Pozývame:


So 9.12.2023
Košice @ Collosseum

THULSA (CZ), JAKUBYSKO (SK), STRAGE DI STATO (CZ), BLAMAGE (SK), WOLNERA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

RAEIN, JAGUERO, STEGOSAURO (25.11.2023, Bocciodromo @ Vicenza)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

TVOI POSTOI, ASTRIS LAPSUS, HOME FRONT (16.11.2023, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

V.O.H. - Cesta bez konce 12"

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Rozhovor: SEDEM MINÚT STRACHU

Autor: Adrik | Pridané: 16.4.2013 | Počet videní: 2689


Adrik: Posielam pozdravy do stredoslovenských kotlín, aj keď ste v kapele samé staré fosílie, predstavte svoje osoby, činnosti, záľuby, úchylky. Taký akože undergroundový životopis.

Rado: Pozdravy prijímame, ďakujeme a opätujeme. Fosílie na túto hudbu možno sme, ale čo máme kurva robiť, keď aj my chceme ísť do Japonska a nevieme ani len gitaru naladiť!? Pink Floyd z nás nebude, na nábojáky a chlast as crust sa už necítime, tak sme si povedali, že sa tam prestrielame hlukom. Ja som inak Rado, kapele hrám na modrú basu a pivo a kvargle mám rád už od takého ‘91. Úchylka? Mám rád bavlnené, ľahké, letné košele.

Jan: Pozdravujem aj ja spätne do východoslovenských železiarní. Môj undergroundový životopis neni vôbec zaujímavý a jediné čo k tomu môžem povedať je, že jebem bubny najrýchlejšie ako viem už skoro 10 rokov, pred tým v najlepšej kapele na svete a teraz vlastne tiež v najlepšej kapele na svete haha. Úchylky a záľuby mám ako každý normálny človek, ktorý sa potrebuje nejak odreagovať a cítiť sa tak trochu sám sebou.

Rišo: Vďaka za pozdravy a posielam pusy do východoslovenských pahorkatín. Trýznim Jolanu D-bass a hlasivky. Pred 10 rokmi som obsluhoval mikrofón v SANGRE DE CRISTO a taktiež organizujem hudobné večierky najlepšie mimo víkendu pretože zo srdca nenávidím víkendových punkáčov. Mám rozvinuté čuchové bunky tak mojou nechcenou úchylkou je fetišizmus a práve sa už nejaký čas ukájam na smradľavom obale kazety NEKTOFILTH.

Adrik: Začneme zvoľna, aká kapela vám naposledy nedávala spávať alebo kvôli ktorej ste sa ponáhľali rýchlo domov z roboty, len aby ste si ju mohli pustiť?

Rado: Keby som povedal, že SEDEM MINÚT STRACHU tak budem za chuja, ale pravdivejšiu odpoveď nemám. Takže to radšej nepoviem, ale napr. dnes myslím celý deň na druhé LP KATAKLYSM, čo mi včera došlo, je to prvá vinyl edícia tohto skvostu z ’96, pre mňa veľmi podstatný album tak som zvedavý. Ale skôr ako za muzikou sa bežne z práce ponáhľam na pivo, večeru a k deťom, proste fuck-the-system jak z brožúry.

Jan: Najnovšie mi riť nakopalo kanadské trio VIOLENT RESTITUTION. Pre mňa totálna grind mastenica. Ich LP-čku, ktorú si mimochodom vydávali sami, omielam dookola z bandcampu a dúfam, že sa mi ju podarí splašiť v nejakom distre. Je to vážne šupa. Inak pekne dlho sa mi v gramci krútila split sedmička DAHMER / UNDINISM, ku ktorej som sa dostal vďaka kamošovi Zbyňkovi a po zabijáckom koncerte v Žiari ma drží posledná doska WOJCZECH.

Rišo: Asi som v kapele po Radovi druhý debil keď že aj ja by som odpovedal SEDEM MINÚT STRACHU. Momentálne je to LP SKULLHOG – "The evil dead" brutálnejší sound basy som ešte v živote nepočul a kazeta COFFINS – "Colossal hole".

Adrik: Kto alebo čo dalo impulz k založeniu takéhoto, dajme tomu, hudobného telesa? Ako vyzerala prvá skúška? Vedeli ste hneď do čoho idete?

Rado: Haha "dajme tomu hudobné teleso" to je pecka, to niekde použijeme! Založiť kapelu bol môj nápad, oslovil som chalanov, že čo si o tom myslia, ale hneď ma uzemnili že mať kapelu Disvred a hrať mrazivý metalmetalcrustmetalpunk je ťažké a konkurencia veľká, tak sme to prehodnotili a vyšlo nám, že viac než noisecore z toho nevytrieskame. Prvú skúšku si moc nepamätám, ale určite som sa okúňal, červenal a škrabal si bradu ako vždy.

Jan: Rado to mal od začiatku všetko premyslené čo ma hneď zaujalo. Presne vedel čo chce a postupne sme to dávali dokopy. Prvá skúška bol totálny výpek. Keď som si uvedomil, že Rišo s Radom držali basu v rukách po prvý krát a tvárili sa pri tom ako tí najskúsenejší metalový basmani, a pri tom ešte ručali do mikrofónov ako besné psy, bolo hneď rozhodnuté.

Rišo: Nehudobné teleso je správnejšie pomenovanie a prvotný impulz prišiel od Rada. Jano sa trápil kvôli rozpadu IP tak si poplakal Radovi v náručí a ten ako súcitný kamarát ho hneď znásilnil hlukovou myšlienkou, ktorú nosil pod srdcom už od faganských rokov. Do čoho ideme sme vedeli od začiatku nebolo nad čím špekulovať.

Adrik: Ako by ste opísali svoju produkciu človeku, ktorý počúva tak maximálne rádio v práci? Rodičom? Deťom? Kolegom?

Rado: Ako by si opísal rožovku človeku, ktorý vypije tak maximálne dva radlery za rok? Myslím, že moji rodičia si vedia veľmi dobre predstaviť čo za muziku stváram, mojim deťom som SEDEM MINÚT STRACHU púšťal a občas im v tom duchu aj zaspievam uspávanku (vážne!) a kolegom z práce by som poprel, že hrám v nejakej kapele aj keby ma chytili priamo na pódiu.

Jan: Ľudia v mojom okolí, v práci, rodina, známi vedia, že ma baví kravál, ktorí je pre nich vrcholne nepočúvateľný bordel. Stále sa však nájde niekto, kto chce vedieť v akej kapele že to hrám a je celkom zábavné vysvetliť existuje aj oveľa "tvrdšia" a besnejšia muzika ako je Metallica alebo Van Halen. Keď som kolegovi spomínal, že hrám v novej kapele, ktorá je ešte väčší marast ako boli IP, tak sa ma opýtal, že či sa vôbec ešte dá haha.

Rišo: Jednoducho povedané hráme bordel presne takto som odpovedal v sobotu pred koncertom v BB keď sa ma to neznámy chalanisko opýtal v pizzerii oproti Kaktusu.

Adrik: Má noisecoreová kapela v Česko-Slovensku na ružiach ustlané? Alebo spoliehate na ex v popise kapely na plagátoch? A ako je to podľa vás s obdobnou muzikou vo svete?

Rado: ... na ružiach ustlané? Kde ty na to chodíš, čo máš rozčítaného Onegina? Myslíš akože, či je noisecore scéna u nás v pohode alebo úplne v piči, hej? No ja neviem, mám pocit, že ľudia už budú pomaly obžratý crustu, metalu moc nerozumejú, hardcore je vygegnutý, punk je nuda .... no, trochu nám to tu przní pár grindcore kapiel, ale inak, myslím, že idú dobré časy pre magorov čo majú na háku ladičky a temné texty a nechcú robiť nič iné než totálny prasopal na smrť. Myslím, že noisecore naberá na obrátkach aj vo svete, nedávno sme hrali s výbornými CHAPPA’AI z Maďarska, SETE STAR SEPT sa pohli slušne od grindu do noisecore, ďaľšia japonská pecka sú ENDON ... atď,atď. A na ex sa nespoliehame, na ex pijeme.

Jan: Čo bolo bolo. Všetko ex je pre mňa uzavretá kapitola a sústredím sa hlavne na to čo robím teraz. Od začiatku sme chceli aby nás vnímali ako členov SEDEM MINÚT STRACHU a nie ako bývalých členov ex neviem čoho. Zatiaľ nemáme núdzu o hranie a aj kazeta má celkom dobré ohlasy takže si nemáme na čo sťažovať. Ak chceš však niečo mať musíš pre to aj niečo spraviť a nie čakať či si ťa niekto všimne alebo nie. Pokiaľ neni kapela sama aktívna, tak je to nahovno a nemôže čakať zázraky.

Rišo: Myslím, že na ex sa veľmi rýchlo zabudne ako náhle sa s nami zoznámia poslucháči našich predchádzajúcich spolkov. U nás nemá nikto ustlané, ale stačí byť viac aktívny s kapelou a nie len čakať na prípadne labelov tomu fakt nikto nemôže uveriť, že to je to tá správna cesta. Vo svete je to také isté ako aj u ostatných štýlov vychádzajú nahrávky, organizujú sa koncerty, kapely sa rozpadajú a vznikajú, prípadne sú dlhodobo v hibernácií, dokonca aj keď sa mi to protiví povedať existujú aj legendy.

Adrik: Odohrali ste už niekoľko koncertov, aké boli ohlasy? Chápali to ľudia, aj keď to už nebol ani "toten metal"? To stále budete hrať iba 7 minút?

Rado: Ohlasy boli dobré, len občas niekto napíše, že hráme aj na gitaru, vieš to sú takí niektorí tí recenzenti ... O pár týždňov hráme niekde v Partizánskom s NAČO NÁZOV, tak ja by som sa k druhej časti otázky vrátil ak, tak potom.

Jan: Mám pocit že Rado ti tú gitaru nikdy neodpusti. Všetky koncerty boli zatiaľ veľmi dobré čo bolo z časti aj tým, že väčšinu z ich sme odohrali tu v okolí, kde bolo veľa kamošov a známych. Skutočná previerka príde, keď sa ukážeme úplne novému publiku. Sám som zvedavý ako sa budú ksichtiť a či ešte vôbec potom na nejaký ďalší koncert. Dávame skoro celý set takmer bez pauzy v maximálnom nasadení, takže sedem minút nonstop rachotu podľa mňa úplne stačí.

Rišo: My keď hráme tak ideme úplne na doraz a vychádza to cca 7 minút, čo v podstate znamená, že všetky kapely hrajúce na živo sa počas celého 30 minútového setu ulievajú a onanujú a na maximum idú len už tých spomínaných 7 minút. Ak niekedy budeme hrať dlhšie znamená to že buď budeme mať lepšiu kondičku, alebo sme sa dostali na úroveň ostatných onanistov.

Adrik: Chystáte sa niekedy niečo zvečniť? Myslíte, že by vašu polhodinovú nahrávku nejaký smrteľník dopočúval naraz aj do konca? Budete mať niekedy 7" s 300 skladbami ako DECHE-CHARGE?

Rado: V živote nevydáme nič dlhšie ako 7 minút! A 300 skladieb na 7" je už poriadne obohratá pesnička, teš sa čo sme si pripravili na tvoj 6-way 7" chlape!

Jan: Práve je to pár dní čo sme dali von našu prvú nahrávku, Live demo 2012 na sedem a pol minútovej kazete. Je to nahrávka našeho prvého koncertu zo Zvolena, ktorú nám nahral a mierne upravil Bibo, za čo mu patrí preukrutné DÍÍÍÍÍÍK!!!!!!! Úprimne, ty by si dokázal seriózne počúvať polhodinu náš hukot?......neverím.

Rišo: Demo kazeta bola zo všetkých nahrávok, ktoré ešte len prídu najdlhšia. Naživo 7 minút v pohode, z reprákov postačí aj polovičný čas.

Adrik: Majú vaše skladby texty? Majú vôbec nejaké noisecoreové kapely texty? Ináč máte parádne názvy skladieb, kto tie všetky halušky vymýšľa? Dajú sa v takejto kapele aj nejako inač vyjadriť myšlienky a názory?

Rado: Naše nahrávky majú a vždy budú mať texty, texty sú veľmi dôležité. Text ale nemusí byť nutne dvadsať riadkové onanovanie o stave súčastnej scény, pre nás je to jeb-jeb pravý hák cez tri slová a hotovo. by sa nám ani nehodili do rytmiky, a tam je aj moja odpoveď na poslednú časť otázky, takže – ja si myslím, že nedajú, teda ešte takto cez rozhovory, prípadne nejakou plachtou cez reprák a tak.

Jan: Texty sú dôležité ak máš chuť a potrebu niečo vyjadriť. Ak ťa niečo sere a tlačí ťa to vo vnútri, tak toto je asi tá najlepšia vec ako to dostať von bez servítky a pekne nahlas. Naše texty sú zároveň aj názvami skladieb a všetky sú z Radovej hlavy.

Rišo: Názory sa dajú vyjadriť aj opticky napr. hraním divadla alebo premietaním, ale to nie je náš prípad, my ich dokážeme vyjadriť hlukom.

Adrik: Jano, môžeš posmrtne zhodnotiť 8 ročnú existenciu IDIOTS PARADE? A samozrejme nezabudni na nejaké pikantné historky.

Jan: Najkrajšie roky v mojom živote. Neľutujem ani minútu venovanú a strávenú s IDIOTS PARADE. V tejto kapele sa stretli perfektní ľudia a všetko fungovalo bez väčších problémov. Zažili sme toľko srandy a máme zážitkov, že tomu mohol venovať celé jedno číslo Predčasnej vzbury. S Idiotmi sme odohrali okolo 120 koncertov v 8-ich krajinách európy, vydali sme nejakých pár nahrávok a hlavne spoznali množstvo fantastických ľudí z celého sveta. že toho mohlo byť ešte oveľa viac a občas ma to ešte stále zamrzí, ale museli sme sa vysporiadať so situáciu takou aká bola. Robiť niečo na silu, keď cítiš že to takto pre teba nemá ten pravý význam je na riť. Niekedy sa musíš rozhodnúť a tým pádom aj niečo ukončiť. Som rád že my sme to ukončili práve takto, bez hádok, intríg a ohováračiek, a že sme naďalej všetci v kontakte.

Adrik: Rišo, teba nebudem otravovať so SANGRE DE CHRISTOM, to už nik z mladých nepozná, ale radšej niečo napíš o koncertoch, ktoré organizuješ. Týždenne musíš dostávať desiatky ponúk, ako si vyberáš kapely?

Rišo: Ešte raz napíšeš v slove Cristo CH tak máš na krku našich právnikov!!! Ponúk dostávam denne mnoho takisto ako aj ty, lebo väčšinu potom vidím zverejnených na tvojom webe. Na väčšinu neodpovedám, hlavne na hromadné maily, ktoré sú síce praktické ale pre mňa neosobné a často sa stáva, že prídu maily, v ktorých ani Slovensko nie je po ceste. Kapely si vyberám hlavne podľa prístupu a žánru, v poslednej dobe väčšinou robím koncerty pre spriatelene bandy, ktoré osobne poznám prípadne už u nás hrali, alebo ich ďalšie projekty. Napr. teraz tu WOJCZECH a v októbri dobehne Andy s jeho druhou kapelou WHO IS MY SAVIOUR alebo v 2009 tu hrali NUNSLAUGHTER a budúci rok plánuje Zackova kapela NEKROFILTH európske turné tak sa budem snažiť ich dotiahnuť aj k nám. Nerobím koncerty čisto pre slovenské kapely, radšej pozývam domáce kapely aby si spolu zahrali s tými čo sú na turné.

Adrik: Rado, porozprávaj nám históriu tvojho fanzinu KAZ a KAZ records. Dočkáme sa ešte niekedy nového čísla? A čo je tvojím snom vydať pod hlavičkou tvojho vydavateľstva?

Rado: KAZ ma najprv strašne bavil a teraz ma to už nebaví, resp. nemám čas lebo ma viac baví kopa iných vecí. Toľko k histórii, nevravím, že je to mŕtvy projekt, možno, asi, neviem, uvidíme a tak. A keby mi mohol Vilo splniť jedno želanie, tak by som chcel vydať komplet diskografiu nejakej dobrej kapely, nejký 5xCD box alebo aj viac, s pekným bookletom, to mám rád. Posledne ma napr. napadol americký bordel PILE OF EGGS a ich asi desať kaziet vydať takto, možno im skúsim napísať a potom sa na to vyserem.

Adrik: Ako starí corgoni máte právo zhodnotiť stav podzemnej scény na Slovensku, tak sem s tým! Je to až také zlé oproti iným štátom? Alebo prekvapivo až veľmi dobré?

Rado: Neviem, ale myslím si, že kým sa má kto pýtať a má kto odpovedať, tak je to v pohode.

Jan: Pokiaľ tu bude stále tá skupinka ľudí, ktorým nerobí problém zdvihnúť sa a niečo pre scénu spraviť tak to bude dobré. Napríklad také koncerty v Žiari sú už roky na vysokej úrovni a kapely sa tam vždy radi vracajú a vedia, že Rišo spraví všetko preto aby ten koncert dopadol dobre a oni boli spokojný. Po celom Slovensku sa nájde pár podobných nadšencov, ktorých to stále baví a držia to tu nad vodou. Škoda je, že sú to stále dookola tí istí a keď to tak sledujem v poslednej dobe tak scéna u nás začína celkom starnúť a väčšina aktívnych jedincov má okolo tridsiatky a viac. Chýba my tu viacej mladých aktívnych ľudí. Je ťažké porovnávať nás s inými krajinami už len z toho dôvodu, že my sme oproti ostatným dosť v riti. Ale inak hodnotím našu scénu celkom kladne.

Rišo: Osobne si myslím, že je to dobré aj to dobré bolo aj to dobré bude, sami si ju tvoríme tak to hádam nebudeme robiť na piču, nie?

Adrik: Všetci ste dlhoročnými zberateľmi muziky. Koľko toho máte na políčkach a v kumbáloch? Aké najbizardnejšie veci vlastníte?

Rado: Na poličkách veľa, v špajzi veľa, v pivnici veľa, pod posteľou veľa, dokopy stále málo. Najbizarnejšie, hm ... PASZTÖRÖZÖTT – "Pasztö power" 7" (one-sided flexi disc with 3.263.759.376 songs pressed on it – v skutočnosti je to šmirgľový papier v tvare 7"), BARBATOS / INCRIMINATED 2x5" vyrytý na CD plaste ... a tiež sa mi moc páči LP the PIRANHAS, jedna strana hrá od stredu von, druhá strana klasicky od von dnu až na poslednú skladbu, tá zase od vnútra von. No a tiež pár úchylných pokrvavených a ohonených, hlavne powerelectronics dosiek atď.

Jan: Toto je skôr otázka pre mojich kolegov. Ja zas až taký vášnivý zberateľ niesom. Veľmi rád nakupujem novú muziku, ale môj rozpočet je dosť obmedzený. Moje krabice a poličky sú oproti tím Rišovím a Radovím zaplnené oveľa slabšie. Mám doma muziku na všetkých možných formátoch a medzi tie najbizardnejšie patrí napriklad 3,5 palcová disketa HENRY FONDA, alebo 3"EP K.I.T.T. / WYNSTON SMYTH hehe.

Rišo: Nič extra bizarné nevlastním shape disc je pomaly normálna záležitosť, takisto aj ako rôzne priemery platní, jedine ten spomínaný smradľavý obal NEKROFILTH mi príde trocha výnimočný.

Adrik: Čo si myslíte o momentálnom trende vydávania maličkých platní, kde je väčšinou jedna skladba na strane a stoja pomaly ako LPčka? A čo kazety? Určite ste zaregistrovali zopár pokusov o ich oživenie. Nevydávajú sa už len z akejsi retronostalgie a neostanú už naveky mŕtvym médiom?

Rado: Myslíš 5"? Ja ich nemám rád, mám rád o nich pesničku od CRUCIAL UNIT. Kazety? Vracajú sa, čo je podľa mňa dobre. Každá mladá kapela by mala začínať kariéru demom, a to sa rovná kazeta. Demo na CD je sterilná nuda, demo na vinyle je úplný grc. Ja mám rád kazetové demá, inak ma ale musím povedať kazety už moc nebavia.

Jan: 5 palce mám rád tak 50/50. Niektoré sú fajn, iné my prídu tak trochu zbytočne a hlavne drahe. Sú to skôr zberateľské kúsky na založenie do vitrínky ako na počúvanie. SUFFERING MIND to začali s nimi trošku preháňať a robia z tohto formátu už skor takú nezaujímavú, bežnú rutinu. Som rád že kapeli sa vracajú ku kazetám. Je mi určite sympatickejšie, keď vidím demo nahrávku na pekne urobenej kazete ako na CD-rku.

Rišo: Ja sa snažim si kompletizovať diskografie určitých kapiel tak potom sa nevyhýbam ani kúpe tých menšich priemerov, ale v podstate ich moc neoblubujem aj napriek tomu, že môžu byť pekne spracované. Na prvé demo snímky nepotrebuješ bandzone ani bandcamp, ale jednoznačne kazetu.

Adrik: Alibistická otázka pred koncom. Čo som sa zabudol opýtať a na čo by ste sa opýtali, keby ste robili rozhovor samy so sebou?

Rado: Zabudol si sa spýtať, že či teda rátame s tým split 7" s GORE BEYOND NECROPSY na tvojom labely budúci rok, takže áno, vďaka, rátame s tým. A keby som robil rozhovor sám so sebou tak by som sa hneď z fleku spýtal: "Prosím ma, ako ma, ja kokot, napadlo spraviť rozhovor so mnou?"

Jan: Pýtam sa sám seba: "budeš už konečne normálny?" Odpovedám si: "Nikdy!!!!" A inak samozrejme že s tým splitom s G.B.N. rátame.

Rišo: Ja by som sa opýtal či by sme chceli vydať split 7" EP s FINAL EXIT a odpoveď by znela Áno, ale tiež počítam aj s tým G.B.N.

Adrik: Dík za váš čas! Máte posledných sedem minút života, ako ich využijete?

Rado: Stískal by som svoje deti a reval ako kaňa. Vďaka za záujem o našu kapelu, veľmi ma to potešilo, všetko dobré s punkgen, obdivujem tvoje nadšenie!

Jan: Za posledných sedem minút by som vymyslel stroj sedemminútovej večnosti, kde každá siedma minúta by bola bránou do sedemminútového peklného prasopalu....a k tomu sedeminútový bozk pre Moniku......Vďaka za priestor!!!!!!!!

Rišo: Jednoznačne sedem minútový plač v náručí Ivety za hudobného doprovudu našej prvej sedem minútovej demo kazety. Vďaka za podporu!

sozaoffice@gmail.com

Pridaj komentár k rozhovoru:

Meno:

Email:

Antispam: 5+W+C

Správa:

#5173 Sajmon napí­sal/a: 17.04.2013 10:23:26

fajnovosť...

#5172 tomiAIE napí­sal/a: 16.04.2013 20:44:45

pekne, pekne...mohol si pockat kym to vyjde v tlacenej verzii u mna...takto som v riti! platok bude nepredajny..heh... a ja si to na just neprecitam a pockam si kym vyjde moj casak a precitam si to tam...bleeeeeeee...ale potom aj toto, ak nezabudnem!

#5170 AVE napí­sal/a: 16.04.2013 16:25:40

no krasa

#5169 michalko napí­sal/a: 16.04.2013 14:30:22

vtipne, sympaticke - perfektny rozhovor!

#5168 punčocháč napí­sal/a: 16.04.2013 13:45:03

jebä týto chlapi

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)

24.10. 18:03 kkt:


nie moj mily, nestaci. Mozno si si nevsimol, ale fasisti dnes nie su ti isti, ako boli po roku 1989. Tvoje diy vylepovanie nalepok ani fyzicke konfrontacie dnes nic nezmenia.
(novinka)

23.10. 22:39 d:


jasne, bojovat proti fasizmu uz nestaci ako bolo zvykom po roku 1989 d.i.y. Potrebujeme si vypocut vyhlasenie kapiel, ze treba ist volit a tym sa vsetko vyriesi. Ale nie volit hocikoho, ale jasne sa v ..
(novinka)

23.10. 10:45 zavriem oci a ignorujem fasizmus lebo som d.i.y:


d: k srackam, ktore sem pises sa ani neda vyjadrit inak ako ironiou
(novinka)

23.10. 07:36 d:


@Peter, idealne zacat diskusiu s tym, ze vynadas tomu druhemu...
Nijako si sa nevyjadril k tomu, co pisem (ked tak akurat zosmiesnovanim a ironiou - neviem, mozno, ked nie su argumenty, tak aj ..
(novinka)

22.10. 14:17 Tvoj otec:


Fuj. odporny Rozpor, pošahaní americkou propagandou a vymletí Bruselom. Vojnový Štváči, zbytočne zomrelo uz cca 1 000 000, ty sláva Ukrajine, choď tam bojovať ty kokot. Ešte stále ste to ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

18.10. 17:14 Peter:


Píšeš parádne hlúposti -)))
Už samotný názor, že do umenia politika nepatrí, je absolútne politický, ty pako.
A vieš, ktože to povedal? Orwell.
Ten totiž videl, ž ..
(novinka)

11.10. 12:40 axc:


dobe
(novinka)

11.10. 12:39 axc:


v tejto skor odporucat dokument s noamom z roku 1992 vyroba suhlasu pre vsetkych rozporuplnych a inak pohodovozmyslajucej sceny.
(novinka)

06.10. 14:08 d:


Ja len aby to nevyzeralo, ze punkova scena je v tomto nazore, co je tu vyssie, jennotna.
Nie, nie je.

Sice sa kapely, ktore d.i.y pristup k zivotu a spolocnosti, nevyjadrili, v ..
(novinka)