PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:

So 18.7.2020

the PUBLIC (SK), ATARAXIA (SK), DISTAX (SK), HUMAN HUMUS (SK), AHOJ (SK), MY O VLKOCH (SK), OTRAS (SK)

Nitra, Hidepark

... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

ARNOXDUEBEL / MEDICATION TIME (BADLUCK RECORDS)
5.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
CLIVOSŤ, DADCARE, FAT (13.6.2020, Poprad)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

NAJNOVŠÍ REPORT:
VOLE, DEGENS, BAHRATAL (23.2.2020, Brno, Bajkazyl)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
INVIDIOSUS / LITTLE PUPPY PRINCESS 7"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Summer moshpit párty

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Punkheard #2 / 1996

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Goody foody na cibuľke a hríboch


(9.9.2017) COCO BONGO, JAKUBYSKO - Zvolen, Skate park (report)
O tomto koncerte som sa dozvedel len čírou náhodou. V piatok večer na zastávke mi kamoš zdeľuje, že sa vo Zvolene chystá akcia, kde ako sprievodný program nejakej skejtovej akcie bude koncert kapiel COCO BONGO a JAKUBYSKA. Skejtová kultúra ma vždy akosi obchádzala. Aj keď sa mi marí, že sa pár krát v našej partii skejty objavili. Žiaľ vtedy naša jemná motorika, opojená zlatým pokladom, milenkou alebo iným alkoholickým nápojom s príchuťou vína nebola schopná nič íné okrem sedenia, či prípadného potlačenia spoluopitým kamarátom dovoliť :-). Fejsbúčik avizuje, že sa koncert začína o 19:00. Mierne stresujem, pretože na ten čas to skutočne nedávam. Ukludňuje ma kamarát na telefóne, ktorý je na mieste a dáva mi echo, že sa to určite o 7 nezačne.
Auto parkujem pri benzínke, kde stretávam toho večera triezvejšiu časť ZvxHC krjú, ktorá si ide po občerstvenie do baru čerpačky. Tam už v rade stoja podgurážení borci z druhej časti zvolenskej HC sebranky a kupujú si vypálenú malinu a colu zero (chlast je síce chlast, ale kalórie si treba strážiť!).
Do areálu skejtparku sa vchádza dierou v plote (dobre čítaš, dokonca aj na evente bol tento vchod popísaný ako hlavný :-)). Na mieste môže byť tak 150 deciek. Pomaly sa finišuje s jazdami a čaká sa na vyhlásenie výsledkov. Čakanie na začiatok koncertu nám spestruje burania miestnej alkoholickej komunity a znova raz hrá hlavnú úlohu v tomto kabarete Štimove prirodzenie. Akurát som sa posťažoval ostatným, že som tento rok videl malého Štímela už asi viac krát, ako svojich vlastných rodičov - a to už skutočne nie je normálne :-). Ale to odbočujem. DJ Jeger (ako mal napísané na aute) nazvučuje bicie dobrú polhodinku a aj po takom dlhom čase stále znejú, ako keby sa búchalo po kartóne. Slogan žiariaci sa na jeho prívese "ozvučíme všetko" sa teda dá považovať za pravdivý, no adekvátne prídavné meno k otázke kvality nazvučenia tam už žiaľ nedosadil.
Po pol 9 začína prvá kapela COCO BONGO. Chalanov som naposledy videl na No feste, a tak som bol zvedavý, kam sa odvtedy posunuli. Tentoraz mi zneli maximálne kompaktne a celé vystúpenie, aj napriek chabým schopnostiam DJa Jégra malo ten správny pankový náboj. Ak sa nemýlim, tak oproti minulému stretnutiu vymenili gitaristu. Ten mi trochu svojimi pohybmi a vizážou pripomínal Morella z RATM :-). Prednedávnom vypustili podarené dvojpiesňové demo a pieseň "Spot je skejtový squat" mám už celkom slušne napočúvanú, takže som si ju v hlave nôtil spolu s nimi :-). Počas ich setu zapúšťame s Kalachom debatu o tom, ako je možné, že tu vyrastá generácia aktívnych punkáčov s tak vyzretými a uvedomelými názormi, kým my sme sa v ich veku vedeli tak akurát poskladať na jedno víno a prázdny plasťák potom zahodiť do kríku (ten sme pravidlene raz za čas čistili a odpad vyniesli, aby ste si nemysleli, že sme boli totálne prasatá :-)). Je strašná škoda, že podobných kapiel nie je u nás viac. JAKUBYSKO samozvané aj ako KOKOTISKO bolo v ten večer kapelou číslo dva. Dnes opäť len v dvojici. Po 14 rokoch hrania dal definitívne zbohom ich pôvodný basáčisko. Náhrada sa už ale našla (viem, ale nepoviem!) a aktívne sa aj zaúča, takže som v očakávaní. DJ Jéger zápasí so zvukom a robí všetko, čo je v jeho silách, ale tento boj definitívne prehráva. Z pódia lezie poctivý zvuk Peavey 5150, no z vonkajších bední počuť akýsi zlý tranzistor najspodnejšej rady od Kustom-a. Takto zabiť taký fajn aparát ach jaj. Nemyslím si ale, že by to v tú chvíľu niekomu nejak podstatnejšie vadilo. Pod pódiom sa robia kotrmelce, v kotli lieta metla a dvojmetrový borec leje z výšky Jamesona priamo do úst statočným bojovníkom, ktorí sa ešte vládzu udržať na nohách. Tá dvojica na pódiu rozprúdila také peklo, že sa pivo lialo na všetky strany a ľudia robili neskutočný bordel. Takto má vyzerať pravá panková zábava! Treba vôbec niečo viac písať k ich samotnému setu? Videl/a si niekedy zlý alebo nudný koncert JAKUBYSKA? Ja nie. Je ale pravdou, že takáto divočina bola aj pre mňa novinkou. Ale to je už asi údel domácej pôdy ZVxHC!

Tento report už bol zobrazený 385 krát!
 Autor: Wrbo
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie reportu: 1

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: X+U+J
TEXT:


ZAUJALO NÁS:
Bojujeme, nepropouštíme - ale vláda nás pohřbívá svou nekoncepčností

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
dnes 11:41
zintaer: o sto rokov bude ten poškodený vzácnejší :-) >> (novinka)
09.07. 15:38
kočo: V kubíku to bol vtedy brutálny koncert!
7XMXS/LXPXP/SXOXTXE :D viac xiek jak strejdedžakov na slovensku. >> INVIDIOSUS / LITTLE PUPPY PRINCESS 7" (recenzia)

06.07. 22:28
Wrbo: Trochu mi unika pointa tohoto zinu. Resp. ze si autor s tym dal vobec namahu
Ale rozhovor s Dzurom potesil >> Punkheard #2 / 1996 (archív zinov)

11.06. 23:42
adrik: Určite sa nejaký kus nájde >> (novinka)
11.06. 19:17
J.K.: Chystas sa to mat v distre? >> (novinka)
10.06. 17:57
Peter: Díky za to interview z Uragánu! >> SLOBODNÁ EURÓPA - Unavení a zničení 12" (recenzia)
01.06. 16:53
masskillah: hruba banda! >> (novinka)
01.06. 11:39
adrik: A kde sa spomína, že to malo pokračovať v tradícii feministických fanzinov ako Bloody Mary? Šlo tam skôr predstaviť dievčatá, ktoré až tak "nevidieť", ale sú medzi nami, či ich to bav .. >> (novinka)
01.06. 07:43
Oi: Tak premna je toto cisto ze hnoj, no nizatouz. Obal je pekny, matuci, clovek si to poriesi, ocakavanie su, v priestore kde sa v minulosti vydavaly kvalitne dievcenske ziny ako bloody marry... je toto .. >> (novinka)
25.05. 15:36
Eduv syn: miso, postupne. teraz samplujem plastikov a robim cover od kryla :D >> (novinka)

ANKETA:
Skúšaš aj recepty zverejnené na tejto stránke?

[81/26.47%]
Jasné, väčšina bola fantastická

[74/24.18%]
Niečo som už vyskúšal a boli fajn

[12/3.92%]
Vyskúšal som, ale nič moc

[79/25.82%]
Mne varí mama

[60/19.61%]
Niečo s mäsom by nebolo?


PoČet hlasov: 306


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com