PUNKGEN
| NOVINKY | KONCERTY | FOTOARCHÍV | RECENZIE | ROZHOVORY | ČLÁNKY | SÚŤAŽE |
| DISTRO | LABEL | ARCHíV FANZINOV | PREKLADY TEXTOV | RECEPTY | GUESTBOOK |
RSS
POZÝVAME:
Pi 19.7.2019 - 20.7.2019
Opičí bál:
piatok: ROST (Rakúsko), PLEŠATÁ ZPĚVAČKA (CZ), MACGYVER (CZ), NO GOD RHETORIC (CZ), ZOZOO (SK), DÁŠA FON FĽAŠA (SK)
sobota: BLACKMAIL (Maďarsko), ZATRATA (Poľsko), COFFIN VARNISH (CZ), SYSTEMIC DAMAGE (SK), HUMAN HUMMUS (SK), RANA (SK), BRMBOLCE (SK), ROZRUCH (CZ), COURO (SK), the WILDERNESS (SK)

Martin, SIM


.. ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

LUCIFER EFEKT - MY (BURINA RECORDS)
12.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
BIOS, HEVER, UNIFORM (17.7.2019, Košice)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
JOHNY FOXTER

NAJNOVŠÍ REPORT:
ETERNAL GODFUCK, NABOSOPOSKLE, HEVER, SKLÁDKA, DVERE, PURE CONFUSION (16.7.2019, Košice)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
NAŠE ANO MC

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Biosphere #3 + #4 / 2002

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
OI POLLOI - We dont need them

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Čili z TV Paprika(25.12.2013) ARCHA, HOUSE OF TECH, RATS GET FAT, HOPELESS YOUTH, DOWNSTREAM - Žilina, Bullwar (report)
Po dlhom čase sme sa opäť prinútili navštíviť Žilinu. O koncerte sme sa dozvedeli len nejaký týždeň pred. Pekný povianočný dátum, cez ktorý sa dá tak akurát sedieť doma a pozerať prijebané televízne programy. Tak na moje počudovanie nejaké extra presviedčanie ľudí na trojhodinovú cestu sa nekonalo, dokonca sa rysovalo aj druhé auto. No nakoniec sme ostali pri tom jednom.

Z Prešova sme vyrazili niečo po 15tej hodine, s nejakými prestávkami, skupinovými fotkami pred cba potravinami sme do Žiliny dorazili okolo 18tej. V Žiline prekvapivo teplo, tak bundy nechávame v aute a berieme sa do klubu sprevádzaný Gyrom, ktorý nám prišiel na pomoc s parkovaním (aby nás neodtiahli, lebo sme vošli do pešej zóny).

Po príchode do klubu, do fakt malého klubu, hľadáme hneď vegánske občerstvenie, lebo cesta nás nejak vyhladovala a na FB evente sme sa dozvedeli že je pripravených 16 vegan burgrov, čo je dosť málo, keďže my sme nenažraní a  s porovnaním, že v Prešove sme rozdali niečo cez 50 guľášov!... Alkoholickú časť posádky začína svrbieť pečinka, tak sa opäť poberáme k autu na fľašu borovičky a robíme tak skoro po každej kapele... Usúdili sme, že máme ešte čas, tak sme sa išli pozrieť na žilinský drevený betlehem, na kostol, Hlinkové námestie a podobne, keď že už sú tie biele kresťanské Vianoce ;)

Po príchode do klubu si dávame občerstvenie a začína prvá kapela večera ARCHA. Nejaký ten death metal s občasnými nu metalovými pasážami. Pre mňa nič moc, tak isto aj pre zbytok našej posádky ale miestni sa celkom bavia.

Po arche nastupuje hosť večera, istý Čech ktorý číta úryvok zo svojej knihy, niečo o deportácii Židov do táborov. Celkom dojemné, no vadilo mi trochu ako pár ľudí prerušovalo prejav nejakými čudnými výkrikmi. Na scénu prichádza pre mňa neznámy človek, ktorý ďakuje za benefit, ktorý sa robil počas štedrého večera na Hlinkovom námestí s koncertom DÁŠA FON FĽAŠA a  kde sa vyzbieralo cez 50 € pre bezdomovcov. Pekný úprimný príhovor, len opäť škoda nejakých vrieskajúcich primitívov.

Po malom zvučením začínajú hrať HOUSE OF TECH. Pre mňa neznáma kapela, bohužiaľ som ich nemal šancu vidieť, no ostávam milo prekvapený, striedavý mužsko ženský vokál. Absolútna spokojnosť, ľudia začínajú lietať po klube jak handry. Výborný mix crustu, grindu, punku, už dlho sa mi nestalo, že po koncerte som doma hneď sťahoval kapelu. Len tak ďalej!...

Cez prestávky sa zdržujeme vonku, kde sa k nám pridali Košičania Peco (spevák z RGF). On bohužiaľ chodil vonku schladzovať nejakú zvukovú bedňu, lebo nezvládala nápor punku:P
Po dlhšej prestávke ide na rad RATS GET FAT. Pred začiatkom si kapela uvedomila, že nemajú pokrstený jedno stranný vinyl, ktorý im vyšiel niekedy v polovici roka. Tak sme svedkami krátkeho krstu. Výborný emotívny set, ktorý sme už mohli vidieť aj v Prešove. Zvukovo výborne, mne osobne nevadilo nič, dokonca aj vypadnutie techniky bolo spríjemnenie, keď spevákovi ostalo odhodiť mikrofón a len kričať. Pre mňa s H.o.T. top večera.

HOPELESS YOUTH som už videl v Košiciach minulý rok, celkom príjemný mix štýlov od black metalu cez deathcore do hardcoru. Toto je ich bohužiaľ rozlúčkový koncert, nevedno prečo.
Prvé dve songy sa celkom bavíme, no potom nejaký neobdarenec začal všade okolo seba vylievať pivo a samozrejme dostal to môj foťák, a tak isto aj moja priateľka ako zvyčajne. Tak že sa vyberám za ňou, lebo hneď po incidente odišla niekde nabok predychávať situáciu :P.

Po menšom ukľudňovaní, aby niekomu neublížila začínajú trenčianskí DOWNSTREAM. Rýchlejši HC punk. Mal som možnosť ich pár krát vidieť. Mám z tejto kapely zmiešané pocity.
Ich prvý song sme už niekedy dávnejšie s kamošmi rozoberali, niečo na spôsob hejtovania sxe. Dostal som vyjadrenia, že je to nejaký osobný problém speváka voči nejakým konkrétnym ľuďom, lenže táto pesnička znie dosť všeobecne. Plus spevák mi prišiel mega podgurážený a neviem či to boli emócie alebo bol taký zjebaný, no váľal sa po ľuďoch po zemi a tak. Neviem mne to nesadlo a možno to je len nejaký osobný komplex.

Niečo po pol jednej sa vyberáme smer Prešov. S nejakými pauzičkami na benzíkach na kávu, úspešne dorážame domov.

Pre mňa osobne tento koncert bol celkom príjemným vytrhnutím sa z vianočného pokoja.
A chcem poďakovať ľuďom, čo robia takéto benefičné akcie (táto bola na podporu 161 activity). Stále je vidno, že punk, hc nie je len o zábave, alkohole, móde a podobne.

Tento report už bol zobrazený 844 krát!
 Autor: DeeGee
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie reportu: 1.5

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: F+S+B
TEXT:


 #5669 XdestroybabylonX   napísal/a 03.01.2014 20:07:49
a prisiel podporit aj martin belobrad?
 #5661 ...   napísal/a 29.12.2013 11:33:40
mohol tu dať niekto o tom vedieť
 #5658 deeXgee   napísal/a 28.12.2013 16:24:36
No viem čítal som to...aj sme to preberali bolo mi to vysvetlené...len proste ten text mi nepríde ako na niekoho konkrétneho ale ako všeobecné... nerobím žiadne konšpirácie len som na to napísal názor ako ho vidím ja...
 #5657 podgurážený   napísal/a 28.12.2013 15:31:25
hejtovanie sxe? lol, opisy textov na bandcampe sú tam na to aby si ich ludia čítali a aby nevznikali podobné konšpirácie (:
POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
včera 09:40
Elramon: toto su zasa co .. >> 12.7.2019 SISTEM ERORR, ROSA PARKS Banská Bystrica, Kaktus (report)
včera 08:07
axc: https://www.yout >> 12.7.2019 SISTEM ERORR, ROSA PARKS Banská Bystrica, Kaktus (report)
včera 08:02
axc: kukam a citam ze .. >> 12.7.2019 SISTEM ERORR, ROSA PARKS Banská Bystrica, Kaktus (report)
18.07. 20:11
Wrbo: Veru, točiť poki >> 12.7.2019 SISTEM ERORR, ROSA PARKS Banská Bystrica, Kaktus (report)
18.07. 16:36
fog: vyvazovat hlasit .. >> 12.7.2019 SISTEM ERORR, ROSA PARKS Banská Bystrica, Kaktus (report)

ANKETA:
Skúšaš aj recepty zverejnené na tejto stránke?

[80/27.21%]
Jasné, väčšina bola fantastická

[71/24.15%]
Niečo som už vyskúšal a boli fajn

[11/3.74%]
Vyskúšal som, ale nič moc

[75/25.51%]
Mne varí mama

[57/19.39%]
Niečo s mäsom by nebolo?


Počet hlasov: 294

Online: ... Autor: adrik punkgen@gmail.com: 2003 - 2018 ...