PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:

So 6.6.2020

THORWALD (SK), MENZES (SK)
benefit pre Collosseum

Košice, Collosseum

... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

ARNOXDUEBEL / MEDICATION TIME (BADLUCK RECORDS)
5.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
AHOJ, NULAJEDNANULANULA, ZMAR (1.3.2020, Žilina)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

NAJNOVŠÍ REPORT:
VOLE, DEGENS, BAHRATAL (23.2.2020, Brno, Bajkazyl)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
VARUKERS / SICK ON THE BUS 12"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Brněnská vrtule #1 / 1991

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Goody foody na cibuľke a hríboch


Rozhovor BOMBANGREPP: "DAŤ SI JEDNO JABLKO DENNE JE REÁLNY PUNK!"
Skuggan av dödens sändebud (Tieň poslov smrti)

Mardokk: Na začiatok sa predstavte, ako a kedy prišiel na svet BOMBANGREPP. Hrali ste predtým v nejakých iných kapelách?

Dennis: Ja hrám na base a myslím, že som tým, ktorý začal poťahovať za nitky, aby sa začalo s crust/käng kapelou a snažil som sa o to niekoľko rokov. Najprv som spoznal Zacha, vtedy veci začali naberať spád. Ľudia tu sú zameraní viac na žánre ako death a black metal alebo skate punk, ktoré nechcem hrať.

Zach: Som bubeník a píšem väčšinu hudby (a asi polovicu textov). Verím, že to nejak začalo, keď sa ma Dennis opýtal, či by som nechcel hrať gitaru alebo basu v kapele, ktorú chce rozbehnúť a plánuje si v nej vyvrieskať vnútornosti. Navrhol som, že by som mohol búšiť do bicích (s ktorými som dovtedy nemal skúsenosti), kým sme nenašli gitaristu a basáka a mohli začať skúšať a písať songy.

Dennis: Keď som zistil, že Tobbe sa obzerá po nejakej kapele, spýtal som sa ho či sa nepridá s gitarou. Tak sme šli ku mne do skúšobne a skúsili sme to.

Zach: Zhruba v tom istom čase sa John vrátil späť do Švédska zo Španielska. Pre mňa bolo celkom prirodzené opýtať sa ho či sa nechce pridať, pretože sme hovorili o našej túžbe hrať zase spolu v kapele. Myslím to, ako skončil Dennis na drtení basy miesto spevu ...

Dennis: Keď sa pridal John a my sme hrali tri pesničky, ktoré sme v tom čase mali, spýtal som sa ho, či by nemohol pre jednu z nich napísať text, on okamžite odpovedal, že má hotové texty do dvoch. Vtedy som cítil, že zostava je kompletná! Predtým som hral v niekoľkých kapelách, ale žiadna z nich, domnievam sa, tu nestojí za zmienku ...

Zach: Neexistuje žiadna iná kapela ako BOMBANGREPP! Ale nie ... asi by bolo dobré spomenúť, že okrem BOMBANGREPP tiež hrám na gitaru v AGGRENATION, kde sa dá počuť trochu viac metalu, sústreďujúc sa na kapely ako WOLFBRIGADE myslím (v skutočnosti to ale nie je dobré porovnanie).

John: No, to je viac než som o našom vznikou vedel, haha. Výborná práca Dennis! Pred BOMBANGREPP sme so Zachom spoločne hrali v SYSTEMATISK TERROR, dosť experimental HC/punk/käng kapela. Posledné tri roky som sa dosť presúval a tiež som mal kapelu, v crustom nakazenom meste Karlskrona s názvom SCARCITY. Bol to melodický crust s dvojitými mužsko/ženskými vokálmi, mojím a Linn. Nanešťastie som musel odísť, keď som sa v roku 2009 sťahoval do Barcelony. Zvyšok chalanov nejaký čas pokračoval a nahrali ďalšie demo, ktoré nebolo nikdy vydané. Takže len po jednom deme a pár koncertoch v miestnom mládežníckom centre sme zanikli.

MardokVeličizny: Ako je možné, že nová kapela to odpáli prvým demom v takej drtivej sile? :) Ako dlho vám trvalo zložiť/naskúšať a nahrať "Skuggan av dödens sändebud"?

Zach: Je to dôsledok množstva a množstva stresu, hnevu a pocitu úzkosti hromadených v priebehu rokov. Nič dobré myslené s týmto vydaním. Som si celkom istý, že skladanie piesní na demo zabralo pár skúšok ... po týždni alebo dvoch som mal napísaných pre BOMBANGREPP okolo 30 songov. Myslím, že zbytok kapely má k mojej extrémnej schopnosti pumpovať zo seba d-beat riffy nenávistno-milostný vzťah. Nikdy mi nedávajte do rúk gitaru!

Dennis: Nie som si celkom istý, kopa nenávisti to posúva smerom, ktorým by sme chceli. A dosť aj vďaka Zachovym pípam za bicími – mastí lepšie v tom stave. "Skuggan av dödens sändebud" je prvá ozajstná vec, ktorú sme vydali, ale skúšali sme to asi 6 mesiacov. Posledný mesiac pred nahrávaním sme cítili, že všetko do seba zapadá.

Zach: Yeah, pravdepodobne preto, že som konečne odniesol gitarové kombo naspäť domov, takže sme mohli začať skúšať ako kompletná kapela, haha.

John: V krátkosti povedané, je to preto, že nie sme príliš prieberčiví. Zach skladá viac materiálu, ako sme schopní použiť a už len vzácne robíme nejaké zmeny na skladbe, keď ju už začneme skúšať. Limitované riffy, nič prešpekulovaného, len stlačiť record a vypustiť to von! To je käng punk. Dobrým príkladom je, že nahrávanie "Skuggan av dödens ändebud" nezabralo viac ako 6 hodín.

MardokVeličizny: Prezraďte niečo aj o vašom meste. Čo tam môže taký znudený pankáč podniknúť ... je kam zájsť? A je tam dosť ľudí/kapiel s podobnou diagnózou ako je ta vaša? :)

Zach: V Trollhättane, kde sa kapela zrodila a bola vychovaná toho veľa nie je. Jediné "alternatívne" miesto je metalový bar, kde zvyčajne hrajú naozaj zlú muziku. Bohužiaľ je to aj miesto s najlacnejším pivom (veľmi dôležité ... haha). Je to veľmi podivné mesto s veľkými ambíciami, ktoré nikdy nenaplní. Aspoň nie kultúrne. Na druhej strane je z Trollhättanu veľmi blízko do druhého najväčšieho švédskeho mesta Gothenburgu, kde je množstvo "alternatívnych" miest kam sa dá ísť. Najlepšie to býva podľa mňa v Truckstop Alaska. Množstvo skvelých koncertov počas celého roka z každého druhu muziky, ktorú máš rád.

Dennis: Takže ... naše mesto. Nie je toho veľa čo by sa tu dalo robiť, ako povedal Zach, najlepšie čo sa dá spraviť je zájsť vlakom do Gothenburgu na nejaký koncert. Navyše vo vyššie uvedenom bare sa dá stráviť veľa času. Lacné pivo a mnoho priateľov. Ináč sa tu nedá iné čo veľmi robiť. Nemôžem povedať, že je tu veľa ľudí s rovnakými chuťami v hudbe ako mám ja, ale je tu zopár starých pankov, ktorí stále frčia. Najviac ľudí tu beží v metale.

John: Pokiaľ viem, sme jediná aktívna punková kapela v Trollhättane a štyria z nás nepochybne reprezentujú majoritu v scéne. Nič ma tu nedrží odkedy utekám do Gothenburgu.

Zach: Jediná kapela, o ktorej môžem nejasne uvažovať z tohto kraja by mohli byť GUST. Hard core kapiela (s pomalými pasážami). Srandovná vec ... spevák je náhodou Johnov brat.

John: Čo môžem povedať, rozbieham rodinu.

MardokVeličizny: A čo vaše živé vystúpenia? Hrali ste nejaké a kde? Ako ľudia prijali váš gig? A kedy chcete zaútočiť s vašimi blastbeatmi na zbytok Európy?

Dennis: Pred niekoľkými týždňami sme mali naše prvé dva koncerty, prvý z nich v našom rodnom meste.

Zach: Niektorí vraveli, že to bolo totálne o ničom, avšak niektorí, že sme boli najlepší. Hádam, že máme prinajmenšom nejaký potenciál. Práve teraz nacvičujeme ďalšie skladby, a potom snáď tento rok by sme chceli dojednať malé turné po Európe, ak budú mať ľudia záujem urobiť nám koncerty ..

Dennis: Som nezamestnaný, naozaj by som chcel vypadnúť zo Švédska hneď, ako to bude len možné. Ale dúfame, že sa dostaneme na turné tento rok, keď necvičíme viac materiálu a viac sa spolu zohráme na stejdžoch.

John: Minulé leto som sa pridal k bratovej kapele na turné v Nemecku a rád pôjdem tu hrať opäť. Skvelé miesta na hranie a príjemní ľudia. Dúfajme, že budeme na cestách ako to len bude možné!

MardokVeličizny: Môžete viac priblížiť jednotlivé skladby a ich texty ... viem, že pre inšpiráciu v dnešnej dobe netreba chodiť ďaleko, ale čo vás osobne najviac hnevá v poslednej dobe?

Dennis: Práve nepíšem žiaden text, ale ak budem nejaký písať, bude o tom, ako veľmi nenávidím Zacha, keď stále kecá o "horsebeat".

Zach: Som veľmi inšpirovaný gréckou filozofiou a mytológiou. Alebo skôr problémami, o ktorých diskutujeme ... z ľudskej morálky celkovo. Napríklad, nedávno som sa snažil nájsť slová pre napísanie nejakých textov o Gygesovom prsteni. Môže znieť jednoducho, ale v tom momente som nevedel nájsť pravý uhol pohľadu. Je to tiež ťažšie písať vo švédštine, som pohodlnejší písať texty v angličtine pre viacero dôvodov. Texty o celkovej depresii, dennom prebíjaní sa životom a normálne klišé o vojne. BOMBANGREPP nie je v každom prípade o originalite. Veci, ktoré ma nasierajú ... lož, pózeri, naštrbená dôvera, klamstvá (vidím, že už táto téma tu je ...), povedal by som ľudia všeobecne. Zriedka sa správajú tak, ako skúsajú samých seba zobrazovať a ja naivný im vždy na to skočím cez ich dymovú clonu a zrkadlá. Z politických tém hovorím o mäsiarenskom priemysle, pravicová ľavicová politika celkovo, sexizmus a bastardoch, ktorí lovia vlkov. Rozličné veci o konzume sú tiež tie, ktoré mi behajú po rozume.

MardokVeličizny: Čomu sa ešte venujete okrem kapely? Organizujete u vás nejaké akcie, vydávate niečo? Zach, všimol som si že si robil pre vás aj grafiku, pomáhaš takto aj iným kapelám? Pracujete/študujete, alebo ...?

Dennis: Ja som aktívny vnútri skupiny organizátorov tu v Trollhättan, ktorá robí okolo 10 koncertov rôznych druhov za rok. Tiež dozerám ako dobrovoľník na rôznych festivaloch vo Švédsku. Inokedy som najčastejšie von s partnerkou, hrám na gitare, hľadám si prácu a byt ..

Zach: Práve som nekreatívny. Alebo radšej neproduktívny. Cítim sa tak preto, lebo nemám nič na práci v najbližšej dobe. Ale maľujem príležitostne, robím mizerný zin, mám distro, street art (mám nápad na set sôch, momentálne sa snažím pre ne získať nejaký čas) atď. Snažím sa viac fotografovať ako kedysi, je to jedna z mojich obľúbených činností. Mal som partiu organizátorov v Gothenburgu, ale v týchto dňoch pre nich robím iba webstránku. Bla bla bla. Nikdy aktívne nechcel začínať niečo v Trollhätane. Je to teoretický prípad. Nikoho tu nezaujíma reálna muzika. Viacmenej, Nič nebolo ponúknuté na robenie a ja ani neviem, či by som bol niečoho schopný. Milujem, ako sám o sebe pochybujem. Jedine práca pre seba ako cvičenie a covery pre mix kazety pre priateľov. Koláž pre BOMBANGREPP demo je okolo 4 rokov stará.

MardokVeličizny: Aké sú vaše najbližšie plány? Nejaké nahrávky / vydania atď ... Akú odozvu ste dostávali po prvom deme.

Zach: Myslím si, že sa pokúšame nacvičovať nové skladby. Možno ich rovno nahráme a vydáme ďalšie demo. Neviem. Ćas povie. Chcel by som NAOZAJ ísť na turné ako to len bude možné. Vydania ... hm, myslím, že sme sa bavili o flexi 7", hehe. Ako som povedal skôr, niektorí ľudia to majú radi, niektorí nie. Ale spravidla ľudia vravia, že demo je dobré (a priaznivé pre budúcnosť).

MardokVeličizny: Čo si myslíte o flexi vinylových vydaniach? Akceptovali by ste to ako kapela, keby vám nejaké vydavateľstvo dalo ponuku na vydanie vašej nahrávky ako flexi?

Zach: Sú tu obe dobré aj zlé strany na flexi ... ako so všetkým ostatným. Ale ja mám flexi rád. Je to smiešne (v dobrom slova zmysle) ako ľudia opäť začínajú vydávať materiál na flexi. Je tu nový švédsky label nazvaný "Signaler fran ovan", ktorý robí iba limitované flexi vydania. Radi by sme vydali niečo ako flexi.

MardokVeličizny: Posledné slová rozhovoru sú vaše ... ale som si istý, že je to len začiatok vašej hviezdnej kariéry v našej krajine ... dúfam, že sa uvidíme čoskoro na pódiu blízko môjho domu :) ... veľa šťastia.

Zach: Ďakujem ti veľmi za rozhovor! Radi by sme si zahrali niekedy na Slovensku! Načmáral som jedno príslovie na záchodovú stenu tento víkend a myslím si, že by bolo srandovné zakončiť ním tento rozhovor: "Dať si jedno jablko denne je reálny punk! (A)"

bombangrepp.bandcamp.com


Na otázky odpovedali Zach, John a Dennis 10-12/2011
Preložili MardokVeličizny a Adrik 
Pýtal sa: MardokVeličizny

Tento rozhovor už bol zobrazený 1293 krát!
Späť na rozhovory
Oznámkuj tento rozhovor ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie rozhovoru: 1.33

Pridaj komentár k rozhovoru:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
T+8+E
TEXT:


ZAUJALO NÁS:
Bojujeme, nepropouštíme - ale vláda nás pohřbívá svou nekoncepčností

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
01.06. 16:53
masskillah: hruba banda! >> (novinka)
01.06. 11:39
adrik: A kde sa spomína, že to malo pokračovať v tradícii feministických fanzinov ako Bloody Mary? Šlo tam skôr predstaviť dievčatá, ktoré až tak "nevidieť", ale sú medzi nami, či ich to bav .. >> (novinka)
01.06. 07:43
Oi: Tak premna je toto cisto ze hnoj, no nizatouz. Obal je pekny, matuci, clovek si to poriesi, ocakavanie su, v priestore kde sa v minulosti vydavaly kvalitne dievcenske ziny ako bloody marry... je toto .. >> (novinka)
25.05. 15:36
Eduv syn: miso, postupne. teraz samplujem plastikov a robim cover od kryla :D >> (novinka)
25.05. 10:12
Mišo Štich: Zabijácke. Chalani, mohli by ste spraviť dáky cover od Brezovského. Anjel alebo Chcem byť sám... >> (novinka)
25.05. 09:52
Mišo Štich: https://brnenska-vrtule.webnode.cz/ >> Brněnská vrtule #1 / 1991 (archív zinov)
19.05. 11:20
-R-: oceňujem výber grafiky od dánskeho umelca kt. tvorí pod pseudonymom ADAM O.
viac jeho prác tu : http://adamo.dk/
alebo daj do gúgelu "adam otegninger" >> (novinka)

18.05. 09:27
supelak: fajne, fajne..lem oprav prosim odkaz na medication time >> (novinka)
14.04. 19:03
axc: Mám na vymenu 7" Siviilimurha - Tolkuton Tuho -ak by niekdo xcel >> (guestbook)
11.04. 01:16
Cibazoll: "Táto recenzia už bola zobrazená 666 krát!" >> RAPSÖD / PRŮMYSLOVÁ SMRT 7" (recenzia)

ANKETA:
Má to tu ešte zmysel?

[274/91.64%]
Má!

[13/4.35%]
Ako kedy, je tu aj plno píčovin.

[2/0.67%]
Je mi to jedno, som tu prvý krát.

[10/3.34%]
Nechaj tú mŕtvolu už konečne dôstojne pochovať, aj tak je všetko na facebooku a aktuálnejšie!


PoČet hlasov: 299


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com