PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:

So 6.6.2020

THORWALD (SK), MENZES (SK)
benefit pre Collosseum

Košice, Collosseum

... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

ARNOXDUEBEL / MEDICATION TIME (BADLUCK RECORDS)
5.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
AHOJ, NULAJEDNANULANULA, ZMAR (1.3.2020, Žilina)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

NAJNOVŠÍ REPORT:
VOLE, DEGENS, BAHRATAL (23.2.2020, Brno, Bajkazyl)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
VARUKERS / SICK ON THE BUS 12"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Brněnská vrtule #1 / 1991

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Goody foody na cibuľke a hríboch


(6.8.2016) PRŮMYSLOVÁ SMRT, KULTRA!, TELEFON - Zubří (report)
Keby sa ma niekto spýtal, kam ma to v Česku najviac ťahá. Ktorý kút Moravy je pre mňa najsrdcublízkejší. Odkiaľ sú tie najosobitejšie spolky, ku ktorým už roky rokúce vzhliadam s úctou a rešpektom. Odpoveďou by som snáď nikoho neprekvapil - Rožnovsko. Vraha som už žiaľ navštíviť nestihol. Kompenzoval som si to teda už tradičnou akciou "Setkání svobodných duší", ktorú každoročne organizujú práve ľudia okolo spomínaného klubu.
Ráno vyrážame pred obedom s myšlienkou, že si spravíme výlet po Rožnove pod Radhoštem a jeho priľahlom okolí. V Turčianskych Tepliciach priberáme k našej posádke posledného člena zájazdu a do dvoch hodín sme na mieste. Od Ctiba som dostal pár tipov, kde a ako stráviť voľný čas do začatia akcie, a tak prvou zastávkou bola miestna reštaurácia. Podľa jedálneho lístka, ktorý mali zavesený na internete disponovali aj čisto rastlinnou stravou, takže ruka hore. Čašník - usmiaty pán v rokoch si začne zapisovať objednávky a tu nastáva sranda. S hrdosťou znalosti jedálneho lístka si pýtame čínske nudle - odpoveď nás akosi zaskočí: Ne. Tak iná varianta - sójové nudle na zelenine. Odpoveď opäť prekvapivo - Ne. Pričom sa tváril tak, ako keby o tom jedle nikdy predtým nepočul. Pri otázke na iné bezmästité jedlo dostávame klasiku v podobe smaženého syra. Ok, polka osadenstva sa uspokojí. Tak si pýtame len šalát s opekanými zemiakmi (pán sa počas rozhovoru spýtal 2x s čím si ich dáme - se salátem). Úsmev z jeho tváre sa počas rozhovoru vytratil, vypúlil oči a bolo vidno, že sa cíti trochu nesvoj. Toľko gastroreport k reštaurácii Písečná.
Po obede sme sa vybrali do Valašskej dedinky, čo je vlastne múzeum v prírode s milión dreveničkami a inými výdobytkami doby minulej. Celkom zaujímavá expozícia, len ľudí tam bolo viac než dosť. Takže si si nevychutnal/a všetko tak, ako by si chcel/a. Potom ešte malá zastávka v Rožnovskom pivovare a pred odchodom do Zubří, sme ešte navštívili miesto, kde stál legendárny Vrah. Budova je v rekonštrukcii, takže z pôvodného ducha miesta sa tam toho veľa nezachovalo.


Auto parkujeme v dedinke a pešo sa vydávame až ku poslednému domu pod lesom, kde sa má akcia konať. To už iba vyvaľujeme oči a ochkáme krásou, ktorá sa pred nami otvorila. Nádherný domček s utešenou záhradkou, kde pár metrov od neho je hneď les a ten neskutočný výhľad. Ach, všetci skonštatujeme, že toto je fakt nádherné miesto pre život. Dávame kafe/pivko, guláš a vyvalujeme sa na lúke. Prví páni na holenie - PRŮMYSLOVÁ SMRT. Ubehlo už nejakých 13 rokov, keď si Vajco kúpil ich prvý demáč na CD, z ktorého sme boli - ľudovo povedané - pekne v piči. Ak sa nemýlim, bolo to jedno z mojich prvých stretnutí s textovo angažovanejším hcpunkom. Páni za tie roky hrajú už úplne inú muziku a z nahrávok ma to až tak neočarilo. No naživo je to jiný kafe. Hlavne bubeník (keď som ho na FFUDe videl v sobotu poobede rozbitého, neveril som, že v noci podá taký výkon aký podal - klobúk dole) a vlastne celá banda prekypovala energiou. Šialené rifovačky, klepačky ... Spevák, vystupovaním pripomínajúci šialenca. Paráda, nenudilo ma to ani na chvíľku. Cez ZKAŽENOU MYSL sme sa išli prejsť lesom, trochu si vychutnať tamojšiu prírodu. Po návrate sa už zvučí KULTRA!. Elektropunk s automatickým bubeníkom, prednahratými samplami, hutnou basou a gitarou znejúcou ako cirkulárka. Hrali väčšinou nové veci, ale sem tam zaznela aj nejaká vec z demáču, ktorý vyšiel ešte v roku 2014. Tu musím pochváliť pána basáka. Nádherné melodické rozklady, ktoré utvárali charakter osobitosti väčšiny skladieb. Niektoré pasáže mi práve vďaka biciemu automatu a rezavej gitare pripomínali VVBčko, takže u mňa spokojnosť. TELEFON som videl ani pred mesiacom na Opičom bále v Martine. Opäť nadpriemerný výkon. Na domácej pôde to bolo ale ešte o trošku živelnejšie. Hrali sa poväčšine úplne nové piesne, ktoré nijako nevybočujú z radu poslednej tvorby tejto kapely. Záverom cover od ZEMĚŽLUČ - "Kto stojí na chodníku nemiluje republiku". Sakra, strašne vydarene spravená prerábka, ktorá prešťala originál na metre ďaleko. Uznanlivo tlieskame, pokyvujeme hlavami na znak hrdosti a radosti. Čaká nás ale dlhá cesta domov, a tak si opäť raz nechávame ujsť svetobežníka Dášu a nechávame ho napospas osudu valašských lesov.
Dík, nemalo to chybu!

Tento report už bol zobrazený 587 krát!
 Autor: Wrbo
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie reportu: 1

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: F+Y+W
TEXT:


ZAUJALO NÁS:
Bojujeme, nepropouštíme - ale vláda nás pohřbívá svou nekoncepčností

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
01.06. 16:53
masskillah: hruba banda! >> (novinka)
01.06. 11:39
adrik: A kde sa spomína, že to malo pokračovať v tradícii feministických fanzinov ako Bloody Mary? Šlo tam skôr predstaviť dievčatá, ktoré až tak "nevidieť", ale sú medzi nami, či ich to bav .. >> (novinka)
01.06. 07:43
Oi: Tak premna je toto cisto ze hnoj, no nizatouz. Obal je pekny, matuci, clovek si to poriesi, ocakavanie su, v priestore kde sa v minulosti vydavaly kvalitne dievcenske ziny ako bloody marry... je toto .. >> (novinka)
25.05. 15:36
Eduv syn: miso, postupne. teraz samplujem plastikov a robim cover od kryla :D >> (novinka)
25.05. 10:12
Mišo Štich: Zabijácke. Chalani, mohli by ste spraviť dáky cover od Brezovského. Anjel alebo Chcem byť sám... >> (novinka)
25.05. 09:52
Mišo Štich: https://brnenska-vrtule.webnode.cz/ >> Brněnská vrtule #1 / 1991 (archív zinov)
19.05. 11:20
-R-: oceňujem výber grafiky od dánskeho umelca kt. tvorí pod pseudonymom ADAM O.
viac jeho prác tu : http://adamo.dk/
alebo daj do gúgelu "adam otegninger" >> (novinka)

18.05. 09:27
supelak: fajne, fajne..lem oprav prosim odkaz na medication time >> (novinka)
14.04. 19:03
axc: Mám na vymenu 7" Siviilimurha - Tolkuton Tuho -ak by niekdo xcel >> (guestbook)
11.04. 01:16
Cibazoll: "Táto recenzia už bola zobrazená 666 krát!" >> RAPSÖD / PRŮMYSLOVÁ SMRT 7" (recenzia)

ANKETA:
Slovenský UG vinyl roku pána 2019?

[1/14.29%]
BRAŇO ALEX - This is punkrock from Transylvania 12"

[1/14.29%]
DAVOVÁ PSYCHÓZA - Emancipácia 12"

[1/14.29%]
FYASCO - Kurva to je tlak / Nech žije smrť! 7"

[1/14.29%]
HAPPY COCKS - We don´t need anything special 12"

[1/14.29%]
PIVNICA - Fragmenty 12"

[2/28.57%]
TENDENCIE - Nedajme šancu beznádeji zmariť naše životy 12"

[0/0%]
SLOBODNÁ EURÓPA - Trojka 12"


PoČet hlasov: 7


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com