PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:
... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

RÚBANISKO / TIME OF MY LIFE (BURINA RECORDS)
12.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
Skapal pes fest 2020 (28 - 29.8.2020, Trebišov)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

NAJNOVŠÍ REPORT:
GETO, CINNAMON WIND, MA CHANKA, CAMELEON (20.9.2020, Košice, Collosseum)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
CAMELEON - Demo MC

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Summer moshpit párty

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Punkheard #2 / 1996

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Goody foody na cibuľke a hríboch


LUCIFER EFEKT - MY CD (recenzia)
DIY
"... v reakci na působící situační síly se z dobrých lidí náhle stávají pachatelé zla, nebo patologicky pasivní oběti. Jakýkoliv skutek, jakkoliv je hrozný, jehož se někdy dopustila lidská bytost, může spáchat kdokoliv z nás - za správných nebo špatných situačních podmínek."
Citát od Philipa Zimbarda (Luciferův efekt). Na prednej strane obalu fotka zo Stanfordského väzenského experimentu, na zadnej strane fotka z podpisovania Anticharty. To určite nebude ľahké počúvanie ...
Rožnov žije! Veľa kapiel z tohto regiónu je už dávno preč. Sú dávno zabudnuté a na ich platne v zbierkach padá prach. Kde ale jedni končia, druhí začínajú.
COCA žije! Napadá ma hned pri tej známej hrdzavej gitare. Toto už nie je punk rock. Alebo práve toto je? Podané s úplnou ľahkosťou a kaloricky vyváženými porciami nálady a stále nevydolovanej nasranosti. Na takúto hudbu potrebuješ mať určité hráčske schopnosti a literárne vlohy. A tie rožnovsko-kapelné prepletence toto tvrdenie len dokazujú. Žiadne prvoplánované nápady, že sa zavrieš do skošúbne s kartónom Kelta a musíš dať jednu skladbu o náckoch, jednu o fízloch ... ALE! Aj toto má LUCIFER v repertoári, ale všetko, nebojím sa napísať, sofistikovane rozobrané. Kapely asi neradi čítajú prirovnania k ich predošlým počinom, ale ten rukopis COMPLICITÉ CANDIDE je tam naozaj cítiť. Kým ja si v hlave prehrávam album "Řád potvrzuje chyba!", z CD hučí strategicky gradujúci našľapaný punk rock s krásne sa doplňujúcim žensko - mužským spevom, v ktorom je naozaj všetko. Pomalé až melanchólické skladby, pri ktorých rozmýšľaš o živote ("Nu ra mo hey!", "Kytara", "Teď a tady"), rýchle nášľapy, ktoré si ani trošku nedávajú servítku pred ústa - a prečo by aj mali? ("Bilí Češi", "Bez dechu" = moje dve najobľúbenejšie na celom CD, ale tiež napríklad "Stokrát"), je tu dokonca aj jeden inštrumentálny song ("Blues narezlé míchačky") alebo vyhrávky z Karibiku ("Bezcenná") ... Takto si predstavujem rocknroll s náhľadom ("Vnitřní zranění"). Ako celok album vyznieva dosť smutne, bezúsmevne. "Nasaďte mi sedativa, chci vidět jen pozitiva ..."
Texty ... tak to by bolo na samostatnú dizertačnú prácu. Veľmi zjednodušene sa dá napísať, že kto hľadá, nájde. Ale nie na prvýkrát. To je na tom paradoxne najlepšie. Medzi osobnými pocitmi vydolovanými z nepreskúmaných hĺbin duše jednotlivých členov kapely sa dajú nájsť aj priamočiarejšie návaly zlosti. "Nikdo nikomu už nevěří, všichni špehujou všechny. Žádnou škvírou u dveří, ale otevřenými dveřmi" prekonalo aj to "staré" "Darovat krev policejní struktuře". Neviem, čo by si pomyslel niekto, čo by počul len fragment zo skladby "Bílí Češi": "Máme velký štestí, že jsme bílí Češi. Bíli, jak padlej sníh.". Haha, niečo podobné má aj RISPOSTA v "Nepřizpůsobiví občané". Notabene sa tu nájde aj crust! "Národní vlajky vlají, zuby ceníš pod tou svou. Bolest, šok a zkáza, hraniční pásma přesáhnou." Trpká je pasáž v skladbe venovanej Filipovi F.: "Chytne to rychlej konec, ta rýchlost zaráží. Tělem se ticho rozhostí. Já slyším ho až sem. A náš život plný malých malostí ..." Škoda tej angličtiny v ďalšej skladbe. Myslím, že 99% cieľovej skupiny sa narodila v Česko-Slovensku. Do konca sa opäť pokračuje v nastavených užalostneno - satirických témach.
Chcem vinyl!
"Kto mu v tomhle srabu pomůže?!"
Kedy bude vonku nahrávka ďalšieho rožnovského alter ega CHOROBOPOP?

luciferefekt.bandcamp.com
 1. Hraj to dál
 2. Bezcenná
 3. Bilí Češi
 4. Aligátor
 5. Bez dechu
 6. Nu ra mo hey!
 7. Liftboy
 8. Kov
 9. Stokrát
 10. Kytara
 11. Blues narezlé míchačky
 12. Urny
 13. Sedativa
 14. Teď a tady
 15. Vnitřní zranění

Táto recenzia už bola zobrazená 476 krát!
 Autor: Adrik
Späť na recenzie
Oznámkuj tento album ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie albumu: 1

Pridaj komentár k recenzii:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: E+7+L
TEXT:


 #7455 dáša f.f. klemodasa@gmail.com www.burinarecords.blogspot.sk  napí­sal/a 24.08.2018 09:30:25
výstižná recenzia. u mňa momentálne jedna z top kapiel. PS: vinyl bude. sleduj Burina Rec...
ZAUJALO NÁS:

Bieloruský update

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
21.11. 19:58
Traktor: Ahojte, stale shanim vinyly Complicité candide- Vždyť strojům tolik chutná a
Telefon-Háková panenka

Diky >> (guestbook)

19.11. 17:22
a: Teraz zo seba robis idiota. Ani som nevedel, ze nejaky Ego je z kontrafaktu..
Myslim to vazne, tvrdis, ze moj nazor na protest organizovany LSNS a KSS a SMERom je prejavom problemov s egom? (my .. >> (guestbook)

19.11. 17:13
axc: Jasne bude to Ego z kontrafaktu >> (guestbook)
19.11. 17:07
a: 1. necitim k tebe nenavis
2. unika mi suvislost s egom >> (guestbook)

19.11. 17:03
axc: Preco mame my druh homo"ego"sampiens musime byt tak jebnuty KONCIM nevladzem.rieste si premna zamna aj hajzliky pre 8 pohlavie ja uz to mam v pici.tolko hateu pre nic.fakt mal .. >> (guestbook)
19.11. 16:56
a: Prenasledovanie oponentov? Akoze myslis to, ze konsipracni anti-covid kokoti nemozu chodit medzi ludi? Ja by som im zrusil zdravotne poistenia ;)

Nerob zo seba nevinnu obet - ludia ta .. >> (guestbook)

19.11. 16:20
axc: A smutne je aj zaco bojovalo napr v roku 2000 nasa (A)scena tak dnes tam su na tych akciach iba nazis napr proti nato/zbrojeniu/mmf....Dnesnych punx s lepsich rodin trapia uz iba iphony a ake tricko n .. >> (guestbook)
19.11. 16:02
axc: deegee myslim ze za 30 rokov co som si tu valal vajka nebolo tak prenasledovanie oponentov ako dnes dokonca ani za bolsevika.Stbaov nahradili kamery,iba pokrok a usetrene prachy.A tebe nech napisem ho .. >> (guestbook)
19.11. 15:07
deegee: axc: veď ty podporuješ tých ľudi ktorí by najradšej oponentov prinajlepšom zavreli. Podporuješ myslím svojou účasťou na proteste. Hovor si čo chceš. Podporil si náckov, nie svoju babku. .. >> (guestbook)
19.11. 15:04
Mala Houmlesacka: Axc:
Kde si bol poslednych 30 rokov?
Ze bez politiky, sam za seba, ale skoro v kazdom prispevku mas slovo liberal, fasista...Axc, nic v zlom...
Bol si rovnako aj na protestoch Za .. >> (guestbook)


ANKETA:
Skúšaš aj recepty zverejnené na tejto stránke?

[83/26.6%]
Jasné, väčšina bola fantastická

[74/23.72%]
Niečo som už vyskúšal a boli fajn

[12/3.85%]
Vyskúšal som, ale nič moc

[81/25.96%]
Mne varí mama

[62/19.87%]
Niečo s mäsom by nebolo?


PoČet hlasov: 312


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com