28.1.2011 FORK, GÔTTEMIA, ESA Z LESA, SAME OR DIFFERENT, DEPAKINE CHRONO ; Rožnov pod Radhoštěm, Vrah

Autor: Sajmon | Počet videní: 772


Píše sa dátum 28.1.2011, od rána mi vyzváňa telefón, dohady s kamošom... ide, či nejde? Nakoniec som zistil, že si ešte ani nestihol premeniť nejaké eurá na CZK, takže mi o pár hodín zavolal, že nakoniec ho zviezol otec do zmenárne a mohli sme vyraziť. O vysokom počte dvoch kusov sme teda míňali hory, lesy, mestá ako Piešťany, Púchov, Horní Lídeč, Valmez a po nekonečných peripetiách dorazili do Rožnova pod Radhoštěm, konečne! Mraz hrozne štípal, ľudí sme sa márne pýtali ako trafiť k Vrahovi, no nakoniec nás jeden chlapík zaviedol priamo na miesto činu, týmto sa chcem aj poďakovať. Bolo asi okolo ôsmej hodiny večer, v podniku pár zblúdilých duší, tak sme popozerali distro Malárie, posedeli, pokecali, aby koncert o deviatej mohol začať. Prvá zahrala kapela z Valašska názvom Same or Different, pomalší hardcore punk s emo pasážami, texty mi časom prišli skôr hovorené ako spievané, no občas spevák dal pekný scream až niekde z päty a zakončili to rýchlym výplachom, kde sa všetci zapotili.
Hneď po ich sete bicie rozložili priamo uprostred ľudí, celkom som nechápal čo sa bude diať a zrazu prišli Depakine Chrono o dvoch chalanov, gitara, bicie, mohol sa začať inštrumentálny a naozaj zbesilý nájeb. Pre mňa osobne veľké prekvapenie, drevorúbač za bicími to strieľal do nás plnými dávkami, potom prechod na pomalšie tempo, gitara s ním nádherne synchronizovaná a zasa tá zbesilosť!!! Neviem vôbec k čomu by som to prirovnal, nič podobné som predtým asi nepočul, ani nevidel. Po nich nastúpili chlapíci z Chebu s názvom Esa z lesa. Miešali pomalší hardcore/screamo, dlhé inštrumentálne pasáže, temnejší nádych, občas šeptané slová a občas to vybalili, na pódiu sa trepali ako pri epileptickom, spevák škriekal o život a ľudia pod pódiom niečo podobné. Dovolil by som si to prirovnať k Mother, aspoň prejavom na pódiu a trošku aj zvukom, ale inak celkom zaujímavé, len časom ma to tými dlhými nastúpmi nudilo. Tak to by sme mali českú časť kapiel a nórska pred nami. Kapelka Gottemia sa nachystala a vyvalila to na nás energickým hc/pankom, spevák behal medzi ľuďmi, kábel sa motal ľuďom pod nohami, týmto spôsobom nakoniec aj odpálil mikrák...ale všetko sa dalo do poriadku a mohli pokračovať, pod pódiom sa konečne aj ľudia rozhýbali a bolo celkom slušné pogo, neviem čím to je, ale u nás na Slovensku takéto spolky snáď ani nevidno, jednoduchá, našlapaná muzička ktorá rozhýbe masy. Po ich účinkovaní už naskočila na idúci vlak opäť nórska kapela Fork, na plagáte bolo napísané punk rock, no bolo to tvrdšie a zasa ten energický hácé/pank, jeden z gitaristov bavil ľudí pod pódiom, trošku sa rozbehol aj stage diving, proste zasa nám ukázali, že to vedia... na konci čerešnička, bicie rozkopali po celom pódiu, niektoré časti poputovali aj medzi ľudí, gitary jebli o zem a šli do piče...:D
Celkovo koncert hodnotím dobre, ale aj tak mi tam čosi chýbalo, možno to bolo aj únavou a vedomím, že nás čaká ďalších skoro 6 hodín cestovania domov, peklo!...Takto som videl koncert ja, keby sa niekomu niečo nezdalo, nech napíše, bola to vôbec moja prvá recenzia...:)

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: O+M+8

Správa:

#2481 ctib napí­sal/a: 30.01.2011 10:04:21

Zdar a sílu, tu Ctib z Vraha. Mě osobně moc potěšilo, že zas jednou někdo napsal o koncertě u nás - a taky si fakt cením toho, že jste k nám vážili ne zrovna krátkou cestu! Ať se vede!

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

14.11. 13:37 roman:


Nevie niekto o voľnej LP - márne zháňam
RÚBANISKO - Nihil blues 10" (recenzia)

31.10. 11:48 Už jsme doma:


Ahoj Ixo,
nevím jestli jsme ti vůbec ofiko poděkovali za recku na Kry(hy), každopádně teď jsme na ni znovu narazili a rádi tak činíme alespoň teraz.
Díky moc a měj se krásn ..
UŽ JSME DOMA - Kry 12" (recenzia)

19.10. 09:22 Mišo Štich:


Dobrý názov, NERVY. Tak sa volala kapela v ktorej kedysi hral Maťo Ďurinda, Andrej Šeban, či Marián Greksa...
(novinka)

20.09. 19:21 kočo:


dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!
14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X Banská Bystrica @ Kaktus (report)

14.09. 08:19 Elramon:


"covery zásadných punkrockových kapiel s novými textami, ktoré často predbehnú i originál" fakt? no menuj aspon dve
(novinka)

07.09. 10:11 fero:


Ďakujem Kočo za report.
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)

28.08. 08:53 Wrbo:


To heavy metal ma nieco proti mne :-)
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

26.08. 09:25 Balki:


Ja nemozem pochopit, co mas proti heavy metalu :D
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

23.08. 10:05 BoP:


Ahojte, koupim vinyly od Blood Brothers: Burn piano Island Burn and Crimes
DIKES
(guestbook)

19.08. 13:34 masskillah:


parádny report bro)
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)