HORSEBASTARD / RETORTION TERROR 7"

Dead Heroes
UK je silná scéna. Kopa kvalitných kapiel, ktoré produkujú kopu kvalitnej muziky. Toto teritórium pekne mapujú pre svet bratia Prikřylovci, ktorí z tejto lokácie vypustili vonka už peknú haldu nahrávok. Medzi poslednými je aj materiál od HORSEBASTARD, ktorý vychádza ako splitko s japonskými RETORTION TERROR.

Keď sme o HORSEBASTARD bavili s Ondrom z DH, povedal to pekne: sú to moc fajn kluci, jenom toho moc hulej. A toto je fest trefné. Muzika HORSEBASTARD je doslova šialená. Ohlušujúci útok na tvoje uši. Túto kapelu definuje agresia a rýchlosť. Tempo je strhujúce od začiatku. Tie brutal sypačky na ten tenký rytmičák silne môžem. Na kostre expresných bicích nabalené nahustené riffy. Pri tých zmenách, náklepoch a ujačanom vokále (s fest ironickými textami) to absolútne lieta okolo teba priestorom. Síce sedíš, ale mozog sa pretáča ako na húsenkovej dráhe. Je to proste jazda, čo ti poviem.

Japonská strana je o niečo experimentálnejšia. Na gitaru v RETORTION TERROR hrá Takafumi Matsubara, ktorého prsty siahajú cez mnohé struny a projekty. Takže nie je núdza o troška rôznorodejšie polohy riffov, ktoré sú fakt svojské. Ten rukopis proste nezaprieš. Najviac ma fascinuje to, ako tieto kadejaké poprepletané riffy pekne kompozične sadnú na totálne vysypané bicie. Že ako sa experiment na jednej strane opiera o klasické bicie na strane druhej. A funguje to ako kompaktný grindcore celok, ktorý síce znie vlastne troška prapodivne, ale na druhej strane agresívne a ničivo. A hlavne, znie tak, ako nič iné. Akurát troška škoda toho zahuhlaného zvuku.

Dve strany kvalitného bordelu. Každý troška iný, ale každý ničivý svojím vlastným spôsobom. Skvelý sedempalec. Splitko, ktoré pozná len jedného víťaza. Toho, kto si tento asfalt splaší do zbierky.

https://deadheroeslabel.bandcamp.com/album/horsebastard-retortion-terror-split-7ep

 1. HORSEBASTARD – Yes to everything
 2. HORSEBASTARD – Excruciating Trevor
 3. HORSEBASTARD – Six weeks till tomorrow
 4. HORSEBASTARD – Gland master thrash
 5. HORSEBASTARD – Here´s mud in your eye
 6. HORSEBASTARD – Inhumanatee
 7. HORSEBASTARD – The end is neigh
 1. RETORTION TERROR – Concentric destinations
 2. RETORTION TERROR – Hedogaderu
 3. RETORTION TERROR – Tozuki
 4. RETORTION TERROR – Shinen aruki
 5. RETORTION TERROR – Robou no chiritonare
 6. RETORTION TERROR – Wonder slump

Autor: Fog
Počet videní: 166

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:
Email:
Antispam: A+W+8
Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 14:10
fog:
novy desing bolo treba ako sol. nech to nie je ako ms skicar. je rok 2021. prehladne to je aj teraz a stary design bol hocico len nie skvely :D
(novinka)

včera 00:43
krut:
Boha satana jeho, to čo sa stalo s punkgenom ? posledním true old school punk style strankou ve vodách střední Evropy ? :D Stary dizajn byl naprosto skvělý a přehledný... :(
(novinka)

15.04. 15:41
Hedrik:
Dobre to je kurva!!!...ako zaklad vyborne, este sa to urcite bude vylepsovat...ale konecne responzivny dizajn, co sa da citat aj na telefone. Vsetko naj PUNKGEN, vitaj do dospelosti aj s novou ofinkou ..
(novinka)

10.04. 00:52
Prasiak:
kamo vrať ten dizajn nazad ciboha :D
(novinka)

02.04. 17:34
Theresa:
Ahojte, koupim vinyl od Neurosis - A Sun That Never Sets

Diky
(guestbook)

01.04. 11:42
Elramon:
ja by som bol aj za moznost nastavenia si stareho templatu
(novinka)

30.03. 09:41
Balki:
Shit, v prvom okamihu som sa zlakol, ze si pustil domenu abo co :D
(novinka)

29.03. 21:13
Pissmaster:
Uf... mam rad minimalizmu, ale az tak?
(novinka)

29.03. 08:37
Tomáš NIČITEĽ:
Super! Držím palce, nech všetko vyjde, ako má.
(novinka)