19.2.2011 DAWN TO COME, MUNÍCIA, ROXOR; Strážske, Park klub

Autor: Adrik | Počet videní: 928


Po nekonečnom hľadaní šoférov a aút, odpadáva niekoľko ľudí s tým, že na poslednú chvíľu dostali horúčky, takže sa v kľude natrepeme do jedného auta. Po dlhom balení a hraní tetrisu s kufrom a vecami sa štyria štyria tískame vo Ferovej a frčíme smer Украина. Do toho si predstav brutálne počasie, zlé zabočenie pred Strážskym a hneď máš námet na béčkový horror. Ono fakt po ceste nie je ani jedna tabuľa ukazujúca smer Strážske, tak sme aspoň na otočku zašli do Humenného. V Park klube sme hneď, ešte si ako-tak pamätáme cestu z minulého roka. Po vynosení všetkých pakšamentov čakáme na ľudí, oslávenca a kapely. Neskôr sa v klube nazbiera kopec ľudí (tipoval by som to tak na 80 ľudí určite), minimálne 3/4 sú z Vranova.
Žánrami pestrý koncert, čo len chválim!, načali Dawn to come, zvyšok prešovského tvrdého jadra, ktorí prežili deň predtým koncert v Košiciach pod názvom April bias. Povedal by som, že v týchto končinách ojedinelý štýl. Dvojicu DtC tvoria iba bicie a gitara bez spevu. Temný pomalší hardcore, ale žiaden totálny sludge, občas sa to aj pekne zrýchlilo. Prirovnanie? Možno Madame Germen? Väčšina ľudí len tak občumuje, možno chýbal spev, alebo len čakajú na blížiace sa peklo. Ale fandom Themy (Mother) alebo spomínaných MG sa to mohlo páčiť.
Dawn to come už strieda "regulérna" kapela a Škuľov favorit Munícia. Pred skúšobňou ich vraj zdekovali policajti a vraj záťah mal byť aj večer v klube, ale našťastie žiadna taká sračka oslavu nepokazila. Už po druhý krát dnes ďalší atypický štýl, že fúzia oi-crustu. Ale srať na popisy na bandzone alebo myspace. Ľudia konečne začínajú pařit, aj keď dosť ľudí postáva vzadu alebo pri bare. Neviem ako iným, ale mne to viac pripomínalo Rozpor ako nejakú krastovú kapelu, či už vystupovaním (hlavne), príhovormi, textami alebo hudbou. Určite to nebude len tým ráznym postojom voči nacistickým smradom, ale aj zážitkom s nimi, čo bolo pekne vysvetlené aj pred skladbou "Obluda". Z pri tých fúzií, z prvej tam boli hlavne tie rozporovské veci, z druhej tvrdšia muzika, určite sóla na gitare a aj nasadenie. Fakt až skoro do vyčerpania, aj spevák si niekoľkokrát "skočil" do východniarov. Nakoniec sa nechali upískať aj na prídavok, ale ten bol bez spevu?
Do tretice vranovský Xerox, ktorí to mali do Strážskeho najbližšie. Úplne klasický sto krát zahraný set zo sedempalca a chystaného splitka s Rispostou. Cirkulárka od začiatku až do konca. Až na to, že Munícia mala výborný čistý zvuk, Roxorákom zvukár nastavil brutálne nahulený metalový, od gitár až po spev. No "domáci" aj tak zverili, ľudia sa váľali pred kapelou a neviem čo ešte. Proste klasika.
Je dosť hodín, ale koncerte má byť vinyl afterpárty, no pokiaľ sa po technických špekuláciách zapojili gramce, kopec ľudí odišlo na posledné spoje. K púšťaniu sa vyjadrovať nebudem (samochválu aj sebakritiku nechám na iných, pod reportom sa určite nejakí nájdu). Nie som DJ, iba púšťač platní. Nejakí ľudia sa aj bavili, aj tancovali, platne prevažne vyberali ľudia sami zo škatule. Tak rýpalovia poďte do mňa.
Bolo asi pol 4, keď v sa krčme potĺkali už len poslední nezničiteľní, nastal čas ísť domov. Balíme krabice a nezostáva po nás ani smrad. Dík za akciu Škuľo, všetko najlepšie ešte raz!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: 3+G+N

Správa:

#2554 Sajmon napí­sal/a: 24.02.2011 16:28:03

človeče som pozeral na mape kde v pekle je Strážske, a celkom ďaleko je to...:D

#2553 Balki napí­sal/a: 24.02.2011 06:59:48

Kolko krat ideme do Strazskeho, tolko krat tam robime to kolecko - potvrdzujem, tam sa jednoducho neda odbocit spravne

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

14.11. 13:37 roman:


Nevie niekto o voľnej LP - márne zháňam
RÚBANISKO - Nihil blues 10" (recenzia)

31.10. 11:48 Už jsme doma:


Ahoj Ixo,
nevím jestli jsme ti vůbec ofiko poděkovali za recku na Kry(hy), každopádně teď jsme na ni znovu narazili a rádi tak činíme alespoň teraz.
Díky moc a měj se krásn ..
UŽ JSME DOMA - Kry 12" (recenzia)

19.10. 09:22 Mišo Štich:


Dobrý názov, NERVY. Tak sa volala kapela v ktorej kedysi hral Maťo Ďurinda, Andrej Šeban, či Marián Greksa...
(novinka)

20.09. 19:21 kočo:


dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!
14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X Banská Bystrica @ Kaktus (report)

14.09. 08:19 Elramon:


"covery zásadných punkrockových kapiel s novými textami, ktoré často predbehnú i originál" fakt? no menuj aspon dve
(novinka)

07.09. 10:11 fero:


Ďakujem Kočo za report.
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)

28.08. 08:53 Wrbo:


To heavy metal ma nieco proti mne :-)
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

26.08. 09:25 Balki:


Ja nemozem pochopit, co mas proti heavy metalu :D
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

23.08. 10:05 BoP:


Ahojte, koupim vinyly od Blood Brothers: Burn piano Island Burn and Crimes
DIKES
(guestbook)

19.08. 13:34 masskillah:


parádny report bro)
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)