INDEPENDENT (SLOVENSKO)

Autor: Adrik & Matt | Pridané: 23.2.2011 | Počet videní: 931

Tento mesiac je tu pre zmenu jedna akustická záležitosť, pre niekoho možno zaujímavá, pre niekoho nuda ..


Prvá zmienka o nejakej akustickej kapele bola možno niekedy v decembri roku 2010. Independent sme založili na základe takého veselšieho folk punkového songu ,,Mám ťa rád" v ktorom som sa vôbec prvý krát dostal na pozíciu ústneho harmonikára. Spravili sme pár nahrávok na ktoré sme od Dášu fon fľašu dostali celkom fajn názor. Pozdávalo sa mu to tak melancholicko punkové. Taktiež sme spravili aj Cover na Svetskú slávu od Dášu a myslím že urobíme ešte nejaké folkpunkové songy ale viac bude takých songov, nad ktorými sa bude dať zamyslieť, s textami ktoré majú hlavu aj pätu a s hudbou ktorá nebude na ľudí pôsobiť pesimisticky. Dúfam že sa to ľudom páči a budeme sa snažiť zlepšovať na kvalite aj spevu, aj hrania.

Adrik: Ideme hneď zhurta, na somariny nie je čas. Prečo práve akustická muzika? Nie sú ľudia do regulérnej kapely? Sú vôbec v Bytči nejakí pankáči? Kedy sa vám do hlavy začali tlačiť myšlienky, že je treba niečo tvoriť?
Konal sa už nejaký koncert Independentu? Alebo chystá sa niečo?
Tákato hudba je pre mňa predovšetkým o textoch. O čom sú tie vaše? Je tam aj jeden text proti škole, to máte k nej až takú antipatiu? A čo bez školy a s prázdnymi vreckami?


Matt: V Bytči je dosť punkáčov len je tu dosť problém zohnať volného bubeníka a doteraz s tým máme problém. Tak nás napadlo riešenie že založíme akustickú kapelu, takú ktorá bude hrávať po večeroch v kruhu priateľov, poprípade cez leto na akciách. Mali sme ponuku na koncert ale bolo to na nás moc rýchle, ale určite sa niečo prichystá ;). DO hlavy sa nám to začalo vtláčať niekedy na konci roku 2010 keď som Tomášovi (spev,gitara) poslal jeden starší text. Hodili sme do neho taku pomalú hudbu, dali to na bandzone a zatiaľ sa to ľuďom páči. Je to dobrý pocit keď vieš že si zložil text nad ktorým sa dá aj zamyslieť a ľuďom sa to páči. Asi práve preto sme založili Independent, niečo netradičné predstaviť ľuďom. Tie naše sú o rôznych témach. Ku tomu o škole poviem len tolko, že každý vieme že sa v škole dosť naučíme, ale niekedy je na nás toho dosť a treba trochu voľnosti, ved sme mladý treba si aj užiť :). Inak je v škole aj fajn pokiaľ nie je nejake moc dôležité obdobie ako je práve teraz že sa musím učiť na skúšky.

bandzone.cz/independent
the_fialka77@azet.sk

Pridaj komentár ku kapele:

Meno:

Email:

Antispam: P+Y+F

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

14.11. 13:37 roman:


Nevie niekto o voľnej LP - márne zháňam
RÚBANISKO - Nihil blues 10" (recenzia)

31.10. 11:48 Už jsme doma:


Ahoj Ixo,
nevím jestli jsme ti vůbec ofiko poděkovali za recku na Kry(hy), každopádně teď jsme na ni znovu narazili a rádi tak činíme alespoň teraz.
Díky moc a měj se krásn ..
UŽ JSME DOMA - Kry 12" (recenzia)

19.10. 09:22 Mišo Štich:


Dobrý názov, NERVY. Tak sa volala kapela v ktorej kedysi hral Maťo Ďurinda, Andrej Šeban, či Marián Greksa...
(novinka)

20.09. 19:21 kočo:


dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!
14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X Banská Bystrica @ Kaktus (report)

14.09. 08:19 Elramon:


"covery zásadných punkrockových kapiel s novými textami, ktoré často predbehnú i originál" fakt? no menuj aspon dve
(novinka)

07.09. 10:11 fero:


Ďakujem Kočo za report.
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)

28.08. 08:53 Wrbo:


To heavy metal ma nieco proti mne :-)
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

26.08. 09:25 Balki:


Ja nemozem pochopit, co mas proti heavy metalu :D
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

23.08. 10:05 BoP:


Ahojte, koupim vinyly od Blood Brothers: Burn piano Island Burn and Crimes
DIKES
(guestbook)

19.08. 13:34 masskillah:


parádny report bro)
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)