999 - DEATH IN SOHO 12"

Autor: Adrik | Počet videní: 1023

PHR
Aj keď sedemdesiatsedmičkový punk rock počúvam stále čoraz menej, nedočkavo vyberám dosku z obalu a dávam ju na gramofón. A už sa to točí. Album som už stihol počuť aj predtým na CD verzii, ktorá vyšla na Overground records, takže nešlo pre mňa o žiadne veľké prekvapenie. Trojčíslie 999 nie je asi bežnému čitateľovi tohto webu žiadnou veľkou neznámou. Za sebou už majú nespočetné množstvo albumov a singlov ako na CD, tak aj na doskách. Veď aj kurva hrajú od roku 1976. Že si tento rok nepamätáš? Ani ja a nevadí mi to, pretože ani po toľkých rokoch však nestratili šmrnc a nápady, čoho dôkazom sú budúce hity na tejto doske, ktoré sa Vám pokúsim predstaviť. Rozhodne nežijú len zo svojej slávnej minulosti. Doska ukrýva 15 skladieb v 40 minútach. Všetko začína klasickou vypaľovačkou "Gimme the world", ktorej refrén "Gimme gimme gimme gimme the world" sa Vám bude určite ešte dlho ozývať v palici. V ďalších určite zacítite tradičný gitarový sound tejto kapely, hlavne v pomalších skladbách "Innocent" alebo "Last breath" a vlastne až do konca to tiahne na pomalší, ale energický punk rock plný nápadov, sól a rôznej hlasovej intonácie. Takže určite nečakajte od začiatku do konca jeden a ten istý monotónny hlas. Ešte "Get of the phone" a už otáčam krásny žltý vinyl na druhú stranu, kde z reprákov vychádzajú psychadelické zvuky u nie náhodou nazvaného songu "Horror story". Potom to opäť prechádza do klasickej línie v duchu 77 a lá "What do you now" alebo "Too much money". Asi sa budem ešte opakovať, ale nová doska je plná nápadov a melódii, ktoré si budete ešte dlho hmkať a spievať. Komu sa tak nestalo, nech pýta peniaze spať od svojej trafikantky. Ešte pridám, že vydavateľstvo Papagájův hlasatel records pustilo do sveta tri verzie, 50 kusový limit na žltom vinyle v textilnej taške s potlačou, nejaké kusy na žltom vinyle a pre klasikov väčšina nákladu vyšla na čiernom asfalte. Odporúčam do každej domácnosti! Gimme gimme the world!

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: 3+S+7

Správa:

#505 Vladino napí­sal/a: 13.11.2008 20:20:12

a uz aj mne sa to toci a toci gimme gimme gimme gimme the world. ale ta specialna taska pre vinil je fakt specialna:D

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

14.11. 13:37 roman:


Nevie niekto o voľnej LP - márne zháňam
RÚBANISKO - Nihil blues 10" (recenzia)

31.10. 11:48 Už jsme doma:


Ahoj Ixo,
nevím jestli jsme ti vůbec ofiko poděkovali za recku na Kry(hy), každopádně teď jsme na ni znovu narazili a rádi tak činíme alespoň teraz.
Díky moc a měj se krásn ..
UŽ JSME DOMA - Kry 12" (recenzia)

19.10. 09:22 Mišo Štich:


Dobrý názov, NERVY. Tak sa volala kapela v ktorej kedysi hral Maťo Ďurinda, Andrej Šeban, či Marián Greksa...
(novinka)

20.09. 19:21 kočo:


dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!
14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X Banská Bystrica @ Kaktus (report)

14.09. 08:19 Elramon:


"covery zásadných punkrockových kapiel s novými textami, ktoré často predbehnú i originál" fakt? no menuj aspon dve
(novinka)

07.09. 10:11 fero:


Ďakujem Kočo za report.
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)

28.08. 08:53 Wrbo:


To heavy metal ma nieco proti mne :-)
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

26.08. 09:25 Balki:


Ja nemozem pochopit, co mas proti heavy metalu :D
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

23.08. 10:05 BoP:


Ahojte, koupim vinyly od Blood Brothers: Burn piano Island Burn and Crimes
DIKES
(guestbook)

19.08. 13:34 masskillah:


parádny report bro)
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)