako Redegast. Mimochodom, ani v tomto prípade si niesom celkom istý. Tak sa radšej vyjadrite vy sami. Čo tam počujem? Ktoré kapely ovplyvňujú vašu tvorbu?

Peťo: Dík za pochvalu. Ja osobne som s materiálom spokojný. Nahrávku nám urobil Miro z kapely Respite, za čo mu patrí veľká VĎAKA. Bola to naša prvá skúsenosť s nahrávaním, ale myslím, že keby sme mali ísť nahrávať znovu, urobili by sme to tak isto až na pár detailov. Nemali sme predstavu konkrétneho zvuku, preto Miro urobil viac verzií a vybrali sme tú najlahodivejšiu...

Radim: 3. Ozaj, keď sme už při tej nahrávke. Aké sú ďalšie plány? Uvažovali ste nad labelom či trebárs by som si to dosť dobre vedel predstaviť aj na nejakom splitku s ďalšou riťekopajúcou, prasopalovou kapelou. Ktorá by to bola? Ktorá by vám spravila najväčšiu radosť?Čo sa týka nosičov. Aký formát preferujete? Očarilo vás kúzlo vinilu? Alebo naďalej ostávate pri klasických sterilných cédlach? Objednávate? Kupujete? Podporujete? Alebo radšej poďho do napalovačky, aspoň bude na pivo?

Peťo: Potešilo by split s kapelou MAGRUDERGRIND!! :DDD Ale teraz reálne. Plánujeme splitko spoločne s kapelkou TRANZ a MASSMORD formou DIY. Vinily mám veľmi rád! Nejaké staré platne som získal dražbou a z bazárov a nové si kupujem na festivaloch, no musím sa priznať, že ešte nemám gramofón :DD Mám aj rád kazety, s nimi sa spája moje detstvo, vtedy nebolo toľko dostupnej muziky ako dnes na internete. Človek počúval dokola čo mal a hlavne všetky songy po poradí ako boli nahraté :-)

Radim: 4. Trochen filozofie. Texty sú dosť pesimistické, kritické, temné. Ako inak, samozrejme. Kto ich píše? Odkiaľ čerpáte inšpiráciu? Čo je rozhodujúce pri ich vzniku? Nakoľko je pre vás dôležité čerpať stále a stále z nových tém? Alebo ostávate už pri v tejto hudbe osvedčenom a zavedenom? Mám pocit, že u vás je to tak pol napol. Predsa len sa tam objavila aj téma alkoholizmu za volantom. Pri tejto téme mi napadá jeden rozhovor so švédskou legendou Anti cimex, v ktorom sa jeden člen chváli, ako jazdil najebaný v aute. Naštastie sa naše názory líšia a neprikyvujeme na všetko, čo robia naše obľúbené bandy. Samozrejme nemusím spomínať toho debila Cupera, čo to spitý jako riť napálil pre istotu rovno do výkladu. Kurva už sa to tu zamotáva. Rýchlo sa vyjadrite, lebo sa s toho už nikto nevysomári.

Peťo: :DDD Pačia sa mi tvoje stručné, jednoduché otázky :D. Všetky texty doposial napísal Samo vrátane Never ever drink and drive, takže filozofický smer kapely odzrkadluje hlavne jeho postoje a názory (samozrejme, že sú podobné tým našim). Cupera ani nespomínaj, nervy mám z politickej imunity a tých arogantných všemocných hovád!

Samo: Zapojím sa aj ja nech Peťovi nevyschne v krku...Alkohol za volantom je podľa mňa dosť žeravá téma, kedže v TV alebo v rádiu člověk každodennne počúva o mŕtvych deťoch, mamičkách, chodcoch, cyklistoch či kamarátoch opitého vodiča. A nielen v médiách ale takéto veci sa dejú v našich mestách či dedinách. Takýto ľudia ma jednoducho serú a srať ma budú.

Radim: 5. Už sme načrtli tému alkoholu.Trochu odľahčime. Kto koľko a ako často? Ktorá liehovina lahodí vašemu srdiečku najviac? Je v kapele aj abstinent? Predpokladám zápornú odpoveď. hehe

Peťo: Tak predstav si troch Slovákov, aká je šanca, že medzi nimi bude aspoň jeden abstinent?:D Od nás najmenej pijem asi ja a keď pijem, tak pijem iba pivo alebo víno, nakoľko som sa v minulosti dosť nechutne priotrávil z tvrdého, že to už nemôžem cítiť.

Samo: Já oblubujem skoro všetko a tak to často aj tak vyzerá. haha

Radim: 6. Dvaja členovia pôsobia aj v grind corovej prasačinke nesúcej názov Animality (aj o nej budeme isto ešte počuť). A to konkrétne Peťo a Samo. Aké základné rozdiely medzi nimi divíte? Máme niektorú z týchto kapiel vnímať ako bočný, vedľajší projekt? Alebo sa tu jedná o dve rovnocenné kapely, ako je to v prípade Čadu a Vandalov?

Peťo: Disent a Animality sú dve samostatné, od seba nezávislé kapely.

Radim: 7. Necítite občas isté rozbroje v scéne? Napr. niektoré crustové kapely pičujú do gore grinderov, ktorý si na hlavy naťahujú dámske nohavičky a spievajú o porne, či o lízaní chlupatej kundy.hahah Predsa len Animality na rozdiel od Disentu majú politicky a spoločensky menej angažované texty. Tie však nahrádzajú váš extrémne čierny zmysel pre humor, (nazdar Miky) heh. Bol som trebárs aj na Unite párty v Blave kde hrali crustové aj oiácke kapely. Ako koncrt bol supr. Žiadne pičovanie alebo útoky na druhých. To nie, ale predsa len tu bolo večné frfľanie typu : "Ja som prišiel iba na Rozpor, tie crustové kokotiny mám v piči". A naopak samozrejme.
Za seba môžem povedať len toľko, žerem punk, crust, fast core aj grind ale na druhej strane nepohrdnem ani vecami ako Opressed, Stage bootles či Non servium. Kľudne ma za to ukrižujte. Váš pohľad na vec?


Samo: Mňe osobne nevadí v rámci UG scény žiadny žáner hudby, ale fakt nemusím zmrdov, ktorý sa skrývajú za united a pritom majú myslenie trochu viac do prava. V horšom prípade "vývoj" pokračuje a z jedinca sa stáva oficiálny "ochranca národa". NASRAT!

Radim: 8. Ako sa darí v súkromnom živote? Už ste si zarobili na Vilu s bazénom a bavorákom? Haha. Čo v robote hovoria na vaše hudobné zameranie? Boha ja tam neviem nikomu vysvetliť, že na metale nefrčím.

Peťo: Robotu mám ako priemerný mladý človek - akurát na prežitie v podnájme :D. Čo sa týka imidžu, ten moc neprezrádza moje rockérske srdce, takže v robote pôsobím neutrálne a ani nevedia, že hrám na nejaký nástroj.

Samo: Ja som chudobný študent..hehehe...

Radim: 9. Vraj plánujete zbúchať nejaké akcie vo vašej rodnej dedine, Bánove. To je supr. Už aby som tam bol. Ono ug konerty v odľahlých dedinách veľakrát tromfli koncerty vo veľkomestách. Koniec koncov napr. v Blave sa furt niečo deje, potom si človek vyberá, už je rozmaznaný. A nakoniec to vyzerá tak, že sa do klubu dosype 20 unudených ľudí. Zatiaľ čo v menších mestách je tomu naopak. Možno aj tomu vďačíme za skvelú atmosféru a náladu, ktorá na takýchto miestach vládne. Nemyslíte?

Peťo: V lete 2010 sme v Bánove s pomocou Die hards a Sprostej otázky urobili dve akcie a môžem povedať, že vydarené. Momentálne po dlhšej odmlke robíme dalšiu akciu, tak dúfajme, že spoluobčania aj tentokrát nájdu pochopenie.
Súhlasím s rozmaznanosťou, je to neporovnateľné dnes a pred 10 rokmi, keď UG koncerty boli vzácnosťou.

Samo: Som rád,že niečo sa konečne bude diať aj v našej skromnej dedine. Nemôžem nesúhlasiť, že atmosféra na miestach, kde sa málokedy niečo deje, je lepšia..taká rodinná..

Radim: 10. Tak, blíži sa koniec našej konverzácie. Pekne sa rozlúčme. Buďte zdraví a spokojní. Vidíme sa na koncertoch, či pri pive. Apropo šupnite sem ešte nejaký váš obľubený Melíškov citát na záver. Len sa netvárte, že neviete o kom je reč.

Peťo: "Aha! Čil sme videli, čil sme videli, jakú kurvu máme doma v byte!"
Dík za podporu Radim, nech sa darí tebe aj tvojmu zinu!


 
Pýtal sa: Radim

Tento rozhovor už bol zobrazený 1001 krát!
Späť na rozhovory
Oznámkuj tento rozhovor ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie rozhovoru: 1.88

Pridaj komentár k rozhovoru:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
B+X+C+R
TEXT:


 #2603 rikArdo   napísal/a 20.03.2011 19:56:06
rozhovory typu: otázka na 10 riadkov a odpoveď na jeden riadok mám rád hehe
 #2602 zlocinec   napísal/a 20.03.2011 18:46:45
prijemna muzika
POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
09.12. 09:32
AxC: vymenim uplne no .. >> (guestbook)
14.11. 13:53
kočo: Davaj het! čakam >> MRAVCOLEV - Popol MC (recenzia)
12.11. 09:43
Mravcohlav: Aktivny sme robi >> MRAVCOLEV - Popol MC (recenzia)
11.10. 16:12
fog: pripadne ak pouz .. >> 17.7.2019 ZYKLONFILTER, HIGHER POWER, ANGEL DU$T Budapešť, Durer kert (report)
07.10. 09:27
Elramon: diky, pozriem na >> 17.7.2019 ZYKLONFILTER, HIGHER POWER, ANGEL DU$T Budapešť, Durer kert (report)

ANKETA:
Slovenský UG vinyl vydaný v roku 2018?

[3/4.92%]
ABORTION - All you need is hate 12"

[0/0%]
ABORTION / PER CAPITA 7"

[0/0%]
ADACTA - Ad maiorem dei gloriam 12"

[1/1.64%]
ADACTA - Circullus viciosus 12"

[4/6.56%]
ADACTA - Zlo 12"

[8/13.11%]
BETON / ROXOR 12"

[8/13.11%]
CATASTROFY - Besnota 12"

[0/0%]
ČAD / LAHAR 12"

[7/11.48%]
MEDICATION TIME / MENTAL TENSION 7"

[6/9.84%]
NAČO NÁZOV - Old school punk rock

[4/6.56%]
NIČITEĽ / ZOZOO 10"

[6/9.84%]
SEDEM MINÚT STRACHU / Final exit 7"

[9/14.75%]
SOUND OF QUALM 12"

[5/8.2%]
SVEŤO KORBEĽ & PERSONÁL - Žiadny rešpekt! 12"


Počet hlasov: 61

Online: ... Autor: adrik punkgen@gmail.com: 2003 - 2018 ...