PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:

So 18.7.2020

the PUBLIC (SK), ATARAXIA (SK), DISTAX (SK), HUMAN HUMUS (SK), AHOJ (SK), MY O VLKOCH (SK), OTRAS (SK)

Nitra, Hidepark

... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

ARNOXDUEBEL / MEDICATION TIME (BADLUCK RECORDS)
5.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
CLIVOSŤ, DADCARE, FAT (13.6.2020, Poprad)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

NAJNOVŠÍ REPORT:
VOLE, DEGENS, BAHRATAL (23.2.2020, Brno, Bajkazyl)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
DAMATO CD

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Punkheard #1 / 1996

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Goody foody na cibuľke a hríboch


(25.5.2014) TRACES OF YOU, FOR THE GLORY, THE SETUP, NO TURNING BACK - Košice, Collosseum (report)
V poslednej dobe som toho stihol dosť obehať, hlavne čo sa týka koncertov. Bolo toho toľko, že reporty dobieham ešte teraz. Ničmenej, stihol som aj tri výborné akcie v Košiciach, ale keďže som toho mal celkom dosť, k reportom z nich som sa nie a nie dopracovať. Teraz však finálne všetko dobieham a keďže tie akcie boli dosť príbuzné, rozhodol som sa spojiť ich do jedného tri(re)portu. Je pravda, že od tej najstaršej už uplynuli aj nejaké tie mesiace, ale myslím, že aj napriek časovému odstupu si tie akcie zaslúžia pár slov. Akcie spáchali prakticky tí istí ľudia, preto veľká vďaka za toto všetko kolektívne patrí: Baklažán a Frukona booking, Outcasst crew, Slayerized crew, Not positive collective a Lucas. A každému, kto sa nejakým spôsobom podieľal na ich chode a priebehu. Tak poďme na to.

True spirit tour je putovná šnúra, ktorá brázdi Európu každý rok, dávajú ju dokopy chalani z NO TURNING BACK a jej cieľom je predstaviť a potlačiť európske HC kapelky. Tento rok si spravila zastávku aj v Košiciach, konkrétne hore na malom stagi. Súčasťou tour boli okrem holandského headlinu ďalšie tri EU HC záležitosti. Koncert otvárali TRACES OF YOU, svižný HC, ktorý na štart celkom nadupával. Pred kapelou sa už zhlukujú ľudia, začína prvý moshing a je mi hneď jasné, že dneska to tu ešte bude celkom slušné peklo. Kapela drtí, ich muzika nie je nejak extra originálna, doháňajú to ale energiou a nasadením. Ľudia sa bavia, vo vzduchu cítiť pot a smrad, ako to máme radi. Parádny rozjazd. Po Talianoch berú stage Portugalci FOR THE GLORY. Oni mi prídu ešte väčší rozjazd, peckujú song za songom a v ľuďoch to začína viac a viac vrieť. Muzika je pestrejšia, o niečo dynamickejšia a viac agresívnejšia. Možno sa pod to podpisuje kulminovanie energie pred nimi, každou ďalšou kapelou to bolo intenzívnejšie a intenzívnejšie. Hore začína byť nedýchateľne. Show pokračuje belgickým tlakom the SETUP. V rámci prvej trojice kapiel rozhodne najlepšie. Najviac nápadov, nasadenia, energie, dynamiky. Nadupaný HC klasického strihu, ktorý sa s ničím moc nejebe a natlačí do teba, koľko toho ide. Celkovo mám pocit, ako keby tento koncert gradoval každou kapelou. Vzduch hustne, ľudia začínajú byť šialení. Lietajú končatiny, vzduchom sa výstražne hýbu francúzske barly. Teplota a vlhkosť vzduchu dosahuje kritické limity a pred nami je headline: NO TURNING BACK. Týchto Holanďanov som videl prvýkrát práve pár rokov dozadu presne v tomto priestore, tak sa teším, lebo viem, že to bude nálož jak kokot. Nemýlil som sa. NTB do nás najebali strašný set, poskladaný hlavne z posledných troch dosiek, z tej poslednej "No regrets" zaznelo tiež dosť songov, ale prešli aj svojím debutom. Celkovo dosť vyvážený playlist. Chalani patria rozhodne medzi európsky top a touto showkou to potvrdili na totálku. Strašný kopec energie, ktorý ťa zasiahol ako vlak v plnej rýchlosti do ksichtu. Ľudia sa bavili, ako keby bol zajtra koniec sveta a v kombinácii s nedýchateľným vzduchom a potom, čo stekal od čela cez riť až po päty, to bolo celé dobre. Atmosféra pekelná, ničivá, deštrukčná. Tak ako to má na správnom HC koncerte vypadať. NTB bombovali jednu pecku za druhou, nezastaviteľne a s istotou kapely čo si to tlakuje už 15 rokov. S veľkým prehľadom. Mňa rozobrali na šróbiky. Bol som spotený a dojebaný, ale spokojný. Ešte aj v aute po ceste naspäť mi pot prekvapkával po chrbte. Mimoriadne vydarená akcia.
Ďalší koncert!

Tento report už bol zobrazený 320 krát!
 Autor: Fog
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Tento report ešte nik neznámkoval!

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: J+M+Z
TEXT:


ZAUJALO NÁS:
Bojujeme, nepropouštíme - ale vláda nás pohřbívá svou nekoncepčností

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
11.06. 23:42
adrik: Určite sa nejaký kus nájde >> (novinka)
11.06. 19:17
J.K.: Chystas sa to mat v distre? >> (novinka)
10.06. 17:57
Peter: Díky za to interview z Uragánu! >> SLOBODNÁ EURÓPA - Unavení a zničení 12" (recenzia)
01.06. 16:53
masskillah: hruba banda! >> (novinka)
01.06. 11:39
adrik: A kde sa spomína, že to malo pokračovať v tradícii feministických fanzinov ako Bloody Mary? Šlo tam skôr predstaviť dievčatá, ktoré až tak "nevidieť", ale sú medzi nami, či ich to bav .. >> (novinka)
01.06. 07:43
Oi: Tak premna je toto cisto ze hnoj, no nizatouz. Obal je pekny, matuci, clovek si to poriesi, ocakavanie su, v priestore kde sa v minulosti vydavaly kvalitne dievcenske ziny ako bloody marry... je toto .. >> (novinka)
25.05. 15:36
Eduv syn: miso, postupne. teraz samplujem plastikov a robim cover od kryla :D >> (novinka)
25.05. 10:12
Mišo Štich: Zabijácke. Chalani, mohli by ste spraviť dáky cover od Brezovského. Anjel alebo Chcem byť sám... >> (novinka)
25.05. 09:52
Mišo Štich: https://brnenska-vrtule.webnode.cz/ >> Brněnská vrtule #1 / 1991 (archív zinov)
19.05. 11:20
-R-: oceňujem výber grafiky od dánskeho umelca kt. tvorí pod pseudonymom ADAM O.
viac jeho prác tu : http://adamo.dk/
alebo daj do gúgelu "adam otegninger" >> (novinka)


ANKETA:
Slovenský UG vinyl roku pána 2019?

[2/20%]
BRAŇO ALEX - This is punkrock from Transylvania 12"

[1/10%]
DAVOVÁ PSYCHÓZA - Emancipácia 12"

[2/20%]
FYASCO - Kurva to je tlak / Nech žije smrť! 7"

[2/20%]
HAPPY COCKS - We don´t need anything special 12"

[1/10%]
PIVNICA - Fragmenty 12"

[2/20%]
TENDENCIE - Nedajme šancu beznádeji zmariť naše životy 12"

[0/0%]
SLOBODNÁ EURÓPA - Trojka 12"


PoČet hlasov: 10


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com