PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:
... ostatné koncerty

NAJNOVŠIE FOTKY:
Skapal pes fest 2020 (28 - 29.8.2020, Trebišov)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

NAJNOVŠÍ REPORT:
GETO, CINNAMON WIND, MA CHANKA, CAMELEON (20.9.2020, Košice, Collosseum)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
BANDIT - Warsaw MC

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Igor Bancer strávi narodeniny vo väzení

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Punkheard #2 / 1996

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Goody foody na cibuľke a hríboch


POZVÁNKA NA HELVETE FEST 6

Všetkým fanúšikom extrémnej hudby by som rád dal do povedomia o šiestom ročníku akcie na pamiatku Mieszka Talarczyka z kapely Nasum, o HELVETE FEST-e, ktorý sa uskutoční v sobotu 26.júna 2010. Tento ročník snáď prináša novú "éru" u HF, pretože je to prvýkrát open air celodenný festival plne nasadený grind core, fastcore, crust a rýchlymi punk kapelami, ktoré snáď potešia mnoho uší a očí na Slovensku. akcia sa bude opäť konať v Lučenci vo dvore mestskej knižnice na ulici J.Karmana 2. Privítame dokopy 13 kapiel z 8 krajín, vrátane Slovenska.

Hlavná kapela večera za relatívne krátku dobu ich existencie už dosiahla mnohé koncerty a tour po európe či amerike a tentokrát sa po prvý raz ukážu aj na Slovensku a to hneď ako headlineri šiesteho pokračovania HELVETE FESt-u. Kapela pochádza zo zalesnenej Škandinávie, konkrétne zo švédska a nesie názov Afgrund. Myslím, že nikomu nemusím už túto kapelu viac predstavovať, keďže zrejme mnohým, rovnako ako mne sa dostali do povedomia ich skvelým debutovým albumom "Svarta dagar" a uchvátili ním všetkých fanúšikov kvalitného grind core-u. Tentokrát ale zahrajú skladby už aj z nového počinu, ktorý nesie názov "Vid helvetets grindar" a ktorý jednoznačne ukazuje neskutočný posun a vývoj kapely dopredu a myslím, že to samé nám dokážu aj naživo a ani jeden z nás nebude sklamaný !!

Tak ako každý rok, aj tento privítame zopár českých susedov a zamerali sme sa na kapely, ktoré sa na slovensku neobjavujú v posledných časoch tak často. Jedným z nich bude už pekne stará a zabehnutá klasika s (ešte vlastne stále) novým bubeníkom a úplne novým počinom, grind core masaker Needful things. Fanúšikovia skutočne extrémnych žánrov vedia veľmi dobre čo môžu čakať od tejto kapely a tí, ktorí to náhodou nevedia...uvidíte a neuveríte !:) Ďalšou z kapiel je kapela Sheeva yoga, ktorá je už tiež klasikou medzi svojimi fanúšikmi a tak priaznivci grind core a fastcore-u určite nebudú sklamaní !! Čo sa týka dvoch posledných kapiel, tak jednou z nich je hodne stará kapelka, ktorá má už v názve náznak na svoj vek a volá sa Škoda 120 :) skurvene rýchly a rovnako hustý grind, ktorý poteší všetky špinavé ušká :) a nakoniec ich bratrská kapela 6mas, ktorá u nás ešte nemá až tak zabehnutú históriu ako ich starší brat Škoda 120, no poskytujú rovako skvelé potešnie všetkým crustovým fandom !

Novinkou tohto roku bude rakúska účasť a to v podaní skvelej grind core kapely Distate. Ich posledný počin je splitko s tiež rakúskou kapelou Bastard Peels, kde kapela Distate ukazuje svoje skvelé umenie a môžem potvrdiť, že ich živé vystúpenie stojí skutočne za to a je to ohromne úderný zážitok !! Rovnako skvelá novinka bude i nemecká účasť a to v podaní kapely Trigger, ktorá je vo fastcore kruhoch dosť známou kapelou aj napriek svojmu mladému veku a nezvyčajnou zostavou a to trio, ktoré obsahuje bicie, spev a neskutočne vraždiacu basu !! energia z tejto kapely ubije každého k zemi, tak ako ich speváka zvykne počas vystúpení :)

No snáď najväčšiu vzdialenosť prekonávajú chlapi a žena hrajúci pekne nasraný disbeat toho pravého zrna a to kapela Touched by nausea, ktorá pochádza z Juhoafrickej republiky ! myslím, že všetci budú s nimi maximálne spokojní :)

Po druhýkrát tu privítame pod "značkou" HF poľských susedov, no tentokrát v podaní ultra rýchlej fastcore kapely Suffering mind so ženským spevom, ktorý by ste počas hádky s druhou polovičkou určite nechceli pregĺgať, prípadne by vás to tak nabudilo, že by hádka v momente prešla do iných dimenzii :) ...fanúškovia ultra rýchlej hudby sa do tejto kapely zaručene extrémne zamilujú !!

Rovnako druhýkrát budeme mať česť privítať na HF kapelu zo susedného maďarska a tohto roku v podaní skvelej kapely Gyalazat, ktorá hrá pravoverný, rýchly a hustý grind core ! Určite nesklame ani jedno uško, ktoré pozná korene tohto žánru.

No a nakoniec a v neposlednom rade nás bude čakať vystúpenie 3 slovenských kapiel, z ktorých jedna na milión percent poteší všetkých slovenských (snáď aj mimoslovenských) fanúšikov, pretože táto kapela nevystupovala už niekoľko rokov a pritom je kapelou dosť dôležitou v chabučkej histórii slovenskej grind core "scény"...štvorica drtičov z Prievidze, ktorí vedia spraviť skutočne extrémny chaos v mysli a sú nimi už klutová kapela Embolism !! či toto vystúpenie rozbehne kapelu opäť do kolobehu koncertovania a pravidelného fungovania, to snáď ukáže čas, no každopádne tento festival nevynechajú a prídu nám všetkým ukázať ako sa to má robiť ! :) Nuž a okrem kapely Embolism ešte bude môcť privítať dve fantastické triá a to kapely Čad a Jakubysko, kde kapela Čad konečne všetkým vynahradí to, že im nebolo vlani umožnené sa dostaviť a som si istý, že vďaka tomu zahrajú minimálne dvojnásobne intenzívny koncert, z ktorého výjdeme všetci vyštudovaní :) všetci vieme aké sú vystúpenia kapely Čad úžasne energické a živé, takže sa máme na čo tešiť a to samé platí aj pre mladšiu kapelu Jakubysko, ktorá ale napriek svojmu veku už pobehala mnoho koncertov a prezentovala svoju krajinku i mesto svojím fešne nasraným fastcore-om !! Ani hovoriť snáď nemusím, že ich živé vystúpenia klincujú ľudí do zeme svojou energiou, takže si doneste statívy, nech to prežijete :)

Pevne dúfam, že tento ročník začne jednu dlhú tradíciu každého roku, kedy sa budeme môcť všetci stretnúť a dobre zabaviť v spoločnosti skvelých kapiel a pod širákem s dobrou a priateľskou náladou po celú dobu trvania akcie. Snáď sa tento rok teda stretneme všetci, ktorí tieto akcie máme radi! Bližšie informácie a detaily o akcii nájdete na stránkach www.bandzone.cz/fan/robinko alebo na www.myspace.com/helvetefest ... všetci ste vítaní a dúfam, že si to parádne všetci spoločne užijeme ! ...veľa zdaru priatelia !!!
 Autor: Róbert Smith

Tento článok už bol zobrazený 825 krát!

Späť na články
Oznámkuj tento článok ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie článku: 1.33

Pridaj komentár k článku:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
L+0+J+O+4
_ _ _ _ _

TEXT:


 #1977 rikArdo   napí­sal/a 20.06.2010 13:21:04
kto nepríde, bude hniť v pekle!
ZAUJALO NÁS:

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
25.02. 23:31
Skulda: že se to Maskilovi bude líbit. jsem myslel, že tady to pokročilé discordance axis štýlo je na tebe málo primitívne
>> BANDIT - Warsaw MC (recenzia)

23.02. 16:39
Theresa: Koupim LP GRIDE-Záškuby chaosu

Díky >> (guestbook)

23.02. 16:37
Theresa: Koupim toto album. Diky >> GRIDE - Záškuby chasu 12" (recenzia)
23.02. 11:32
masskillah: kokot dobra sypanica!!!! >> BANDIT - Warsaw MC (recenzia)
17.02. 14:01
zintaer: ... a Šanov sú poslovia lásky. >> (novinka)
17.02. 12:39
deegee: axc: Hate liberali sú podľa teba kto? Tí čo nesúhlasia s rasizmom. Upádáš a opúšťaš fest poslednú dobu. >> (novinka)
17.02. 08:48
axc: to wrbo:aby to hate liberalom robilo vrasky :-D >> (novinka)
17.02. 05:23
Wrbo: Sa inak celkom cudujem, ze PHR vydava dosky tejto pochybnej kapele. Neviem, ako je to v sucasnosti, ale v dobe nahratia tohoto zivaku bola kapela znama svojimi rasistickymi vyr .. >> (novinka)
10.02. 16:30
Theresa: Tak shanim uz jen Gride.

Diky. >> (guestbook)

08.02. 14:03
masskillah: vyborna nahravka >> (novinka)

ANKETA:
Skúšaš aj recepty zverejnené na tejto stránke?

[83/26.52%]
Jasné, väčšina bola fantastická

[74/23.64%]
Niečo som už vyskúšal a boli fajn

[12/3.83%]
Vyskúšal som, ale nič moc

[81/25.88%]
Mne varí mama

[63/20.13%]
Niečo s mäsom by nebolo?


Počet hlasov: 313


(copyleft) 2003 - 2021 adrik punkgen@gmail.com