PUNKGEN
| NOVINKY | KONCERTY | FOTOARCHÍV | RECENZIE | ROZHOVORY | ČLÁNKY | SÚŤAŽE |
| DISTRO | LABEL | ARCHíV FANZINOV | PREKLADY TEXTOV | RECEPTY | GUESTBOOK |
RSS
POZÝVAME:
Št 19.9.2019
COMPLETED EXPOSITION (Japonsko), WOJCZECH (Německo), SHEEVA YOGA (CZ)

Olomouc, SF mini

plagát
.. ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

PUTRID EMENTAL CHEESE #10
2.50 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
DOWNFALL OF GAIA, DER WEG EINER FREIHEIT (15.9.2019, Košice)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Muco (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA)

NAJNOVŠÍ REPORT:
CLIVOSŤ, AHOJ, DUDETHEWOLF (13.9.2019, Košice, Collosseum)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
GATTACA - U-lock justice 5"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Biosfere #5 / 2004

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
OI POLLOI - We dont need them

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Čili z TV Paprika(28.9.2013) VIA ANIMA, DOWNSTREAM - Lučenec, Slimák (report)
Kapelu DOWNSTREAM evidujem nejakú dobu, s vokalistom Dubákom sme si čo to aj popísali cez net a pár dní dozadu chalani zháňali gig po ceste, keďže deň predtým hrali v Košiciach. Nakoniec si to na hlavu zobral kamoš Jake, dohodli sa veci a narýchlo, necelé dva týždne pred akciou, sa všetko potvrdilo. Pribudla VIA ANIMA, dohodol sa klub, poriešil som povolenie, reklamu a tak sme boli nachystaní a plní očakávania, ako to dopadne.

Chytrý ťah bolo dať len dve kapely a nižšie vstupné, keďže sme nevedeli akciu tak narýchlo poriadne spropagovať. To sa osvedčilo a nakoniec sa nám v klube motalo niečo vyše 50 platiacich hláv, čo bol super výsledok. Samozrejme k tomu prispel aj dobrý dátum, respektíve to, že bola sobota. Atmosféra tak bola super, klubík relatívne naplnený a všetci spokojní. Do nejakej pol 8 sa čakalo na VIA ANIMA. Keď prišli, začalo klasické chystanie sa, ale na všetko bol čas, keďže kapely boli len dve. Slimák sa pomaly zaplnil, pálil sa zázračný tabak a sosali nejaké tie (ne)alko drinky. Vo vzduchu bola pohoda.

Okolo pol deviatej to odpálili prví VIA ANIMA. S ich menom som sa už párkrát stretol, ale nemal som tú príležitosť vidieť ich osobne. Na plagát mi dali info, že je to emo/HC/punk. Musím sa priznať, že som ostal prekvapený. Prvý song, ktorým začali show, na mňa pôsobil trošku zmätene, ale to len preto, že som nevedel, čo mám čakať. Nakoniec som ostal príjemne prekvapený. Muzika tejto bystrickej trojice, ktorej dominovala pekná a šikovná gitaristka, si ma podmanila. Spomínaný popisok z plagátu však rozhodne nie je presný. Ich hudba mala viac vrstiev, ktoré dokázali pekne aranžérsky odkrývať. Bolo to miestami ambientné, inokedy agresívne nasrané, ale hlavne mi to prišlo kompozične zručné. Samozrejme tu a tam by sa dali dotiahnuť nejaké aranže, ale ich set ma prekvapil. Malo to silnú muzikalitu a prácu s atmosférou, niekedy mierne reminiscencie na kapely ako TOOL či KYLESA. Samozrejme nenarazili u každého na pochopenie, u mňa však úplne super, hypnotické, atmosferické a neotrelé. Výborná kapela, netypická na miestne pomery. Dávam teda do pozornosti pre tých, ktorí majú otvorené uši aj hlavu a majú radi netypickú muziku!

DOWNSTREAM hrajúci po nich, naopak presadzujú inú cestu. Razantný hardcore, zahratý nekompromisne, pekne od podlahy, bez zbytočných kecov. Napriek tomu, že chalani spolu hrávajú relatívne krátko, ich set bol mimoriadne zohratý a vôbec mi nepripadalo, že by som mal pred sebou takú mladú kapelu. Navyše by človek povedal, že kapela založená v postate len nedávno, pôjde v rámci svojej hudby viac smerom ku, dnes tak obľúbeným, novším HC trendom. To však nie je prípad týchto Trenčanov. Už nahrávka, ktorú kapela zverejnila na svojom bandcampe (je k dispozícii zadarmo na stiahnutie), napovedala, že ich muzika sa tiahne skôr k priamočiaremu hardcoru, v ktorom sa striedajú výdatné najebané punkové pasáže a stredno-tempové rozjeby. Ich set to len potvrdil. Bolo to intenzívne, dynamické, kompaktné a hlavne to malo gule. Presne tak má HC showka vypadať. Dotiahnutý set stavajúci na dobrej a pestrej muzike, stopercentnom nasadení a aktívnom prenose energie medzi kapelou a divákmi. Samozrejme to nenechalo všetkých chladnými a pred pódiom sa spustil aj nejaký ten pohyb. Chalani odohrali výdatný set, vydali a vypotili zo seba, čo vedeli a po necelej polhodinke bolo po všetkom. U mňa ďalšie milé prekvapko. Chalani boli navyše mimo stage úplní pohoďáci, ktorí sa na nič nehrajú, sú úprimní a bezprostrední. Dubák je navyše správny pán na debatu, a tak som celkovo rád, že môžem tvrdiť, že našu neveľkú scénu obohatila ďalšia kapela, ktorá má čo povedať ako na pódiu, tak aj mimo neho.

Koncert skončil niečo po desiatej, samozrejme afterka trvala kus dlhšie, napriek tomu, že nikto v LC nespal. Bola to klasika. Debaty, drinky, weed. Ale bolo to aj neklasické v tom, že som objavil dve fajné kapely, ktoré dávam nielen do vašej, ale aj do svojej pozornosti. Takže VIA ANIMA, DOWNSTREAM – výborne, len tak ďalej!

Tento report už bol zobrazený 1042 krát!
 Autor: Fog
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie reportu: 2

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: R+W+X
TEXT:


 #5489 DxG piskotkoi@azet.sk   napísal/a 04.10.2013 14:23:22
No aj ja som bol z Downstreamu prekvapeny ked hrali v ke...par krat som ich videl ale neregistroval som ich nejak extra...ale musim povedat ze velmi dobre..len tak dalej!
POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
včera 15:45
masskillah: Kokos Ahoj mi od >> 13.9.2019 CLIVOSŤ, AHOJ, DUDETHEWOLF Košice, Collosseum (report)
16.09. 16:53
axc: daj si predchadz >> EMBOLISM (archív zinov)
16.09. 16:08
Kraken: Ahoj.
Vel .. >> EMBOLISM (archív zinov)

13.09. 21:06
Mišo Štich: K tým R.A.M.B.O. .. >> GATTACA - U-lock justice 5" (recenzia)
28.08. 13:10
Tomáš NIČITEĽ: Ahojte, kapela N .. >> (guestbook)

ANKETA:
Slovenský UG vinyl vydaný v roku 2018?

[2/3.45%]
ABORTION - All you need is hate 12"

[0/0%]
ABORTION / PER CAPITA 7"

[0/0%]
ADACTA - Ad maiorem dei gloriam 12"

[1/1.72%]
ADACTA - Circullus viciosus 12"

[3/5.17%]
ADACTA - Zlo 12"

[8/13.79%]
BETON / ROXOR 12"

[8/13.79%]
CATASTROFY - Besnota 12"

[0/0%]
ČAD / LAHAR 12"

[7/12.07%]
MEDICATION TIME / MENTAL TENSION 7"

[6/10.34%]
NAČO NÁZOV - Old school punk rock

[4/6.9%]
NIČITEĽ / ZOZOO 10"

[5/8.62%]
SEDEM MINÚT STRACHU / Final exit 7"

[9/15.52%]
SOUND OF QUALM 12"

[5/8.62%]
SVEŤO KORBEĽ & PERSONÁL - Žiadny rešpekt! 12"


Počet hlasov: 58

Online: ... Autor: adrik punkgen@gmail.com: 2003 - 2018 ...