EXCRUCIATING TERROR - EXPRESSION OF PAIN 12"

Autor: Roman | Počet videní: 668

Insane society
Prvý album legendárnych grinderov z Los Angeles konečne na vinyle...Čo k tejto modernej klasike napísať, aby som len neomieľal to, čo už za tie roky od r. 1996 napísali stovky recenzentov predo mnou?
Celé sa to začína pomaličky, ťažko, atmosfericky. Druhý song štartuje vo veľmi podobnom duchu, ale behom pár sekúnd sa to zvrhne do hrubej a brutálnej, ovšem vysoko kvalitnej grindcore řežby. No a takto to pokračuje počas takmer celej polhodinky trvania albumu. Excruciating Terror v závratnej rýchlosti a so smrtiacou presnosťou dávajú jeden song za druhým. Nemáš sa kedy zamýšľat nad tým, či sú zaujímaví a originálni, či prinášajú do žánru niečo nového a podobnými kravinami. Je to ako keby si spadol/(a) pod kombajn. Proste ťa to rozseká na cucky a nebude sa ťa pýtať, či sa ti to páči, alebo nie. Ak sa náhodou v dnešnej cyberdobe ľahkého prístupu k informáciam nájde niekto, kto týchto vatos ešte nepozná, tak každý priaznivec Warsore, Denak, Wormrot ci Insect Warfare si pri tomto nabeton príde na svoje! Navrch lahôdka v podobe coveru od E. N. T. - čo viac si môžeš priať :) Zvuk je hutný a podladený, trochu nahallovaný, všetko je krásne počuť... Možno je drobet suchý (mne osobne viac pasuje beštialny chliev, ktorý po tejto stránke spáchali na druhom albume), ale zas nebuďme punktičkári - mnoho kapiel sa k takémuto zvuku nedopracuje nikdy. O textoch sa dnes rozpisovať nebudem, pretože: 1. nie sú súčasťou tohoto vydania 2. nepoznám nikoho, kto by si kupoval desky na základe textov.
Na záver snáď ešte dodám, že Excruciating Terror mali tuším spoločného člena s Despise You a dnes niektorí členovia pokračujú v Endless Demise a Bloody Phoenix. Obal obsahuje veľký plagát, aby tvoja izba lepšie vyzerala. Nevidím jediný dôvod, prečo do tohto neinvestovať 10 eur, okrem vážneho zápasu s existenčnými problémami. Toť vše.

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: K+K+2

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

14.11. 13:37 roman:


Nevie niekto o voľnej LP - márne zháňam
RÚBANISKO - Nihil blues 10" (recenzia)

31.10. 11:48 Už jsme doma:


Ahoj Ixo,
nevím jestli jsme ti vůbec ofiko poděkovali za recku na Kry(hy), každopádně teď jsme na ni znovu narazili a rádi tak činíme alespoň teraz.
Díky moc a měj se krásn ..
UŽ JSME DOMA - Kry 12" (recenzia)

19.10. 09:22 Mišo Štich:


Dobrý názov, NERVY. Tak sa volala kapela v ktorej kedysi hral Maťo Ďurinda, Andrej Šeban, či Marián Greksa...
(novinka)

20.09. 19:21 kočo:


dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!
14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X Banská Bystrica @ Kaktus (report)

14.09. 08:19 Elramon:


"covery zásadných punkrockových kapiel s novými textami, ktoré často predbehnú i originál" fakt? no menuj aspon dve
(novinka)

07.09. 10:11 fero:


Ďakujem Kočo za report.
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)

28.08. 08:53 Wrbo:


To heavy metal ma nieco proti mne :-)
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

26.08. 09:25 Balki:


Ja nemozem pochopit, co mas proti heavy metalu :D
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

23.08. 10:05 BoP:


Ahojte, koupim vinyly od Blood Brothers: Burn piano Island Burn and Crimes
DIKES
(guestbook)

19.08. 13:34 masskillah:


parádny report bro)
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)