PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:
... ostatné koncerty

NAJNOVŠIE FOTKY:
Skapal pes fest 2020 (28 - 29.8.2020, Trebišov)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

NAJNOVŠÍ REPORT:
GETO, CINNAMON WIND, MA CHANKA, CAMELEON (20.9.2020, Košice, Collosseum)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
BANDIT - Warsaw MC

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Igor Bancer strávi narodeniny vo väzení

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Punkheard #2 / 1996

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Goody foody na cibuľke a hríboch


PASKUDA / DEPRESY MOUSE - D.I.Y. JESEŇ 2009 / .. NEPOTŘEBNÍ? 7" (recenzia)
Totalitarianism still continues
Nooo tak som sa konečne dokopal k tomu aby som napísal recenziu na túto dá sa povedať čerstvú novinku československej spolupráce čo sa kapiel týka a vlastne dá sa povedať aj československej spolupráce labelov, vrátane jedneho labelu z Francúzka.
V prvom rade musím priznať, že na prvé,druhé počutie ma to nevzalo až tak ako som očakával, možno to niekomu bude vadiť možno nie, proste čakal som asi viac,alebo som už prestarnutý a náročný poslucháč. Každopádne každý očakáva úprimnú kritiku a kto má v sebe kúsok pokory tak kritiku príjme či už je pozitívna,alebo negatívna.
Takže Depresy Mouse z Francovy Lhoty. Kapela ktorá si zaslúži minimálne rešpekt za čas ktorý sa pohybuje na tejto scéne, je to už naozaj nejaký piatok a rok naspäť čo Lojza a Project prod. vydali split MC Embolism/Depresy Mouse, a práve vtedy som prvýkrát prišiel do kontaktu s touto kapelou. Páčili sa mi vtedy, páčili sa mi aj medziobdobím kým sa mi do rúk ostala táto EP a páčia sa mi aj teraz. Asi každý kto ich pozná vie čo hrajú, pre tích čo nemali tú česť,tak táto EP sa nesie v takom agathoclesáckom grind/punku (možno by sa hodil termín mince core,neviem),ale čo sa mi fakt páči je vokál a ten vlastne posúva tú kapelu od toho grind/mince coru trošku inam,bližšie k tomu punku,ja neviem,ja osobne tam cítim trošku Zeměžluču hlavne v tom speve ho cítim. Každopádne to chyba nie je, u mňa je to určite plus,fakt to dostalo úplne iný tvar, farbu, celkový feeling. Texty v čestine,celkom pohoda,na mňa síce trošku klišé, sociálno politické, ale nech každý píše o tom čo ho baví,sere a o čo cíti. K Depresy Mouse asi toľko,rešpekt za vytrvalosť,za túto EP,nech sa darí.
Banskobystrický Paskuda, mne známi či už z bandzonu.cz,z koncertov, ľudia ktorích poznám na tejto EP obsadili druhú stranu mimochodom krásneho žltého vinylu.No takže to čo som písal na začiatku o tom, že ma to na prvé,druhé... počutie nevzalo sa týkalo hlavne tíchto chalanov. Netvrdím, že je tomu takto stále, už minule som sa presvedčil, že niečo je dobré si prepočuť viackrát človek to potom pozná od predu aj od zadu, od a po z. Aby som to nepreťahoval je to fajné,dobré, ale čo som počul predtým,na koncertoch,vtedy sa mi to páčilo viac. Neviem,možno je to zvukom, ktorý je trošku nevýrazný, nechcem sa chlapcov dotknúť fakt rešpekt pred nimi,pred tým čo robia,ale u mňa na tejto EP je to len dobré,takže na takú troječku.Hrajú muziku ktorú moc kapiel na slovensku nehrá,ich fast core/crust na dva vokály je naozaj naživo úplne devastujúci, no tu im to na výbornú nevyšlo,no viem, že všade kde bude možnosť si ich v budúcnosti pozrieť si ich pozriem veľmi rád.Texty viacmenej osobného formátu,v pohode.Takže nech sa takisto darí,nech to hrá aj naďalej tak dobre ako doteraz.
Na koniec snáď rešpekt ešte labelom ktoré túto EP podporili /totalitarianism still continues rec., trenchcore rec.,aback rec.,project prod.,rauha turva, undislessed rec., diy piraten/

Táto recenzia už bola zobrazená 1196 krát!
 Autor: disbeat161
Späť na recenzie
Oznámkuj tento album ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie albumu: 2.23

Pridaj komentár k recenzii:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: J+X+M
TEXT:


ZAUJALO NÁS:

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
25.02. 23:31
Skulda: že se to Maskilovi bude líbit. jsem myslel, že tady to pokročilé discordance axis štýlo je na tebe málo primitívne
>> BANDIT - Warsaw MC (recenzia)

23.02. 16:39
Theresa: Koupim LP GRIDE-Záškuby chaosu

Díky >> (guestbook)

23.02. 16:37
Theresa: Koupim toto album. Diky >> GRIDE - Záškuby chasu 12" (recenzia)
23.02. 11:32
masskillah: kokot dobra sypanica!!!! >> BANDIT - Warsaw MC (recenzia)
17.02. 14:01
zintaer: ... a Šanov sú poslovia lásky. >> (novinka)
17.02. 12:39
deegee: axc: Hate liberali sú podľa teba kto? Tí čo nesúhlasia s rasizmom. Upádáš a opúšťaš fest poslednú dobu. >> (novinka)
17.02. 08:48
axc: to wrbo:aby to hate liberalom robilo vrasky :-D >> (novinka)
17.02. 05:23
Wrbo: Sa inak celkom cudujem, ze PHR vydava dosky tejto pochybnej kapele. Neviem, ako je to v sucasnosti, ale v dobe nahratia tohoto zivaku bola kapela znama svojimi rasistickymi vyr .. >> (novinka)
10.02. 16:30
Theresa: Tak shanim uz jen Gride.

Diky. >> (guestbook)

08.02. 14:03
masskillah: vyborna nahravka >> (novinka)

ANKETA:
Skúšaš aj recepty zverejnené na tejto stránke?

[83/26.52%]
Jasné, väčšina bola fantastická

[74/23.64%]
Niečo som už vyskúšal a boli fajn

[12/3.83%]
Vyskúšal som, ale nič moc

[81/25.88%]
Mne varí mama

[63/20.13%]
Niečo s mäsom by nebolo?


Počet hlasov: 313


(copyleft) 2003 - 2021 adrik punkgen@gmail.com