PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:
... ostatné koncerty

NAJNOVŠIE FOTKY:
Skapal pes fest 2020 (28 - 29.8.2020, Trebišov)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

NAJNOVŠÍ REPORT:
GETO, CINNAMON WIND, MA CHANKA, CAMELEON (20.9.2020, Košice, Collosseum)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
SPY - Service weapon MC

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Summer moshpit párty

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Punkheard #2 / 1996

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Goody foody na cibuľke a hríboch


Rozhovor GOOD REASON
AdRik: Zdravím Ta. Na začiatok predstav, kto ste, čo ste a predstav aj kapelu, čo, prečo hráte a podobne.

Andrew: Nazdar. Sme skupina Good Reason a pochádzame z malebnej dedinky na západe republiky, z Bratislavy. Naša hudba by sa v širšom zmysle dala charakterizovať ako punk rock a v užšom zmysle ako svižný melodický hardcore punk kalifornského štýlu . Good Reason tvorí – Peter (bicie), Luke (bass), Majo (gitara, vokály) a moja maličkosť (spev, gitara).

AdRik: V koľkých rokoch Vás táto hudba chytila za srdce?

Andrew: Bolo to strašne dávno, keď sa nám do ušú začali dostávať zhluky tónov od Ine Kafe (albumy Situácia, Vitaj!), staré veci od Offspring (Offspring, Ignition) a NOFX (Punk in drublic, So long and thanx for all the shoes) – dá sa povedať, že to boli také prelomové nahrávky – a bolo to asi okolo 13teho - 14teho roku veku.

AdRik: Ktoré kapely ovplyvnili prípadne ešte dodnes ovplyvňujú Vašu tvorbu?

Andrew: Dodnes sú to starí pardi NOFX, od nich máme hádam každý šum čo nahrali a sem-tam si ešte zahráme dáky ten ich song, BAD RELIGION, GOOD RIDDANCE, PENNYWISE, FURY 66, PROPAGANDHI, BELVEDERE v poslednej dobe aj dosť HC a SxE vecí ako IGNITE, COMEBACK KID, CHAMPION, CASEY JONES (to teda hlavne mňa), GORILLA BISCUITS a veľa veľa iných.

AdRik: V stručnosti, o čom sú hlavne Vaše texty? Pri písaní potrebujete inšpiráciu alebo to ide samo?

Andrew: Naše texty sú poväčšine sociálno – kritické až politické, ale za politickú kapelu by som si nedovolil nás označiť. Nemáme nijakú hlavnú tému, píšeme o čom chceme, čo nás trápi, štve, čo si myslíme a chceme ľuďom povedať. Máme texty o vojne, ľudskej nenažranosti, o scéne ktorá speje do sračiek, apatii voči dianiu vo svete a podobne. Inšpirácia je vo všetkom čo vidíme, čítame, zažijeme...každým koncertom a každou tour naberáme viac skúseností a námetov.

AdRik: Do akého štýlu by ste sa zaradili? Čo vravíte na to, že Vás niekedy ľudia označujú za neopankáčov?

Andrew: Asi najvystížnejší popis nášho štýlu som naznačil... načrtol, v prvej otázke. Čo vravím na „my – neopunk“? Že ľudia nevedia čo je neopunk a že neopunk je prijebaný termín do našich končín príduvší od nejakého českého novinára čo ani nemá páru o tejto muzike. Inak sa ako neopunk označovali punkové kapely ktoré prišli v 80tych rokoch po prvej vlne punku 77´...teda kapely ako Exploited a pod..

AdRik: Predsa len Váš štýl smeruje viacmenej k tomu „americkému“ .. aký je Váš názor na Ameriku?

Andrew: Veď to je zem slobody a kolíska demokracie! HAHAHA. Američania sú hlúpy národ žijúci z mozgov, krvi a práce občanov iných krajín. To je môj názor. Česť výnimkám. Ale to, že majú okrem debility a negramotnosti svetové prvenstvo aj v ekonomike a zbrojení z nich robí veľmoc ako sa patrí. Taktiež, čo je ale pozitívne, ak si rodený Američan (biely) z priemernej rodiny, máš o život postarané. Tam sa nemusia trápiť s vecami, že „nemám na aparát, musím 2 roky robiť aby som si kúpil kombo.“ Takže čo sa týka zábavného priemyslu, sú tiež na špici a my sa tu v tejto diere môžeme s otvorenou hubou učiť. Náš štýl smeruje k tomu americkému, lebo hráme hudbu, ktorá povstala v USA...na tom nevidím absolútne nič zlé. Ale snažíme sa nájsť vlastný zvuk, aby nás ľudia nemali za kopírku niekoho...

AdRik: Predstavte aj Vaše nahrávky a čo chystáte najbližšie.

Andrew: Nahrali sme dve demá, jedno EP s názvom Behind the wall a jedno splitko s hongkongskou kapelou King Ly Chee – „Under one flag“. Nepočítam nespočetné nahrávacie pokusy v skúšobni. Najbližšie sa chystáme na nahratie ďalšieho EP s úplne novým materiálom tvoriacim 6 piesní, čo sú asi najlepšie veci aké sme doteraz urobili po hudobnej aj textovej stránke, fakt sa z nich teším, a pomaly ale iste spejeme k prvému full lenght albu. A budeme sa snažiť hlavne veľa koncertovať...klasika... J

AdRik: Ako ste sa vlastne dostali ku kapele King Ly Chee, s ktorou máte split fošňu?

Andrew: Fuu, to je dlhá história... Raz nám napísali dáki Thajčania, že sa im ľúbi naša hudba a že sú pod dosť veľkým vydavateľstvom v Bangkoku a že či nepodnikneme dačo spolu. Tak som sa toho samozrejme hneď chytil, veď to bola príležitosť ako hrom pre mladú kapelu hneď sa odjebať do Ázie, ešte ani v BA nás nepoznali, hahaha. Tak týpci zháňali sponzorov a kapely a jednou z tých kapiel boli aj King Ly Chee z Hong Kongu, čo je mimochodom úplne prvá, najznámejšia a najobľúbenejšia hardcore kapela v Ázii. A i keď tour pre nezáujem sponzora padlo, ostali sme v kontakte. Keď vznikol label Broken Board Records, chceli sme na úvod spraviť hneď niečo veľké a spomenul som si na KLC, že chceli dojsť do Európy – tak sme sa o tom začali baviť a hneď nás aj napadlo, čo tak spraviť spoločné splitko, ktoré by sme my vydali v Európe a oni v Ázii a o oboch kapelách by sa ľudia dopočuli... Tak sme sa do toho pustili, nahrali splitko, KLC prišli do Európy, tu sme s nimi odohrali tour a ku dnešnému dňu sa v Ázii zo splitka predalo vyše 3000 kusov. U nás tak asi 100 hahaha.

AdRik: S ktorými kapelami ešte dobre vychádzate?

Andrew: Snažíme sa udržiavať dobré vzťahy s každou kapelou, nemusí byť rovno punková/HC. Ak dotyční majú radi hudbu, sú to naši ľudia. Neviem, či by som mal menovať aby si, ak niektorých náhodou opomeniem, nemysleli, že s nimi dobré vzťahy nemáme. Ale tak z toho kvanta: slovinskí IN – SANE sú naši super kamoši, poľskí CF98 a nitrania NO CHOICE s ktorými ideme na tour, českí SELFISH, kapela IMUNITA (teraz už tuším GRAYOUT), bývalá kapela PEACE IS GUN s Hlohovca atď. ... pracujeme na ďaľších kamarádšaftoch J

AdRik: Čo máte spoločné s labelom Broken board records okrem toho, že Vám vybavuje letné turné?

Andrew: No....ja som jeho zakladateľom, heee!!! Asi pred rokom sme ho založili spolu s novým basákom PLUS MINUS Blinkerom, aby sme podporovali HC/punk u nás vydávaním a podporovaním kapiel, organizáciou koncertov aj zahraničných spolkov a pomaly sa to pekne rozrástlo... Dopadlo to tak, že robíme túto tour, vydali sme nejaké to CD (split s KLC, EP kapely Peace is gun) a už tretí ročník pravidelného klubového festu PUNK IN PUBLIC VOL.III budeme robiť v LJUBLJANE, v Slovinsku.

AdRik: Kde všade ste už koncertovali a kde by ste sa ešte chceli pozrieť? S ktorými známejšími kapelami ste mali koncerty?

Andrew: Hrali sme s mnohými známejšími aj neznámejšími kapelami... zo známejších napr. Plus Minus, Jaksi Taksi, Selfish, Suffer, SPS, Sitňan, Hasiaci prístroj, Abhorrence, Desmod, Chikiliki tu – a, Waltari, Firestars, Smola a hrušky a s milión ďalšími punk/HC a všelijakých iných štýlov... Zatiaľ máme na konte Slovensko pravdaže, Česko, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Chorvátsko a Nemecko. Pracuje sa na Taliansku, Francúzsku, Španielsku a Holandsku, a budúci rok v lete – ak všetko dobre dopadne – navštívime na 2 týždne koncertne Áziu (Hong Kong, Malajzia, Japonsko, Taiwan, Korea, Thajsko), ale to uz som moc popredu....

AdRik: Radšej máte maličké natrepané klubové koncertíky alebo napríklad festivaly, kde je viacej ľudí?

Andrew: Najradšej máme maličké festivaly v klube :D

AdRik: Lepšie sa Vám koncertuje v Bratislave, mimo nej alebo mimo Slovenska? Kde je publikum podľa Vás najlepšie?

Andrew: Povedal by som, že v Bratislave sa nám koncertuje asi najhoršie! Je to zakliate mesto...nikdy sme (až na pár výnimiek) nemali dobrý zvuk a vždy v BA odohráme najhorší set!!! Blääh. Zlá karma... J

AdRik: Aká je scéna u Vás v Bratislave? Máte tam veľa podobných kapiel?

Andrew: Je tu pár kapiel, ktoré sa snažia hrať nejaký ten americký HC/punk rock, ale nie je ich veľa. Okrem Plus Minus a nás ešte asi 3 – 4 ..... aj to už možno preháňam.

AdRik: Dozvedel som sa, že máte nového basáka. Čo sa stalo so starým? Prebehli v minulosti ešte nejaké personálne zmeny?

Andrew: Starého sme obetovali a zjedli. Ale je tu aj možnosť, že už na nás jednoducho nemal čas a po krátkej konzultácii uznal, že to takto nepôjde ďalej a opustil nás. Je to tak, že náš bývalý basák Rusty mal veľa iných vecí na práci a jednoducho už nestíhal... Keď odišiel, najali sme Lukáša, vyskúšali ho a teraz s nami hrá. Je cool. Nie, v minulosti personálne zmeny neboli, akurát istý čas za Petra búchal Mirec, bubeník ex - Trans Panamy, lebo Peter bol pol roka v Nemecku na škole. Mirka sme takto vychovali J

AdRik: Ďakujem za rozhovor, dúfam, že sa Vám turné vydarí. Ešte niekoľko slov na záver pre Vašich fans.

Andrew: Serte na pózy a image a neslopte toľko, ničí to mozog a nie je to punk. Lúčim sa citátom Francisa Bacona: „Knowledge is power – Vedomosť je moc.“ Dik!


Na otázky odpovedal Andrew z Good reason 06/2006 
Pýtal sa: Adrik

Tento rozhovor už bol zobrazený 999 krát!
Späť na rozhovory
Oznámkuj tento rozhovor ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie rozhovoru: 3

Pridaj komentár k rozhovoru:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
I+C+U
TEXT:


ZAUJALO NÁS:

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
dnes 08:43
masskillah: super kapela, na bandcampe som to dosť potočil hehehe >> SPY - Service weapon MC (recenzia)
16.12. 17:52
Theresa: Momentalne shanim

Lahar - Umeni strachu
Gride - tanec blaznu >> (guestbook)

16.12. 16:51
Theresa a Traktor: Ahojte, diky za nabidky, GNU i Raveliny uz mame. >> (guestbook)
15.12. 16:23
Small: Tak ja uz mam dost, vidim traktor, pisu traktor

Nicmene desku uz mam, dekuju.
>> (guestbook)

15.12. 16:21
Traktor: Cau, fero, 0100 uz mam, diky! >> (guestbook)
11.12. 17:38
fero: Ahoj Small,
tu dosku 0100 mame este v distre, ak by si chcel. Kludne pis na different.label@gmail.com
Takisto nejaka holka pred casom pisala o dosky Gnu. Thema 11. Aj tie by sa nasli. Ta .. >> (guestbook)

08.12. 16:59
Small: Nemáte někdo na prodej tuhle desku?

https://nulajednanulanula.bandcamp.com/album/mit-liebe-aus-sudeten

Dík
>> (guestbook)

05.12. 07:55
HCST: A zde:
https://www.discogs.com/Complicit%C3%A9-Candide--V%C5%BEdy%C5%A5-Stroj%C5%AFm-Tolik-Chutn%C3%A1/release/2693016
>> (guestbook)

05.12. 07:52
HCST: A CoCa je zde:
https://www.discogs.com/Complicit%C3%A9-Candide--V%C5%BEdy%C5%A5-Stroj%C5%AFm-Tolik-Chutn%C3%A1/release/4309529 >> (guestbook)

05.12. 07:49
HCST: Čau. Telefon najdeš zde:
https://www.discogs.com/Telefon-H%C3%A1kov%C3%A1-Panenka/release/5308065 >> (guestbook)


ANKETA:
Slovenský UG vinyl roku skurveného roku 2020?

[0/0%]
BRATISLAVSKÉ DIEVČATÁ 12"

[0/0%]
ČAD - Zabi ma picture 12"

[0/0%]
EDÚV SYN / ŽAKHÉLES - Plakala / Kráľ Hoodu 12"

[0/0%]
EDÚV SYN / FVCK_KVLT - Karel Gott je mŕtvy keď hralo rádio / Kvlt teachings 2 x 12"

[0/0%]
FAJRONT / SAMOTAR / MY O VLKOCH / Hledání 12"

[0/0%]
FAT - Granum 12"

[0/0%]
FOKULAR - Narrative 12"

[0/0%]
LORD ALEX - Nové cesty 12"

[0/0%]
MEDICATION TIME / Arno x Duebel 7"

[0/0%]
PARKETOVÝ LEV 12"

[0/0%]
PRINCOVIA - "Márna snaha" 12"

[0/0%]
SEDEM MINÚT STRACHU / Disleksick 7"

[0/0%]
SEDEM MINÚT STRACHU / Mr. Nice And Mr. Beautiful 7"

[0/0%]
SEDEM MINÚT STRACHU / the Gerogerigegege 7"

[0/0%]
SEDEM MINÚT STRACHU / the Gerogerigegege 2nd 7"

[0/0%]
SHALLOV. ‎- Compress, expand 10"

[1/100%]
RÚBANISKO / TIME OF MY LIFE 12"


Počet hlasov: 1


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com