ADACTA - AMEN CD

Autor: Adrik | Počet videní: 1051

Adactive records
Určite mnohí očakávali nahrávku bratislavskej Adacty po pohlavnej premene na poste speváčky. CDčko malo svoju premiéru na koncerte k desiatemu výročiu kapely, takže ak si na ňom bol, tak ti určite dookola hučí z reprákov ako mne. Spočiatku som bol dosť skeptický, či sa vôbec Gargamelov spev aspoň zdiaľky vyrovná škrekotu Simony (na to boli asi zvedaví všetci) a spočiatku tie metalové vyhrávky mi tiež moc nešmakovali. Musím uznať, že Gargamel túto neľahkú úlohu zvládol skvele. Po viacerých vypočutiach a prečítaní textov dokonca v jeho ťahavom škrekote aj počuť texty. Fandovia Simony môžu kľudne spávať, aj keď kapela so speváčkou je kapela so speváčkou. Logické vysvetlenie nie? A aj to metalové naťahovanie strún čoraz viac a viac pasuje do skladieb, aj keď sa mi viac páčil jednoduchší a priamočiarejší crust ako bol na prvom albume "Circullus viciosus". Kapela sa však musela za desať rokov existencie nejako vyvýjať nie? Toto je skôr pokračovanie "Ad maiorem dei gloriam", ale s ešte brutálneším soundom, kde muzika nie je tichšie na úkor spevu. A čo sa teda vrieska v siedmich skladbách, keď je vraj rozumieť textom? Klasické neveselé adaktovské texty o zúfalom živote bez východiska, ale nezabudlo sa ani na kritiku viery a kresťanstva, a to hneď v dvoch skladbách Popol a prach: "Je hlúpe sa vyžívat v naivných hrách, podstata tvojej viery je strach." (bohužiaľ pravda) a v rovnomennej "Amen", ktorej refrén ak si pokrstený, tak radšej ani nečítaj. Všetky texty sú aj v búklete. Hneď na prvý pohľad je jasné, že artwork je od Hádesa aka Hadesing. Nahrávalo sa v pražskom Profesional sound štúdiu pod dozorom Pavla "Kuře" a celý materiál by mal výjsť aj ako split LP s českými Jonestown. Chlapci sa budú musieť poriadne snažiť, aby ich našinec nepreválcoval. Dúfam, že doska nebude vychádzať 2 roky ako iným bratislavským kapelám. Na vynile už mali byť dávno aj staršie albumy!

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: F+P+F

Správa:

#2278 Tvoja slovenčinárka zavýja! napí­sal/a: 06.11.2010 13:21:14

VYVÝJAŤ!

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

14.11. 13:37 roman:


Nevie niekto o voľnej LP - márne zháňam
RÚBANISKO - Nihil blues 10" (recenzia)

31.10. 11:48 Už jsme doma:


Ahoj Ixo,
nevím jestli jsme ti vůbec ofiko poděkovali za recku na Kry(hy), každopádně teď jsme na ni znovu narazili a rádi tak činíme alespoň teraz.
Díky moc a měj se krásn ..
UŽ JSME DOMA - Kry 12" (recenzia)

19.10. 09:22 Mišo Štich:


Dobrý názov, NERVY. Tak sa volala kapela v ktorej kedysi hral Maťo Ďurinda, Andrej Šeban, či Marián Greksa...
(novinka)

20.09. 19:21 kočo:


dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!
14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X Banská Bystrica @ Kaktus (report)

14.09. 08:19 Elramon:


"covery zásadných punkrockových kapiel s novými textami, ktoré často predbehnú i originál" fakt? no menuj aspon dve
(novinka)

07.09. 10:11 fero:


Ďakujem Kočo za report.
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)

28.08. 08:53 Wrbo:


To heavy metal ma nieco proti mne :-)
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

26.08. 09:25 Balki:


Ja nemozem pochopit, co mas proti heavy metalu :D
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

23.08. 10:05 BoP:


Ahojte, koupim vinyly od Blood Brothers: Burn piano Island Burn and Crimes
DIKES
(guestbook)

19.08. 13:34 masskillah:


parádny report bro)
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)