SEE YOU IN HELL / SYSTEMATIC DEATH 7"

Autor: Adrik | Počet videní: 715

Insane society
Po splite s Crow si brnenský See you in hell vzali na paškál ďalších Japoncov, a to znovu oživlých Systematic death. Ako to dopadlo, si prečítaš v nasledujúcich riadkoch:
Dosku som si zaopatril na koncerte v Žiari nad Hronom, ktorý bol úzko spjatý s vydaním dosky. Možno si to sité absolvoval v Brne alebo vo Viedni, ak nie, tvoja smola. Chmatám limitovanú edíciu na oranžovej doske, so zlatým sieťotlačovým obalom (ten vyzrá luxusne, Barvák sa vyznamenal!), plagátom, nálepkami a hlavne DVD-rkom z Killed by Brno, kde Syih oslavovali 10 rokov existencie a pri mikrofóne sa pri každej piesni strieda niekto iný. Je na ňom trochu hudobná bariéra, ale ináč to predstavenie stojí za to! Takéto serepetičky k doskám stále potešia. Púšťam si na oranžovej doske prvých See you in hell. Po daždivom intre sa prvý song "Krize II." rozbieha v klasickom hard core tempe so štipkou crustu. V tomto už ten toľko ráz proklamovaný japan burning spirit nepočujem, ako napríklad na splite s Crow alebo na Spalte Brno na prach. Aj keď sem tam nechýbajú nejaké vyhrávky a zborové vokály v podaní členov South Bohemian thrash brugády Gride. Text je o stále aktuálnej doznievajúcej pracovnej kríze. Druhý song sa nesie v rýchlejšom tempe, opäť so zborovými vokálmi. Témou "Od narození" je tiež práca: "Ohnutá záda od narození, pokorným otrokem každodenne jsem .." A ako už väčšina recezentov poznamenala, Jožkov vokál je od nahrávky k nahrávke hrubne. Žeby konečne koniec puberty? V tom prípade by to znamenalo koniec šaškovania na pódiách, obliecť montérky, do ruky pivo a sadnúť pred telku! Spokojnosť s touto stranou, ideme na ďalšiu! Po menšej rozcvičke začnú na svojej strane Systematic death sypať rýchly thrash hard core. Gramofónová ihla po drážkach troch skladieb prebehne ani nevieš jak a donúti ťa dať ju znovu na začiatok. Nedá sa odoprieť nasadenie týchto veteránov. Žiadny nudný reunion, alebo opakovanie sa. Na koncerte deto. Hrať u nás toto v 80-tych rokoch, tak kapela skončí v najbližšej pakárni. Ak nevieš o čo ide, tak ti odporúčam zohnať si obe časti dvoj LP diskografie a hneď sa ti zmení tvoj rebríček top thrash! Určite choď do toho, ak sa aspoň trochu zaujímaš o japonské kapely. Na tejto strane je mojím favoritom song "20:30". Našťastie nejde o minutáž. :)

Ďalší útok na Japonsko plánujú SYIH (je to ešte vôbec brnenská kapela?) v júli a auguste tohto roku, no predtým im ešte do tretice výjde split s Contrast attitude, tak buď v strehu! Uvidíme sa v pekle!

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: G+T+4

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

14.11. 13:37 roman:


Nevie niekto o voľnej LP - márne zháňam
RÚBANISKO - Nihil blues 10" (recenzia)

31.10. 11:48 Už jsme doma:


Ahoj Ixo,
nevím jestli jsme ti vůbec ofiko poděkovali za recku na Kry(hy), každopádně teď jsme na ni znovu narazili a rádi tak činíme alespoň teraz.
Díky moc a měj se krásn ..
UŽ JSME DOMA - Kry 12" (recenzia)

19.10. 09:22 Mišo Štich:


Dobrý názov, NERVY. Tak sa volala kapela v ktorej kedysi hral Maťo Ďurinda, Andrej Šeban, či Marián Greksa...
(novinka)

20.09. 19:21 kočo:


dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!
14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X Banská Bystrica @ Kaktus (report)

14.09. 08:19 Elramon:


"covery zásadných punkrockových kapiel s novými textami, ktoré často predbehnú i originál" fakt? no menuj aspon dve
(novinka)

07.09. 10:11 fero:


Ďakujem Kočo za report.
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)

28.08. 08:53 Wrbo:


To heavy metal ma nieco proti mne :-)
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

26.08. 09:25 Balki:


Ja nemozem pochopit, co mas proti heavy metalu :D
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

23.08. 10:05 BoP:


Ahojte, koupim vinyly od Blood Brothers: Burn piano Island Burn and Crimes
DIKES
(guestbook)

19.08. 13:34 masskillah:


parádny report bro)
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)