PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:
... ostatné koncerty

NAJNOVŠIE FOTKY:
Skapal pes fest 2020 (28 - 29.8.2020, Trebišov)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

NAJNOVŠÍ REPORT:
GETO, CINNAMON WIND, MA CHANKA, CAMELEON (20.9.2020, Košice, Collosseum)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
HORSEBASTARD / RETORTION TERROR 7"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Igor Bancer strávi narodeniny vo väzení

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Punkheard #2 / 1996

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Goody foody na cibuľke a hríboch


Rozhovor DIE HARDS

AdRik: Tak zdravím kapelu Die hards, na začiatok predstav zvyšok a podobné trápne začiatočné somariny ..

Moky: No tak zdravím ťa aj ja. Takže ešte raz ja som Moky a ostatok kapely tvorí Špendlík - bassa a spevy a Kelso gitara a spevy .. tak začiatok tohto alkosuboru sa datuje tak na rok 2005 presnejšie nejak v septembri si myslim .. v tom čase sme ešte hrávalai s bubeníkom Janom, s ktorým sme sa neskôr rozlučili kvôli hudobným nezhodám a doteraz je naším dobrým priateľom..

AdRik: Čo ste zatiaľ vydali a prezraď niečo o chystanej kompilácii, na ktorej budete.

Moky: No tak zatiaľ sme nevydali nič (smiech):D .. nahrali sme tri songy, ktoré sme splodili ešte v starej zostave .. no nahrávanie sa už uskutočňovalo v novej .. dali sme tomu názov Kňazi alebo zlodeji a šírime to po koncertoch .. a dúfame, že sa nám niečo vydať podarí do konca roka .. no kompilačka, na ktorej budeme je ešte stále vo vybavovačkách, ale dúfam, že už čoskoro sa ukáže na svete .. poviem len toľko, že na nej bude 6 kapiel .. a bude to kurva hluk:D

AdRik: Ako ste sa na nu dostali?

Moky: No kedže často hrávame v Čechách a tiež sa kamaratíme s kapelami ako Climax a Mad pigs, tak sme sa tam nejak cez kontakty medzi kapelami dostali .. najprv to malo byť splitko Die hards / Climax a nakoniec z toho vzniklo toto .. mňa to len teši, lebo myslím si, že takáto kompilačka chýbala.

AdRik: No to máš asi pravdu, existuje na Slovensku ešte nejaká "chaos" punková kapela?

Moky: No tak to teda neviem .. je určite dosť hardcore/punkových kapiel, ale čisto o chaos punku toho veľa neviem, o sa týka Slovenska .. na tento ,,štý,, je tu myslim aj mala scéna .. teda aspoň v našom okolí..

AdRik: Keď už píšeš o "scéne", tak ako je to s ňou u vás v Šuranoch? Sú ešte u vás nejaké kapely, krčma, koncerty a tak podobne?

Moky: No Šurany sú malé mestečko, ale myslím si, že punx je u nás dosť .. na to že je to kurva maličké mestečko, tak je to ok .. krčma je, to je jasné .. ľudia sa tu vždy zíjdu, dáme pivo, pokecáme .. kapely boli, no už nehrajú .. je tu okrem nás ešte jedna, v ktorej tiež hrám aj s Kelsom .. hudbou podobná Motorheadu .. no a s koncertami to tu nejak upadlo .. raz za čas sa niečo spraví .. ale my tu začneme isto robiť nejaké akcie, kaďže sa nam známy dostal do mestskej rady .. hneď prvý je futbalový turnaj spojený s koncertami..:)

Tak držím palce. Akou muzikou sa pri hraní inšpirujete? Nové skladby mi dosť pripomínajú amerických Destruct zo splitka s Mad pigs alebo niektoré albumy the Casualties.

Moky: No díky .. no každý z nás počuva široké spektrum muziky od crustu cez klasicky punk a nevim co vsetko:D .. ale isto nas inšpirujú kapely ako americký Monster squad, samozrejme Casulties, na tom sme začinali, tiež Damage case a veľa amerických kapiel hrajúcich podobnú hudbu .. a tiež hlavne 80 roky ako Discharge, Broken bones, čo je myslím dosť cítiť z vecí, na ktorých momentálne pracujeme a klasiky ako Motorhead..

AdRik: Vidím na Vašich fotkách, že sa na tieto kapely podobáte nielen hudobne, ale aj výzorom. Je pre Vás výzor veľmi dôležitý alebo to len proste patrí k tomu?

Moky: No tým, že robíme hudbu, chceme ľudom niečo povedať a nezáleží na tom, ako sme oblečení .. ale isto oblečenie patri k punkovej hudbe .. teraz nechcem, aby si ludia mysleli, že si serem do huby, tak dúfam, že to pochopia dobre:D .. proste sa cítim dobre v tom:D .. ale nie .. je to súčasť našej "rebélie" .. sere ma, že ľudia podliehajú médiám a neviem čomu všetkému, tak sa proste oblečem inak:D .. aspoň sa naserú:D ..
AdRik: Sú ľudia vo Vašom malom meste už zvyknutí na Vašu "rebéliu" alebo ešte sa často stane, že ľudia v autobuse nevedia zatvoriť od prekvapenia ústa?

Moky: No to sa stáva často a myslím, že sa ešte dlho diať bude .. vieš ľudia si ťažko zvykajú na to, čo sa im nepáči a tu treba dodať, že ľudia sa boja toho, čo nepoznajú, tak to asi bude tým no..

AdRik: Tak v skratke, o čom sú Vaše texty a kto ich píše?

Moky: No naše texty sú o normálnom živote aj o veciach, ktoré zasahujú do každodenného života bežných ľudí .. vieš kopne ťa múza a je to tu:P .. no a tiež máme text aj o tom, čo nás sere aj vo vnútri punkovej "scény" na Slovensku, ktorá je preplnená rôznymi sračkami .. no a zvyčajne ich píšem ja .. niekedy sa pripoja Špendlík a keď ráno chodí Kelso domov opilý jak hovado, tak tiež niečo napíše, ale zvyčajne nám to zakáže robiť, lebo triezvemu sa mu to nepači:D

AdRik: O tom by som chcel vedieť niečo bližšie, že čo Vás serie. "Unity", alkopanks, veľké panové legendy?

Moky: No iste si počul pesničku Hippies no out of punk! .. takže to nás sere .. že scéna je tu hodne preplnená takymito ľudmi a myslim si, že tam nemaju čo robiť .. a to isté si mysli zvyšok kapely .. zvyčajne majú takýto jednotlivci plnú hubu silných slov, z ktorých je väčšinou veľké hovno .. myslím si, že je teda zbytočné aj niečo rozprávať .. možno to znie nejak zakomplexovane alebo čo, ale prežili sme s takými ľudmi toho dosť, takže verte či neverte vieme o čom spievame .. no "Unity" .. je to pekná myšlienka, no ťažko dosiahnuteľná .. práve aj pre takých ľudi, čo sú spomenutí vyššie sa malá scéna, ktorá tu je rozpadá .. a tiež vela skinov či oiačov alebo čo (aby som nikoho neurazil) potom každého punkáča považuje za kokota a opačne. Ako som už povedal pekná myšlienka, ale to by ľudia preto museli spraviť kurva veľa .. som sa čudoval, keď sme hrali v Čechach, tak tam bola plna sála punx aj skins a nebol žiadny problém .. ale nebudem tu o tom polemizovať, lebo aj tak je to zbytočné..

AdRik: No veď jasné. Čechy sa nedajú vôbec porovnávať so Slovenskom. Aké je to hrať viac v Čechách ako na Slovensku? Poznajú Vás tam už ľudia?

Moky: No tak hrať viac tam ako tu je podľa mňa úplne super .. iní ľudia, iná organizácia akcií a celkovo všetko .. máme tam plno kamošov a vždy sa tešime, keď tam ideme:) .. no a hej poznajú, a to nás len ťeší..

AdRik: Ktoré české miesta by si odporúčal navštívť pre mladé slovenské kapely?

Moky: No tak určite môžem vrele odporučiť Hradec králové .. neskutoční ľudia a bacha na pečeň .. tam je to super .. a Brno .. friday night kids tam robia skvelé akcie a je to pekné.

AdRik: Tak na záver, nejakú humornú situáciu z koncertov ..

Moky: Fu kurwa .. humornú situáciu má každý člen a nie jednu:D .. to by bolo na dlho to tu rozpisovať .. každý jeden víkend je jedna humorná situácia .. ale najviac srandy na koncertoch si užívame v Čechách .. na každom jednom koncerte je ich viac, takže je tažké nejakú vybrať..

AdRik: Ok tak vďaka za rozhovor, snáď sa ľudia aspoň niečo o Vás dozvedeli. Na záver pozdravy, odkazy?

Moky: No ja hlavne ďakujem tebe :) .. no ak by ste sa chceli dozvedeť ešte nejaké novinky, tak nas nájdete na bandzone.cz a ak by ste chceli niečo ohľadne koncertu, tak punxunite@azet.sk .. no a pozdravujem hlavne všetkých ľudí, ktorí nám nejak pomohli a všetkých, čo nás podporili na nejakom koncerte ... kapely, s ktorými sme hrali a tak ... a odkaz pre ľudí .. držte sa v tejto skurvenej dobe .. a dúfam, že sa čoskoro uvidíme na nejakej ackii .. UP THE PUNX!!!


Na otázky odpovedal Moky z kapely Die Hards 4/2008 
Pýtal sa: Adrik

Tento rozhovor už bol zobrazený 1713 krát!
Späť na rozhovory
Oznámkuj tento rozhovor ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie rozhovoru: 2.59

Pridaj komentár k rozhovoru:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
I+D+I+V
TEXT:


ZAUJALO NÁS:

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
25.02. 23:31
Skulda: že se to Maskilovi bude líbit. jsem myslel, že tady to pokročilé discordance axis štýlo je na tebe málo primitívne
>> BANDIT - Warsaw MC (recenzia)

23.02. 16:39
Theresa: Koupim LP GRIDE-Záškuby chaosu

Díky >> (guestbook)

23.02. 16:37
Theresa: Koupim toto album. Diky >> GRIDE - Záškuby chasu 12" (recenzia)
23.02. 11:32
masskillah: kokot dobra sypanica!!!! >> BANDIT - Warsaw MC (recenzia)
17.02. 14:01
zintaer: ... a Šanov sú poslovia lásky. >> (novinka)
17.02. 12:39
deegee: axc: Hate liberali sú podľa teba kto? Tí čo nesúhlasia s rasizmom. Upádáš a opúšťaš fest poslednú dobu. >> (novinka)
17.02. 08:48
axc: to wrbo:aby to hate liberalom robilo vrasky :-D >> (novinka)
17.02. 05:23
Wrbo: Sa inak celkom cudujem, ze PHR vydava dosky tejto pochybnej kapele. Neviem, ako je to v sucasnosti, ale v dobe nahratia tohoto zivaku bola kapela znama svojimi rasistickymi vyr .. >> (novinka)
10.02. 16:30
Theresa: Tak shanim uz jen Gride.

Diky. >> (guestbook)

08.02. 14:03
masskillah: vyborna nahravka >> (novinka)

ANKETA:
Slovenský UG vinyl roku skurveného roku 2020?

[0/0%]
BRATISLAVSKÉ DIEVČATÁ 12"

[0/0%]
ČAD - Zabi ma picture 12"

[0/0%]
EDÚV SYN / ŽAKHÉLES - Plakala / Kráľ Hoodu 12"

[0/0%]
EDÚV SYN / FVCK_KVLT - Karel Gott je mŕtvy keď hralo rádio / Kvlt teachings 2 x 12"

[0/0%]
FAJRONT / SAMOTAR / MY O VLKOCH / Hledání 12"

[0/0%]
FAT - Granum 12"

[0/0%]
FOKULAR - Narrative 12"

[0/0%]
LORD ALEX - Nové cesty 12"

[0/0%]
MEDICATION TIME / Arno x Duebel 7"

[0/0%]
PARKETOVÝ LEV 12"

[0/0%]
PRINCOVIA - "Márna snaha" 12"

[0/0%]
SEDEM MINÚT STRACHU / Disleksick 7"

[0/0%]
SEDEM MINÚT STRACHU / Mr. Nice And Mr. Beautiful 7"

[0/0%]
SEDEM MINÚT STRACHU / the Gerogerigegege 7"

[0/0%]
SEDEM MINÚT STRACHU / the Gerogerigegege 2nd 7"

[0/0%]
SHALLOV. ‎- Compress, expand 10"

[1/100%]
RÚBANISKO / TIME OF MY LIFE 12"


Počet hlasov: 1


(copyleft) 2003 - 2021 adrik punkgen@gmail.com