PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:
... ostatné koncerty

NAJNOVŠIE FOTKY:
Skapal pes fest 2020 (28 - 29.8.2020, Trebišov)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

NAJNOVŠÍ REPORT:
GETO, CINNAMON WIND, MA CHANKA, CAMELEON (20.9.2020, Košice, Collosseum)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
ENTRAILS MASSACRE - Network Of Epic Misery 7"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Igor Bancer strávi narodeniny vo väzení

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Punkheard #2 / 1996

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Goody foody na cibuľke a hríboch


PIVNICA - POD LAMPOU JE NAJVÄČŠIA TMA 7" (recenzia)
Ventilatorr rechords
Bystrická hardcorepunková banda PIVNICA sa môže pýšiť už druhým vinylovým zásekom. Ak si nezaregistroval/a - splitko so SVIŇAMI vydali koncom minulého roka. Tentoraz sa jedná ale o samostatné EPčko vydané na vlastné náklady kapely s počtom 250 kusov (menšinovým podielom sa zúčastnil aj zvolenský label Ventilatorr rechords). Je to odvaha - hlavne na domácej pôde pustiť sa do niečoho podobného, ale po vyše 12 rokoch hoblovania si to chalani zalúžia a nejednému sa práve týmto splnil dávny sen. Modrý, priesvitný kotúč ukrýva 6 piesní. Nahrávané boli ešte na jar 2014, spolu s materiálom na už spomínaný split. Takže zvukovo môžeš čakať rovnakú kvalitku, ako na predošlom nosiči. Rezavé gitary, hutná basa, dominujúce bicie a 4 striedajúce vokály. Na obale sa opäť podielal mr. Večne nespokojný z košickej fabriky na kérky.
Mimo oficiálnej verzie vyšiel aj limit 30 ks s nejakým tým čiernym cákancom na doske, nálepkou a farebnou kolážou. Roztvárací booklet ukrýva texty spolu s anglickými prekladmi, fotkou a strohými informáciami o zostave, nahrávaní a ďakovačkou.
Kotúč vkladám na gramec a už sa to valí. Pokojné, romantické intro zahraté na španielke striedajú agresívne tóny slovenskej školy moravského HC/punku. Oproti susedom je to ale o poznanie melodickejšie.
Z A strany by som vyzdvihol najpodarenejšiu, a to práve úvodnú "Človek ako nástroj smrti", kde dominuje chytľavá melódia. Vokálovo je to pestré, kedže sa za mikrofonom vystrieda asi každý jeden člen. "Legendy idoly" zase otvára Koňýkov premúdrelý výrok (alebo výron?). To mi trocha pripomína Fanánkové intro na doske Kritickej. Kde tu započuť aj sóličko, ktoré reže ako cirkulárka! To má taťka rád :). Na záver piesne opäť jeden výron ikony slovenského pankroku. Niektoré texty aj napriek svojej aktuálnosti zapadli do punkového klišé, čo robí na oko nie moc dobrý dojem. Keď sa ale do nich začítate, zistíte, že pod rúchom klišoidných názvov niektorých piesní (napr. "Obete peňazí") sa ukrývajú celkom zaujímavo napísané myšlienky a nie len typické pankové mottá a frázy.
Otáčam dosku a dostávame sa k jednoznačnému favoritovi celej nahrávky - "Kolobeh energie". Niečím táto skladba proste vyčnieva. Skvelý text, ktorý je skvele nafrázovný hlavne v refréne. Ďalšia myšlienkovo zaujímavá vec "Čo ich spája" spievaná už bývalým gitaristom Gencom a posledná vec "Maličkosti", kde sa podarila krásna gitarová dvojhra.
Oproti predošlým nahrávkam je táto EP najvyzretejším materiálom s vlastným xichtom a skvelým zvukom. Nebuď buran/ka a napíš si o jeden kúsok!

bandzone.cz/pivnica
  1. Človek ako nástroj smrti
  2. Legendy Idoly
  3. Obete peňazí
  4. Kolobeh energie
  5. Čo ich spája
  6. Maličkosti

Táto recenzia už bola zobrazená 643 krát!
 Autor: Wrbo
Späť na recenzie
Oznámkuj tento album ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie albumu: 3

Pridaj komentár k recenzii:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: F+B+X
TEXT:


ZAUJALO NÁS:

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
25.02. 23:31
Skulda: že se to Maskilovi bude líbit. jsem myslel, že tady to pokročilé discordance axis štýlo je na tebe málo primitívne
>> BANDIT - Warsaw MC (recenzia)

23.02. 16:39
Theresa: Koupim LP GRIDE-Záškuby chaosu

Díky >> (guestbook)

23.02. 16:37
Theresa: Koupim toto album. Diky >> GRIDE - Záškuby chasu 12" (recenzia)
23.02. 11:32
masskillah: kokot dobra sypanica!!!! >> BANDIT - Warsaw MC (recenzia)
17.02. 14:01
zintaer: ... a Šanov sú poslovia lásky. >> (novinka)
17.02. 12:39
deegee: axc: Hate liberali sú podľa teba kto? Tí čo nesúhlasia s rasizmom. Upádáš a opúšťaš fest poslednú dobu. >> (novinka)
17.02. 08:48
axc: to wrbo:aby to hate liberalom robilo vrasky :-D >> (novinka)
17.02. 05:23
Wrbo: Sa inak celkom cudujem, ze PHR vydava dosky tejto pochybnej kapele. Neviem, ako je to v sucasnosti, ale v dobe nahratia tohoto zivaku bola kapela znama svojimi rasistickymi vyr .. >> (novinka)
10.02. 16:30
Theresa: Tak shanim uz jen Gride.

Diky. >> (guestbook)

08.02. 14:03
masskillah: vyborna nahravka >> (novinka)

ANKETA:
Skúšaš aj recepty zverejnené na tejto stránke?

[83/26.52%]
Jasné, väčšina bola fantastická

[74/23.64%]
Niečo som už vyskúšal a boli fajn

[12/3.83%]
Vyskúšal som, ale nič moc

[81/25.88%]
Mne varí mama

[63/20.13%]
Niečo s mäsom by nebolo?


Počet hlasov: 313


(copyleft) 2003 - 2021 adrik punkgen@gmail.com