PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:
... ostatné koncerty

NAJNOVŠIE FOTKY:
Skapal pes fest 2020 (28 - 29.8.2020, Trebišov)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

NAJNOVŠÍ REPORT:
GETO, CINNAMON WIND, MA CHANKA, CAMELEON (20.9.2020, Košice, Collosseum)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
BANDIT - Warsaw MC

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Igor Bancer strávi narodeniny vo väzení

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Punkheard #2 / 1996

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Goody foody na cibuľke a hríboch


(19.2.2011) DAWN TO COME, MUNÍCIA, ROXOR - Strážske, Park klub (report)
Po nekonečnom hľadaní šoférov a aút, odpadáva niekoľko ľudí s tým, že na poslednú chvíľu dostali horúčky, takže sa v kľude natrepeme do jedného auta. Po dlhom balení a hraní tetrisu s kufrom a vecami sa štyria štyria tískame vo Ferovej a frčíme smer Украина. Do toho si predstav brutálne počasie, zlé zabočenie pred Strážskym a hneď máš námet na béčkový horror. Ono fakt po ceste nie je ani jedna tabuľa ukazujúca smer Strážske, tak sme aspoň na otočku zašli do Humenného. V Park klube sme hneď, ešte si ako-tak pamätáme cestu z minulého roka. Po vynosení všetkých pakšamentov čakáme na ľudí, oslávenca a kapely. Neskôr sa v klube nazbiera kopec ľudí (tipoval by som to tak na 80 ľudí určite), minimálne 3/4 sú z Vranova.
Žánrami pestrý koncert, čo len chválim!, načali Dawn to come, zvyšok prešovského tvrdého jadra, ktorí prežili deň predtým koncert v Košiciach pod názvom April bias. Povedal by som, že v týchto končinách ojedinelý štýl. Dvojicu DtC tvoria iba bicie a gitara bez spevu. Temný pomalší hardcore, ale žiaden totálny sludge, občas sa to aj pekne zrýchlilo. Prirovnanie? Možno Madame Germen? Väčšina ľudí len tak občumuje, možno chýbal spev, alebo len čakajú na blížiace sa peklo. Ale fandom Themy (Mother) alebo spomínaných MG sa to mohlo páčiť.
Dawn to come už strieda "regulérna" kapela a Škuľov favorit Munícia. Pred skúšobňou ich vraj zdekovali policajti a vraj záťah mal byť aj večer v klube, ale našťastie žiadna taká sračka oslavu nepokazila. Už po druhý krát dnes ďalší atypický štýl, že fúzia oi-crustu. Ale srať na popisy na bandzone alebo myspace. Ľudia konečne začínajú pařit, aj keď dosť ľudí postáva vzadu alebo pri bare. Neviem ako iným, ale mne to viac pripomínalo Rozpor ako nejakú krastovú kapelu, či už vystupovaním (hlavne), príhovormi, textami alebo hudbou. Určite to nebude len tým ráznym postojom voči nacistickým smradom, ale aj zážitkom s nimi, čo bolo pekne vysvetlené aj pred skladbou "Obluda". Z pri tých fúzií, z prvej tam boli hlavne tie rozporovské veci, z druhej tvrdšia muzika, určite sóla na gitare a aj nasadenie. Fakt až skoro do vyčerpania, aj spevák si niekoľkokrát "skočil" do východniarov. Nakoniec sa nechali upískať aj na prídavok, ale ten bol bez spevu?
Do tretice vranovský Xerox, ktorí to mali do Strážskeho najbližšie. Úplne klasický sto krát zahraný set zo sedempalca a chystaného splitka s Rispostou. Cirkulárka od začiatku až do konca. Až na to, že Munícia mala výborný čistý zvuk, Roxorákom zvukár nastavil brutálne nahulený metalový, od gitár až po spev. No "domáci" aj tak zverili, ľudia sa váľali pred kapelou a neviem čo ešte. Proste klasika.
Je dosť hodín, ale koncerte má byť vinyl afterpárty, no pokiaľ sa po technických špekuláciách zapojili gramce, kopec ľudí odišlo na posledné spoje. K púšťaniu sa vyjadrovať nebudem (samochválu aj sebakritiku nechám na iných, pod reportom sa určite nejakí nájdu). Nie som DJ, iba púšťač platní. Nejakí ľudia sa aj bavili, aj tancovali, platne prevažne vyberali ľudia sami zo škatule. Tak rýpalovia poďte do mňa.
Bolo asi pol 4, keď v sa krčme potĺkali už len poslední nezničiteľní, nastal čas ísť domov. Balíme krabice a nezostáva po nás ani smrad. Dík za akciu Škuľo, všetko najlepšie ešte raz!

Tento report už bol zobrazený 884 krát!
 Autor: Adrik
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie reportu: 2

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: V+7+L
TEXT:


 #2554 Sajmon   napísal/a 24.02.2011 16:28:03
človeče som pozeral na mape kde v pekle je Strážske, a celkom ďaleko je to...:D
 #2553 Balki   napísal/a 24.02.2011 06:59:48
Kolko krat ideme do Strazskeho, tolko krat tam robime to kolecko - potvrdzujem, tam sa jednoducho neda odbocit spravne
ZAUJALO NÁS:
!COLLOSSEUM MUSÍ PREŽIŤ!

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
25.02. 23:31
Skulda: že se to Maskilovi bude líbit. jsem myslel, že tady to pokročilé discordance axis štýlo je na tebe málo primitívne
>> BANDIT - Warsaw MC (recenzia)

23.02. 16:39
Theresa: Koupim LP GRIDE-Záškuby chaosu

Díky >> (guestbook)

23.02. 16:37
Theresa: Koupim toto album. Diky >> GRIDE - Záškuby chasu 12" (recenzia)
23.02. 11:32
masskillah: kokot dobra sypanica!!!! >> BANDIT - Warsaw MC (recenzia)
17.02. 14:01
zintaer: ... a Šanov sú poslovia lásky. >> (novinka)
17.02. 12:39
deegee: axc: Hate liberali sú podľa teba kto? Tí čo nesúhlasia s rasizmom. Upádáš a opúšťaš fest poslednú dobu. >> (novinka)
17.02. 08:48
axc: to wrbo:aby to hate liberalom robilo vrasky :-D >> (novinka)
17.02. 05:23
Wrbo: Sa inak celkom cudujem, ze PHR vydava dosky tejto pochybnej kapele. Neviem, ako je to v sucasnosti, ale v dobe nahratia tohoto zivaku bola kapela znama svojimi rasistickymi vyr .. >> (novinka)
10.02. 16:30
Theresa: Tak shanim uz jen Gride.

Diky. >> (guestbook)

08.02. 14:03
masskillah: vyborna nahravka >> (novinka)

ANKETA:
Skúšaš aj recepty zverejnené na tejto stránke?

[83/26.52%]
Jasné, väčšina bola fantastická

[74/23.64%]
Niečo som už vyskúšal a boli fajn

[12/3.83%]
Vyskúšal som, ale nič moc

[81/25.88%]
Mne varí mama

[63/20.13%]
Niečo s mäsom by nebolo?


Počet hlasov: 313


(copyleft) 2003 - 2021 adrik punkgen@gmail.com